Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 10:39   #1
Što vam znači majčinstvo?

Danas sam pogledala film "nije lako biti mama"....umrla sam od smijeha na više scena

zapravo se realno opisuje majčinstvo do srži

ono truditi se biti majka do savršenstva bez obzira na situacije u kojima se našli , koliko god nas djeca izluđivala , koliko god nas muževi izluđivali..itd..


jedna rečenica je dobro opisala majčinstvo...


majčinstvo je prihvatiti stvari koje ne možemo kontrolirati


šta mislite o tome , koliko su vas ljudi počeli drugačije promatrat otkako ste majke...odjednom više ne smijemo biti sexi , ne smijemo razmišljati o odlascima van , raditi ono što smo radile dok nismo imale djecu....


Meni najljepši dio majčinstva je kad me dijete zagrli , kaže mi mama , kad u njenim očima vidim da sam joj ja sve...sve ono što nisam si nikad ni mogla zamisliti prije nego sam imala dijete....

I kad me izluđuje do besvijesti sa pitanjima , sa svojim neposluhom i kad se moram kontorlirat da ne poludim od dvogodišnjeg djeteta koje je samo dijete , kojemu je jedini zadatak trenutno u životu biti dijete i biti sretno...

nadam se da ste skužili što je pisac htio reći...a možda mene pucaju samo hormoni trudnoće i prediskonskogstraharađaone pa pišem gluposti
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:48   #2
Quote:
ta mislite o tome , koliko su vas ljudi počeli drugačije promatrat otkako ste majke...odjednom više ne smijemo biti sexi , ne smijemo razmišljati o odlascima van , raditi ono što smo radile dok nismo imale djecu....
wtf
ne znam u kakvom ti svijeetu živiš al ja i dalje volim šminku, čipkasto rublje, dekoltirane majice, korzete, hožne hlače i haljenice, platforme. i mislim da ću ih voljeti još neki niz godina
a volim i izać van i vratit se doma u 6 ujutro. još uvijek pripita
i ne mislim da sam zbog toga loša mama
djetetu nisam od koristi ak sam izfrustrirana, nezadovoljna, nezadovoljena i ružna.

spika požrtvovne mame koju više nitko ne bi štapom dirao mi ne drži vodu.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:51   #3
Pa ja ne volim više visoke pete i izlaske cijelu noć, jednostavno mi je neusporedivo ljepše bit doma sa svojom najvećom srećom :-).
Dobro, ja sam se fakat i naizlazila :-).
Meni je sve super u majčinstvu osim osjećaja straha za to malo stvorenje i stalne strepnje koja je nekad čini mi se pretjerana.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:56   #4
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Pa ja ne volim više visoke pete i izlaske cijelu noć, jednostavno mi je neusporedivo ljepše bit doma sa svojom najvećom srećom :-).
Dobro, ja sam se fakat i naizlazila :-).
Meni je sve super u majčinstvu osim osjećaja straha za to malo stvorenje i stalne strepnje koja je nekad čini mi se pretjerana.

da, ja se radije opijam neg da sam s djetetom
moja najveća sreća su izlasci i alkohol, a ne moje dijete
bogtemazo maslacem od kikirikija.

a kaj da ti velim, zatvori se u sobi s djetetom i promatraj ga kak spava, meni je to gušt 5 min, onda mi malo dosadi buljit u biće koje ne mrda
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:58   #5
ovo sam zamislila kao neku poetsku temu...a ne tipičnu u kojoj svaka svkoaj objašnjavamo kako smo nemajke...žišku?

već , kako se snalaziti u svakodnevnim komičnim sitaucijama...


šminkam se ja...kad idem giniću...otkako sam drugi put trudna , jedini izlazak mi je do vrtića, Konzuma ili Kauflanda..

ali dok radim , volim se srediti i šminka obavezno..

i znam izaći tu i tamo..i to sma prestala , ali ne zato što mi muž ne da ili zbgo toga što sam majka...već zato što mi se više puta ne da...žudim za dobrim snom , pa ono ako odem van i napijem se...onda patim cijeli slijedeći dan..pa mi bude žao što sam uopće otišla van...e to bi voljela iskreno promijeniti , a ne znam kako...

nekad sam mislila da se to meni ne može dogoditi , ali eto...sebe sam stavila u zadnji plan svega u danu...kad me netko pita što bi danas učinila za sebe , ja ne bi imala pojma..iskreno...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:03   #6
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
šta mislite o tome , koliko su vas ljudi počeli drugačije promatrat otkako ste majke...odjednom više ne smijemo biti sexi , ne smijemo razmišljati o odlascima van , raditi ono što smo radile dok nismo imale djecu....

ovo moram i ja prokometirati
ja se osjećam više sexy sada nego ikada prije i to posebno dok nosim svoju mrvu u mei taiu sa savršenim dupetom i zavidnom linijom niti 6mj. nakon poroda

a kaže i mm da sam mu sve više sexy
izlazimo i dalje ali po danu, nosim je na kocerte ali po danu, ne preglasne više tipa klapske i tako
ne osjećam da mi je išta uskraćeno , samo sam se prilagodila djetetu - npr. ne nosim više visoke pete ali to ne znači da čizme koje nosim nisu sexy

sexy mame rules , nema mi gore stvari nego vidjeti zapuštenu mamu masne kose kako gura kolica; takve su uglavnom i namrgođene.......

ot - mene je majčinstvo ugodno iznenadilo i teško je to ukratko i smisleno opisati, a da ne zvuči sladunjavo i patetično
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."

Zadnje uređivanje Zaraa : 02.12.2010. at 11:17.
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:03   #7
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
a volim i izać van i vratit se doma u 6 ujutro. još uvijek pripita
meni bude jako slatko i izmami mi baš osmijeh na lice kad se pripita znam u gluho doba noći vraćati doma noćnim tramvajem i misliti - sigurno nitko od ovih ljudi ne bi nikad rekao da imam dijete

inače, ja valjda ne izgedam kao majka ni kao Majka jer kad god se pokrene priča o djeci među ženama koje me ne poznaju dobro meni uvijek kažu - vidjet ćeš jednog dana kad budeš imala dijete ili se svi čudom čude kad kažem da imam dijete 'tiii?!?! ne bih nikad rekla'

ne znam o čemu je uvodni post jer mi je autorica na ignoreu , ali na pitanje iz naslova topika mogu reć - majčinstvo je najsuvislije i najpametnije nešto što sam napravila u životu. promijenilo me dosta, ali temelji su ostali, na sreću isti.

iako, što se tiče onog što si ti, Lotus, citirala, kod nas nažalost još vrijedi hrpa predrasuda pa kad je neka mama super sređena odmah je loša majka jer samo manikira nokte umjesto da se igra s djetetom, ako ide van, al ono baš u noćne izlaske, nezrela je i neiživljena i, naravno, dijete joj pati zbog toga....ima toga napretek
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:22   #8
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
majčinstvo je najsuvislije i najpametnije nešto što sam napravila u životu. promijenilo me dosta, ali temelji su ostali, na sreću isti.

iako, što se tiče onog što si ti, Lotus, citirala, kod nas nažalost još vrijedi hrpa predrasuda pa kad je neka mama super sređena odmah je loša majka jer samo manikira nokte umjesto da se igra s djetetom, ako ide van, al ono baš u noćne izlaske, nezrela je i neiživljena i, naravno, dijete joj pati zbog toga....ima toga napretek


e te predrasude i mene ubijaju
A ono sto mrzim je kada mi frendice kazu:" pa kako ti nije zao dat za sminku recimo naklapam 500 kuna a mogla si djeci kupit nesto" mislim wtf pa nisu mi djeca ni gola ni bosa a kamoli gladna jer prvo izbehandram njih a uvijek nadjem i vremena i novaca za sebe. A moram i sebe pocastit necim jer i frizuru i depilaciju i nokte i nakit si radim sama a na nekaj ipak moram potrosit koji dinarcek da mi je srce na mjestu

Sredjujem se jednako cak mozda i vese nego prije, priustim si izlazak, pijanku i dobar dernek jer to moje djete ionako niti vidi niti osijeti jer odem kad oni zaspu, probudim se sa njima a kad oni odu na podnevni corkanac ja ubijem oko sa njima da nadoknadio ono nocno bancevanje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:29   #9
Svi se ovdje slažemo da je majčinstvo nešto najsvetije, najljepše i najvažnije što nam se dogodilo, bolje reći što nam je darovano.

Nekom se još uvijek izlazi i pije, nekome ne. To ne mijenja ovu gornju konstataciju :-).
Meni se isto ne izlazi. Jednostavno uvijek radije ostanem doma. Volim otić na dnevnu kavu, u kupovinu, ali sad me više ispunjava bit što više doma i ne fale mi brije.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:33   #10
ja sam shvatila da se ne priča o tome kome se ide van, a kome ne nego o tome doživljavaju li ljudi drugačije žene koje izlaze, a majke su. ili su pic-mic sređene, a majke su. ili se izazovno oblače, a majke su. itd. itd.

dosta znam promišljati o majčinstvu, budući da je mene strefilo iz vedra neba i mislila sam da su veće šanse da nikad ne rodim dijete nego da ga imam. a i imam puno prijateljica koje nisu majke (što jer ne žele, jer im se ne uklapa u život, što jer nemaju s kim bit majke) i nekad si promišljam kakav bi meni bio život sad da nemam dijete.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:35   #11
nadam se samo da se nitko neće poklat na ovoj temi...čini mi se da sam ja primjetila da majčinstvo puno nakupljenih negativnih hormona


nisam samo mislila na izlaske , sex...šminkanje...netko se ni prije djece nije ni šminkao ni izlazio...nekom to jednostavno nije gušt...

ono , u kojim ste stvarima skužile da ste postale drugačije , a recimo možda to niste htjele....

ja sam recimo otkrila crtu strpljenja i to onu veliku , za koju nisam imala pojma da recimo ja imam...zato to izbacujem na drugu stranu...

zanimljivo , da otkako je Ema u kući ona nam je postala glavna...ne sjećam se kad sam zadnji put pogledala film ili pročitala knjigu dok je ona tu prisutna..ne računam na vrijeme kad je u vrtiću ili spava...

koliko sve postane važno oko djeteta...prva riječ...prvi koraci.....ne sjećam se kad sam zadnji put otišla u nekakv šoping a da nisam pomislila što njoj treba...

sjećam se jednom, muž mi je dao neke novce da odem potrošit samo na sebe...bila sam nešto živčana...on uzeo dijete , dao mi novce i rekao da sve potrošim samo na sebe....i od pola toga ja kupila njoj...

i tako...ima stvari...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:36   #12
možda će ovo zvučati izlizano, ali tek sad otkad sam majka imam sve u životu.

Kao da imam sve na dlanu, ali tek sad mi se čini kao da mogu sve.
Zapravo, mislim da je to zbog toga što više cijenim sve.
Nije mi nikad dosadno, ni sekunde.

I ta bezuvjetna ljubav koju osjećam prema tom biću te učini boljom osobom, drugačije gledaš na svijet, to je nesumnjivo.

Više cijeniš život, male stvari te uveseljavaju.
Iako, normalno ima dana kad je čovjek loše volje i sve je tako crno, to je normalno.

Ima dana kad bi pucao jer nemaš vremena, dan ti prođe dok si reko keks.
Kad je dijete živčano, ništa mu ne odgovara, kad ti zakoniti digne živac ili neko stoti..

Ali ovako u globalu, da, mogu reći da mi se majčinstvo jako dopada
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:39   #13
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i nekad si promišljam kakav bi meni bio život sad da nemam dijete.
i ja i zaključak je uvijek isti - život bi mi bio živa dosada
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:41   #14
ja se ne pronalazim u onim patetičnim opisima kako cijeli svijet stane kad vidiš taj mali osmijeh ili kako li već idu te šećerne izjave.
mislim, da, naravno da da, stvarno je to poseban osjećaj i rekoh, ne da mi nije žao, nego je to što sam rodila nju najbolje što sam u životu napravila ikad.
al da sam samim time bolja osoba i da me male stvari više uveseljavaju - kajaznam, možda sam cold blooded bitch, al nekak ne
a čak sam postala pekmezastija otkad ju imam. i ne sviđa mi se to.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:41   #15
šta mi znači? znači mi sve!!!! sve ono što riječima možeš a i nemožeš dočarati...sve one sitnice koje dijete pruža a znače ti sve...s njm je sve dobilo smisao,masa nebitnih stvari uz njega je izgubila smisao...
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:43   #16
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
i ja i zaključak je uvijek isti - život bi mi bio živa dosada
a kod mene nije nužno uvijek
bio bi mi drugačiji, to sigurno i ne vjerujem u to da ne bi bila sretna da nemam dijete. bila bih, sigurno.
a opet, kad vidim te svoje frendice koje žive s dečkima ili muževima i praktički svi u nekom trenutku nabave psa dođe mi da im kažem - dajte se prestanite glupirati i imajte pravo dijete
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:44   #17
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
i ja i zaključak je uvijek isti - život bi mi bio živa dosada
meni bi život bio prazan...dosadno mi nikada nije bilo niti će biti...
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:44   #18
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
nadam se samo da se nitko neće poklat na ovoj temi......
Možeš si mislit
Trenutno se koljemo na temi: Bušiti uši bebama
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:46   #19
kad me rodica pitala kako je biti mama, malo sam se zamislila... pa ono... mama sam tek par mjeseci a imam osjećaj da sam mama oduvijek

naravno, volim se srediti kad izlazim iz kuće. to su uglavnom dnevni izlasci jer dojim a malac se još budi noću. noćni život mi je iovako "buran" pa mi izlasci zasad ne fale.

ne znam koliko sam drugima seksi, ali znam da imam puno više samopouzdanja, možda i dozu prkosa i ponosna sam na sebe jer sam nekome dala život. svjesna sam da taj moj stav isijava iz mene i čini me više seksi od štikli i dekoltea, koji samo mogu upotpuniti sliku.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:54   #20
kao što rekoh , nije stvar u sređivanju , izlaženju i sl..

ono kako smo se promijenile iz srži...koliko dijete zapravo promijeni nešto što nikad u životu ne bi pomilio da bi mogao...

kao da mjerim život do njenog rođenja i poslije...i uopće se ne sjećam kako je to bilo dok nisam bila majka...i sad si ne mogu zamislit život bez nje..ponekad si mislim koliko mi je falila , kako mi je žao što se i nisam ranije odlučila na dijete...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.