Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 14:23   #81
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Zato kada pomažeš drugima trebaš znati zbog čega to činiš, ako očekuješ zahvalnost uvijek ćeš se razočarati.


Ostalim mamama: U gradu ima puno organiziranih "poklonijada" po trgovima, trgovačkim centrima, kazalištima i sl. Pžljivo odaberite što vašem djetetu i Vama odgovara i tamo ga odvedite. I tako ne možete ići na dva Sv, Nikole kada postoji smo jedan. Ili recite "meni je Sv. Nikola rekao da će naš poklon ostaviti noćas u čizmici. Ne smijemo uzeti dva poklona jer će onda neko dijete ostati bez svog i biti tužno"

Ja sam mišicu već izvjestila da Sv. Nikola i Djed Božićnjak/Mraz i varijacije na temu ne postoje i da roditelji kupuju poklone.

Ja za razna događanja u gradu nisam govorila da te to pravi Djed Mraz ili Sv. Nikola nego glumci koji razvesele u ime grada, firme i sl.
Doma nam dođe pravi...i sinoć bio, ali samo najmanjem, velikima kao ja kupujem otkad imaju 9 i 10.
U mojoj kući zabranjeno je reći da nema Djeca Mraza
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Old 06.12.2010., 14:26   #82
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
. I autorica teme, se jako ružno izrazila, meni je najviše upalo u oko romi i cigani.
Ček, a što su ako nisu Romi, a narodsko zvani Cigani? Majke mi, ne kužim, više nemreš ni reći tako nešto da to netko ne shvati pogrdno. Mislim da ti imaš problem sa doživljajem tih termina, a ne autorica.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 06.12.2010., 14:41   #83
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ček, a što su ako nisu Romi, a narodsko zvani Cigani? Majke mi, ne kužim, više nemreš ni reći tako nešto da to netko ne shvati pogrdno. Mislim da ti imaš problem sa doživljajem tih termina, a ne autorica.
ako ćemo tako, pa crnci su narodsko zvani nigeri, kmice, i sl. pa kaj onda


inače, slažem se s DOA-om i Summer
blablica is offline  
Old 06.12.2010., 14:46   #84
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ako ćemo tako, pa crnci su narodsko zvani nigeri, kmice, i sl. pa kaj onda


inače, slažem se s DOA-om i Summer
crnci je isto pogrdno
mom2be is offline  
Old 06.12.2010., 14:52   #85
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ako ćemo tako, pa crnci su narodsko zvani nigeri, kmice, i sl. pa kaj onda
Točno, pa kaj onda?

Ne, stvarno, zajebavam se. Međutim, oni su sada Afroamerikanci, isto kao što su Cigani Romi. Ne kužim što je u nazivu "Romi" uvredljivo. Za nigere razumijem, iako to ne odobravam, jer njima samima je to dozvoljeno da se tako nazivaju, ali je totalni bed ako ih neka bjelčuga tako nazove.



__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 06.12.2010., 14:55   #86
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
crnci je isto pogrdno
A bijelci?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 06.12.2010., 15:05   #87
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
A bijelci?
meni nije

slazem se sa smart - danas ne smijes reci da je cigan cigan ili da je crnac crnac
mom2be is offline  
Old 06.12.2010., 15:16   #88
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
crnci je isto pogrdno
je, istina.

Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Točno, pa kaj onda?

Ne, stvarno, zajebavam se. Međutim, oni su sada Afroamerikanci, isto kao što su Cigani Romi. Ne kužim što je u nazivu "Romi" uvredljivo. Za nigere razumijem, iako to ne odobravam, jer njima samima je to dozvoljeno da se tako nazivaju, ali je totalni bed ako ih neka bjelčuga tako nazove.



mislim da je sara mislila na to da je shtefy počela pisati Romi, da bi na kraju pisala Cigani.
pa je, naravno da je bed, nije da ih ne tako davno te iste "bjelčuge" nisu vješale po drvima nazivajući ih nigerima barem je meni tako frendica objasnila.

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni nije

slazem se sa smart - danas ne smijes reci da je cigan cigan ili da je crnac crnac

nda. zanimljivo.
a da tebe neki stranac nazove nepismenom balkanušom? kaj, pa svi na balkanu su isti?
blablica is offline  
Old 06.12.2010., 15:20   #89
meni osobno je sasvim svejedno da li u recenici "tamo je sve bilo puno ___________ " stoji romi ili cigani. zna se sto pisac misli. Nista manje lose necu misliti ako je pripazio na izrazavanje pa napisao romi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 06.12.2010., 15:21   #90
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
meni osobno je sasvim svejedno da li u recenici "tamo je sve bilo puno ___________ " stoji romi ili cigani. zna se sto pisac misli. Nista manje lose necu misliti ako je pripazio na izrazavanje pa napisao romi.
blablica is offline  
Old 06.12.2010., 15:26   #91
Jao ja znam gdje živiš.
Da, organizacija očajna, namjera dobra (al ja padam na takve stvari).
Cigići s najmanje 3 vrećice poklona svaki. Ali kao uostalom i svaki klinac 8+ koji je dovoljno star da se ne mora držati mamicu za ruku. A i popriličan broj baba koje bi ti oči iskopale radi čokoladice, sokića i dva smokića.
U gradu u kojem mi prvi susjed kampira pred vratima samo da bi mogao čuti i vidjeti što radimo pa da se onda može žaliti, Romi mi se čine kao zbilja najmanje nametljivi građani. Ali tko zna, kratko smo tek ovdje.

E da, meni Krampus bio baš simpa.
feather_girl is offline  
Old 06.12.2010., 15:35   #92
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
nda. zanimljivo.
a da tebe neki stranac nazove nepismenom balkanušom? kaj, pa svi na balkanu su isti?
:klap: :klap:
ajd mi molim te povuci paralelu izmedju crnac, cigan i nepismena balkanusa

ekvivalent crncu, ciganu moze biti jedino bjelkinja, hrvatica - da li je ijedno od toga uvredljivo?
mom2be is offline  
Old 06.12.2010., 15:36   #93
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
Jako ti je ružan način opisan roma i cigana. Ta i oni su ljudi. Ja inače izbjegavam, i zasad me dobro ide masovna okupljanja kad se nešto dili besplatno. To su svi i gladni i žedni, bili oni romi il ne, ka da su naši puno bolji.
Ovo nek ti bude škola i ubuduće izbjegavaj ta javna događanja, a i organizatori mogli su to puno bolje napraviti.


Romi i Cigani su jedno te isto.

A po cemu ih je Shtefy ruzno opisala?

Pa svi znamo da su u prvim redovima kad se nesto besplatno dijeli (a jos na festama).To im je dio mentaliteta i, valjda, kulture zivljenja.
Aruena is offline  
Old 06.12.2010., 15:41   #94
meni nisu dragi cigani / romi koji u rijeci na parkingu čekaju da ti "pokažu mjesto" i onda im moraš dati kunu. uvijek me panika da će mi izgrebati auto ako ne dam ništa, takva je priča o njima iako nemam pojma je li istina, uvijek dam kunu (iz straha )



enivej. na svim tim događanjima gdje se djeli je frka panika i grabanje, ko da su svi gladni i bosi.
jednom sam bila na otvorenju izložbe, isto nešto za blagdane, sudjelovala djeca pa bili i njihovi roditelji, nakon toga bila besplatna hrana. bacili se svi ko lešinari. jedan tip je imao vrećicu (!) u koju je trpao kolačiće. došlo mi da mu dam 10 kn da si kupi sendvič

a ko mala bila na besplatnoj kino predstavi za djecu koja su išla na tečaj talijanskog, panjevi nisu dali karte, nego kao "nek svatko sjedne gdje hoće". kad su otvorili vrata prema dvorani, i kad je masa krenula, prvi redovi popadali, bilo zgaženih, totalni kaos. eto to je loše organizirano događanje za djecu. a nije čak bilo roma
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 06.12.2010., 15:43   #95
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Koje uvjete, Lorde?

Svi oni imaju jednake mogućnosti kao i mi. Imaju pravo na školovanje. Imaju sva prava kao i mi. Zašto ih ne iskoriste?
Aruena is offline  
Old 06.12.2010., 15:45   #96
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
jel po tebi četvoro djece koje s majkom živi u autu ima jednake mogućnosti za školovanje i uspjeh u životu kao tvoje dijete?


malo je to ipak kompleksnije od "svi u hrvatskoj imaju pravo na školovanje"
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 06.12.2010., 15:47   #97
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
jel po tebi četvoro djece koje s majkom živi u autu ima jednake mogućnosti za školovanje i uspjeh u životu kao tvoje dijete?


malo je to ipak kompleksnije od "svi u hrvatskoj imaju pravo na školovanje"
procitaj sto je o toj zeni i prici na temi samohrani otac napisala satori
mom2be is offline  
Old 06.12.2010., 15:48   #98
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post

Pa svi znamo da su u prvim redovima kad se nesto besplatno dijeli (a jos na festama).To im je dio mentaliteta i, valjda, kulture zivljenja.
Da da....a nemaš na stotine i tisuće BIJELIH penzića na raznim dodjelama girica, graha, kupuse i sl.

Ako se po nečemu ne razlikujemo od Roma onda je to ovo...Trči nešto se dijeli!!!!...Šta?....Ne znam, ali trči!!!

I to bez razlike da li nam treba ili ne.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Old 06.12.2010., 15:52   #99
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
procitaj sto je o toj zeni i prici na temi samohrani otac napisala satori
Pa tek kad pročita bit će još više u pravu....baš ćeš uspoređivati mogućnosti moje kćeri i najstarije curke iz tog "navodnog" auta....boli njenu mater za sve....i nju i školu i cijeli svijet.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Old 06.12.2010., 15:52   #100
2006 je bilo organizirano dijeljenje sladoleda klincima na Jelačić placu u Zg.
dobro da nije bilo mrtvih...
http://parentium.com/prva.asp?clanak=8865
akteri nisu bili cigani (pardon, Romi) nego penzići (oops, umirovljenici)
godinu dana poslije (ili prije, pamćenje mi nije kao nekad) slična situacija, dijelila se voda ( Jana od pol litre)
Nažalost, kad se rulju (neovisno o boji, rasi, starosti, nacionalnosti) upita: želite li besplatno, većina će reći DA prije nego li uopće čuju što je besplatno. I onda, nažalost, nastane sranje. A oni koji su se tamo našli iz nekih drugih pobuda (a ime i takvih), kao, npr da udovolje djetetu koje se trudilo za vrtićku predstavu, najebu u sveopćem stampedu. Jer im nije palo na pamet da su trebali doći na dječju predstavu gurati se i laktariti.
Al narafski da se netko uhvati rečenice izrečene u afektu i onda počne tupiti po tome.
I, da...
Rome (odnosno cigane) se vrlo lagano da razlikovati - one koji se trude i žele promijeniti mišljenje ljudi o njima i one koji svoj status "socijalno ugrožene skupine" iskorištavaju do kraja.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.