Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2011., 21:53   #221
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
ne, ja govorim da nije tako jednostavno maknuti se iz lose veze kad je ukljucena i beba. a pitanje je koliko netko u policiji zna koliko zaista frajera bude osudjeno. jer da se alimentacija utjera treba duuuugo vremena, svi znamo kako kod nas sudstvo radi, a ne ide se u zatvor bez pravomocne presude. osim toga, od njegovog zatvora ona nece imat koristi. njoj ta alimentacija treba sad odmah, a ne za godinu dve, a i kolika je alimentacija, pa nije to isto kao imat 2 place u kuci. ne radi se tu o ostajanju u losem braku zbog para, nego ko sto rece rtg, sloboda se zasluzuje iz dana u dan. treba dobro promisliti sve prije nego se rade rezovi, ako solo situacija nije odrziva.

nisam uzela ženu iz policije kao krunski dokaz, već kao primjer iz prakse (budući da netko te ljude dovede do zatvora; ne utamniče se sami).

ono što se događa je slijedeće:

tebi muž ne plaća alimentaciju, ti tražiš alimentaciju od države. država tebi plaća ODMAH (a ne kada ju utjera od muža), a ona se sama naplaćuje od tog muža koji ne plaća. u slučaju da on ne plati državi, ide u zatvor.
pa kako je država vjerovnik koji ima pravo prvenstva u slučaju ovrhe (to eto sasvim slučajno znam iz svog posla), ona sjeda na račun neplatiše i ako se ne naplati, tuži ga pa strpa u zatvor.

takvi su i zakon i praksa.
i u policiji i na sudu.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 21:54   #222
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a ja sam kroz praksu susretala masu sjebane djece cije su majke tom jebenom alimentacijom manipulirale kontaktima djeteta i oca.

usput, ove neplatise najcesce ne ispunjavaju svoje obaveze niti u braku
pa normalno da ne ispunjavaju, inace bi valjda brak jos postojao. a vidi, govana ima svuda, i ne odredjuje ih spol.

uzasno me zivcira sto me svi gledaju sazaljivo di god se pojavim, jer imam ljubicasti podljev otkad me mala prekjucer pogodila nogom pod oko. izgledam ko zrtva obiteljskog nasilja, a prolaznici se dijele na 2 grupe: oni koji sazalno bulje u mene, i oni koji sazalno bulje u mene dok ne pogledam u njih, a onda skrecu pogled. ne znam koji me vise nerviraju.
a danas, isli pozdravit frendicu na aerodrom. nakon sto smo njoj i njenom dragom (ameru) objasnili zasto imam sljivu pod okom, dolazi njen stari (bosanac nastanjen u rijeci, inace totalni redneck) pokupit ih, vidi mene i pita (kao mene, a u biti se obraca mm): jel to muz udario? mm kaze: nije nije, da je muz udario, ne bi se ujutro probudio! a ja kazem kroz smijeh: a je, nije mu se svidjela frizura (imam novu). a lik na to: a, ja to razumijem, dogodi se, covjek radi, dodje s posla, ruka poleti, dogodi se to...
mm i ja se pogledavamo: wtf???
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 21:55   #223
i moram dodati da ljudi nalaze puno isprika za ostajanje u lošem braku, a te isprike često vežu uz djecu, misleći da ta djeca neće osjetiti da žive s nesretnim roditeljima i da to neće ostaviti velike posljedice na njih.

sve se može samo smo često mi sami kukavice.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 22:28   #224
živcira me *ebena moderna arhitektura i zgrada koja je "moderna" i nema rolete i sunce mi ulazi u sobu prije 4 ujutro i onda ne mogu spavati,a mrači se tek oko 11 pas master...
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 23:14   #225
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
sad kad ste se dotakle prava i pravde ..jel koja zna sta je s placanjem alimentacije za djete kod parova koji nisu bili u braku al su zivjeli u izvanbracnoj zajednici 4 god (koliko znam nakon 3 god bracna i izvanbracna se izjednacuje )... ide isti postupak il...s tim da je nakon rodjenja otac priznao bebu???
evo znam ja.
pokrenuti parnični postupak radi utvrđenja obveze uzdržavanja,
izvanbračna zajednica ti tu ništa ne mijenja (s time da nije bitno koliko ste bili zajedno ako se u njoj rodilo vaše dijete, al koliko sam skužila, vi ste prestali biti zajedno prije nego se rodila),
dijete je priznao
pa neka izvoli ispuniti svoje obveze prema njoj.
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 07:58   #226
Živciraaaju me kad nedjeljom dolazi muževa rodbina iz pripizdina i gusi se u svinji i luku i gluposti redaju..i sveki koja sa svojih 55 godina nema servis 12 tanjura istog dezena nego postavi 30 dezena i 20 vrsta bešteka i ne kuzi da je to triger za moj ADHD...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 09:13   #227
Zivcira me pulska otrovna voda!!
Kad smo došli beba je dobila grčeve i prestrašnu alergijsku reakciju, to su skóro pa rane nastale dok nisam uzrok dokučila, plakao je nakon kakanja, isti tren bi takva užasna reakcija na kožici nastala, vrištao mi je od boli dok bi mu vodicom upaljenu guzu čistila . A ja imala grčeve i proljeve. Ta voda kad se prokuha dobije se prst taloga u lončiću i sve nešto pluta na površini, a kako tek smrdi
Od kad mu kuham na Jani odmah je sve prošlo, ali skupo je toliko jane kupovat, treba njemu više od litra dnevno, a i meni.
Ali opet ostaje tuširanje u otrovu, koža me peeeče, ljuska se koliko se osušila, ruke i lice koje češće perem je , po rukama mi rane nastaju. Postaje mi sve manje bizarno ono kupanje u Evian vodi kako neki amerikanci bebe kupaju.
Ovo ovdje je krajnje nenormalno!!
A svaka druga mama s kojom popričam mi govori o teškim alergijama koje joj beba ima, slusam o dječici od 1g koja na inhalacije idu jer ih astma i bronhitisi i laringitisi guše, susjedić od 11mj ima doslovno rane po listovima i nikako ih nemogu riješit...pa ovo je postao otrovni grad
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 09:42   #228
Tema je "što vas full..... od kad ste roditelji" a ne "otkad imate problema u braku"
...odjednom je postalo tužno čitati ovu temu...

Glavu gore!
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:07   #229
Mene živcira što moja svekrva kaže svako malo pa malo čaja ili vode kad bude vruće da beba ne bude žedna (rodila sam prije 5 dana i beba sisa sve je ok, al sam odlučila isključivo dojiti prvih 6. mj) a 1000 put sam joj rekla da ću isključivo dojiti i dpa čaj i voda nisu dobri za bebu, pa koji se k... mješa tamo gdje joj nije mjesto. Ona kaže kao ok, ali prvm prlikom opet ona po svome

Živcira me što nju veseli duda varalica (bila sam je prisiljena dati bebi, jer je jak plakala, a ima izrazito razvijen refleks dojenja, a moja bradavice ja bio sav izgrizo, bile sku skoro pa krvave) sad je sve ok i nema više potrebe, ali ona je i dalje gura, a 1000 put sam joj reklada to nije dobro za zube i kasnije za razvoj govora.
Sad ću sakrit dudu

Živcira me i to što malom stalno tepa
MM i ja smo joj 1000 put rekli da ne, da to nije dobro, ali ona dalje po svome, jest da beba još sad ništa ne razumije ali to će joj proć u naviku
Zato joj drugi unuci još uvjek govore tak kak govore, tj. ko da ima jedva 3, a ima već 5, zato jer je to njoj slatko ćuti.

Ma poludim na takve stvari
re_nata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:34   #230
Živcira me što stalno nešto prigovaram mm-u, a ne mogu se suzdržati
Sve ono što me živciralo kod moje mame (koju naravno obožavam ) sam prekopirala i identično se ponašam iako sam si sto puta rekla da ja neću tako

Zadnje uređivanje Tashi : 13.02.2012. at 10:16.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:54   #231
ja ne mogu vjerovati da postoje tako nametljivi ljudi koje i kad opomeneš i po nekoliko puta nastavljaju dalje po svom. zbilja mi nije jasno da neka ženska (svekrve, mame, tete, prijateljice) koje su jednom izrodile djecu zaboravljaju to osjetljivo razdoblje kad ti svaki kuki smeta, kad si friški nakon poroda, izbezumljen, zbunjen, vodiš se nekakvim instinktom, bar pokušavaš..i onda kad se nameću i kvocaju sa strane ili provode vlastite ideje.. pa strava stvarno.

čak i ona benigna pitanja: a nije mu/joj vruće/hladno, ili "a zašto plače?" su previše..

moram ovom prilikom se vlastitoj sveki što se držala podalje (i dalje se drži al to joj sad dođe ko minus kod mene ) i što nam se u ništa ne miješa.
btw toliko je pasivna da ne znam na što ću i kada ću moći računati

(mi, nevjeste i snaje nikad sretne )
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:36   #232
moja sveki još onim visokim piskutavim glasom, koji ima rezerviran samo za komuniciranje s malim
ono, ispizdi me s tim pekmeženjem buci-buci, mici-mici, ta ti meni ladiš i slična sranja
__________________
Netko to od gore vidi sve...

Zadnje uređivanje Tashi : 13.02.2012. at 10:17.
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:45   #233
To i meni neopisivo ide na jetra
a moj svekar to redovito, ali sve manje radi
ono maja cuja, didina pjinceza i tako to, a onda ja dreknem, pa se smanjuje hvala bogu.
A najviše od svega me nervira kad joj tepaju Leice, to mi je vrh vrhova

Zadnje uređivanje Tashi : 13.02.2012. at 10:17.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:54   #234
I moja. S time da to moju malu izluđuje i urla od tog njenog glasa . Zadnji puta kada je bila kod nas i tako joj se obraćala, mala je tako vrištala da sam ju morala ići u drugu sobu smirivat da ju ne čuje. Ali koliko god joj kažeš da ne priča tako s malom, ona ne kuži.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.

Zadnje uređivanje Tashi : 13.02.2012. at 10:17.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:12   #235
Meni ne smeta kad mu drugi tepaju.
Ionako ih u tim situacijama gleda ko idiote uglavnom.

Uključujući i mene.

Zaletim se i ja ponekad pa krenem:
"Cuci buci muuuu puuu... bebica pebica..."
Pa mali počne drečat:
"Makiiii seeeee maamaaaaaaaaaaaaaaa!!!!"
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 18:51   #236
Živcira me što je očigledno nedavno bazna stanica ošla u 3pm pa je naći signal za mobitel (a kamoli za net) postalo ravno zgoditku na lutriji. Trenutno mi mob visi na boru Al sam zato blaženo nedostupan
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Zadnje uređivanje Tashi : 13.02.2012. at 10:19.
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:37   #237
Vožnja u as-u
Ajme meni, ja sam dok dođemo 5-10min do mora. Ma dok ga samo zakopcam već sam se preznojila i dosta mi je. Ni prednje sjedalo nije pomoglo...dobro, možda mrvu. Jer ga mogu animirat...ali zato ćemo poginut.
Ajd, bar sad ljudi manje misle da sam luda kad as pored mene vide, ono prije moje pjevanje i brojanje na sav glas da me beba uz spustene prozore i svoju viku ipak čuje mora da je totalno nenormalno izgledalo.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:01   #238
- sto mi dijete ima neku ludu fazu, pocelo je pokazivat karakter, izmedju ostalog i tako sto umjesto da kad ju stavim spavat navecer lijepo legne, jos se malo gnijezdi, pogleda par put jesam tu, sad se penje na ogradicu i lupa kreveticem o zid. pruza rukice i place da ju dignem. e pa ne moze, pol 9, mala djeca u krevet, lijepo lezi spavaj. izasla iz sobe, ona vristi onako inatljivo, malo suti i osluskuje, malo vrisne, ja se pravim da ne cujem. ali mi je zao. uopce zadnjih dana ima foru da vristi cim ju ne dignem na prvi zov, i to tako da sam u prvo vrijeme mislila da ju nesto boli. a onda sam skuzila da me dresira
moje dobro, divno mirno dijete. ajd nek je i to doslo, bit ce mi lakse ic na poso u ponedjeljak

- sto moram sto prije prestat dojit a ne znam kako da ju odbijem, a stalno prstom stisce cice i pokazuje da bi, ja se drzim one 'samo pred spavanje' ali i to je previse. hocu skroz prestat, a nisam u stanju ni jedan podoj odbiti. naravno da vristi kad ju pokusam stavit u krevet bez cice.

- sto nemam putni krevetic, ni para da ga kupim

- sto mi nema tko zalijevat balkonski povrtnjak dok sam 4 dana na moru

- sto se u ponedjeljak vracam na posao

- sto mi propade dijeta/mrsavljenje, a bas sam odlucila bit karakter. jbg, visa sila

- sto je bokcica danas tresnula na nosic na asfaltu i sad smo fakat ko white trash obitelj, ja bez zuba i s podljevom ispod oka, mala s kolicima zmazanim od keksa i razbijenim nosom, i mm bogec onak krakat i mrsav i pogrbljen u totalno iznosenoj garderobi (moju ne treba ni spominjati. al ajde, bar je mala sva u carter'su i nextu ).
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:09   #239
kad me muči i dohrana i voda!
Zadnjih par dana mudrac prihvati vodu ali kad mu dam žlicom i s ne previše (samo par žličica), ne voli bocu! Cica je i dalje NO 1 !!!!


mene živcira što više neće da ga bilo ko nosi!!!!!!! Do sad se svima smijao i puštao ih da ga nose, rastežu... sad neće, a mami ruke otpadaju!!!!!

Zadnje uređivanje Tashi : 13.02.2012. at 10:21.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:14   #240
s godinama je to uvijek nešto novo...ok,preživjeh neprospavane noći,cmizdrenje,slinjenje,kenjanje.....trenutno me izbacuje iz takta predpubertetlija koji je pokupio pamet svijeta i fore tipa:"ali,mamaaaaa,ti to ne kužiiiiiiš!pa svi to imajuuuu!!!!" i četverogodišnjakinja koju muče raznorazna pitanja od koke i jajeta,pa do toga "kako je beba došla u trbuh?"

ali mami to naravno ništa nije problem,jer za kaj inače služe mame?
didi82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.