Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 14:09   #41
Dajte ljudi, ne zamarajte se s tim glupostima.Kaj mislite da će se krivotvoritelji zajebavat sa običnim investicijskim srebrnjacima vrijednosti 200kn ?
Lijepo, vagu i šubler u ruke, specifikacije i fotke za svaki srebrnjak su vam na webu...
Ak vam to nije dosta, imate jednostavan test na spec.težinu....ak se nekaj i fejka, to su srebrne kineske pande starijih godišta vrijedne par sto eura i zlatne poluge veće težine za koje mi jadnici nemamo para....btw. imam raznih srebrnjaka viška...autentičnost garantiram svojim imenom
zspani18 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 14:20   #42
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Dobro,najveca sigurnost je da ga se lipo rastopi,samo...di je onda srebrenjak?

Aj da cujem tvoj savjet.
Kupiš ga na ovlaštenim mjestima ili kod nekoga na ulici pa provjeriš težinu i glavne dimenzije bez uništavanja.

Ima lažnjaka ima

http://silverdoctors.com/tungsten-si...es-discovered/
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:07   #43
To su lažnjaci iz 2000...
Kolika je cijena srebra bila tada?3 usd...
I ipak nekome je palo na pamet.
Unbelieveable.Ok,možda nisu lažirani 2000,dapače vjerovatno,samo nose potpis 2000. da se ukloni svaka sumnja...

3 godišnja curica negdje u parku:"Nemoj me tući..."
"Ako ja na ovo ne odgovorim..."

Zadnje uređivanje mizuzul : 10.04.2013. at 15:39.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 13:40   #44
kaj mislite o ovom oglasu

http://www.njuskalo.hr/numizmatika-k...-oglas-8370757
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 19:25   #45
da li postoji taj zlatnik te težine?
ivan2468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 00:56   #46
Pošto sad ulazimo u EU, skidaju nam carine, zar ne?
Gdje bi onda trebalo otići kupiti srebra?
imampitanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 09:18   #47
skidaju carine, ali država trba ukinuti odluku o porezu na luksuz, odnosno treba ukinuti odluku/zakon ili što god da se na investicijske plemenite metale plaća taj famozni porez.
eto, nisam siguran gdje smo sada što se tiće slobodnog uvoza PM
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 09:30   #48
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
skidaju carine, ali država trba ukinuti odluku o porezu na luksuz, odnosno treba ukinuti odluku/zakon ili što god da se na investicijske plemenite metale plaća taj famozni porez.
eto, nisam siguran gdje smo sada što se tiće slobodnog uvoza PM
Pa to je ukinuto od 01.01.2013.

http://www.carina.hr/Dokumenti/Propisi.aspx?i=10 pod 2.5.1
http://www.jutarnji.hr/ukida-se-pore...ruzje/1063848/

Ima li neko ok stranicu za srebro/zlato iz Njemačke koji dostavljaju u rh....samo je pitanje kako se osigurat da ono što je naručeno i dođe.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 16:53   #49
Aha, bravo, sad je to jasno, porez na luksuz je ukinut. Odlicno. Ostaje nedefinirano samo jos pitanje PDV-a kod kolicina koje kao nisu za osobne potrebe. Koliko je osobna potreba za investicijsko zlato i srebro uopce?

Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Ima li neko ok stranicu za srebro/zlato iz Njemačke koji dostavljaju u rh....samo je pitanje kako se osigurat da ono što je naručeno i dođe.
Imas na gold.de za zlato i srebro linkove na sve moguce i nemoguce ponudjace s pregledom cijena
Za isporuku unutar Njemacke sigurno ima osiguranje, platis par Eura i oni ti nadoknade gubitak ako roba nije isporucena. Za izvan Njemacke najbolje mailni dealera kod kog bi kupio, vjerojatno ima isto osiguranje.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 18:04   #50
zakon ?

Kod nas ništa nije jasno i transparentno, tako i ovaj zakon.
Od 1.1.2013 nema carine i poreza na predmete od zlata(lančići,prstenje itd), ali Hrvatska sa EU još nije potpisala podzakonski akt o uvozu investicijskog srebra i zlata(znači srebrnjaci,zlatnici poluge itd), tako da je po još važećem zakonu, moguće da investicijski metali podliježu onom famoznom ukupnom nametu od 58%.
Pitanje je samo,ako kupite vani metale, tko će vam naplatiti carinu,porez i pdv - ušli smo u EU !!!
Ako trebate metalurgije, javite se na PM.
zspani18 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 09:26   #51
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ostaje nedefinirano samo jos pitanje PDV-a kod kolicina koje kao nisu za osobne potrebe. Koliko je osobna potreba za investicijsko zlato i srebro uopce?
Neee....pa unutar EU možeš prenositi što hoćeš i koliko hoćeš.

Misliš, ako bi netko kupio npr. 500 kg zlata, pa da mu rade probleme?

Mislim da mu samo prezna može sjest za vrat radi podrijetla imovine i ako preprodaje na crno, radi utaje poreza.

Quote:
zspani18 kaže: Pogledaj post
Kod nas ništa nije jasno i transparentno, tako i ovaj zakon.
Od 1.1.2013 nema carine i poreza na predmete od zlata(lančići,prstenje itd), ali Hrvatska sa EU još nije potpisala podzakonski akt o uvozu investicijskog srebra i zlata(znači srebrnjaci,zlatnici poluge itd), tako da je po još važećem zakonu, moguće da investicijski metali podliježu onom famoznom ukupnom nametu od 58%.
Pitanje je samo,ako kupite vani metale, tko će vam naplatiti carinu,porez i pdv - ušli smo u EU !!!
Ako trebate metalurgije, javite se na PM.
Nije 58 nego 55% - porez na luksuz 30 i pdv 25 - oboje je ukinuto.

Koga briga za podzakonski akt, osim toga, to se vjerojatno odnosi na pravne osobe koje će ga prodavati, ja kao fizička oosba mogu unijet što me volja iz EU bez da itko pisne (osim alkohola, duhana i tih par sitnica).

Ili se varam?
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:58   #52
Quote:
zspani18 kaže: Pogledaj post
Kod nas ništa nije jasno i transparentno, tako i ovaj zakon.
Od 1.1.2013 nema carine i poreza na predmete od zlata(lančići,prstenje itd), ali Hrvatska sa EU još nije potpisala podzakonski akt o uvozu investicijskog srebra i zlata(znači srebrnjaci,zlatnici poluge itd), tako da je po još važećem zakonu, moguće da investicijski metali podliježu onom famoznom ukupnom nametu od 58%.
Pitanje je samo,ako kupite vani metale, tko će vam naplatiti carinu,porez i pdv - ušli smo u EU !!!
Ako trebate metalurgije, javite se na PM.
Ovo je apsurd od države. Dakle ako kupiš vani onda uneseš u državu bez problema. Ali ako kupiš iz RH onda nastaju problemi?
nupas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 18:19   #53
Zato ja ne kemijam sa fizičkim zlatom nego se ponekad malo zaigram pa nabrzinu kupim/prodam preko brokera za trgovanje valutama.

Nema nikakvog poreza jer ne mogu znati niti provjeriti jesi zaradio na zlatu, nafti, valutama ili raznim derivatima!
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 08:39   #54
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Nije 58 nego 55% - porez na luksuz 30 i pdv 25
Ili se varam?
Varas se, nije 55%, a nije ni 58%, nego gotovo 63%.

100+30% trosarine=130+25% PDV= 163
__________________
HDZ=SDP

Zadnje uređivanje miky0 : 05.07.2013. at 08:46. Reason: dopuna
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:45   #55
Nije mi jasna ova cijena, čak i ako nema PDV-a..

http://www.njuskalo.hr/numizmatika/i...-oglas-7321309
skupa struja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 00:27   #56
Quote:
skupa struja kaže: Pogledaj post
Nije mi jasna ova cijena, čak i ako nema PDV-a..

http://www.njuskalo.hr/numizmatika/i...-oglas-7321309
- cijena na oglasu je napravila svoje - privukla vas je kolega, ali ona od 9999kn nije....pozdrav.... Ž
zspani18 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 09:50   #57
Quote:
zspani18 kaže: Pogledaj post
- cijena na oglasu je napravila svoje - privukla vas je kolega, ali ona od 9999kn nije....pozdrav.... Ž
Heh, više mi je pobudila sumnju, zato i pitam
skupa struja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 22:33   #58
Poštovani ,

gdje u Hrvatskoj kupiti investicijsko zlato u pločicama i po kojoj cijeni ?
LP
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 10:06   #59
Quote:
Pero 7 kaže: Pogledaj post
Poštovani ,

gdje u Hrvatskoj kupiti investicijsko zlato u pločicama i po kojoj cijeni ?
LP
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:36   #60
Quote:
Pero 7 kaže: Pogledaj post
ja sam išao do ljubljane do mora. www.moro.si

vidim da su otvorili svoje predstavništo u zg nakon što je ukinut porez na luksuz za zlato. probaj ih kontaktirati ako ti se ne ide iz zagreba. nemaju adresu, dali su samo broj telefona. pogledaj na www.moro.hr
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.