Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2016., 20:44   #6601
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Za to smo sami krivi, ništa nismo željeli učiniti da imamo bolji image u VB. Nas nekoliko predložilo jednom važnom HR ministru da organiziramo efektivno lobiranje za Hrvatsku na početku rata. Ali nas je odbio, kazavši da imamo za to našu diplomaciju. A imali i novac i utjecajne Engleze i sigurno nešto mogli učiniti. Takav stav, nije mogao shvatiti ni utjecajni, pokojni lider Laburista Michael Foot. On je utrošio svojih 50.000 funti da napravi dokumentarni film o srpskim zločinima u Dubrobniku i okolici, ali nikad ni jedno hvala iz Hrvatske.

Sami smo si puno toga krivi zbog svega toga, pa ne treba kriviti Engleze.

Dakle ti braniš tu bjelovsjetsku prosrpsku stoku iz Londona i krivicu svaljuješ na Hrvatsku. Prejak si. Tipičan Englez.
Uživajte u Brexitu. Želim vam što bliže odnose sa Tanzanijom, Nigerijom, Pakistanom, Kamerunom, Papuom Novom Gvinejom, Kenijom, Zambijom i ostalim Commonwealth državama. Tamo ste oduvjek i pripadali.
Napokon je došao taj dan kad više nećemo morate trpjeti nekog olinjalog Engleza dok nam soli pamet, vi morate ovo, ono i ovako i onako.

Kako je to nekad rekao poznati Englez:
So long and thanks for all the fish
cave troll is offline  
Old 26.06.2016., 20:48   #6602
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Evo ovdje vam je analiza sa svim statistikama Britanija u odnosu na EU ...https://www.global-counsel.co.uk/sit..._of_Brexit.pdf
Napokon nešto konkretno

Evo u kratko najjednostavniji dio za shvatiti.



Blut is offline  
Old 26.06.2016., 20:50   #6603
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
...a stari yyyyyyy xxxxxxx penzici...
Ne pretjerujeś? To su oćevi i djede, majke i bake koji većinom nisu krali i varali nego duge godine pośteno zaradjivali za svoje starije dane, da bi im sada netko nalupao razlićite stvari u glave , da glasaju za Brexit a za sve to u nagradu dobijaju od svojih i iz svijeta ulićne epitete...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 26.06.2016., 21:00   #6604
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ne pretjerujeś? To su oćevi i djede, majke i bake koji većinom nisu krali i varali nego duge godine pośteno zaradjivali za svoje starije dane, da bi im sada netko nalupao razlićite stvari u glave , da glasaju za Brexit a za sve to u nagradu dobijaju od svojih i iz svijeta ulićne epitete...
Ali su većinom i odgajili ove sadašnje generacije koje ih tako 'nagrađuju'.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 26.06.2016., 21:01   #6605
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Svašta se je događalo prije prvog referenduma, lažna obećanja, preuveličavanje problema, kako ce biti bolje nakon Brexita itd., itd.
Prvog referenduma! Kako to utjesno zvuci!
rokolina is offline  
Old 26.06.2016., 21:06   #6606
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Dakle, jučer u 20 h je bilo preko 2 milijuna, sad je oko 3 400 000 potpisa.

Ja sam među 54 Hrvata koji su potpisali peticiju? Ili su me stavili pod njihov poštanski broj kojeg sam našao na googlu.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Old 26.06.2016., 21:07   #6607
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post

Dakle ti braniš tu bjelovsjetsku prosrpsku stoku iz Londona i krivicu svaljuješ na Hrvatsku. Prejak si. Tipičan Englez.
Uživajte u Brexitu. Želim vam što bliže odnose sa Tanzanijom, Nigerijom, Pakistanom, Kamerunom, Papuom Novom Gvinejom, Kenijom, Zambijom i ostalim Commonwealth državama. Tamo ste oduvjek i pripadali.
Napokon je došao taj dan kad više nećemo morate trpjeti nekog olinjalog Engleza dok nam soli pamet, vi morate ovo, ono i ovako i onako.

Kako je to nekad rekao poznati Englez:
So long and thanks for all the fish
Čovijek nije to napisao, napisao je nešto drugo. A da nove Hrvatske vlasti tada nisu imale previše sluha za događanja i lobiranja poznata je činjenica. Vani se očekuje da se sam zauzmeš za svoj interes (znači lobiranje), a očekivati kako će se netko vani zauzeti za nas samo zato 'jer smo u pravu' pokazatelj je potpunog nepozanvanja situacije i odnosa. Doduše ima tu i iznimaka, ali većinom događaji teku puno brže i lakše kada se uvažavaju uvriježeni lokalni običaji. Kada događaje koje možeš koliko toliko kontrolirati prepustiš stihiji onda nepotrebno gubiš vrijeme, novac a često i živote.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 26.06.2016., 21:08   #6608
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post


Kako je to nekad rekao poznati Englez:
So long and thanks for all the fish
ne, mislim da je ustvari rekao -- prisjest ce im riba sto ju se oko Otoka krade otkad je vele- EU na snazi.

'gladne ushi (EU) nam cak i ribu kradu. a jbote pa di ovo ima.

(i sada ce ju mozda iz Indonezije krasti. good luck)
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 21:08   #6609
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ne bi me čudilo da budemo imali nove izbore.

Tko bi pobijedio zaista ne znam. I laburisti i torijevci imaju velike unutarstranačke probleme.

Jedna proeuropska opcija bi sada mogla u Engleskoj trijumfirati.
Bi, i to bi bila fantasticna sansa za Laburiste. Medjutim oni su gadno zasrali svojim bezkicmenjastvom u pred-referendumskoj kampanji.

Trebaju novog vodju stranke, nekog centre-left, koji bi ih mogao ujediniti i natrag pridobiti izgubljeno biracko tijelo radnicke klase sa sjevera koja je popusila retoriku UKIPa.
rokolina is offline  
Old 26.06.2016., 21:10   #6610
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
ne, mislim da je ustvari rekao -- prisjest ce im riba sto ju se krade otkad je EU na snazi.

'gladne ushi (EU) nam cak i ribu kradu. a jbote

Grazia srce moje, ja i ti smo davno ovo predvidjeli...rekli...kazali...da ne bude "Nismo Znali"
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 26.06.2016., 21:11   #6611
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi nije jasno zašto im od svih mogućih useljenika sa svih kontinenata, svih boja, rasa, vjeroispovijesti smetaju bas Poljaci???
Zanimljivo pitanje. Poljaci koji žive u UK nagađaju da bi to moglo biti zato što su bijelci, pa je dozvoljeno mrziti ih jer se time ne krši nijedno PC pravilo, dok se mržnja prema "obojenima" smatra rasizmom. Dakle, može ih se mrziti bez posljedica, tj, nema straha da će te netko nazvati rasistom ako kažeš da mrziš poljake.
Marina Fiume is offline  
Old 26.06.2016., 21:15   #6612
tko je

na gubitku je ocigledno

oni puni bijesa, mrznje, ruznih rijeci , zazivanja novih referenduma....ti su na gubitku u pod pritsikom reptila i vanzemaljaca iz EU

Britanija je za vecinu Europe izuzev Grcke ...Bog......tocka.

Grcki se govorilo od gilbraltara do gangesa vise ne

Engleski se govori od Londona do Londona , dokad ....neka sam Bog kaze



Britanija je ekonomski skoro petina Evrope, Nuklearna sila, Clanica vijeca sigurnosti, Ima jos uvijek kolonija ...Kanada, Stara kucka je na novcanicama....Australija, ...i sad ce nekakvi Francuzi, Njemci, potpomognuti intersocijalistima preko bare odlucivati o njima ......cccc

Dajte se okanite ljudi, zivite svoj miniskulni zivot i okanite se Britanije , idite Putinu, Obami , Orbanu , Ciprasu i Xi ju ....

Britanija ce se vrlo dobro snaci i bez vas....
indra2 is offline  
Old 26.06.2016., 21:16   #6613
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Zanimljivo pitanje. Poljaci koji žive u UK nagađaju da bi to moglo biti zato što su bijelci, pa je dozvoljeno mrziti ih jer se time ne krši nijedno PC pravilo, dok se mržnja prema "obojenima" smatra rasizmom. Dakle, može ih se mrziti bez posljedica, tj, nema straha da će te netko nazvati rasistom ako kažeš da mrziš poljake.

Tko u Britaniji mrzi Poljake...ajde ne serendaj i ne piši gluposti...

Uvijek ima propaliteta...dođi u Split sa ZG tablicama, pa će ga neka budala demolirati...

Pišete gluposti da je to za popizditi...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 26.06.2016., 21:19   #6614
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Pa mislim da bi trebalo, zanimljivo da izlazak zapravo nitko nije htio
netocno. nisu je htjeli pro-EU politicari, a ljudi opcenito jesu.

van UK i u svojim drzavama takodjer: Francuzi, Spanjolci, Svedjani, Grci etc etc.

mislim da pitanje je sto se i koliko objektivno prenosi ovo sve u pro-EU kontrolirnaim medijima isto. u tipicno EU- kontroliranim drzavama jel.
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 21:20   #6615
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Tko u Britaniji mrzi Poljake...ajde ne serendaj i ne piši gluposti...

Uvijek ima propaliteta...dođi u Split sa ZG tablicama, pa će ga neka budala demolirati...

Pišete gluposti da je to za popizditi...
Odgovorila je na raniji post koji se doticao rasprave o navodnom vrijedanju Poljaka od strane Engleza (Britanaca?).

Napisala je zanimljivu teoriju koja bi u mnogocemu mogla drzati vodu.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 26.06.2016., 21:21   #6616
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Tko u Britaniji mrzi Poljake...ajde ne serendaj i ne piši gluposti...

Uvijek ima propaliteta...dođi u Split sa ZG tablicama, pa će ga neka budala demolirati...

Pišete gluposti da je to za popizditi...
Ti živiš u Britaniji i znaš da nitko ne mrzi poljake ili si taj podatak izvukao iz guzice?

Npr, ovaj članak iz 2014 govori o tome da su se napadi (hate crimes) na Poljake u UK u zadnje vrijeme povećali 10 puta. Takvih članaka ima more, ali očito ti znaš bolje.

Zanimljiva rečenica iz članka: U nedavnom istraživanju u uzorku od 1000 poljaka, 71% njih je reklo da je bilo verbalno napadnuto ili da znaju nekoga tko je bio fizički napadnut samo zato što su Poljaci.
Marina Fiume is offline  
Old 26.06.2016., 21:23   #6617
Quote:
felga kaže: Pogledaj post


Pišete gluposti da je to za popizditi...
da, ovo se od gada mislim ne moze citati ovdje...prestrasno koje guranje dezinformacija i zapravo bez-sadrzajno navijanje ustvari...

(u najmanju ruku da je RH na Marsu i kakvom paralelnom svemiru, a ne u EU takodjer)

Zadnje uređivanje Grazia : 26.06.2016. at 21:35.
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 21:24   #6618
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Čovijek nije to napisao, napisao je nešto drugo. A da nove Hrvatske vlasti tada nisu imale previše sluha za događanja i lobiranja poznata je činjenica. Vani se očekuje da se sam zauzmeš za svoj interes (znači lobiranje), a očekivati kako će se netko vani zauzeti za nas samo zato 'jer smo u pravu' pokazatelj je potpunog nepozanvanja situacije i odnosa. Doduše ima tu i iznimaka, ali većinom događaji teku puno brže i lakše kada se uvažavaju uvriježeni lokalni običaji. Kada događaje koje možeš koliko toliko kontrolirati prepustiš stihiji onda nepotrebno gubiš vrijeme, novac a često i živote.
Kako da ne. Dajte nam pare, a mi ćemo lobirati i promijeniti službenu britansku politiku. Riješiti Majora i Hurda, a kasnije Blaira, Cooka i Strawa? Piece of cake.
GB je preko 15 godina vodila konizstentnu neprijateljsku politiku prema RH.
Laburisti su bili 100 puta gori od prethodnika. Kad se sjećam kad je ovdje MacShane dolazio soliti pamet i objašnjavati nam što moramo raditi i kako moramo misliti ako žemo postati Europljani.
Fala kurcu da više nećemo imati posla sa takvima u smisli da u bilo čemo moramo biti u zajedničkoj interakciji.
cave troll is offline  
Old 26.06.2016., 21:26   #6619
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
Citajuci....moze se ustanoviti da su ljudi koji su za Brexit zadovoljni i ne spocitavaju previse nedemokrasku EU

ali ljudi koji nisu za Brexit su puni srdjbe, ljutnje, bijesa , oholosti, rekao bih i mrznje ....pogledajte te komentare

mozda ljudima onda bude jasno tko je u pravu.

A nije ni bitno tko je u pravu....u pravu je zakon .....zakon kaze bio je referendum i oni koji su izabrani su dobili signal od vecine naroda da provedu niihovu zelju.


Samo nedemokratski totalitarni umovi mogu raspravljati o nekakvim novim referendumima , poceti "balkanizirati " Britaniju na dijelove, starosne grupe itd itd.

Ako su mladi u Britaniji tako pametni i osvijesteni da glasaju protiv Brexita , a stari olinjali izlapjeli penzici za Brexit........kako da nitko nema problema sto stari olinjali malte ne penzici vladaju Unijom ....nikdje nikakve mlade face ? u ebote

Prvo sto Unija mora uciniti je ukinuti besplatno skolstvo,
Drugo Hrvatska u jedno legislativnom domu mora imati jednako predstavnika kao i Njemacka ili Francuska ili Poljska

Svi clanovi EU centralnog parlamenta moraju biti direktnio izglasani

Cetvrto ....tko god ima bilo kakvog dodira sa drzavom nema pravo glasa

Nova demokracija dolazi nezaustavljivo

God save the queen and Britain
pametna zena...
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 21:27   #6620
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kako da ne. Dajte nam pare, a mi ćemo lobirati i promijeniti službenu britansku politiku. Riješiti Majora i Hurda, a kasnije Blaira, Cooka i Strawa? Piece of cake.
GB je preko 15 godina vodila konizstentnu neprijateljsku politiku prema RH.
Laburisti su bili 100 puta gori od prethodnika. Kad se sjećam kad je ovdje MacShane dolazio soliti pamet i objašnjavati nam što moramo raditi i kako moramo misliti ako žemo postati Europljani.
Fala kurcu da više nećemo imati posla sa takvima u smisli da u bilo čemo moramo biti u zajedničkoj interakciji.
Podsjetnik za kolege s foruma:

Quote:
Denis MacShane: Ante Gotovina je izdao svoj narod i katoličku vjeru. On je heroj kao i nacisti krivi za masakr nad Česima
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.