Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2016., 15:31   #861
Cool

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Avıon je prevelık za medicinski transport, prebrz za padobransku obuku, nepotreban kao MPA za zemlju koja je bez MPA preživjela 25 godina a vrijedi po kilogramu.
A mi smo si dobri s američanima, mogli smo ova dva sovjeta trampiti za dva (ili koje još) ova http://www.usnews.com/news/articles/...in-scrap-metal koji troše manje, idu sporije i višenamjenski su, afganima bi dobro došla dva An 32 tek remontirana....
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:01   #862
Nitko nije konkretno odgovorio, koliko ove dvije kante vrijede na tržištu.
Prema korisnicima (wiki) jedina je šansa da ih uvalimo Iraku dok je još prilika.
Nakrcati još malo svačega na žuntu u gepek i rješen problem.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:34   #863
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Nitko nije konkretno odgovorio, koliko ove dvije kante vrijede na tržištu.
Prema korisnicima (wiki) jedina je šansa da ih uvalimo Iraku dok je još prilika.
Nakrcati još malo svačega na žuntu u gepek i rješen problem.

pozdrav
http://www.globalplanesearch.com/antonov/

Evo, pa uspoređivaj.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:56   #864
Zahvaljujem na linku ali u to se razumijem koliko i u španjolska sela.
Da su u igri građevinske ili rudarske mašine ajde ali ovo.
Možda ima ovdje ljudi koji mogu dati kvalitetnu procjenu, ja ne.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:07   #865
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na linku ali u to se razumijem koliko i u španjolska sela.
Da su u igri građevinske ili rudarske mašine ajde ali ovo.
Možda ima ovdje ljudi koji mogu dati kvalitetnu procjenu, ja ne.

pozdrav
Miljun evra oba viđeno kupljeno .. ništa više
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:34   #866
Kako da ne.

A Air traktora smo platili trimiljuna!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 20:16   #867
Da točno ali su bili novi i mi (država) je pitala koliko i platila.

Za An-32 707 i 727 bilo nekih virtualnih ideja da se kupe ali jedan valja drugi ni vrit ni mimo tko ih kupi mora računat na
cca 2-3 miljuna ulaganja u jedan a drugi da koristi za kanibalizam.

Da trebaju Ukraicima već bi ih mi utopil ali kako oni to proizvode tog im krša ne manjka imaju dovoljno novijih
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 20:42   #868
A da Srbima prodamo?
Oni upravo "remontuju" najmlađi An 26 čini mi se iz 1983. a ovi naši iz devedesetih.
Nevjerojatno je zapravo da smo naše dva puta remontirali i modernizirali i sad ih prepustili kiselim kišama.
Bar ovaj jedan da je operativan uz nikakvo ulaganje, pa da glumimo vojsku.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:38   #869
Srbija ima situaciju da nesmije eskadrilu raspustiti jer bi imali PUČ onda je jeftinije opraviti jedan avion
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:45   #870
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Također sam mišljenja da za RH nije od neke pretjerane potrebe klasični taktički transportni zrakoplov kao što je AN-32. Mada ta potreba ipak povremeno postoji. Pogotovo kad se uzme u obzir kroničan nedostatak financija.

Međutim ono gdje postoji očita potreba, to je efikasniji nadzor morskog područja koje je pod ingerencijom RH.

Zato bi se eventualno moglo ići u smjeru koji bi objedinio potrebu za taktičkim transportom i nadzorom morskog područja iz zraka. To omogućuju avioni kao C-295 MPA, ail vjerojatno i AN-132.

Naravno to sve košta i nije vjerojatno da ćemo si to priuštiti u dogledno vrijeme. Međutim s obzirom na dva beskorisno parkirana AN-32, minimalno bi bilo za očekivati da se MORHu makar raspitaju o mogućnosti da se ta dva AN-32 daju pod račun za dva AN-132 s MPA sposobnostima, pa se vidi ima li to računice i možemo li si to priuštiti ...

... a što je možda već i učinjeno s negativnim zaključkom ...
Kako je nabavna cijena An-132 jeftinija za pola od CN-295. A s novim motorima je potrošnja smanjena i dolet duži tako da je proizvođać sada predvidio i ovo:



Link na varijante: http://www.redstar.gr/Foto_red/Eng/Aircraft/An_132.html



http://defence-blog.com/news/royal-s...m-ukraine.html
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 22:05   #871
A prije spavanja predlažem tekst pp5d6 vama na razmišljanje:

Quote:
Zemljopisni izgled domovine traži potpuno drugačiji vojni raspored i koncept.
50 000 km2 unutarnjeg mora,među otočkog prostora, otvorenog mora i ZERP-a nadzire,kontrolira i štiti službeno 14800 vojnika HRM-a ili 3 mornara na 1000km2 morskog prostora.

Cijela Slavonija je prosječno široka 100 km, Dalmacija od Šibenika i manje, od Ploča teritorijalne dubine nemamo, Istra nam je s ostatkom zemlje povezana jednocjevnim tunelom a kod Karlovca smo tanji od 70 km.
Ukinuli smo vojni rok na način da je država sam poticalo osobe čija je to dužnost da se svi javno lažu, pa se prigovor savjesti popeo sa 179 u 10 godina (od 1991-2000) na preko 10500 u godini prije ukidanja vojnog roka
Nikakav OTAN tu neće u stani-pani situaciji tu ne pomaže.
Nit čl. 5 koji ostavlja individualnu mogućnost svake članice da odluči kako će i hoće li nam pomoći u roku od 15 dana.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4312

Tko razumije što je pp5d6 napisao Ok. Tko ne neka se sjeti kuda je B-737 CTN letio od Plesa do Splita do listopada 1995.

I još jedna vrlo bitna stvar nezaboravimo UH-60 nema transportne kapacitete Mi-8 i Mi-171Sh.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 22:15   #872
Sve je to divno i krasno da nam je u planovima obnova ETA eto i ja bi da se postigne konsenzus MIRH GS NGS i HRZiPZO s ukraincima zavrtio dva 132 nova bez puno filozofije, ali nema ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 22:17   #873
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
A prije spavanja predlažem tekst pp5d6 vama na razmišljanje:



https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4312

Tko razumije što je pp5d6 napisao Ok. Tko ne neka se sjeti kuda je B-737 CTN letio od Plesa do Splita do listopada 1995.

I još jedna vrlo bitna stvar nezaboravimo UH-60 nema transportne kapacitete Mi-8 i Mi-171Sh.
Ma ajde, nemoj tako, pa NATO će nas branit, Članak 5 je tu, svih 3000 zrakoplova USAF-a je ko i naše, samo čekaju mig iz Zagreba da skrše dušmane u paramparčad.....

A u vezi UH-60, to je možda točno, ali je to američki helikopter ( a ne mrski ruski, fuj, fuj ) i samim time je bolji.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 22:38   #874
Quote:
In 2001, Maverick Aviation was paid $5 million for two freshly overhauled Mi-17s and spare parts, as well as travel and logistics for team of Army/CIA personnel, and got the helicopters out of Russia in under 30 days.

In 2008, ARINC, a major U.S. defense contractor, was paid $322 million dollars to buy 22 Russian helicopters under a U.S. foreign military sales contract.
https://www.wired.com/2009/04/helo-fiasco-us/
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:23   #875
A koja to eskadrila transportnih aviona??i koji avioni?

https://www.morh.hr/hr/25-obljetnica...ovna-baza.html
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:39   #876
Možda ih vračaju u pogon u kontekstu AT jedinica na Zemuniku?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:03   #877
spomenuti su u ZB 91. ne i u ZB 93. no lipo to izgleda,jer su najavljeni za otpis,a sada se pojaviše. doduše,otpisali su oni i RBS-ove i boforse.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 20:09   #878
Nema predaje.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 02:30   #879
do kraja će i Velebit na remont,pa u more. toliko o otpisima.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 12:57   #880
Quote:
Velik interes pobudio je i najveći transportni avion AN-32 koji je donedavno koristilo HRZ i PZO, a koji su posjetitelji mogli razgledati i iznutra.


Bitno je da su "mudraci" u rujnu 2012 prizemljili avione.

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...1012.html#foto
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.