Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 18:42   #261
Mame beba od 10 mj, jeste li dale poriluk i je li bilo grcica?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 18:43   #262
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
kada može kvinoa? dala sam mu malo... valjda je ok. ima 6,5 mjeseci.
Moze quinoa.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:13   #263
ja nisam davala poriluk, mi ga rijetko jedemo i zimi par puta stavimo u čorbu (mada je ekstra zdrav znam) pa nemam ni ideje kako bi to njoj i dala
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 23:49   #264
ja sam dala par puta poriluk, standardno kasasto kako je tad jela, sa komabinacijom drugog povrca i zitarica.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 00:09   #265
Pa da, tako sam i ja mislila, bez neke filozifije. :-D
Probat cemo ga za tjedan dana. :-)
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 00:51   #266

poslije joj pravis u varivima sitno sjeckano. bas je nekidan jela.
pretpostavljam da znas, ali hajde mozda ne znas, mozda neko drugi ko je na temi ne zna, pa da napisem, onaj bijeli dio je "bolji" i zdraviji, listovi ne toliko, tako da sam ja ljetos kad sam zamrzavala, zamrznula njoj to bijelo i malo listova, a nama listove
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 09:54   #267
kad ide grašak, a kad leća?

jučer vidim sestra daje leću svojoj, a nije puno starija od moje

netko je pominjao griz od pira, koji uzimate i gdje?

moja ima par dana slabo ili nikako ne jede bocu, prestrašno, mislim da su zubi plus šmrkava je i možda joj smeta nos, uglavnom problem na kvadrat, zagustim joj mlijeko ako ne popije, ali mi je puno više od dva mliječno žitna obroka na gusto, plus i u voće i povrće sam davala žitarica, nadam se da je faza samo, ne bi bilo prvi put, sve smo to prevazišli pa valjda ćemo i ovo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 10:23   #268
JFF, mislim da grasak ide oko 10mj. za lecu ne znam.

griz od pira ima (bilo je) kupiti u dm-u. u BIH ga vise nema, ne znam zasto. zna li neko nesto o tome? ima li ga u hr?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 10:52   #269
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post

griz od pira ima (bilo je) kupiti u dm-u. u BIH ga vise nema, ne znam zasto. zna li neko nesto o tome? ima li ga u hr?
citala sam negdje da su ovi u sarajevu odlucili da ga povuku iz prodaje jer je jako mala potraznja. neko od mama je kontaktirao centralu u sarajevu pa dobio taj odgovor.

griz od pira bi trebala naci u prodavnicama zdrave hrane u bl (u onoj kod parka petar kocic).
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 11:24   #270
hvala na info! bas cu pogledati tu kod parka

cuj mala potraznja... svasta.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 19:59   #271
a od kojeg je proizvođača bio griz od pira?

ma ni ono instant proso ne nalazim fak a bilo mi je glavna žitarica

mi još nismo jeli grašak, mislila sam da ide kasnije
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:13   #272
Bok vam

Koliko podoja uz dohranu imaju vaše bebe? Sry valjda nisam fulala temu ne mogu nigdje naći...

Moju malu od 10mj. dok sam prije uspavljivala na rukama imala je ukup. cca 7- 8 podoja . Sada od prije 2 tjedna primjenih metodu da se sama uspavljuje , 9 kg stalno nosat a leđa otpadaju... ( Usput, metoda samouspavljivanja je bila 2 dana plakanja i prestala) i od tada puno bolje spava i ne traži noćno cicanje. Dakle, zaspi u 20 sati najkasnije , prvi podoj oko 1 u noći a drugi oko 5-6 i treći u 8 u jutro. Preko dana nakon svakog obroka ponudim ciku al povuče par puta i ne može više jer se najede doručka/užine/ručka/užine/večere. Doduše užina nakon ručka joj bude cica nekad. Sada ukupno 4 podoja. Jel' to malo? Ima neka tema o tome? Hvala puno

Edit: od kad se sama uspava više i ne podriguje, smanjih obroke sa 2 sata na svaka 3 , ali sam ih zato količinski povećala i pojede fino sve
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:14   #273
moj ima 10 mjeseci i za sada smo na dva kruta obroka, koketiramo s trećim. on ne želi jesti na žlicu ako mu nije potpuno i 100% smiksano i to mi je grozno jer sam starijem jaaako dugo sve miksala pa sam to s ovim nastojala izbjeći. ali sretna sam što jede, imali smo pravi štrajk glađu nakon antibiotika. s druge strane, ako mi dam komad kruha, pojest će dobar dio, a neki dan se igrao s jabukom (cijelom i neoguljenom) na podu i ja sam kasnije skužila da je trećinu oglodao.
i ne sjećam se da mi je stariji bio takav prljavac - sad poslije svakog obroka mora biti kompletno presvlačenje (i bodi) i pranje poda ispod stolice. lice mu bude zamazano do iznad obrva. neki dan sam pljunula 150 kuna za podbradak - zapravo dugi plašt s rukavima od nekog materijala koji se samo opere vodom i osuši za 5 minuta i to mi je donekle olakšalo život.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 00:22   #274
I moja se sva uprlja, presvlacenje nakon svakog obroka nam je obavezno.

Oooooo, izludit ce me s AD. Svaki novi strajk je sve zesci. Opet odbija bocicu, ali po prvi put odbija AD i u kasicama. Cak i Hipp Good Night jedva pojede. Danas sam iz ocaja probala joj dati cokolino s AD, a bila sam sigurna da nikad necu. Reakcija? Samo sto nije povratila.
Sve mi super jede, ali AD nece. Sto sad?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 02:20   #275
nuklea, daj jogurt ako hoce jogurt. ili ako ce uskoro 12mj jesi li razmisljala o uvodjenju kravljeg mlijeka?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:02   #276
nuklea, ne znam voli li jogurt. moj stariji je jeo isključivo jogurte do 3 godine. prestala sam ga dojiti s godinu dana i bilo kakvo mlijeko nije konzumirao do 3 godine. jogurt je puno zdraviji od kravljeg mlijeka - ima manje laktoze, a kalcij u jogurtu puno je više iskoristiv od onog u mlijeku. 2 obična jogurta od dnevno dovoljna su da zadovolje potrebu za kalcijem djeteta do 3 godine.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.

Zadnje uređivanje Kakadu : 15.12.2013. at 10:22.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:37   #277
Planitala sam joj davati AD do trece godine, ali bit cu sretna ako izdrzimo jos dva mjeseca (tad ce imati godinu). Imat ce ona sigurno opet fazu kad ve htjeti AD, ali kao da joj dosadi taj okus pa ga ne zeli jedno vrijeme piti. Popije ona oko 100 ml ujutro i 100 ml uvecer, vise od toga nece.
Jucer mi je tako popila 100 ml i ja joj u ostatak ubacila malo cokolina, nece. Onda sam isula to mlijeko u zdjelicu i dodala jos cokolina da bude kasato, nece. Dobro, ne mora. Muz je drzao u krilu i pokusavao je nrkako nagovoriti da pojede cokolino, a ja uzela jesti domaceg mladog sira i milerama, njoj oci ispadose, dali joj malo, ma euforija. Tako da cu joj uvesti i sir i mileram, a jogurt vec obozava. Povecala sam joj dozu jogurta na 250 ml dnevno, ne znam koliko maksimalno smije.
Kravlje mlijeko joj ne bih davala da pije, eventualno da ga jede s grizom i sl. Jogurt nam je super stvar, ali nisam sigurna da je distojna zamjena AD-u.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:38   #278
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Jogurt nam je super stvar, ali nisam sigurna da je distojna zamjena AD-u.
zašto ne?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:41   #279
Pa razliciti su po sastavu. U AD je didano milijun nekakvih vitamina, a i mislum da masti ima preko 20 posto?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:46   #280
da, ali ako ti dijete ima raznoliku i nutritivno bogatu dohranu, mislim da je jedino kalcij ono što mu je gotovo nemoguće dobiti od ostalih namirnica.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.