Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2014., 11:32   #121
Quote:
mesian kaže: Pogledaj post
Još je nešto tu strašno - inzistiranje mnogo ljudi koji glasuju za lijeve stranke ili su bliski vlasti kako je on prijetio, kako je lud itd.

Ja mislim da je Francišković bezveznjak i da ga treba držati dalje od ikakve vlasti, ali to ne znači da neću reći da eliminacija nekoga s kime se ne slažem na ovakav način nije kršenje ljudskih prava i pravosudni cirkus.
Pa ne treba baš za svaku dijagnozu.Jel to važi npr i za psiho i sociopate?
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Znači, sasvim je u redu slikat se s puškom i reći kak učiteljicu treba ustrijeliti?
Naročito stoga što taj mali psihopat ima dugu povijest ispada i agresije i svega ostaloga. Pitat roditelje u OŠ Ottona Ivekovića.
Ak ga je mama izvukla iz Dugava, čestitam osoblju što su uspjeli zajedničkim sagama riješit se tog problema tak da postane nečiji drugi.
Njegov slučaj nikakve veze nema s Franciškovićevim, niti se to može usporedit.
Sa puškom se slikala Mala Ćurkovićka tako da čak ni ne znaš o čemu se radi.Također vjeruješ Jutarnjem što me jako čudi.No možeš mi objasniti kako uspjeva biti odlićan đak.Tako da jasno i glasno sereš.Nek mi sam još netko kaže nešto protiv Jutarnjeg kad svi uredno pušite.Da je napisao Milanović umjesto učiteljica odmah bi bio simpatičan.
Sibor is offline  
Old 10.02.2014., 14:41   #122
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sigurno se kreće u pozitivnom pravcu za M. Franciškovića. Čim se gđa Sarnavka stavila na njegovu stranu, a i topic je sa pdfa Blisko politici premješten ovamo!

S obzirom na novi smještaj u Psihijatrijsku bolnicu Popovača i pobuđeni interes sve većeg broja pojedinaca koji imaju pristup mainstream medijima, sve je vjerojatnija mogućnost iz Zakona o zaštiti osoba sa duševnim smetnjama da predstojnik odjela bolnice u Popovači u kojemu se M. Francišković od sada liječi nakon upoznavanja sa slučajem podnese prijedlog za njegov otpust iz ustanove.

A tu su još neke nove informacije koje upućuju na sve širi interes da se slučaj kvalitetno ispita.

Pročitala sam temu i ne mogu povjerovati da je M. Francišković težak duševni bolesnik, opasan za okolinu u mjeri koja opravdava prisilan smještaj u psihijatrijsku ustanovu. Nema šanse da nitko od njegovih prijatelja i članova uže obitelji ne bi uočio takvu bolest ili bi je skrivao. Život sa bolesnikom koji ima takvu dijagnozu je toliki teret za najužu obitelj da je ona prije svih ostalih zainteresirana za njegovo liječenje, a majka M. Franciškovića (vidjelo se u tv emisiji Ozane B.) nije neobrazovana i primitivna žena koja ne bi prepoznala ili bi skrivala stanje svoga sina, da ono realno postoji.
saurus is offline  
Old 10.02.2014., 19:16   #123
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Pa ne treba baš za svaku dijagnozu.Jel to važi npr i za psiho i sociopate?


Sa puškom se slikala Mala Ćurkovićka tako da čak ni ne znaš o čemu se radi.Također vjeruješ Jutarnjem što me jako čudi.No možeš mi objasniti kako uspjeva biti odlićan đak.Tako da jasno i glasno sereš.Nek mi sam još netko kaže nešto protiv Jutarnjeg kad svi uredno pušite.Da je napisao Milanović umjesto učiteljica odmah bi bio simpatičan.
Sociopat je svatko tko se slika s puškom i objasni kak toga i toga treba upucat, (a to mala Ćurkovićka nije napravila). To je mali psiho napravil na facebooku. Pacijenti. Kužiš ti tu elementarnu stvar? S time Zoki veze nema. Ili majka Tereza. Ili Tuđman.
Takve treba reciklirat...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Old 11.02.2014., 02:34   #124
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Sociopat je svatko tko se slika s puškom i objasni kak toga i toga treba upucat, (a to mala Ćurkovićka nije napravila). To je mali psiho napravil na facebooku. Pacijenti. Kužiš ti tu elementarnu stvar? S time Zoki veze nema. Ili majka Tereza. Ili Tuđman.
Takve treba reciklirat...
A nije se slikao s puškom senilijo.Stavio je samo fotografiju puške.Tako da opet lupetašOsim ako sama slika puške ima značenje da si se sliko s njom.Tako da ne samo da lažeš nego želiš preuveličat.A kako se zove onaj tko ne drži oružje pod ključem?Humanista? A di su sad ti roditelji koji su se također oglasili u Jutarnjem?Opet ide rekla kazala na temelju članka.Vidi se da si upoznata sa svime.Jer ako ti kažem da ga je udario asistent onda ćeš ti reći kako to nije istina.Jedina činjenica je da ti vjeruješ Jutarnjem.Tako da si to sve objesi mačku o rep.Nego daj se odluči jel psihopata onaj tko se fotografira s puškom ili onaj tko piše da bi ubio nekog.U ovom drugom slučaju iza monitora ima podosta psihopata.I drugi put se ne pravi pametnija od nekoga tko je bolje od tebe upoznat sa slučajem.Jer da ja kažem da je Francisković luđak odmah bi me počastila komplimentom.

Zadnje uređivanje Sibor : 11.02.2014. at 03:01.
Sibor is offline  
Old 13.02.2014., 20:30   #125
Petir pokrenula pitanje Marka Franciškovića u Saboru


Quote:
Gotovo pet mjeseci je prošlo od prosvjeda pred vladom RH u svezi maltretiranja člana Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u dijaspori ( HAZUD); Marka Franciškovića, u zatvorima naše zemlje, zbog verbalnog delikta. Tada se ispred Vlade okupila skupina zviždača, Vesna Balenović, Miro Matijević, Natko Kovačević, Živi zid, predsjednik A-HSP-a Dražen Keleminec i upozorila na apsurd verbalnog delikta u demokraciji. Francišković je rekao ministru Ostojiću sve ono što je Ostojić rekao Franciškoviću, uvreda za uvredu. Danas je Ostojić ministar u truloj demokraciji, a Francišković propada u Zatvorskoj bolnici, zbog izgovorenih rečenica. Sabor do sada nije vidio ovaj slučaj kao kršenje ljudskih prava.. Ljudska prava kod nas nisu presudna za opstojnost društva.

Članica HAZUD-i Emilija Herceg je ovako protumačila tamničenje Marka Franciškovića;

-Ako je prekršio zakon na bilo koji način, postoji procesno formalno pravo, koje bi ga sudilo održavajući njegova materijalna prava, a to su prava čovjeka. U slučaju Marka njegova prava su ugrožena, a trebala bi biti zastićena Konvencijom koja je IZNAD gledajući juristično. Nedopustivo je iskorištavanje psihijatrije, kako bi se obračunali s pojedincima, nedopustivo je nasilno pumpanje lijekovima. Slučaj Francišković se može riješiti, samo na način, da mu se omogući formalno, dakle procesno pravo i vodi dalji postupak za koje se sumnja ili imaju dokaza da je kriv. Ta psihijatrica je zaslužila oduzimanje prava rada kao liječnik, a tko će nadoknaditi štetu nanesenu njemu, njegovoj djeci i obitelji? Aproksimalnu štetu je nemoguće iznijeti u novcu, prevelika je. Hoće li Marko imati posljedice? Tko će za to odgovarati? Odgovara li u Hrvatskoj netko na funkcijii za nešto ili se to zataškava ispod tepiha? Kako će reagirati institucije EU, koje će dobijati sve više slučaja znanstvene fantastike iz Hrvatske?-završila je Herceg.

Ipak neko svijetlo se vidi, saborska zastupnica Marijana Petir odlučila je pokrenuti slučaj Marka Franciškovića. Hvale vrijedna inicijativa, nakon toliko dana zatvorskih trauma.

-Danas sam na Odboru za ljudska prava otvorila pitanje Marka Franciškovića, koji je uhićen zbog burne prepiske s ministrom Ostojićem, po kratkom postupku, okarakteriziran kao lud temeljem mišljenja jedne jedine psihijatrice i poslan na prislino liječenje. Čovjeka ne poznajem i ne znam ništa o njemu, no psihijatrica je zaključila da je lud kada je pročitala njegovu knjigu. Zanimljivo? Nije li možda trebalo provesti nezavisno vještačenje? Postavlja se pitanje kako je moguće nekoga prislino hospitalizirati zato što kritizira rad Vlade? Upozorila sam da je zakonska regulativa manjkava i da je riječ o kršenju ljudskih prava, te da se prislino zatvaranje i hospitalizacija koriste u nekim slučajevima kako bi se ušutkalo neistomišljenike. Sjetimo se supruge jednog uglednog urednika tjednih novina, pa potom supruge jednog suca a onda i ovog slučaja. Ne bi se smjelo dopustiti da se zloupotrebljava psihijatrijska struka, kako bi se diskreditiralo neistomišljenike. Ovo je kršenje ljudskih prava.- rekla je Petir.

Na koji otpor će naići ova inicijativa svi pretpostavljaju. Sdepeovski ešalon verbalnog delikta zaostao iz titovog režima ima još svojih poklonika. Ostojić kao ministar policije podiže postupak protiv čovjeka koji je verbalno isprovociran reagirao isto kao i Ostojić. Tragikomična situacija, ministar policije se boji, a mi bi sa njim na čelu policije trebali biti sigurni!?

Igor Drenjančević
Stvarno je zabrinjavajuće, da se koristi mehanizam proglašavanja ludim svojih oponenata ili neistomišljenika. Nije li to zastrašujuće?
http://www.hazud.hr/petir-pokrenula-...vica-u-saboru/

Kraljica Marijana Petir
gareton is offline  
Old 14.02.2014., 23:29   #126
Upravo na HTV-u...čekam da se konačno objavi prijepis prepiske i da se vidi što je pisao naš ministar Ostojić.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 15.02.2014., 07:54   #127
Imau studiju 4 intervju sa Sanjom Saranavkom o slučaju Francisković
Sibor is offline  
Old 18.02.2014., 04:03   #128
Nevjerooojatno, kako se na ovim stranama pdf-a lupetaju raznorazne dijagnoze,i s njima se razbacujete kao da su puke fraze...
Prepustimo to mjerodavnim osobama, inače ne volim likove koji u politici dernjavom i očiglednom mržnjom spram drugoga žele na taj način sebe uzdignuti,ka neki koje namjerno neću imenovati.
Marko je po meni žrtva jednoga natrulog i bolesnoga sustava,kojemu je stao na žulj(figurativno) ..U biti objektivno gledajuč ( bez obzira na moje mišljenje o njem i drugom) tek sad čovijek uviđa koliko je malen i nemočan,spucali su ga za takkovu idiotariju,koja bi morti jedino u SJ Koreji prošla, ali ovo dalje što mu rade i bacakaju se njegovim dg. ka da su na placu,...i dokle tako u krug može ići ta stupidnost, šta ako kažu u "povjerenstvu" pustit čemo ga tek,kada neče biti opasan po okolinu.?
Sad neznam i nebitno je jeli ima kaj od prije ,da je zaveden od nasilnilčkoga ponašanja i sl. ali ovo je već davno prešlo granicu graničnu crtu cirkusa u političkom folkloru Lijepe Naše.
žaccko is offline  
Old 25.02.2014., 15:31   #129
Intervju sa Markom Franciškovićem , Emisija SPREMNOST na Hrvatskom Nacionalnom Krugovalu USTANICI 24.veljače 2014 u 15:00 sati.

https://soundcloud.com/mario-maks-sl...ovi-mario-maks
Wild_East_ is offline  
Old 25.02.2014., 15:52   #130
Čovjek razmišlja kao i ja.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 28.02.2014., 19:54   #131
Onaj tko iskreno voli svoj narod,
u sebi nosi i mržnju.
Mržnju prema smrtnim neprijateljima
svog naroda...


W.Orthman,nacionalsocijalist iz Eisenbacha,1939 godine
Šaka soja Kaina is offline  
Old 02.03.2014., 20:55   #132
Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Intervju sa Markom Franciškovićem , Emisija SPREMNOST na Hrvatskom Nacionalnom Krugovalu USTANICI 24.veljače 2014 u 15:00 sati.

https://soundcloud.com/mario-maks-sl...ovi-mario-maks
taj "hrvatski nacionalnom krugoval USTANICI" koketira više nego očigledno sa ustaštvom, samo treba grb pogledati...

jasno je da svi duševni bolesnici drže zajedno
DrSigmundFreud is online now  
Old 05.03.2014., 15:39   #133
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čovjek razmišlja kao i ja.
a joj
PeroOrlić is offline  
Old 05.03.2014., 23:09   #134
Quote:
PeroOrlić kaže: Pogledaj post
a joj
Korumpirani političari, Hrvatska rasprodana, narod osiromašen...

Zar nije u pravu?????
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 24.03.2014., 18:18   #135
Kakva je situacija u svezi Marka?
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Old 28.03.2014., 17:28   #136
Nude nagodbu??!!

Ovo je prestrašno, horor! I još je najstrašnije da svi mediji o tome šute i da se nijedna udruga za ljudska prava nije oglasila jer ne pripada njihovoj političkoj opciji. Pa valjda svaki čovjek ima pravo na zaštitu njegovih ljudskih prava, neovisno o bilo čemu!

Ne razumijem da se nije mogla alarmirati ni jedna međunarodna organizacija od Amnesty Internationala, UNovog vijeća protiv mučenja i nečovječnog postupanja do raznih organizacija za zaštitu prava osoba s duševnim smetnjama (iako se u ovom slučaju ne radi o osobi s duševnim smetnjama).

Mislim da ga je ipak i prvi odvjetnik zeznuo i da možda ovo sve ne bi tako ni završilo da je od početka imao sposobnog odvjetnika koji se ne boji ovih monstruma. Takav dojam može se steći na temelju ove emisije na Radio Mariji. Jer taj dio je i nedostajao u cijeloj priči: gdje je i što radi njegov odvjetnik? (a navodno je otišo čvojek na skijanje dok su ovom pisali dijagnoze)

I evo sad kad je uzeo drugu odvjetnicu koja očito želi raditi svoj posao, odmah su se ministri uznemirili i nude nagodbu Markovim roditeljima da će ga pustiti na slobodu ako pristanu na to da nikad u medijima ne govore o tome!!! Kakva crna nagodba, nagodba se sklapa u slučaju nekakvih kaznenih djela i naknade štete, a ne o tome da se čovjeka otpusti iz psihijatrije!

http://www.4dportal.com/hr/aktivizam...-franciskovicu
Citirala bi neki utemeljeniji portal, ali očito ovi najčitaniji ne pišu ni slova o tome.

OVO UKAZUJE DA PRIZNAJETE DA STE POGRIJEŠILI I IZVOLITE ČOVJEKA PUSTITI NA SLOBODU ODMAH!!
Alienica is offline  
Old 28.03.2014., 19:45   #137
Ma dobar dio naših udraga su vladine udruge tzv. ljudskih prava, a za cilj im je uzimanje love iz proračuna!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 02.05.2014., 20:31   #138
Marko je od sutra slobodan čovjek!
Vjerovali, ili ne, ovo sam čula na HRT-u, ali 4. programu, u Studiu 4, jedinoj o.k. emisiji. Sarnavka je bila gost.
mimozica 7 is offline  
Old 02.05.2014., 20:31   #139
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ma dobar dio naših udraga su vladine udruge tzv. ljudskih prava, a za cilj im je uzimanje love iz proračuna!
Ako je vjerovati Studiju 4, Francisković je zdrav i sutra izlazi na slobodu.
Što na to kaže Ostojić, onaj policajac koji ga je očigledno strpao u Vrapče?

Edit: vidim da me je mimozipa za sekundu pretekla.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 03.05.2014., 00:05   #140
.

Da , ustanovili su da je potpuno zdrav...

Sada treba stisnut za jaja one koji su ga tamo strpali...
Keva is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.