Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 17:10   #481
nafta je napravila viši vrh i sada je krenula prema dole.
ulaz prema dole to će reć, SL na vrhu 51.xx
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 18:09   #482
USDJPY odradio spomenuti podval, pa korekciju prema gore i sada je krenuo dole, ali ovdje neću ući jer ne mogu odrediti dugoročnost, tj. nisam siguran da ide ispod 110.

€$ napravio niže dno, i djeluje da nastavlja prema dole, tu nemam ulaza, čekam ulaz u retrace prema gore.

zlato odrađuje spomenuti peti podval prema gore, to može još do 1255. To je bio ulaz, ali nisam pred kompom da ga odradim. Kao što rekoh planiram ući prema gore nakon što ovo dovrši i kada dovrši korekcija prema dole, što može potrajati i par dana.

cable i dalje ništa ne vidim, počeo sam ga detaljnjije pratiti radi brexita, tu očekujem veliku volatilnost.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:39   #483
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
...Uglavnom, čini mi se kao se market priprema na ponovni napad sa zlatom na taj daily MA200, koji je trenutno na oko 1260 i proboj istoga prema 1265, dok se USD/JPY pokušava pripremiti za proboj spomenute weekly MA200 podrške...
Što se tiče zlata i USD/JPY, upravo kako sam i napisao u srijedu. Slijedećih par dana se pripremalo upravo na ovo što sam ukazao i jučer napad, ali opet fail. Zlato su opet zaustavili u napadu na daily MA200 oko 1261, a USD/JPY su obranili na weekly MA200 oko 110.25. Danas zlato jako dole nakon toga i USD/JPY jako gore na ADP brojke.

Ne znam, sve je dovedeno na neku razinu gdje ima dosta izrazito jakih tehničkih potpora/otpora, tako da je teško predvidjeti neki dulji trend. No, tako je već dugo na marketu i ja sam zbog toga fokusiran na jako kratke trejdove od oko 30tak pipsova max. Baš ću pokušati nešto zanimljivo odraditi sa tom strategijom, jer sam je istestirao dosta dobro u zadnja 2-3 mjeseca.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:41   #484
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
nafta je napravila viši vrh i sada je krenula prema dole.
ulaz prema dole to će reć, SL na vrhu 51.xx
dakle nafta zajebava, nije odradila ni jedan retrace, a kako mi je ovo prvo trgovanje naftom, nisam htio forsirati ulaz u trend jer je već predugo u trendu.

https://charts.mql5.com/14/646/wti-h...al-limited.png

pa sada čekam nekakav ulaz da uhvatim pravi retrace ovog trenda. ali tek od ponedjeljka, jer nemam neki history da proučim kako reagira na NFP koji sljedi.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:46   #485
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
USDJPY odradio spomenuti podval, pa korekciju prema gore i sada je krenuo dole, ali ovdje neću ući jer ne mogu odrediti dugoročnost, tj. nisam siguran da ide ispod 110.

€$ napravio niže dno, i djeluje da nastavlja prema dole, tu nemam ulaza, čekam ulaz u retrace prema gore.

cable i dalje ništa ne vidim, počeo sam ga detaljnjije pratiti radi brexita, tu očekujem veliku volatilnost.
USDJPY sam dobro procjenio, ušao je u range i ovi duži trendovi koje hvatam tu ne rade. NFP će ovo vjerojatnio razmrdati, ali nemam jasan ulaz ovdje.

€$ je pozicioniran za daljnji pad, ali se očito čeka NFP da krene trend.

cable je složio lijepi trokut u očekivanju NFPa i sada se čeka.

Pa tako čekam NFP i ja, evo ga za 45 minuta.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:51   #486
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
zlato odrađuje spomenuti peti podval prema gore, to može još do 1255. To je bio ulaz, ali nisam pred kompom da ga odradim. Kao što rekoh planiram ući prema gore nakon što ovo dovrši i kada dovrši korekcija prema dole, što može potrajati i par dana.
dakle zlato ... pokazivalo je jako prema gore, ali sam propustio sve dobre ulaze. prvo je odradilo prejaku peticu, očekivao sam do 1255 a ono se zaletilo i napravilo novi vrh. To je promijenilo setup i sada sam čekao da završi dužu korekciju potrebnu nakon toga i računao da ću jutros ući u poziciju, no retrace je završio noćas sa jakim rastom.

pitanje: jel zna netko da li je noćašnji rast commoditia uzrokovan nekom planiranom vijesti?
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 15:41   #487
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
dakle zlato ...
pitanje: jel zna netko da li je noćašnji rast commoditia uzrokovan nekom planiranom vijesti?
US raketni napad na Siriju, tj. na Asada zbog nedavnog napada bojnim otrovom, pa je malo panike Rusija vs US.

P.S. Jucer sam opet odlicno namjestio long na zlatu, ali nisam u uredu danas pa kad stignem pokazat cu kako i zasto. Ovaj napad je taman dobro dosao na to.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:49   #488
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
pitanje: jel zna netko da li je noćašnji rast commoditia uzrokovan nekom planiranom vijesti?
e to je ono što mene *ebe

lakše sam ispratio kineske vijesti za AUD u pola 4 nego ove političke gluposti
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 00:28   #489
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
dakle nafta zajebava, nije odradila ni jedan retrace, a kako mi je ovo prvo trgovanje naftom, nisam htio forsirati ulaz u trend jer je već predugo u trendu.
Takvo je razmišljanje mene dosta koštalo. Ja sam često upadao u zamku tipa već dugo raste sigruno je blizu okret. I ja prodam a ono nastavi rasti još par mjeseci. Tada sam naučio da je najpogubnija stvar u trgovanju imati svoje mišljenje o situaciji na tržištu.

Zato najsofisticiranija taktika koju sam tokom godina stekao je, ne razmišljaj nego tuci brate dok ide ide.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:23   #490
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
e to je ono što mene *ebe

lakše sam ispratio kineske vijesti za AUD u pola 4 nego ove političke gluposti
Po moje mmišljenju - to ne možeš pratiti - jedino što je bitno je da znaš kada su ključne najavljene vijesti. Ovo ostalo je u principu nebitno jer uglavnom ne utječe na visoke TFove. A nek se i desi 5x godišnje da bude dovoljno jako 2x će te izbaciti na stopu, a dva puta će te vjerojatno dignuti do TPa.

Konkretno u ovom slučaju se moglo samo profitirati od nje: nafta je bila u uzlaznom trendu i vijest ju je podigla, a zlato$ je bilo taman na okretu, i ovo je pokrenulo taj okret. Budemo vidjeli kako je crobroker postavio taj trade.

Mene je ovdje zbunilo to što je bio skok na svim commodity instrumentima, što je djelovalo kao neka fundamentalna vijest - malo teško (nerealno) da postoji tako nešto u azijskom terminu, ali nikad ne znaš.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:36   #491
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Takvo je razmišljanje mene dosta koštalo. Ja sam često upadao u zamku tipa već dugo raste sigruno je blizu okret. I ja prodam a ono nastavi rasti još par mjeseci. Tada sam naučio da je najpogubnija stvar u trgovanju imati svoje mišljenje o situaciji na tržištu.

Zato najsofisticiranija taktika koju sam tokom godina stekao je, ne razmišljaj nego tuci brate dok ide ide.
Tu si barem 2 velike istine rekao.
Trade what you see, i hvataj i drži trend.

A ovo drugo mi slabo ide. U principu vidi se da su mi ulazi blago rečeno solidni, dakle ovdje sam dva puta ušao skoro idealno, ali šta sada dalje, očekujem da odradi statistički minimum od retracea, no to se ne dogodi. I prvi put sam ga pustio i reko ajde bude, pa mi je pokupio stop, a drugi puta sam reko znam te ptico i izašao sam van - ok, tu je više kumovalo to što koristim progresiju, pa je drugi ulaz dupli pa sam uzeo profit - ali nisam ušao kontra, a činilo mi se da treba ući.

ah, moram to ponašanje ispeglati.....
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:02   #492
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Po moje mmišljenju - to ne možeš pratiti - jedino što je bitno je da znaš kada su ključne najavljene vijesti. Ovo ostalo je u principu nebitno jer uglavnom ne utječe na visoke TFove. A nek se i desi 5x godišnje da bude dovoljno jako 2x će te izbaciti na stopu, a dva puta će te vjerojatno dignuti do TPa.

Konkretno u ovom slučaju se moglo samo profitirati od nje: nafta je bila u uzlaznom trendu i vijest ju je podigla, a zlato$ je bilo taman na okretu, i ovo je pokrenulo taj okret. Budemo vidjeli kako je crobroker postavio taj trade.

Mene je ovdje zbunilo to što je bio skok na svim commodity instrumentima, što je djelovalo kao neka fundamentalna vijest - malo teško (nerealno) da postoji tako nešto u azijskom terminu, ali nikad ne znaš.
istina, ali ja igram na kraće.
na duži rok nafta curi prema dolje. američki škriljevački oporavak teško da može zaustaviti i iznenađujuće pridržavanje dogovora o smanjenju isporuke OPECa i nonOPECa, što je ionako već ukalkulirano. mogu je jedino kratkotrajno uzdrmati ovakve političke nestabilnosti. ali kratko.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:35   #493
da prijavim otvoren buy na audusd, SL je dno od jučer i sell stop na nafti, ako probije 53 prema dole prije nego probije 53.6 prema gore.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:36   #494


https://charts.mql5.com/14/702/audus...-limited-2.png

srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 18:43   #495
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Što se tiče USD/JPY, dosta jaka tehnička podrška weekly MA200 ga je zaustavila točno na 110.12 i odbila nazad prema gore. Što se tiče zlata, njega je prema gore zaustavila daily MA200, isto kao i kod prošlog jakog bullish trenda 27.02., nakon čega je odradilo dosta jako korekciju od 50% (15.12. > 27.02. fibo) ili da budem jasniji, pad od 1264 na 1195.

Uglavnom, čini mi se kao se market priprema na ponovni napad sa zlatom na taj daily MA200, koji je trenutno na oko 1260 i proboj istoga prema 1265, dok se USD/JPY pokušava pripremiti za proboj spomenute weekly MA200 podrške...
Kako sam i napisao nedavno, market se pripremao upravo za ovo i nakon nekoliko dana 'borbe' na tim razinama, zlato prije dva dana jak proboj kroz 1260/65, a USD/JPY prema dole kroz 110.15/20.

Vrijeme je za odmor do utorka.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 09:38   #496
je li trguje tko ljeti ili su svi na godišnjem?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:19   #497
Gdje doći na vrijeme do podataka kao što je sinoć bilo za FED? U 20h je bila konferencija i dolar je podivljao. Usd/jpy je skočio kao blesav, a eur/usd je pao :P
Što sada očekivati kada se uvode dodatne sankcije Sj. Koreji?
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:16   #498
U takvim slučajevima se je najbolje pripremiti za breakout. Iako su i BOE prošli tjedan i sad FED odigrali kako se je i pretpostavljalo, tako da se je u oba slučaja jačanje njihove valute moglo predvidjeti.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:10   #499
Sada bi mogao i euro divljati zbog izbora u Njemačkoj :P Dobro si rekao, treba uzeti pauzu . Izgubio sam nešto sitno danas, nadao sam se da će euro/usd otići malo gore budući da će vjerojatno Merkel pobijediti, ali samo pada.... To je kada se početnik tek uči hahah
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:31   #500
Ode usd u bananu hahah stavim nalog i taman pogodim... Odjednom skok u minus i to dosta, idem tražim po portalima i nigdje ništa, tek nakon sat vremena nađem da je Sj. Koreja izjavila da će rušiti bombardere :P ovo više ne znaš tko pije tko plaća :P
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.