Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2015., 19:28   #61
Njemcci su vrijedni - stereotip.
Njemci su najveće ljenčine u Evropi.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 02:17   #62
Nijemci imaju izvrsnu organizaciju.
Istina.
Heuel Dannaeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 02:11   #63
Koliko sam ja komunicirao sa njihovim javnim službama i privatnim tvrtkama to je živi užas
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 13:13   #64
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja komunicirao sa njihovim javnim službama i privatnim tvrtkama to je živi užas
Ne znam ja u kojoj si ti Njemačkoj bio
Podijeli negativno iskustvo - baš sam znatiželjan!
__________________
Sent from my iSrać using Truć 3.0
Ubergeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 01:33   #65
Kad je organizacija u pitanju Nijemcima je malo tko ravan. Izvor: iskustvo, poslovno ali i privatno, 16ak godina rada s većim brojem Nijemaca, Njemačkih poduzeća, proizvođača i nuditelja usluga.

Ta predrasuda (pozitivna) o njima je po meni potpuno točna.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 00:33   #66
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kad je organizacija u pitanju Nijemcima je malo tko ravan. Izvor: iskustvo, poslovno ali i privatno, 16ak godina rada s većim brojem Nijemaca, Njemačkih poduzeća, proizvođača i nuditelja usluga.

Ta predrasuda (pozitivna) o njima je po meni potpuno točna.
A da ne govorimo o tome kako su generalno puno ljubazniji od Hrvata.
__________________
Sent from my iSrać using Truć 3.0
Ubergeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:59   #67
Norvezani - rasisti ( cula nekoliko puta) , Svedjani - totalno hladni, vrlo tesko se sprijateljiti s njima.
Predrasude ili...?
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:41   #68
Čitao sam jedan priručnik namjenjen njemcima koji se namjeravaju naseliti u Švedskoj u kojem su Šveđani opisani otprilike kao što hrvati opisuju njemce.
Morlah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:14   #69
Quote:
Morlah kaže: Pogledaj post
Čitao sam jedan priručnik namjenjen njemcima koji se namjeravaju naseliti u Švedskoj u kojem su Šveđani opisani otprilike kao što hrvati opisuju njemce.
Organizirani i vrijedni ili .... nešto loše ?
Ja bih rekla onako u globalu da jesu organizirani , ali ima i lijenčina i to bome itekakvih ( sorry susjedi Svedjani ali tako je )
Teški za sklopiti prijateljstva ? Hmm ... Pročitala sam na nekom američkom siteu da je najteže naći prijatelja Svedjanina . E tu smo gotovo isti kao i susjedi - vise smo individualci, priznajem , treba duže da se sprijateljio nego recimo nekom Talijanu , ali kad mi postaneš dobar prijatelj ... E to onda nije površno nešto ( toga sam bila recimo svjedok za moje 2 hr godine ) to je pravo prijateljstvo koje uključuje sve moguće ( partii veselja pomoć tuga ...)
A rekla bih još jednu stvar za Svedjane - pomalo vole biti zavidni ali ne sad bas da susjedu crkne krava , nego u nekoj blažoj varijanti
Opijanja vikendima - priznajem.....istina ... Itd
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!

Zadnje uređivanje Nemesea : 03.01.2016. at 22:15. Reason: Popravak
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 06:34   #70
Evo, sve objašnjeno o Rusima i njihovoj tzv hladnoći:

https://www.youtube.com/watch?v=09-SKo17-04
https://www.youtube.com/watch?v=_d3ilcu9mgw

Zadnje uređivanje sunshinestar : 11.01.2016. at 07:55.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:21   #71
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Potaknut time što sam već nekoliko puta vidio/doživio predrasude o jednoj drugoj naciji (Amerikancima) a pošto već dugo živim u SAD i pomalo sam i sam "žrtva" tih istih predrasuda (o Amerikancima) pokrećem ovu temu (sorry ali sličnu nisam našao, a tražio sam!).

Tema nije samo o predrasudama o Amerikancima, može biti o predrasudama o bilo kojoj naciji, religiji, rasi i sl. Mada ću ja početi temu o predrasudana o Amerikancima i nekim mojim iskustvima.

Dakle, dosta puta mi je rečeno da su Ameri debeli, glupi... kad sam prvi put doletio u SAD (u 90-ima, Clinton je bio predsjednik) te iste predrasude su postojale ali su bile manje naglašene.

Govorim iz iskustva, i mogu sasvim slobodno usporediti Amere i Hrvate. Proveo sam dovoljno vremena u obje države, među ljudima koji žive u njima... guglao, provjeravao...

Ameri jesu među najdebljim nacijama na svijetu no nisu ni Hrvati puno niže na listama pretilosti... no mnogi Hrvati se i dan danas rugaju Amerima da su predebeli - nije li to ono "rugala se sova sjenici..."? (nisu više ni prvi na svijetu u tome, sad su Mexikanci No 1.)

Ameri su po raznim listama i testovima zapravo inteligentniji od Hrvata, imaju bolje školstvo, edukacijske ustanove... no mnogi Hrvati im se rugaju da su glupi.

Generalno, predispozicija o debljini stoji ali predispozicija o gluposti ne. Statistika i moja osobna iskustva mi to govore.

Toliko za početak...
Cuj, ako i danas imaju na svojim novcanicama 'In God We Trust', sto podsjeca na mnoge grozne stvari iz proslosti, sto njihove, sto crkvene, sto uopce totalitaristicke. Meni taj 'In God We Trust' nije jako daleko kad je na markama bilo 'Ein Reich, Ein Volk, Ein Fuhrer'. Jbga podsjeca. Vecina nema pojma da bog ne postoji, vecina nema pojma da su nacije izmisljeni kultovi, da krv nema veze sa nacijama jer krv je biologija koja je postojala prije ikakvih nacija i koju je stvorila priroda a ne covjek, dok je naciju izmislio covjek a ne priroda... itd.... pa ti procjeni pamet takvu.

Da ne idem sad na njihove genocide i inidijance, rasne zakone koje je hitler kopirao od njih 1930tih prije znaci 'konacnog rjesenja' (1942), pa tako redom... sirenje ratova da bi njihova ekonomija rasla (pola njihovo budzeta je punila proizvodnja oruzja) a ko jebe druge i tako...
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:27   #72
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Mene uvijek iznenade predrasude koje Amerikanci imaju o Francuzima. Njima je Pariz valjda neki elitni kulturni vrhunac a Francuze drže kao neke profinjene, elegantne "high class" primjere ljudskog roda. Ja u životu nisam upoznala nekulturniju, arogantniju, bezobrazniju i hladniju naciju od Francuza. I kad kažem nekulturniju, mislim ono baš primitivnu.
Ineresantno. Ja obozavam francuze, najveselija i najinteresantnija nacija. Za razliku plemenskih (nacionalistickih) glupavih i religijski zatucanih Iraca ili Poljaka. Uzasno iritantne nacije.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 06:37   #73
Jesam li to samo ja,ili na na Ameri gledaju kao da smo primitivci?

Čula sam i predrasudu da su Japanci perverzni...
__________________
Baby Lasagna ftw 🥰🥳🤟
CheburashkaLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 00:14   #74
Svakako pogledati, ko god ima imalo mozga skužit će poantu, pogotovo bi to tribali ovi liberalni open mind proeuropejci.
https://www.youtube.com/watch?featur...&v=lKDeyuM0-Og
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 18:53   #75
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kad je organizacija u pitanju Nijemcima je malo tko ravan. Izvor: iskustvo, poslovno ali i privatno, 16ak godina rada s većim brojem Nijemaca, Njemačkih poduzeća, proizvođača i nuditelja usluga.

Ta predrasuda (pozitivna) o njima je po meni potpuno točna.
Nadam se da nije problem sto dizem temu iz mrtvih ...

Ali voleo bi da vidim da li si ti stekao isti utisak kao i ja o Nemcima. Naime, pre jedno 8-9 godina dok sam isao na fakultet zapadne me neki biznis cas u kome su bili 2/3 Nemci, exchanged students. I u grupu zapadnem ja, dva America, dva Nemca (musko i zensko) i jedan Turcin.
Na kraju je nasa grupa pobedila projekat koji smo radili, ali meni je tih 8 sedmica na tim Nemcima bila nocna mora. Ajde tip i nije bio los, onako drustven, ali zenska kao da je u proslom zivotu bila komadant u Auschwitzu. Imao sam osecaj (i znam da su se i Ameri i Turcin tako osecali) kao da Nemci na nas ostalo 4 gledaju kao da smo niza rasa, kao da su oni mnogo bolji od nas i njihov posao je da komanduju, a nas ostalih da sprovodimo njihove misli u delo. To je svaki dan komande "ti ces ovo, ti ces ovo, zavrsices do ...", kao da je sef u firmi, a ne obican student kao mi ostali.
I sledeci semestar, novi biznis cas i opet gomila svaba na casu. Tad sam se brzo bolje pridruzio timu u kome su samo Amerikanci. Ta grupa nije prosla ni priblizno dobro kao ona sa Nemcima, ali brate barem smo svi bili opusteni sve vreme.
__________________
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.
Synyster84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 18:58   #76
Quote:
CheburashkaLove kaže: Pogledaj post
Jesam li to samo ja,ili na na Ameri gledaju kao da smo primitivci?
Iz mog licnog iskustva, dobar deo Amerikanaca gleda na sve narode istocne Evrope kao da smo juce pobegli sa Sibira od Staljina.

Evo jedan primer, meni se licno desio 1999 kad sam dosao u Ameriku. Docekao nas Amerikanac na aerodromu i odveo nas u nas stan. I pokazuje on nama u stanu gde je sta i ulazi u kuhinju i uzima vodicu/detardzent za pranje sudova i kaze "ovo je samo za pranje sudova, ovo se ne pije". Gledamo mi u njega i pitamo se "sta misli ovaj iz koje vukojebine smo mi dosli da ne znamo da se vodica/detardzent za sudje ne pije". Posle smo saznali da je dosta ljudi iz Afrike mislilo da je to za pice pa su se otrovali, pa sad Amerikanci moraju to svima da kazu.
__________________
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.
Synyster84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 22:46   #77
Quote:
Synyster84 kaže: Pogledaj post
Ali voleo bi da vidim da li si ti stekao isti utisak kao i ja o Nemcima. Naime, pre jedno 8-9 godina dok sam isao na fakultet zapadne me neki biznis cas u kome su bili 2/3 Nemci, exchanged students. I u grupu zapadnem ja, dva America, dva Nemca (musko i zensko) i jedan Turcin.
U Njemačkoj sam jako često poslom i radimo sa dobrim brojem Njemačkih kompanija, cca 5.6 puta godišnje a nakupi se i po tri mjeseca. Radimo i sa drugim Europskim kompanijama (iz Francuske, Španjolske, Italije, UK, Finske itd.) i Nijemci su nam redovno najlakši za projekte, uvijek na vrijeme, uvijek upravo ono što je dogovoreno, uvijek vrlo dobre kvalitete... najmanje volimo raditi s Talijanima (a čik pogodi, moj slijedeći projekt je s Talijanima i već čujem od kolega koji nered, koje kašnjenje me čeka itd... !).

Tako, osobno-kolektivni dojam možda, ali takav je. Imam vrlo pozitivna poslovna iskustva s Nijemcima (i da, hmm, ne radim u auto-industriji, vis-a-vis naše prijašnje korespondencije na podforumu Automobili...).
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 18:55   #78
Vise me je interesovalo kako se ponasaju prema drugim ljudima kao ljudima. Jer ono moje limitirano iskustvo sa Nemcima mi je pokazalo da sve one predrasude prema njima da prate Hitlerovu ideologiju da su bolji od svih drugih su istinite.
__________________
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.
Synyster84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 19:31   #79
Quote:
Synyster84 kaže: Pogledaj post
Vise me je interesovalo kako se ponasaju prema drugim ljudima kao ljudima. Jer ono moje limitirano iskustvo sa Nemcima mi je pokazalo da sve one predrasude prema njima da prate Hitlerovu ideologiju da su bolji od svih drugih su istinite.
Prema meni su uvijek bili OK. I oni i Francuzi, tako da nisam imao loših iskustava.

Loša osobna iskustva sam imao s Norvežanima, Talijanima, jednim Islanđaninom i nekim Švicarcima. Tipa - gledanje s visine, da smo mi s Balkana niža rasa od njih, neki komentari Švicaraca (okolica Zuricha) čista ksenofobija i izrugivanje (da smo ciganerija i tako to). Ali to su samo moja osobna iskustva i ne pripisujem ih dalje nikome.

No s druge strane, meni odgovara njemački mentalitet, i sam sam pomalo takav (volim red, poštujem vrijeme i ne kasnim itd.). A zamisli tragedije jer živim u kraju s prilično visokim postotkom latino populacije, gdje se sve radi kubanskom "preciznosću" i "točnošću" ... uh!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 20:49   #80
O Nijemcima sve najbolje. Uredni, tocni, posteni. Kad nesto kazu onda se toga drze, kad obecaju, orilo- gorilo izvrsit ce.
O Svedanima sam cuo samo najbolje i isao tamo sa velikim entuzijazmom. Boze Svedana
Osobno su mi grozno antipaticni sa tom svojom " splasenoscu " ( nije to tocno splasenost, ali najblize tome ). Nedao bog pogledat u oci, nedao bog uci u prostor, nedao bog reci u lice nego je bolje zalijepiti na oglasnu plocu. Pasivna agresija na najjace. Ne volim ih...ocito je.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.