Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 22:39   #61
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Ne zajebavam, stalno neke svadbe. A ovi što im nije do toga sa 30, nije mi to čudno. Čudni su mi ovi od 18-19 što srljaju u brak. ima jedna poslovica: što se prije udaš, prije ćeš se razvest
Pa kako nije cudno da sa 30-ak godina ne zele ni cuti za beak? Sta bi se trebali u 50-ima zeniti?

Za ove klince se slazem, ali to se ionako po manjim selima zene tako rano, tesko u vecim gradovima dok jos idu u srednju ili na faks, to je manjina..
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 03:27   #62
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
tema je općenita

ako je prva žena pokrenula razvod (u + 80% slučajeva žene pokrenu razvod), na temelju toga da nije na nju obraćao pažnju, nije razgovarao s njom, i sličan scenarij, izgubila se ta vrsta intimnosti. žena pokrene razvod tada i razvedu se

e sad me zanima

jel takav muškarac odradi posao na sebi, pa sljedeću suprugu sluša sve u 16 i daje joj dugoročno veliku pažnju, bude li on idealan (drugi) suprug?

vaša mišljenja?
Ne. Iako u mom slucaju ja sam bio taj koji je prvi pokrenuo razvod. Nisam imao ljubavnicu niti sam gay, cisto da si to dezurni zandari izbiju iz glave.

Nije se do dana danas sredila vec radi jos vece greske i izlazi sa muskarcima koji su gori od nje.

Tak je i sa muskima, bar po drustvu sto vidim. Izigravaju zrtve i prave se da su najpametniji u svemu, a okruzili su se poluljudima kako bi lijecili svoj lazni ego.

Poslano sa mog K10000 koristeći Tapatalk
zekkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 08:27   #63
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pa kako nije cudno da sa 30-ak godina ne zele ni cuti za beak? Sta bi se trebali u 50-ima zeniti?

Za ove klince se slazem, ali to se ionako po manjim selima zene tako rano, tesko u vecim gradovima dok jos idu u srednju ili na faks, to je manjina..
Znam neke primjere iz Zg koji nisu završili faks i brzo ušli u brak. Pa nije da svatko iz Zg ide u gimnaziju/neku četverogodišnju pa onda na faks.

Ok, slažem se da je takvih primjera manje u Zg nego na selima ali ih ipak ima. -.-

Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Ne zajebavam, stalno neke svadbe. A ovi što im nije do toga sa 30, nije mi to čudno. Čudni su mi ovi od 18-19 što srljaju u brak. ima jedna poslovica: što se prije udaš, prije ćeš se razvest
Na selu i ne baš jer jednostavno nema takvog običaja rastava. U Zg moguće ( ekipa bez faksa ), ali ni ne mora biti ako se ni nema uvjete za rastavu. -.-

Zadnje uređivanje Afro Dita : 01.04.2017. at 08:38.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 09:22   #64
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Znam neke primjere iz Zg koji nisu završili faks i brzo ušli u brak. Pa nije da svatko iz Zg ide u gimnaziju/neku četverogodišnju pa onda na faks.

Ok, slažem se da je takvih primjera manje u Zg nego na selima ali ih ipak ima. -.-
Pa velika vecina u gradovima upisuje faks, sad koliko.ih zavrsi faks to ne znam tocno. a mislim da ipak cekaju uglavnom da zavrse obrazovanje pa onda planiraju brak, obitelj itd..

al dobro nebitno, moja poanta je bola da brak ionalo izumire, cak i ljudi u nprsrednjim 30-ima zaziru od braka vec jer sve to gledaju kroz neke kalkulacije, koliko ce izgubiti rastavom, djeca ako ih ima, novci, bla bla. svi su postali proracunati uzasno
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:29   #65
Ha moš mislit kak se ljudi mjenjaju nakon rastava na bolje. Ja kad bum se ženil drugi put bum bil puno gori u braku neg kaj sam bil u prvom. Obećajem da bum garant imal ljubavnicu i plan je da drugu ženu ja napucam i zatražim rastavu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 11:55   #66
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ha moš mislit kak se ljudi mjenjaju nakon rastava na bolje. Ja kad bum se ženil drugi put bum bil puno gori u braku neg kaj sam bil u prvom. Obećajem da bum garant imal ljubavnicu i plan je da drugu ženu ja napucam i zatražim rastavu.
Josuha, pa kako ces sve postic?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:10   #67
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Josuha, pa kako ces sve postic?
Nemam pojma. No imam pravo maštati!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 08:43   #68
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pa velika vecina u gradovima upisuje faks, sad koliko.ih zavrsi faks to ne znam tocno. a mislim da ipak cekaju uglavnom da zavrse obrazovanje pa onda planiraju brak, obitelj itd..

al dobro nebitno, moja poanta je bola da brak ionalo izumire, cak i ljudi u nprsrednjim 30-ima zaziru od braka vec jer sve to gledaju kroz neke kalkulacije, koliko ce izgubiti rastavom, djeca ako ih ima, novci, bla bla. svi su postali proracunati uzasno

misliš ti gledaš proračunato i samo te zanima ff.

živim u gradu i znam dosta ljudi koji žive po vani u velikim gradovima pa se svi žene kao ludi već od sredine dvadesetih a za tridesete da ne pričam. samci su u manjini
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:19   #69
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Žena je najnormalnije pitala. Ne kužim što te tu toliko ljuti.

Dakle, čovjeku propadne brak, prođe kroz taj famozni proces, žena ipak ode.

E sad, budući da je taj proces ipak prošao, hoće li naučeno primijeniti u novom braku i hoće li prema drugoj ženi biti bolji?

Statistike govore da im je drugi brak uglavnom još gori od prvog, a treći još gori od drugog.
Međutim, koliko ljudi koji nakon propalog braka npr. krenu na terapiju, poznaješ?

Ne mora biti terapija u pitanju, ali mora biti neki vid introspekcije, preuzimanja svog dijela odgovornosti...
Ako to izostane... Sa takvim stavom može samo očekivati još nekoliko razvoda zbog 'neslaganja karaktera'.
Svašta se tu da pročitat, friško sam rastavljen, znači nema mi više spasa, bacaju se statistike, drugi gori od prvog, treću od drugog itd... Dosta dugo je trajala, naša veza i brak, da bili smo privatno kod bračnog savjetnika, skupa i posebno, pokušali smo spasit nije išlo, puno je tu bilo priče prije konačne odluke.Obojica nosimo svoj dio krivice, jedan dinar nikad ne zvoni sam u đepu, ja sam svjestan svojih grešaka, vjerujem da ih neću ponavljati i radim sve da ih popravim, sebe ne mislim mijenjat, takav sam kakav sam, promjenio sam posao, dao si više vremena za sebe. itd

E sad statistike radi, dolazim iz male sredine, svi se poznajemo, takve stvari se brzo pročuju, masu ljudi mi je dalo podršku, tipa, dobro je da nemate djecu , mi da nemamo djecu rastali bi se otkad ali eto još smo skupa..

Razlika između njih i nas razvedenih po meni je samo da oni imaju papir da su u braku. Ali mi rastavljeni po defaultu imamo falingu, osobno se tako ne osjećam, osjećam da mogu i imam još puno toga za dati, normalno ako naiđe neka, ako ne, nije problem biti ni solo, bolje nego u braku koji ne štima.
labrax77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 17:39   #70
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
misliš ti gledaš proračunato i samo te zanima ff.

živim u gradu i znam dosta ljudi koji žive po vani u velikim gradovima pa se svi žene kao ludi već od sredine dvadesetih a za tridesete da ne pričam. samci su u manjini
otkud ti mene znas pa da znas sto mene zanima?

ne govorim o sebi nego o onome sto vidim oko sebe vec neko vrijeme.

ovi sto srljaju u brak vec u ranim/srednjim dvadesetima se zaletavaju po meni, najcesce se takvi brzo raspadnu. ali dobro, sretno im bilo
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:54   #71
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. No imam pravo maštati!
Ha,ha,ha....bravo!
Ja mislim da, osim kada su u pitanju baš velike pogreške i gluposti, nema niti potrebe za većim promjenama, ili poboljšanjima. Da je ionako štos u kompatibilnosti, a ne u pojedinačnom savršenstvu.
I motivu, veličini motiva, da nešto uspije i traje.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:40   #72
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Evo, nije zgorega ponoviti. Statistika je neumoljiva.
Prvi brakovi se raspadaju u cca 48 do 50% slučajeva, drugi u preko 70%, a treći u preko 83%. Pa si ti vidi kako ljudi uče iz starih navodnih grešaka. Kao glavni razlog takve statistike se vodi činjenica da ljudi u novi odnos nose staroga samoga sebe i ponavljaju iste obrasce.
Ljudi se teško mijenjaju.
Koja statistika 4. i 5. u 100%
Razlog za raspad daljnjih brakova je nekako isprazan. Prije bi bilo "opterećenje novog braka sranjima iz prošlog/ih"

Ljudi se ne mijenjaju iz temelja, karakter ostaje. Možda si samo nađeš kompatibilnijeg partnera jer sad bolje znaš što ne želiš Ti se nisi promijenio ali su se promijenili tvoji kriteriji u izboru.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 13:46   #73
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
tema je općenita

ako je prva žena pokrenula razvod (u + 80% slučajeva žene pokrenu razvod), na temelju toga da nije na nju obraćao pažnju, nije razgovarao s njom, i sličan scenarij, izgubila se ta vrsta intimnosti. žena pokrene razvod tada i razvedu se

e sad me zanima

jel takav muškarac odradi posao na sebi, pa sljedeću suprugu sluša sve u 16 i daje joj dugoročno veliku pažnju, bude li on idealan (drugi) suprug?

vaša mišljenja?
Možda.
Ne može se to znati.

Netko će naučiti nešto iz svojih grešaka, netko drugi će reći "ma ona sere, ja sam ustvari super" i nastaviti veselo jahati po svom.

Naravno da postoji i ona komponenta nekompatibilnosti gdje ono što ja percipiram kao "manu" ili "manjkavost" nekoj drugoj ženi nebi smetalo.
Samo zato što meni nije idealan, ne znači da točno takav kakav je, nebi bio idealan nekoj drugoj.

Iz perspektive svog propalog braka, mislim da je odgovor na pitanje ipak "ne".
Prošlo je gotovo godinu dana (točnije 11 mjeseci ) od rastave, a prije koji dan je on imao još jednu u nizu svojih verbalnih diareja s ciljem da u meni izazove reakciju. Tada sam shvatila da nije naučio, a očito nikad ni neće, koliko je loše partnera (ili bivšeg partnera; kod nas se ponašanje slično onom u braku razvuklo i na period poslije, samo u manjoj dozi) tretirati kao ispušni ventil. Da, ja sam tu da te slušam. Da, ja sam tu da ti pomognem. Da, možeš vikati i plakat, ali NE možeš vikati NA MENE jer ti je NETKO DRUGI pokvario raspoloženje, a ti nisi imao hrabrosti NJEMU reći da je taj postupak tebe povrijedio/uvrijedio/naživcirao.

Pokušala sam mu mnogo puta reći zašto smatram da naša komunikacija nije zdrava, ali svaki od tih razgovora bi se samo pretvorio u primjer onoga o čemu ja pričam - imam problem, a on taj problem pretvori u još veći problem, osobni napad na njega, te sve završi njegovim napadajem bijesa i vrijeđanjem moje obitelji. Fun stuff .

Ja više nemam nikakvih emocija spram njemu i voljela bih da si pronađe nekoga i bude sretan jer znam da sad nije.
Samo se nadam da će shvatiti da se mnoge stvari mogu riješiti bez vikanja te da takav način komunikacije udaljava partnera od tebe.

Da se razumijemo, nisam ni ja zlato. Daleko od toga.
Imao je i on primjedbe na moje ponašanje, a ja sam pokušala odvojiti kritiku od "e sad ću ti ovo reć da te povrijedim". Pokušavam raditi na sebi i u novim odnosima ne ponavljati stare pogreške i ne voditi se istim obrascima ponašanja. Dal mi ide - ne znam. Dal se trudim - da.
Bez obzira na to, ni ja ne mogu garantirati da ću nekom drugom biti bolja žena, a pogotovo da ću biti idealna. Iskreno se nadam da hoću .


(e da, sidenote: razvod nije bio iniciran sa moje strane, odluka je bila zajednička, a ne mogu se ni sjetiti tko je ustvari prvi pokrenuo temu. Kasnije se sve zarolalo i ispostavilo se da smo oboje željeli razgovarati o tome, samo nismo htjeli krenuti iz straha kako ću druga strana reagirati)
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:06   #74
Quote:
jel takav muškarac odradi posao na sebi, pa sljedeću suprugu sluša sve u 16 i daje joj dugoročno veliku pažnju, bude li on idealan (drugi) suprug?
to je nerealno. prestani čitat ljubavne romane i gledat romantične filmove.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 15:33   #75
Ne, da se promijeni ON mora shvatiti sve svoje greske kod nekih ljudi a osobito onih prepotentnih s egom u nebesima to bi znacilo da preuzme svoj dio krivice, takvi si to nikada ne dopustaju uvijek je kriv drugi, bivsa, svemir, vanzemaljac.

To da ce drugoj bit bolji mozda dok traje zaljubljenost ali nedo Boze dok dođe do problema on ce i dalje reagirati na isti naucen nacin.
Da se osoba promijeni to je X godina rada s educiranim psihologom, i onda je upitno hoce li se ista postici.
Ima tu i nesto u onome da nađu istu budalu, ako je zena spremna trpjeti sranja onda bude sve ok.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 16:56   #76
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ne trebaš crtati, ali moraš shvatiti da je notorna glupost.
To što je sa drugom suprugom bolje, znači samo da si je pronašao osobu koja mu odgovara. Netko ima sreću da to bude prvi put...a netko peti.
Ono što odgovara prvoj supruzi, ne znači da odgovara i drugoj...žišku??
Znači ...radi se o kompatibilnosti.
Ma da, apsolutno je nemoguće da ljudi uvide svoje greške i sazriju.

Daleko od toga da je to pravilo, vjerojatno hrpa ljudi nakon razvoda zaključi da je ona glupa nezahvalna kurva ili je on stoka, ili je njegova mater luda kuja, ili je njen otac kontrolirajuće đubre, i nikad ne razmisle ozbiljno o tome koja je bila njihova uloga u svemu tome, takvi se neće promijeniti.

Oni koji imaju dovoljno jaja da budu iskreni prema sebi i postanu bolji partneri i ljudi se mogu promijeniti, znam nekoliko takvih za koje znam da su to prošli. Nije Miškičina prijateljica iz guzice izvukla ono što joj je rekla - doduše, mislim da u slučaju da žene ostanu takvi često zaključe da im mane očito nisu bile baš toliki problem, drukčije je kad se nađu ostavljeni.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 17:35   #77
Mislim da je malo kompleksnije od toga. K tomu, iz mog iskustva muškarci se baš ne trude kad im nije stalo, pa tako isti taj muškarac nekoj drugoj može bit super muž, samo zato što će mu bit stvarno jako stalo, i slušat će, i radit, i brinut se...

Naravno, pod slušanjem ne mislim biti poslušan, već čuti, vidjeti, doživljavati partnera.

I mislim da obje strane imaju što naučit iz veze i razvoda, uvijek.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2021., 05:00   #78
Idealna Druga Zena

Bude idealan muz samo na pocetku.. da drugi vidi kako je on uspio opstati u dvoje..i da dokaze da je ipak do njegove prve supruge..Ona je bila luda.

Na sve se ziv covjek navikne.. On nauci tolerisati drugu zenu, ili ona bude malo jaca pa se ne da zajebavati.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 21:46   #79
Smile

Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Koja statistika 4. i 5. u 100%
Razlog za raspad daljnjih brakova je nekako isprazan. Prije bi bilo "opterećenje novog braka sranjima iz prošlog/ih"

Ljudi se ne mijenjaju iz temelja, karakter ostaje. Možda si samo nađeš kompatibilnijeg partnera jer sad bolje znaš što ne želiš Ti se nisi promijenio ali su se promijenili tvoji kriteriji u izboru.
Pravi razlog za povecan procenat razvoda narednih brakova je to sto je vezivo istih slabije. Prvi brak se najcesce, ukoliko je los, trpi dugo, sto zbog kredita, sto zbog dece, a svaki naredni uglavnom nema takve elemente, sto ljude cini slobodnijima u odlukama.
Mistralena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2021., 09:08   #80
Da, stvar je kompatibilnosti, pogotovo ako imaš djecu i jedno ti ulazi u pubertet
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.