Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 23:19   #4641
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
U HR trgovinama ima za kupiti utikač koji su koristi u Irskoj?!

koje ti gluposti gruvaš
Internacionalne adaptere mozete naci u Chipoteci u Zagrebu. Molim te da smiris ton kojim komuniciras.
Old 18.05.2017., 23:32   #4642
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Dublin se ne moze stavit u kontekst Zagreba, Zagreb ima najveci izbor poslova u Hrv i cak ako sam u pravu socijalni stanovi se nude socijali, knjige besplatne, znam da su i place vece za pojedine poslove..
Ispričavam se ako sada ispada da te ispitujem, nije mi namjera, ali ovaj post me začudio.

Koji se to poslovi toliki nude po Zagrebu i još me više zanima koji su poslovi plaćeniji nego u Dublinu?

Zagreb jeste standardom New York za ostatak Hrvatske, ali mislim da nema grane u poslovima gdje su plaće veće od Dublina.
Kažem, nije mi namjera pobijati tvoj post, samo me zanima na što misliš.
Lijep pozdrav.
Old 19.05.2017., 00:10   #4643
Irska

Quote:
U HR trgovinama ima za kupiti utikač koji su koristi u Irskoj?!

koje ti gluposti gruvaš

Pa da. Isto kao sto u Irskoj mozes kupiti nase uticnice. Prodaju ih i po raznim aerodromima, ali su na aerodromima i terminalima skuplje jer su tu ciljna skupina gotovani koji sve rade u zadnji cas, a shodno tome to i plate.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:18   #4644
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Pa da. Isto kao sto u Irskoj mozes kupiti nase uticnice. Prodaju ih i po raznim aerodromima, ali su na aerodromima i terminalima skuplje jer su tu ciljna skupina gotovani koji sve rade u zadnji cas, a shodno tome to i plate.

pa na prošloj stranici piše da se mogu kupiti u bilo kojoj trgovini u Irskoj
Old 19.05.2017., 00:30   #4645
Adapteri se mogu kupit u eurogiant tgovinama ili u dealz trgovinama. i kostaju 1,5 euro. a i ima ih svaka veca trgovina u ponudi tako da se ne moraju kupovat
na aerodromu
Old 19.05.2017., 00:37   #4646
U slučaju extra krize EU plug može u irski utikač (isti se koristi i u GB), eventualno treba ugurati nešto u treću rupu (onu koja odskace od drugih) kako bi se otvorila zaštita. U toj trećoj nema napona pa se može ugurati i nešto metalno, ali za svaki slučaj bolje nešto drveno ili plastično. Ja sam znao ugurat onu žličicu za kavu iz aparata, štapić za ražnjiće i sl.

Putne adaptere sam vidio na više mjesta (stara priča, kad ti ne treba ima ga svugdje, i obrnuto), od chipoteke, svijeta medija i sl. gdje ih i očekuješ, do malih kvartovnih elektro dućana. Govorim o Hr naravno, u Ir ili na otoku ih ima svugdje. Jasno, ima ih i na ebayu, za one koji mogu čekat.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 06:57   #4647
Quote:
pa na prošloj stranici piše da se mogu kupiti u bilo kojoj trgovini u Irskoj

Mozes ih kupiti u svastara trgovinama i trgovinama tehnickom robom kao sto smo i rekli.

Richie is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 06:58   #4648
Irska

Quote:
Sebo84 kaže: Pogledaj post
Adapteri se mogu kupit u eurogiant tgovinama ili u dealz trgovinama. i kostaju 1,5 euro. a i ima ih svaka veca trgovina u ponudi tako da se ne moraju kupovat
na aerodromu

Recenica glasi da je aerodromska opcija za gotovane i ta je skuplja u odnosu na uobicajenu. Dakle oni koji dobro planiraju ne ulaze u aerodromsku pricu.

Richie is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:37   #4649
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako sada ispada da te ispitujem, nije mi namjera, ali ovaj post me začudio.

Koji se to poslovi toliki nude po Zagrebu i još me više zanima koji su poslovi plaćeniji nego u Dublinu?

Zagreb jeste standardom New York za ostatak Hrvatske, ali mislim da nema grane u poslovima gdje su plaće veće od Dublina.
Kažem, nije mi namjera pobijati tvoj post, samo me zanima na što misliš.
Lijep pozdrav.
Misli na to da su plaće veće u Zagrebu nego u ostalim dijelovima Hrvatske.
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.