Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2016., 17:45   #41
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Zar niko nemaskustva sa ovim pecnicama da mi kaze?!
Na netu nisam nista lose procitala ,svi hvale uglavnom...


Imam ja
Zivjela sam dvije godine u stanu velicine kutije sibica i kupila sam u Lidlu tu mini pecnicu (mislim da je bila 350kn, bez onih gore resoa) i za nas dvoje je bila super.. Pekla sam svasta u njoj, i sve je super ispalo, cak i biskviti i slicno, jedino mi nije kalup za muffine stao u nju..
Kad smo se preselili, proslijedila sam ju mami, cini mi se da jos uvijek funkcionira, sad ima vec 4-5 godina..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 09:43   #42
Ja isto imam najmanju mogucu za mini kuhinju i zadovoljna sam. Brzija pecenja je ok,samo treba kupiti kalupe koju stanu u nju.
Ja sam pekla i kruh i meso i lazanje...

Sent od Hrcka
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 18:01   #43
Može li se mini pećnica držati u rupi u visokom elementu predviđenom za mikrovalnu - tj. može li se tako koristiti? S obzirom na to da nema klasičnu ventilaciju kao ugradbene pećnice?
Druga opcija mi je držati ju spremljenu i staviti na vrh elementa kad pečem (maksimalno 4 puta mjesečno).

Neke preporuke? Nailazim na ovo, ali rado bih i tu Lidlovu za manje novce.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 08:25   #44
ja svoju držim u zatvorenom ugrađenom plakaru na polici. polica se izvlači,pa se izvuče i pećnica dok pečem. i tako već godinama. dosta često je koristim.

ja sam imala onu iz lidla, a sada imam nešto tipa ove sa slike. ova mi je draža. veća je i u nju mi stane skoro svaka posuda za pečenje. jedina boljka tih mini pećnica je što ponekad nedostaje visine.ali nema toga što nisam u njoj ispekla
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:15   #45
Postoji li mini pećnica na plin s bocom? Mislim na pećnicu koju se može staviti na stol i mijenjati bocu plina !
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 21:44   #46
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ja svoju držim u zatvorenom ugrađenom plakaru na polici. polica se izvlači,pa se izvuče i pećnica dok pečem. i tako već godinama. dosta često je koristim.

ja sam imala onu iz lidla, a sada imam nešto tipa ove sa slike. ova mi je draža. veća je i u nju mi stane skoro svaka posuda za pečenje. jedina boljka tih mini pećnica je što ponekad nedostaje visine.ali nema toga što nisam u njoj ispekla
Hvala
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:05   #47
Ma u Lidlu nisu iali odavno mini pecnice...unazad sigurno 2 godine...imali su mikrovalnu i to odlicnu za male novce al je nestala dok sam ja otisla kupit...
Ja sam izbacila sporet jer je star stoji miispred vrata od kuce jernemam pecnicu jos uvjek...a u kuhinji nemam mjesto za pecnicu pa sam mislila tu mini...jos uvjek stoji sporet ispred jer me strah kupit mini pecnicu...ne znam valjal to...al evo citam ovdje sve su dobra iskustva...

Ima jedna mini pecnica kupit 1600 kn u peveca...ima ventilator...ove ostale nemaju...ove jeftinije...
Al ne bi dala bas 1600 kn za to....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:07   #48
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Postoji li mini pećnica na plin s bocom? Mislim na pećnicu koju se može staviti na stol i mijenjati bocu plina !
Ja nisam cula...ali znam da je prije nekad davno postojao cjeli sporet na plin i pecnica (imala sam takav) i znam da nije peklo dobro...jednostavno nije moglo postic jacinu
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:13   #49
Dal se te mini pečnice izvana jako zagrijavaju? Planiram ju staviti na frižider...
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 00:24   #50
Quote:
KCmatija kaže: Pogledaj post
Dal se te mini pečnice izvana jako zagrijavaju? Planiram ju staviti na frižider...
ne
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:58   #51
Ja još nisam kupila, kao premisljam se sve a nemam izbora bas.... Sporet mi nestane nikako... Znaci moram mini pećnicu... Al budem ovih dana pazarila ovu elit.. Čini mi se OK... A i nisam pročitala nista lose u vezi ovih mini pećnica.... Svi su uglavnom zadovoljni...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 12:48   #52
Evo ja imam ovu od 16.7.2015. Mini štednjak tristar ov-1422k, 450 kn u konzuma bila tada. Ne znam ima li je još, ali možeš bacit oko na specifikacije pa nešto tog tipa. U stanu je gdje boravim povremeno i nema što se nije u njoj peklo. Stane normalna tepsija za pizzu/biskvit u pećnicu uredno, iako više pečem u vatrostalnima, nema što nije pravila, od kolača, torti, musake, zapečenih tjestenina... odlična, brzo zagrije, drži temperaturu, ne zagrijava puno uokolo (stoji mi pokraj hladnjaka, nekih 5-6 cm razmaka, nikad nije bila topla mu stranica). Ploče su isto dobre, kupila sam prema njima dvije tave i teće za veću i manju ploču tako da je optimalno zagrijavanje. Nisam primijetila neke astronomske račune za struju tako da ne troši ništa značajno, znam skuhati nekad povrtnu juhu ili od piletine, kakav grah, tjesteninu. Uglavnom prezadovoljna i tako za mjesta gdje se ne živi stalno ili prostor ne dozvoljava veliku pećnicu, dušu dalo. Kad timer stane ploče/pećnica se gase tako da ti se ne može dogoditi da zaboravišugasiti, ako slučajno nije gotovo samo produljiš vrijeme...
Nemam niti jednu zamjerku u odnosu na dvije standardne pećnice koje koristim.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:01   #53
Znaci ti imas onu sa plocama na njoj?! Ja mislila da ta nije dobra...nemam pojma zasto...valjda sto ima ploce pa mozda da nema jacinu da pece....ici cu iduci tjedan kupit...do sad mi stajalo stari sporet vani al sad sm ga bacila i sad nemam druge nego mini pecnicu....nemam veliku kuhinju di ljetujem i kad bi stavila sporet ne bi imala vise kredenac za odlaganje sudja...a svaki kutak mi tteba...hvala na iscrpnim odgovorima i pomoci...javim se kad kupim i ispecem nesto sa utiscima :*
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:35   #54
Meni je super, čak znam i oboje istovremeno koristit, tipa dole pečem biskvit, gore kuham kremu i topim čokoladu... Ako ti je struja ok i ovo će sve uredno raditi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:22   #55
Ja imam neku no name, unatoč dobroj snazi na papiru ipak nije dovoljno jaka za neke stvari (krumpir u komadu i nakon sat vremena prijesan, npr.)
S druge strane ako nemaš klasičnu pećnicu (ja nemam), svakako je must have.

Većinu stvari ipak peče sasvim dobro (složenci , pizze, kolači, itd.)
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:31   #56
Tristarova mini pećnica opet u idućem katalogu konzuma, pa ako kome treba, ja je imam pune dvije godine i odlična mi je.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2021., 14:36   #57
je li netko imao silvercrest lidlovu mini pecnicu? mogu se u njoj kolači peci?
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2022., 22:23   #58
Nekoliko tema ovdje u zadnjih par dana me sjetilo da nisam prijavio ovdje nabavku nove mikrovalne pecnice. Donedavno sam imao klasicnu mikrovalnu i mislio da mi ne treba nista vise od tog dok nije prestala s radom pa sam trazio novu. Kod nas na trzistu je 99% mikrovalnih pecnica prakticki identicne tehnologije i imamo samo par modela neke srednje razine, a od visoke bas nista.
na kraju sam uzeo ovu:
https://www.panasonic.com/hr/consume...nn-df383b.html
ali sam model je nebitan, necu u detalje o konkretnom modelu jer ima par stvari koje su mi super, neke koje me zivciraju, a ionako je nebitno jer ono sto meni pase ne mora pasati drugima ali ono sto je specificno su neke razlike u tehnologiji u odnosu na vecinu mikrovalki pa cisto da kod kupnje svoje mikrovalne mozete obratiti pozornost na to.

1. ravna povrsina umjesto rotirajuceg tanjura - ovo je mozda najmanje bitna stavka ali je zanimljiva, mikrovalna koja nema rotirajuci tanjur nego je unutrasnjost kao obicna kutija i stvar funkcionira sasvim dobro, zagrijava ravnomjerno i to zna biti korisno kod stavljanja nekih specificnih oblika kao sto su izduzeni tanjuri itd.

2. inverter tehnologija - panasonic ovu tehnologiju naziva "inverter", drugi proizvodjaci imaju svoje nazive ali uglavnom radi se o tome da klasicna mikrovalna u nacinu rada na manjoj snazi zapravo stalno pali i gasi mehanizam i ta snaga koju prikazuje je zapravo neki prosjek, a ne kontinuirani rad. Ova tehnologija je drugacija, mikrovalna kontinuirano radi na manjoj snazi. Primjer bi recimo bio staviti maslac da se rastopi u jeftinijoj mikrovalnoj, to cesto izgleda tako da se mikrovalna pali, gasi i to onda izgleda tako da se maslac malo otopi pa stoji, pa otopi jos malo pa stoji pa odjednom eksplodira kad se opet upali. S ovim modom se na nizoj snazi jednostavno ravnomjerno rastopi. Slicna stvar je kod odmrzavanja tankih fileta koji se odmrzavaju ravnomjernije bez da se neki dijelovi prakticki ispeku dok su neki jos zamrznuti. Slicno je i sa raznim kasama, ovdje ne znam koliko utjecaj ima tehnologija zagrijavanja, kvaliteta mikrovalne, ravna podloga itd ali razne guste juhe, kase, variva se zagrijavaju vrlo ravnomjerno, kad krene kljucati cijelo jelo je zagrijano, a ne samo pojedini dijelovi i treba puno manje mijesanja i vracanja nazad da bi se jelo u potpunosti do kraja zagrijalo. I razne tekucine koje mogu iskipiti to rade ravnomjerno kao da se zagrijava na stednjaku, nema onih velikih mjehura koji "eksplodiraju" na povrsini.

3. ova mikrovalna je ujedno i pecnica. Velik broj mikrovalnih pecnica ima grill funkciju na vrhu ali ova ima gornji i donji grijac + grill funkciju. Ono sto me odusevilo je sto grijaci vrlo brzo postignu visoku temperaturu, npr.treba manje od 10min zagrijavanja do 200 stupnjeva sto je neusporedivo brze u odnosu na obicnu pecnicu. Nisam probavao (niti bas namjeravam) neka velika i kompleksnija pecenja ali ovo mi je gamechanger za situacije kad bih htio ispeci 1-2 porcije necega poput tjestenine sa sirom, ili recimo odmrznuti i dovrsiti zapeceni grah i razna druga jela zbog kojih mi se ne isplati (zbog veceg troska i struje i vremena) paliti obicnu pecnicu vec jednostavno pecem u ovome.

Sve u svemu, puno ravnomjernije odmrzavanje, zagrijavanje + mogucnost pecenja mi je ovdje vrijedno svake kune (sto je cca 500-1000kn skuplje u odnosu na obicne mikrovalne), a neke funkcije senzora, memoriranja, programiranja raznih faza rada itd nisam jos ni poceo probavati. Meni ne da nije zao sto sam uzeo ovu nego mi je zao sto nisam probao naruciti izvana neku viseg ranga jer me sad zanima kakve su razlike na jos boljim uredajima. Ne kazem da bi sad svatko trebao trcati po novu mikrovalnu al kad budete kupovali novu razmislite jel vam treba neka od ovih gore funkcija pa obratite pozornost pri kupnji.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2023., 08:48   #59
Ima li netko ovu mini pećnicu iz Kauflanda? Isplati li se to kupiti za ispeći cijelu ribu, veći komad mesa s povrćem ili neko smrznuto pecivo? Uopće se ne razumijem u to, a ne bih željela nešto nalik mikrovalnoj nego baš pravoj pećnici, za studentski stan koji nema pravu

Tapeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2023., 09:28   #60
Ne vidim koja je to marka, ali mi se čini ista kao ona Tristarova što sam je gore spominjala još 2017, a imam od 2014-15. Još je živa, uredna i prošli Uskrs je čak uskočila peći sirnice i tortu jer je redovna pećnica nešto bila prodimila. Po mom iskustvu mini pećnice osim što su manje dimenzijama za sve ostalo su odlične i ravnopravne standardnim.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.