Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2016., 13:18   #321
Pozdrav svima evo da vam kazem svoje iskustvo. Operirana sam klasičnom operacijom prije 3 dana, Sv duh kod dr. Antolića kojeg inače jako hvale (zato sam se i odlučila ići kod njega. Odabrala sam opću anesteziju jer me bilo strah spinalne, bolje da spavam da nemam pojma kaj mi rade lol. Jako me bolilo onaj tren kad la sam se probudila ali naravno nadobiješ infuziju i unutra protiv bolova i brzo prođe, nakon toga bol nije bila tako strašna. Naravno, nije ugodno pogotovo jer je jedan rez na samoj preponi, a ostali tamo gdje s proširenja odnosno kvrge. Iskreno, nisam znala da će biti toliko šavova, mislila sam da se u 2 ili 3 komada izvlači ali očito da moraju sve zasebno. 2 dan nakon operacije su me pustili doma, naravno elastični zavoji 0-24, za tjedan dana na vađenje šavova, onda ćemo vidjeti kako će to izgledati. Danas su krenuli podljevi, ali ne jako. Nadam se da sam vam pomogla bar malo. I da zaboravila sam reči da se u mom slučaju nije moglo riješiti pjenom a niti laserom. Sve ovisi gdje su vene i koliko je to napredovalo. Alo vas nešto još zanima samo pitajte jer sam i ja imala sto upitnika prije operacije
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 12:47   #322
Mashanina
kako ide oporavak, mene isto čeka al se baš bojim toga
majazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 20:50   #323
Ima li itko iskustva s kremom VEIN STOPPER ? Prijateljica ima prosirene vene pa se raspituje ...
kru65mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:35   #324
Željela bih podijeliti svoje iskustvo uklanjanja vena. Kod mene su problemi s venama počeli kad sam imala 13 godina. Vene su bile izrazito vidljive, hvatali su me noćni grčevi, teško sam mogla raditi posao koji uključuje puno stajanja, putovanja avionom su rezultirala time da bih noć nakon putovanja morala popiti ketonal kako bih zaspala itd. Do 25. godine, vene su postajale sve izraženije i bolnije tako da sam se odlučila na UGFS zahvat u ordinaciji Vučić. Jako sam zadovoljna tretmanom, nema više bolova, nema grčeva, nema peckanja, obje noge su mi jednake debljine, nema oticanja, a estetski je do sad 80% bolje no što je bilo. Ipak,želim istaknuti nekoliko stvari:

Tretman je bezbolan budući da mjesta koja ubadaju prije zahvata namažu anestetskom kremom, no, kako je sam proces tretmana dobro opisan na njihovim stranicama, želim napisati nešto o oporavku.

Kompresivna čarapa koja se dobije na tretmanu mora se nositi tri dana i tri noći bez prestanka, a noga na kojoj je izvršen zahvat mora biti na povišenom tijekom noći. Znači, ta tri dana nije se moguće tuširati nego ste osuđeni na krpice i bide.
Liječnik navodi kako je povratak normalnim aktivnostima moguć već drugi dan nakon zahvata što kod mene nije bilo tako. Bolilo je, a sjedenje bi mi još više pogoršavalo stanje. Naime, kad bih se ustala, imala bih osjećaj kao da me nešto snažno u venama čupa/zateže. Tako da sam čarapu umjesto još tri dana, nosila sljedećih 10-ak dana upravo zbog tih bolova,a što i nije bilo baš lako jer je vani bilo +35. I skoro mjesec dana se ne možete baviti aktivnijim vježbanjem; aerobik, pilates, teretana i sl.
Vena ne nestane odmah, nego se postepeno, kroz nekoliko mjeseci povlači pa spužvasta tekstura vene postaje sve manje opipljiva. Ponekad me mjesto gdje je vena bila najizraženija zna svrbiti, ali to rješavam Polar ice kremom. Ne znam je li to do organizma i sklonosti pucanju kapila i pravljenju podljeva, ali ako vježbam intenzivniji kardio trening, ako ne nosim čarapu, na unutarnjoj strani noge, gdje je mjesto uboda dobijem jači podljev.

Eto, to su SVI problemi koje sam imala do sad, tako da sam prezadovoljna tretmanom i rezultatom. Krajem rujna čeka me kontrolni pregled i uklanjanje kapilara.

Nadam se da sam nekome pomogla.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:43   #325
ima li zainteresovanih da napisem svoje iskustvo s klasicnom i laserskom operacijom? prosla sam obe, sve znam, mozda nekom pomogne. ali ne da mi se pisati ako nikom ne treba
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 08:04   #326
Quote:
mashanina kaže: Pogledaj post
I da zaboravila sam reči da se u mom slučaju nije moglo riješiti pjenom a niti laserom. Sve ovisi gdje su vene i koliko je to napredovalo.
Možeš još malo pojasniti?

@darling Treba, treba..samo ti piši.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 12:25   #327
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
ima li zainteresovanih da napisem svoje iskustvo s klasicnom i laserskom operacijom? prosla sam obe, sve znam, mozda nekom pomogne. ali ne da mi se pisati ako nikom ne treba
piši piši

ja sam mislio ići na klasičnu operaciju u Merkur jer sam prije bio čuo da su najbolji vaskularci tamo, sad vidim da i Dubrava radi laserske operacije i to te jednodnevne....
dobio sam uputnicu , sad sam u fazi traženje "izvođača"
svaka sugestija je ok , imam grozd na desnoj nozi, potkoljenici i na cjevanici imam upaljenu venu.....
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 18:53   #328
Quote:
vinko3 kaže: Pogledaj post
piši piši

ja sam mislio ići na klasičnu operaciju u Merkur jer sam prije bio čuo da su najbolji vaskularci tamo, sad vidim da i Dubrava radi laserske operacije i to te jednodnevne....
dobio sam uputnicu , sad sam u fazi traženje "izvođača"
svaka sugestija je ok , imam grozd na desnoj nozi, potkoljenici i na cjevanici imam upaljenu venu.....
sad kad sam malo više čitao i guglao, vidim da je taj Dragić iz Banja Luke najbolji po pitanju laserskih operacija, nekako bih se prije onda odlučio na to?
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:08   #329
evo mene
dakle, ko god ima mogucnost da ide na laser, neka ide na laser.
ja imam dosta prosirenih vena. prvi put sam operisala na desnoj nosi kad sam imala 18 godina. operacija klasicna, iako sam bila mlada, postoperativni tok mi je ostao u secanju ko drndanje, i to lezanje u bolnici, budjenje iz anestezije (nije mi se primila spinalna, pa sam zavrsila u opstoj) i anestezirana besika (od spinalne) sto je znacilo kateter, i tako... mesec dana sam nosila zavoj, po desnoj nozi imam oziljke i u preponi imam dosta vidljiv oziljak.
dve decenije kasnije vene na levoj nozi bile su zrele za operaciju. nije mi se islo na klasicnu, u medjuvremenu je izmisljen laser. ja sam inace u beogradu. s uputom sam otisla na kliniku za kardiovaskularne bolesti, s preporukom kod dr jocica koji radi i klasicnu i lasersku operaciju. on me pregledao, rekao operacija, ali da ako hocu laser moram privatno, jer bolnica nema laser. inace, u srbiji se operacija vena ne vodi ko medicinska, vec ko estetska i placa se, ne pokriva je osiguranje. tad je operacija jedne noge bila oko 850 eura i morala sam da kupim carapu. laserska kod njega privatno sa carapom i svim pregledima 1000. i tako odem ja na laser u privatnu kliniku.
preoperativna radnje su podrazumevale analizu krvi i pregled interniste (ukljuceno u cenu). moj doca jocic me je pregledao, iscrtao gde su vene i odveo me u salu. na svojim nogama sam legla na sto. i onda je pocelo. trajalo je oko sat vremena, nisam osetila apsolutno nista. u jednom trenutku sam od dosade digla glavu i videla ih (jos jedna lekarka radi s njjim) kako mi cupaju kao heklicom vene iz potkolenice, videla sam krv, pitala sam pa kako krv kad je laser, a on mi je reko pa dogovorili smo se, safena laserom (to je velika vena koja se uliva u preponu), a ovo mora fleboktomijom. meni je to sve biloo okej, nista me nije bolelo. posle otprilike sat vremena je bilo gotovo, zavili su mi nogu debelim povezom, sama sam sisla s kreveta, otisla u sobu, tu sam primila jednu inekciju, pozvala taksi i sama otisla kuci, a ne, prvo sam otisla na posao da se pokazem, dakle toliko je to sve nista. uvece sam izasla u setnju, to mora. sutradan sam otisla da mi skine taj tvrdi povez, ostala sam u carapi. i to je to. lezuckala sam par dana, nisam morala na posao, mislim, nisam lezala nego sam nekoliko dana imala lenji vikend aktivnosti, setala sam, isla tamo vamo, jedino s tom razlikom sto sam se trudila da uvek nogu drzim gore, dakle, ako sam u kaficu, nogu stavim na drugu stolicu, i to sam radila sledecih mesec dana koliko sam nosila carapu. imala sam veliku modricu, dakle krvni podliv, u preponi, ali to je ko svaka modrica proslo za nekoliko dana. sedmog dana sam otisla na skidanje konaca od fleboktomije i na prvu kontrolu ultrazvukom, tu je sve bilo okej. nosila sam carapu ukupno mesec dana preko dnaa, nocu je nisam nosila. on mi je dozvolio da ujutru se istusiram bez carape minut, i da se vratim u kreveti i da navucem carapu posle 10 minuta lezanja. ovo mi je bilo vazno, jer kod klasicne operacije nisam mogla da se istusiram ko covek mesec dana, jer nisam smela da ustanem iz kreveta ako prethodno nisam stavila elasticni zavoj (tad nije ni bilo carapa). posle mesec dana isla sam na zadnju kontorli, sve je bilo okej, noge lepe, oziljci minimalni, posle nekog vremena su postali nevidljivi, jer moj doca je za razliku od prethondog bio veoma pazljiv, i vazan mu je taj estetski element, dakle na toj levoj nozi nemam apsolutno nijedan vidljivi oziljak posle laserkse operacije i sve je okej. posle par godina isla sam kod istog lekara na operaciju desne noge, iskocili su mi vene posle vise od dvadeset godina nakon klasicne operacije. iskustvo je bilo isto, prijatno, nista nije bolelo, sve je proslo kao pesma, i imam lepe, ciste, zdrave noge koje ne oticu.
dakle, ko god je mogucnosti savetujem da ode na laser. vidim da se neki kane ici u banjaluku. koliko sam videla moj doca radi u banjaluci, pa ako neko oce kontakt s njim, evo vam. meni se dopao jer je veoma posvecen, odlican lekar, a i zato sto nije od onih da su bogovi, gospodari zivota i smrti, nego down to earth, jedno pristojno i fino ljudsko bice. sve vreme mi je bio na raspolaganju, imala sam njegov broj telefona na koji mi se javljao kad god bih zvala. eto. dakle, ljudi, operisite vene, to je jedini nacin da sanirate probleme, nikakvi gelovi od kestena, carape, nista ne pomaze, jedini nacin da resite problem prosirenih vena je operacija. ja imam tri iza sebe. svaki put se sa svojim docom pozdravim sa: vidimo se i on se uvek nasmeje na to i kaze u pravu ste. eto ako ocete dr jocica u banjaluci, nemam pojma u kojoj klinici radi, ali mogu da vam dam njegov mejl, pa se raspitajte kod njega. kod mene je, kazem, kostalo 1000 eura po nozi sa carapom, a koliko je u banjaluci nemam pojma.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:14   #330
e da, jos nekoliko zena je sa raznim vasuklarnim tegobama po mojoj preporuci zavrsilo kod njega i sve su jako zadovoljne. moja tetka je imala nogu punu trombova i to joj je iscistio, noga je vise ne boli. moja kozmeticarka nije spavala nocu od bolova, noga joj je oticala, operacija je sve resila. nemojte ljudi da trpite, resite se toga i idite kroz zivot lakog koraka, stvarno ne mora da boli
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 14:21   #331
Ako sam dobro skužila, i drugi put je bila spinalna anestezija?

Ja sam na Rebru prije 10-ak god imala klasičnu operaciju i prilično sam zadovoljna s rezultatom. Imam 3-4 minijaturna ožiljka. Sad trebam ponovo i želim da bude 0 ožiljaka. Bila sam pod općom, ništa nije boljelo poslije, jedino mi je noga bila u duginim bojama 3 tjedna.

Dvoumim se između skleroterapije pjenom i lasera. U svakom slučaju, brine me anestezija. Nisam za spinalnu jer mi je dr. ne preporučuje..

Nego, još jedno pitanje. Na pregledu mi je rečeno da vena još nije zrela za operaciju. Postala je jako vidljiva i vijugava ali još nemam grozdove. Smeta me čisto estetski i htjela bih to riješiti ove zime. Nije vrag da moram čekati još godinama dok potpuno ne nabuja?
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:12   #332
ne, s laserom ide tumescentna anestezija, za koju zapravo nemam pojma kako sam dobijala toliko nista nisam osetila.. reko mi je doca i da sam kunjala tokom operacije, ali ja se toga uopste ne secam, u mom secanju sam sve vreme bila budna. ako ikako mozes na laser, idi na laser. daleko konfornija operacija, bez ikakvih oziljaka.
pusti venu da zri dok ti doca ne kaze da je vreme. mislim da ce ti i on reci sta je najbolje resene za tvoj problem, dal skleroterapija i cime, ili operacija. mene je iznenadilo kad sam isla na kontrolni pregled za nogu koju sam vec operisala, ocekivala sam da ce presuditi sklero jer sam mislila da su promene na venama male, al nakon pregleda ultrazvukom reko mi je mora operacija. s druge strane, kapilare odbija da mi radi (iako bi tu zaradio, to je na privatnoj klinici), to smo se slozili da je besmisleno, toliko ulagati i vremena i truda, a ja sam genetski sklona i jednostavnije je da se naviknem da su to moje noge. sto sam ionako oduvek naviknuta

ovo je sajt mog doce. vidi, ima sklero i da nije pena?!

http://lecenje-vena.rs/skleroterapij...erapija-penom/
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 22:05   #333
Quote:
vinko3 kaže: Pogledaj post
piši piši

ja sam mislio ići na klasičnu operaciju u Merkur jer sam prije bio čuo da su najbolji vaskularci tamo, sad vidim da i Dubrava radi laserske operacije i to te jednodnevne....
dobio sam uputnicu , sad sam u fazi traženje "izvođača"
svaka sugestija je ok , imam grozd na desnoj nozi, potkoljenici i na cjevanici imam upaljenu venu.....
Od kad Dubrava radi laserske operacije? Znas li koja je cijena?
Da...dr Dragic je najbolji ali je poskupio...1500 eura po nozi.

Da li je tko cuo za kliniku Basioli u Zadru? Navodno se taj dr obucavao kod dr Dragica
lalaloopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 11:12   #334
Najbolji preparat protiv proširenih vena je pycnogenol, skup ali učinkovit i za liječenje drugih bolesti (hemoroide, impotencija), trenutno ga koristim, dnevna doza barem 100 mg.
Jeses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:50   #335
Quote:
lalaloopsy kaže: Pogledaj post
Od kad Dubrava radi laserske operacije? Znas li koja je cijena?
Da...dr Dragic je najbolji ali je poskupio...1500 eura po nozi.

Da li je tko cuo za kliniku Basioli u Zadru? Navodno se taj dr obucavao kod dr Dragica
Ćula sam za oba lijećnika.A ovdje je obratan case da je mladji od njih educirao starijega pritom mislim dr Dragić dr-a Basiolija, ne ?
Nema dvojbe da će se starost specijalista samo povećavati, a već sada prelazi 55 godina, koliko znam.
Mi školujemo lijećnike, a onda one najbolje puštamo da odu iz Hrvatske. To je nenadoknadiv gubitak i taj bi se trend hitno trebalo zaustaviti. U suprotnom, morat ćemo ih uvoziti kao navedenoga mladoga kirurga iz Bg.
Osobno nemam ništa protiv.
Walerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 01:14   #336
Novija iskustva kod Vucica?
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:40   #337
Zanima me povoljna cijena za čarape za vene one za cijelu nogu negdje na internetu, kod nas su Mediven 400-500 kuna, Sigvaris se više ne prodaje kod nas a s drugima nemam iskustva??
Kissing spine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:15   #338
Vezano za carape, ja sam u trudnoci kupila u Rozi Step trgovini, meni su trebale 2 kom i znam da sam platila blizu 500 kn dvoje carape.
lalaloopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:09   #339
VenoTrain čarape sam neki dan kupila ko 450 kn u boljim ljekarnama bi ih trebalo biti a proizvodi ih Bauerfeind,ali to su baš terapijske čarape jer sam operirala vene radiofrekvencijom – VNUS Closture metodom.
wendy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 06:39   #340
Jel moguce da se nakon oper. vađenja varikozne vene ide isti dan doma? Sta nije to malo prerano?

Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.