Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2017., 08:58   #681
Inconnu, hvala ti puno!

didier-er, u istim smo mukama, idem na blef, samo sa zakonom koji je biblija za moje podrucje rada
Tily13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:41   #682
Ima netko da je polozio u 12. mj, a jos nije dobio uvjerenje?
tiktak12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 17:29   #683
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
ne odgađaj to. to svi prolaze.
Upravo tako. Državni stručni ispit je jedan od najlakših ispita. To je mačji kašalj. Vozački ispit je barem 20 puta teži od DSI. Zato ne odgađajte taj ispit!
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:20   #684
Pozdrav !
Jel mi može netko poslat skriptu za DSI za VŠS opći dio, skinula sam pitanja sa ministarstva uprave, ali neznam da li bi to bilo dovoljno ?
evo ga i e-mail [email protected]
casperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:24   #685
Lp! Jel bio netko nedavno na ispitu i imao posebni dio iz područja RAD I ZAPOŠLJAVANJE? Kakva su pitanja? Hvala
ivanacec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:03   #686
zna li netko što treba učiti za posebni dio za "administrativni referent - arhivar" na sudu.
hvala!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:23   #687
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
zna li netko što treba učiti za posebni dio za "administrativni referent - arhivar" na sudu.
hvala!
Ima li još netko ovdje tko je radio u arhivi da nam kaže kakva su pitanja bila u posebnom dijelu?

Ja sam tijekom SO - a radila u arhivi jednog ministarstva i u rješenju mi piše da ću polagati posebni dio iz upravnog područja opća uprava - u dijelu koji se odnosi na ostale poslove iz područja opće uprave i općih poslova.

Je l' moguće da mi taj posebni dio ispita uopće ne bude povezan sa time što sam radila? Što mogu očekivati?

I još nešto: Kojim redoslijedom ste polagali predmete? Je li redoslijed uvijek isti?
Arhivari, javite se!
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 09:43   #688
Quote:
tiktak12 kaže: Pogledaj post
Ima netko da je polozio u 12. mj, a jos nije dobio uvjerenje?
Položila 11.02.
svjedodžba stigla na kućnu adresu 02.03., s tim da je prvo išla k poslodavcu pa su mi oni proslijedili


Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
I još nešto: Kojim redoslijedom ste polagali predmete? Je li redoslijed uvijek isti?
Nije, bitno je da su svi ispitivači "zauzeti", ideš tamo gdje ima mjesta, to koordinira tajnik/tajnica komisije
negdje smo ulazili solo, negdje u paru, a negdje i više nas
Tily13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:30   #689
Mene zanima onaj posebni dio. Kako to točno izgleda?

Ovo mi piše u rješenju:
Posebni dio državnog stručnog ispita polaže se iz upravnog područja opća uprava - u dijelu koji se odnosi na ostale poslove iz područja opće uprave i općih poslova.

Imam ona pitanja s web stranice Ministarstva uprave, to je valjda za onaj opći dio, ali šta se ovim posebnim, imaju li neki materijali za to?

Inače, imam srednju stručnu spremu. Kakvi su ispitivači?
zokiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:09   #690
Bok,molim Vas da li je netko polagao posebni dio iz socijalne skrbi, da li mi moze reci kakva su pitanja bila i/ili po kojim zakonima i pravilnicima ste ucili? Ove koje sam nasla u uredbi su poprilicno zastarjeli. Ispit mi je 8.4 pa mi je poprilicno zurno. Unaprije zahvaljujem 😊😊😊😊
Baager is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:17   #691
Molba - posebni dio državnog ispita

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
prijavljeno u 12.mj., polagala sam ovu subotu, znači 3 mjeseca čekanja....moje ministarstvo mi je poziv dostavilo ravno 2 tjedna prije....

Za ispit sam učila 3 tjedna...položila bez ikakvih problema...na kraju sam naučila i više no što treba...

ustav, državnu upravu i službeničke odnose sam učila po pitanjima za VSS sa weba min.uprave....doslovno sva ta pitanja se nalaze na papiru s kojeg ispitivač pita i zaokružuje što te pitao, tako da stvarno treba naučiti sva pitanja, jer može doći bilo što...

uredsko poslovanje i lokalnu upravu sam učila po skriptama koje sam napravila kombinirajući prezentacije škole za javnu upravu i pitanja/odg za VSS s weba min.uprave...po pitanjima sam vidjela da sam sve obuhvatila i nije bilo iznenađenja...

upravni postupak i sporove sam učila po skripti prijateljice koja je položila prije mene....isto je obuhvatila sva pitanja, tako da ni tu nije bilo iznenađenja....

europsku uniju sam učila po pitanjima/odg za VSS s min.uprave i sve naučila, iako za to uopće nema potrebe...naime, EU je podijeljena u 3 kategorije/područja i možeš odabrati o kojem području želiš pričati sve što znaš:
1. povijest eu
2. institucije eu
3. put hrvatske u eu

za svako područje je dovoljno ukratko sastaviti priču i ako je znaš savršeno ispričati, nema nikakvih potpitanja....bitno je da ima glavu i rep i obuhvati najbitnije/najosnovnije stvari, jer se predmet zove osnove eu, a ne detalji, kojih ima toliko nepotrebno u skripti s pitanjima/odg...pričaš max 3 min...

meni je frendica to sve rekla i ja sam sastavila skriptu za sva 3 područja i to naučila, ali kako nisam vjerovala da je to dovoljno, tako sam se bzvz izmrcvarila s učenjem svih pitanja i potrošila nepotrebno vrijeme na tu šumetinu

posebni dio sam imala protokol i odnose s javnošću - naučila sam sve navedene zakone, iako se moglo na pismenom imati sve materijale....opet nisam vjerovala frendici da je onih 15 pitanja koja mi je proslijedila dovoljno za usmeni...e pa je samo je to ispitivačica imala ispred sebe i po tome svih ispitivala...

što se ispitivača tiče, u mojoj komisiji su svi bili ok --> tj. 5 ispitivača, jer svatko pita 2 predmeta, osim EU i posebnog dijela...dosta je ljudi natucalo, neki ni osnove nisu znali, pa su ipak prošli....

bilo je toliko prijavljenih, da je bilo osnovano ukupno 7 komisija za ovaj rok....
Jel mi možeš poslati pitanja za usmeni dio posebnog dijela ispita za odnose s javnošću i protokol. Uskoro idem na ispit i to bi mi dobro došlo. Mail [email protected]
Jedina_Mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 22:11   #692
Da li je netko bio na državnom ispitu za dipl. ing. informatike (VSS)?
Što treba učiti za posebni dio? Hvala puno.
milica67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:41   #693
Quote:
nena300 kaže: Pogledaj post
Kad se odgodi ispit, da li se onda ponovo mora poslati prijava ili ti oni pošalju poziv, tj. poslodavcu? Za koliko odgode?
Bump.
Moze netko ogovorit?
color-blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:27   #694
listen21, dobila sam poziv za na ispit i posebni dio pišem i odgovaram isto što i zapisničari i upisničari na sudu. suludo! a već sam položila stručni ispit za arhivara pri državnom arhivu. više ispita, manji koeficijent plaće.

ti ćeš vjerojatno u posebnom odgovarati isto što i referenti ministarstva u kojem radiš.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:13   #695
Quote:
color-blue kaže: Pogledaj post
Bump.
Moze netko ogovorit?
Kolegica je odgađala , sljedeči termin ti je za 3-4 tjedna, ona je telefonski zvala ali mislim da je spomenula da su joj poslali i na e-mail odgodu tak da ima pisani dokaz da je zaprimljno i odgođeno i za kad.
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:10   #696
Quote:
milica67 kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio na državnom ispitu za dipl. ing. informatike (VSS)?
Što treba učiti za posebni dio? Hvala puno.
Može netko odgovoriti? Hvala.
milica67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:03   #697
Ljudi,da li netko tko nije nikad radio u drž.firmi(u knjigovodstvu sam radila priv.firma) moze ici na državni stručni ispit ?ili bas moras biti zaposlen na takvim poslovima?
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:37   #698
Posao je u državnoj službi, viši informatički referent. Kažu: "Potreban položen stručni ispit; državni stručni ispit (položen državni stručni ispit za rad u sudu)". Koja je razlika između stručnog ispita i državnog str. ispita (za rad u sudu)? Pretpostavljam da se ovo odnosi i za ovo u zagradama (rad na sudu):
https://uprava.gov.hr/cesta-pitanja-...og-ispita/1297

Mogu li pristupiti polaganju prije prijave za posao u drž. službi (trenutno radim usvojoj firmi)? Po odgovoru na pitanje br. 16. na gornjem linku, čini se da ne mogu...
Explorer_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:25   #699
Bok,
Zna li netko otprilike kakva su pitanja za državni ispit za poslove matičara. Mora li se znati puno o Ustavu? Gdje pronaći takva pitanja u Zakonu o državnim maticama ? Čini mi se da je to previše toga za nabubati napamet.
Ima li netko iskustva o čemu ispituje komisija ili bar kakva su pitanja na testu? Hvala.
shakur2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 07:41   #700
Ima li netko možda bilo kakvu skriptu za posebni dio financija - sss računovođa? Posaljite na pm.
BigMac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.