Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 14:11   #2081
Evo neki amaterski pokušaji https://soundcloud.com/emer2
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:15   #2082
Kako trenutno nisam u mogućnosti igrati se s glazbom iz niza razloga, napravio sam playlistu sa svojih 40 skladbi do sada nastalih u zadnje dvije godine čistog amaterizma. Ima ih još i više, no neke s početka stvaralaštva koje smatram inferiornijima bilo izvedbom ili samom glazbom sam izostavio.
Krenuo sam raditi listu počevši od nekih koje su mi draže ili su naišle na pozitivniji odjek, iako u stvari na kraju nije bilo nekog pravila, već su poslagane na način da se više istakne raznovrsnost priča i dojmova koje sam htio prenijeti. Neke skladbe su naknadno odsvirane u boljim izdanjima.
Ne samo zbog svoje želje, već i zahvaljujući jednoj osobi koja mi je poslužila kao inspiracija i dodatna motivacija krenuo sam raditi ono što sam oduvijek htio - igrati se s glazbom. Sve što se ovdje čuje nije imalo nikakve unaprijed postavljene šablone kao temelje, niti glazbenu teoriju, već je nastalo prtljanjem po tipkama klavijature i prema sluhu. Svjestan sam da je to s tehničke strane jednostavna glazba. Svejedno vjerujem da je i ta jednostavnost uspjela često prenijeti ono što sam htio prenijeti.
Nikada nisam polazio od premise da je glazba matematika i vještina koju ionako praktički svatko može steći, već da je umjetnost i da kao takva ne mora ispunjavati nikakve posebne (pred)uvjete, te da nije niti natjecanje s bilo kime osim sa samim sobom.
Takav stav me zato nije niti spriječio da stvaram jer da sam smatrao da moram biti Pogorelić u sviranju i Beethoven u skladanju, ne bih nikada niti pomišljao započeti išta.
Uz malo sreće opet ću se krenuti igrati skladanja, a do tada tu je playlista mojih dosadašnjih djela: moja glazba
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:35   #2083
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Kako trenutno nisam u mogućnosti igrati se s glazbom iz niza razloga, napravio sam playlistu sa svojih 40 skladbi do sada nastalih u zadnje dvije godine čistog amaterizma. Ima ih još i više, no neke s početka stvaralaštva koje smatram inferiornijima bilo izvedbom ili samom glazbom sam izostavio.
Krenuo sam raditi listu počevši od nekih koje su mi draže ili su naišle na pozitivniji odjek, iako u stvari na kraju nije bilo nekog pravila, već su poslagane na način da se više istakne raznovrsnost priča i dojmova koje sam htio prenijeti. Neke skladbe su naknadno odsvirane u boljim izdanjima.
Ne samo zbog svoje želje, već i zahvaljujući jednoj osobi koja mi je poslužila kao inspiracija i dodatna motivacija krenuo sam raditi ono što sam oduvijek htio - igrati se s glazbom. Sve što se ovdje čuje nije imalo nikakve unaprijed postavljene šablone kao temelje, niti glazbenu teoriju, već je nastalo prtljanjem po tipkama klavijature i prema sluhu. Svjestan sam da je to s tehničke strane jednostavna glazba. Svejedno vjerujem da je i ta jednostavnost uspjela često prenijeti ono što sam htio prenijeti.
Nikada nisam polazio od premise da je glazba matematika i vještina koju ionako praktički svatko može steći, već da je umjetnost i da kao takva ne mora ispunjavati nikakve posebne (pred)uvjete, te da nije niti natjecanje s bilo kime osim sa samim sobom.
Takav stav me zato nije niti spriječio da stvaram jer da sam smatrao da moram biti Pogorelić u sviranju i Beethoven u skladanju, ne bih nikada niti pomišljao započeti išta.
Uz malo sreće opet ću se krenuti igrati skladanja, a do tada tu je playlista mojih dosadašnjih djela: moja glazba
Kako bi rekao Bajaga, "a klasiku sluša onaj ko razume" - prevrtio sam tvoju listu i recimo "Bubble of illusion" mi ima ono nesto, divno
Evo bas koristim kao podlogu za čitanje tvoju listu
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:44   #2084
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Kako bi rekao Bajaga, "a klasiku sluša onaj ko razume" - prevrtio sam tvoju listu i recimo "Bubble of illusion" mi ima ono nesto, divno
Evo bas koristim kao podlogu za čitanje tvoju listu
O pa hvala na komplimentu. Izazov mi je bio da svaka skladba ispriča drugačiju priču, stvori neku svoju autentičnu i opet drugačiju atmosferu, pa pretpostavljam da bi većina slušatelja našla nešto dopadljivo u barem jednoj ili dvije skladbe od tih par desetaka koje sam stvorio. Ima ih na koje sam više i na koje sam manje ponosan. "Bubble of Illusion" je nešto poput instant slatkiša, no ne bi mi ušla u top 10 osobno najdražih.
Daleko je moja glazba s tehničkog nivoa od klasične, ali ako ju netko takvom doživi, to je zasigurno dobra stvar
Zahvaljujem još jednom na preslušavanju što je u stvari ljudima i najteže osim ako nije dobro izreklamirano
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:47   #2085
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
O pa hvala na komplimentu. Izazov mi je bio da svaka skladba ispriča drugačiju priču, stvori neku svoju autentičnu i opet drugačiju atmosferu, pa pretpostavljam da bi većina slušatelja našla nešto dopadljivo u barem jednoj ili dvije skladbe od tih par desetaka koje sam stvorio. Ima ih na koje sam više i na koje sam manje ponosan. "Bubble of Illusion" je nešto poput instant slatkiša, no ne bi mi ušla u top 10 osobno najdražih.
Daleko je moja glazba s tehničkog nivoa od klasične, ali ako ju netko takvom doživi, to je zasigurno dobra stvar
Zahvaljujem još jednom na preslušavanju što je u stvari ljudima i najteže osim ako nije dobro izreklamirano
Pa ja sam preslusao jer volim cuti svašta, doslovno
Evo ako mogu biti slobodan pa reci, glazba mi je super ali video prikaz nije.
Jedan prijedlog od mene, ako slozis glazbicu neku tipa "Bubble of illusion" nabavi si neku kamericu i snimi amaterski spot za to, ono dvadesetak kadrova koji bi prikazali sto ti vidis kada slusas tu stvar recimo. Meni bi to bilo jako originalno i jako bi mi se svidjelo
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:57   #2086
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Pa ja sam preslusao jer volim cuti svašta, doslovno
Evo ako mogu biti slobodan pa reci, glazba mi je super ali video prikaz nije.
Jedan prijedlog od mene, ako slozis glazbicu neku tipa "Bubble of illusion" nabavi si neku kamericu i snimi amaterski spot za to, ono dvadesetak kadrova koji bi prikazali sto ti vidis kada slusas tu stvar recimo. Meni bi to bilo jako originalno i jako bi mi se svidjelo
Mislim da bi bilo teško snimiti apstraktne pojave u svojoj okolini koje se nalaze u mojoj glavi, ali eto za Bubble of Illusion otići u prirodu i nekog nagovorit da mi puše u one balone od sapunice i snimati ih kako lete zrakom
Videi su mi tu više sekundardni.. trebao bih kameru, ekipu i tko zna šta sve ne za video, a iovak nemam čak ni bajni način za audio snimanje... još sam ti ja u kamenom dobu kaj se svega toga tiče.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:01   #2087
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo teško snimiti apstraktne pojave u svojoj okolini koje se nalaze u mojoj glavi, ali eto za Bubble of Illusion otići u prirodu i nekog nagovorit da mi puše u one balone od sapunice i snimati ih kako lete zrakom
Videi su mi tu više sekundardni.. trebao bih kameru, ekipu i tko zna šta sve ne za video, a iovak nemam čak ni bajni način za audio snimanje... još sam ti ja u kamenom dobu kaj se svega toga tiče.
Pa, polako to i jest čar života, što uvijek možeš živjeti za nešto. S vremenom, ukoliko nesto zelis...vec ce se realizirati
Sretno s radom
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:45   #2088
https://soundcloud.com/hellcro

Evo da i ja malo se oglasim xD

Tu ima nekoliko improvizacija ovako gitarica sint, stvarčica zvana idemo dalje i trenutno nešto što radim(work in progress!) nemam bend samo gitara i dobar mic(za ovu stvar u izradi ostalo je mob :/).
LOLMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 16:17   #2089
Jedna nova, kao blues https://soundcloud.com/emer2
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:18   #2090
Spring
__________________
vau vau
Sylar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:56   #2091
Quote:
Sylar kaže: Pogledaj post
Predviđam Goa Trance u tvojoj budućnosti.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:48   #2092
https://soundcloud.com/shishara/just...ic-2-months-le

Igram se po FL-u zadnjih par mjeseci,mozda po 20-ak minuta dnevno,ako i toliko....Želim više
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:28   #2093
https://www.youtube.com/watch?v=8GJDKWLWdtM

Malo mene
__________________
Siamo fuori di testa, ma diversi da loro
FelicitySmoak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 18:55   #2094
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Predviđam Goa Trance u tvojoj budućnosti.
Prije negoli sam "otkrio" metal slušao sam dosta elektronike (ponajviše 80 90 disco kao klinjo).
Evo još malo trance-a od mene killer riff
__________________
vau vau
Sylar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:08   #2095
Nešto novo.

In Flame
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:34   #2096
Quote:
Tkivo kaže: Pogledaj post
Nešto novo.

In Flame

Dobar vokal za razliku od prije.

E sad, da se mene pita, s obzirom na tvoj talent, dostojan vokal, idealni uvjeti za zanimljivu mješavinu Primal Scream (glazbeno) i NiN (vokalno).
Mislim da bi ti ulazak u Primal u glazbenom smislu bio izlazak iz šablone.
Mislim na stariji Primal.
U svakom slučaju, majstor si.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:12   #2097
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Dobar vokal za razliku od prije.

E sad, da se mene pita, s obzirom na tvoj talent, dostojan vokal, idealni uvjeti za zanimljivu mješavinu Primal Scream (glazbeno) i NiN (vokalno).
Mislim da bi ti ulazak u Primal u glazbenom smislu bio izlazak iz šablone.
Mislim na stariji Primal.
U svakom slučaju, majstor si.
Thanks! Sad smo dvojica u bendu pa možda i izađem iz šablone jednog dana. A vokalno se još (s)nalazim, ali u svakom slučaju sam malo zadovoljniji nego prije.
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:36   #2098
Jos jedan instrumental...

https://youtu.be/zq8B4tlPggI
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:00   #2099
moja skladba malo dorađena i poboljšana za razliku of prošle verzije

Tijelo gori
nick-marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:33   #2100
Quote:
nick-marko kaže: Pogledaj post
moja skladba malo dorađena i poboljšana za razliku of prošle verzije

Tijelo gori
Primi se lopate.

p.s. nakratko sam čuo par ostalih stvari na youtube i ne znam zašto si ovdje stavio najgoru moguću s obzirom da su ostale daleko bolje od ovoga?!
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.