Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 15:32   #2001
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Svrha davanja kapare? Vrlo jednostavno, da se pokaže ozbiljnost. Ja osobno kaparu nudim i dajem (ako prodavatelj želi uzeti) kad kupujem:
- nešto skuplje jer ne nosim toliko novaca sa sobom
- veće što ne mogu odmah uzeti sa sobom

Kad prodajem volim imati kaparu u džepu, jer onda znam da sam tu stvar riješio. Ako kupac odustane novac ostaje kao naknada za tih par dana koliko si tu stvar čuvao za njega.

Osobno, nikad nisam ostao bez kapare niti vratio duplu kaparu, ali pravila vezana uz kaparu se znaju, ako prodavatelj odustane - vraća duplo, ako kupac odustane - ostaje bez kapare i amen.

Također, logično mi je dati/tražiti kaparu kad se trguje nekretninama ili naručuje neki posao, npr, ako naručujem kuhinju od stolara, OK mi je da mu dam kaparu ili preujam koji će mu pokriti dio materijala, ako on to traži...
Ajde čitaj ono što sam napisao. Ako sam odlučio za konkretan auto(da nisam u fazi razmišljanja) i tu sam kraj prodavača, i imam riješenu financijsku konstrukciju(ne čekam da mi se odobri kredit npr), tada ne vidim svrhu da dolazim za 3 dana opet.



Govorim da u situaciji kada sam u situaciji da dam kaparu, i imam novac, došao sam po auto i mogu ga odvesti. Ako još nisam odlučio baš za taj auto, neću davati kapare za 5 auta
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:41   #2002
Contrast

Nemoj tu 208 iz autoskole, ta bi trebala biti puno jeftinija s obzirom sta je prosla...
308 od frendice i ne vrijedi vise od 50k, benzinac star 8 godina je to...
Inace, ja ne bih dizela, ako ces imati otvorene ceste, i benzinac ce trositi ok...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:42   #2003
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ajde čitaj ono što sam napisao. Ako sam odlučio za konkretan auto(da nisam u fazi razmišljanja) i tu sam kraj prodavača, i imam riješenu financijsku konstrukciju(ne čekam da mi se odobri kredit npr), tada ne vidim svrhu da dolazim za 3 dana opet.



Govorim da u situaciji kada sam u situaciji da dam kaparu, i imam novac, došao sam po auto i mogu ga odvesti. Ako još nisam odlučio baš za taj auto, neću davati kapare za 5 auta
Nisi ti baš skužio o čemu ja pričam... Ako moraš kupit auto u dan dva ili nemaš baš neke kriterije ili preferencije onda OK, nađeš nešto, iskeširaš i voziš.

Ali ako ti se ne žuri i znaš što tražiš, onda će to biti jedan ili dva modela najčešće i još ako imaš par preduvjeta koje mora zadovoljiti onda će to potrajati x tjedana/mjeseci i nije mi logično da cijelo to vrijeme hodaš svijetom s y tis eura u džepu.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 22:22   #2004
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Contrast

Nemoj tu 208 iz autoskole, ta bi trebala biti puno jeftinija s obzirom sta je prosla...
308 od frendice i ne vrijedi vise od 50k, benzinac star 8 godina je to...
Inace, ja ne bih dizela, ako ces imati otvorene ceste, i benzinac ce trositi ok...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
Hvala ti!

Budući da ću biti nova vozačica; da li da uopće trošim tako puno novaca ili da kupim nešto jeftinije da me vozi godinu, dvije - dok se ne naučim voziti i dok ne ušparam za nešto bolje.
Ako je tome tako - što da kupim, koliko novaca da potrošim? Da li da kupim od fizičke osobe ili rabljeni od autokuće gdje će mi dati i garanciju?
Svakako mislim prije kupnje platiti parsto kuna servisu da mi ga pogledaju, jer nemam nikog tko se kuži u aute i koga bih mogla voditi sa sobom.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 22:32   #2005
Ako si iz Zagreba, imas tu puno njih pa valjda ce se nac koji kavalir...
A koji auto, ovisi koliko vjerujes u svoje sposobnosti, nadjes li pravu priliku, das vise novaca...
Od vlasnika je tesko nac, autokuce su mutne...
Eventualno u auto salonima kad ljudi daju staro za novo...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:21   #2006
Nisam iz Zagreba, iz Rijeke sam.
I ne, ne vjerujem u svoje sposobnosti :P

Znam da sam dosadna, do koje cifre da idem?
Gledala sam na oglasnicima ... Ful auti za bagatelu, međutim to su auti od prije 2000...
Ustvari ono što meni treba je auto koji mi neće krepati i koji će moći izdržati svakodnevno tandrkanje od doma do posla, ali kao totalni noob treba mi pomoć...

Kako znam u da je netko dao staro za novo u autosalonu?
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 00:37   #2007
Pa ima ih tu i iz Rijeke...

Onda uzmi nesto ko Clio, za 3-4 tisuce...

Novi saloni obicno imaju i rabljena vozila koja su ljudi ostavili pod racun...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:53   #2008
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Nadam se da postavljam pitanje na pravu temu.

Dakle, nova sam (uskoro) vozačica. Kroz nekih cca 2 mjeseca htjela bih već imati auto.
Budžet mi je nekih 50 000 kn, a u taj budžet ulazi rabljeni auto.


Zanima me par stvari. Tek sam počela raspitivati se o autima, i imam zasad dva vozila koja su doduše u višem rangu mog budžeta.
Ti auti su:
1. Peugeot 308, iz 2009 godine. 45 000 km, benzinac. Prvi vlasnik, uredno servisiran (kolegica s posla prodaje). Navodno procijenjen na 50tis kn. Prodaje ga za 65 000 kn. Ono što me muči ovdje to je benzinac (a koliko sam uspjela shvatiti - trebala bih se fokusirati na dizele - jer dnevno ću prevaliti cca 40km, 6 dana u tjednu).
2. Peugeot 208, iz 2012 godine. Cca 120 000 km, dizelaš. Uredno servisiran, ali je auto iz autoškole. Prodaju ga jer navodno zakonski ne mogu imati auto stariji od 5 godina. Taj se prodaje za 50 000 kn i to je auto iz autoškole u koju idem.

Strah me je dati toliko novaca za prvi auto ako će mi svakih par mjeseca biti udar na budžet jer će nešto krepati.
Prijateljica je dala 17 tisuća kuna za auto star 15 godina od dilera i stalno ima problema s akumulatorom, a vozi ga jako rijetko.
Meni treba nešto da me može voziti svaki dan na posao i doma. Nije mi žao dati 50k kuna ako će me auto poslužiti par godina, bez velikih šokova i skupih popravaka.

Što moram gledati kad kupujem prvi, a rabljeni auto?

Hvala svima koji će odgovoriti!
Ako te zanima Alfa Mito ili Buba, to bi po meni bili neki autići za mladu curu.
Pošaljem ti na PM pa si pogledaj kako auti izgledaju.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:22   #2009
Molim za savjet.

Honda Civic 1,7 ctdi sport 2003.
177500 km
Motor: Diesel
Snaga motora: 74 kW
Radni obujam: 1686 cm3

Ili

Honda Jazz 1.3 2002. godište
102900 km
Motor: Benzin
Snaga motora: 61 kW
Radni obujam: 1331 cm3

Cijena im je tu negdje. Uz gornju dobijem i set guma. I duže je registrirana.
Oba su iz uvoza, pa je kilometraža upitna, ali hebiga.

Hvala
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:26   #2010
Ne kuzim izbor...nit su ista klasa nit idu na isto gorivo. Na temelju cega da ti netko kaze koji je bolji auto za tebe?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:07   #2011
Vjerujem da je kod tako starih auta samo u pitanju pouzdanost.
Potrošnja im je tu negdje, snaga isto.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:08   #2012
Kupujem automobil te važem između dvije opcije:

- 70ak tisuća kuna gotovina (megane, astra, focus..što se dobije u tom rangu)
- Ili za 100-110 uz neki drugi oblik financiranja, captur, ix35 ili nešto slično.


Prva opcija je prilično jasna oko toga što dobiješ, ova druga povlači nekoliko pitanja:

a) Leasing ili kredit (što s čim dobivam/gubim, pod pretpostavkom da ispunjavam uvjete za jedno i drugo pa me to ne ograničava)

b) Ako je leasing riješenje - operativni ili financijski (fizička osoba)?

c) Postoje li kod leasinga neki skriveni troškovi kojih bi se lišio da auto kupim gotovinom ili kreditom?

Recimo, gledam leasing kod Neostara i tamo oni nude dvogodišnje jamstvo, policu osiguranja, pomoć na cesti...što ima neku vrijednost, gotovo da prepolovi učinak kamate na pet godina. Postoje li tu neka 'sitna slova' na koja trebam paziti

Hvala.
artoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:48   #2013
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Nisam iz Zagreba, iz Rijeke sam.
I ne, ne vjerujem u svoje sposobnosti :P

Znam da sam dosadna, do koje cifre da idem?
Gledala sam na oglasnicima ... Ful auti za bagatelu, međutim to su auti od prije 2000...
Ustvari ono što meni treba je auto koji mi neće krepati i koji će moći izdržati svakodnevno tandrkanje od doma do posla, ali kao totalni noob treba mi pomoć...

Kako znam u da je netko dao staro za novo u autosalonu?
Ako ti je za po gradu, bolje neki manji zbog parkiranja i potrošnje,
Evo kao ova Panda, još je pod garancijom.Održavanje nebi trebalo biti preskupo,za po gradu ti ne treba ništa bolje.

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pan...oglas-20670585
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 20:30   #2014
Danas čitam u jutarnjem (mislim) da će mijenjat dosadašnji način plaćanja poreza na promet tj. onih 5% koje se trebalo platiti prilikom kupnje vozila od fizičke osobe.

Da li je netko čuo nešto više o tome, navodno prijedlog je već poslan na vladu, ali u njemu nema konkretnih cifri koliko bi se plaćalo.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:00   #2015
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Danas čitam u jutarnjem (mislim) da će mijenjat dosadašnji način plaćanja poreza na promet tj. onih 5% koje se trebalo platiti prilikom kupnje vozila od fizičke osobe.

Da li je netko čuo nešto više o tome, navodno prijedlog je već poslan na vladu, ali u njemu nema konkretnih cifri koliko bi se plaćalo.
I ja sam cuo jos pred mjesec dana nesto o tome, ali za sad jis nista ne znam.
Po onome sto sam.cuo je to zbog toga sto ih EU pritisce zbog tog zakona, a sad jel to istina ili ne...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:41   #2016
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Danas čitam u jutarnjem (mislim) da će mijenjat dosadašnji način plaćanja poreza na promet tj. onih 5% koje se trebalo platiti prilikom kupnje vozila od fizičke osobe.

Da li je netko čuo nešto više o tome, navodno prijedlog je već poslan na vladu, ali u njemu nema konkretnih cifri koliko bi se plaćalo.
Opet lihvari smišljaju novi reket? I još im nije dosta što su zakomplicirali unos i povećali one besmisleno glupe trošarine?

Mislim da je o tome pisalo sad negdje u Auto Klubu al sam vidio samo na naslovnici u Jutarnjem prilogu o autima gdje piše što ima novom broju tog časopisa.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:22   #2017
Ekipa, imam jedno pitanje. Naime, kupio bih Hondu Civic 1.8 benzinca ili 2.2 dizelasa, 8th gen (2006./07./08.) pa me zanimaju bilo kakva misljenja/savjeti vozaca tih automobila. Takodjer, odabrati benzinca ili dizelasa i zasto ? Na sto najvise paziti prilikom odabira ? Hvala
Legion90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 10:22   #2018
Prodajem kombi (Mercedes Vito CDI) ispod cijene

Pozdrav,

nadam se rješiti ovog kombija što prije, pa makar ispod cijene. Možda netko treba: http://www.auti.hr/kombi-i-dostavna/...di-3000/262506
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:56   #2019
opel vectra 2.0

Prodajem opel vectru reg do 05/18 + zimske gume ako je netko zainteresiran.

http://www.njuskalo.hr/auti/opel-vec...oglas-22565012
qayxsw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 08:31   #2020
Naslijedila sam tatin auto kojeg namjeravam odmah prodati. Jucer je bila ostavinska rasprava, ovih dana cekam rjesenje i s time bih trebala u mup promijeniti tablice i vlasnika (tata je kr, ja zg). Je li moguce zaobici prebacivanje na mene pa na kupca, moze li se to odjednom napraviti? Vjerojatno ne zbog kupoprodajnug ugovora, ali mozda na neku foru moze?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.