Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 21:24   #6361
Svaka čast onome tko joj to plati, u svakom slučaju...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:34   #6362
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Ako ja želim točno 10 ruža,briga mene koliko ona uzima ruža. Meni mora naplatit tih 10, a ne ostalih 3 koje nije iskoristila.
Bila sam u jednoj trgovini i ruže će me koštat manje od 100 kn za vjenčani buket + cvijeće za uredit stan...prema tome...900 kn za jedan buketić je čista pljačka...
Vjenčani buketi se ne naplaćuju po broju cvjetova u njima. Tak da ovo da tebi netko mora!!1 naplatiti 10 ruža je glupost.

S druge strane, Mirela je priča za sebe i kod nje se prvenstveno plaća ime.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:01   #6363
Nego šta plaćam? Dizajn?? kak bi rekla mirela...haha... u svakom slučaju, hvala Bogu ne dajem plaću za cvijeće tj smeće drugi dan tko voli nek izvoli
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:02   #6364
Cvječarka u kvartu mi je rekla da naplaćuje po cvijetu tako da... to što možda netko ima svoje računice, njegov problem.
Rekla mi je za 10 ruža cijenu koja ovisi o tome koja će cijena cvijeća biti tada, okvirno između 10 i 15 kuna. Prema tome......da..platila bih kod nje 10 ruža po KOMADU

Zadnje uređivanje crvenaruža : 24.05.2017. at 22:21.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:08   #6365
Nego što bi trebala naplatit?? Meni je za vjenčani 12 ruža naplatila po ruži 10 kn. Kakvih 500-600 kn za buket!!!??
Te nadobudne cvječarke fkt deru kožu... Nije ni čudo da ekipa ide na žitnjak i prođe 100 puta jeftinije.
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:10   #6366
Quote:
TheFleur kaže: Pogledaj post
Pa da, meni isto..samo smeta i moram se pogledavati preko toga. I ne sjećam se ničijih aranžmana po stolovima sa tuđih pireva, toliko mi je to bilo bitno.
Ma ljudi svašta komentiraju i daju upute "što se mora" pa bih htjela svima udovoljiti, a opet, meni se to čini gubitak vremena i novaca bitnije su mi neke druge stvari na piru. Tipa bend i hrana i da ja budem lijepa
Slažem se. Čista smetnja i bacanje para. Radije odi na putovanje nego da hraniš te pohlepne duše.
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:48   #6367
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Ako ja želim točno 10 ruža,briga mene koliko ona uzima ruža. Meni mora naplatit tih 10, a ne ostalih 3 koje nije iskoristila.
Bila sam u jednoj trgovini i ruže će me koštat manje od 100 kn za vjenčani buket + cvijeće za uredit stan...prema tome...900 kn za jedan buketić je čista pljačka...
Rijec je o TVOM buketu. Stoga ako u paketu koji uzme za tvoj buket jedna, dvije ruze ne stimaju kad ga otvori (jer to u nabavi ne smijes) ona to cvijece nece koristiti. Po toj logici ako se ruzi otkinula "glava" u transportu bi cvjecar trebao staviti samo petiljku i reci pa evo tu ih je deset ja sam tako dobila.

Sve je stvar preferenci i ukusa i to je to. Napisala aam i prije da ne mislim da je 900 kuna standard cijena za buket od deset ruza, ali isto tako odlazak po cvijece u nabavu bez da osoba ima iskustva u radu s istim, moze biti veliki rizik.
Ne trebaju se svi cvjecari generalizirati isto kako se ne moze ocekivati da ce svaka mladenka potrositi sav budzet na cvijece. Vi najbolje znate sto vam je najbitnije i na sto zelite trositi i to je ok. Ali ne bi trebalo suditi samo i islljucivo po cijenama u nabavi jer tu postoji jos puno faktora koji odreduju cijenu.
Npr. kupujes stol, majcu svejedno i odlucujes se za marku koju zelis i sukladno s tim i placas cijenu, dizajn, kvalitetu itd. Ne dodes u Ikeu s cijenom stola u nabavnoj cijeni bez boje, dizajna, sarafa i ostalog i ne kupis stol jer je u nabavi 100 puta jeftinije.

Zadnje uređivanje ohjohnny : 24.05.2017. at 23:25.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 07:42   #6368
Slozit buket nije nikakva kvantna fizika. Rado cu prihvatit taj rizik. Cvijece mi uopce nije bitno i smatram to najvecim bacanjem love. Cudno kako cvjecarka kod mene naplacuje po komadu. Ne po nabavnoj cijeni, ali po onoj koju ima u cvjecarni.
Nitko ne kaze da one moraju stavit nabavnu cijenu, al naplatit 700 ili 900 kuna 10 ruza je cisti apsurd.
Sta ona tu stavlja u cijenu? I kako onda nades cvjecarku koja jos placa i prostor i dobijes buket za 200?
Ocito da netko samo zeli zaradit.

edit...ja nisam spominjala da je 100 puta jeftinije tako da se ne obracaj meni s takvim ( neusporedivim) izjavama o ikeiom stolu

Zadnje uređivanje crvenaruža : 25.05.2017. at 08:55.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:44   #6369
Ma daj, očito ona naplačuje isto troduplo i dere kožu jer se zove vjenčani buket a ne buket od 10 ruža. Ne bi za njega dala takve iznose nikad. Tko kaže da to vrijedi 500 kuna laže.
Osim toga, koliko ja vidim na žitnjaku JAKO DOBRO vide kakvo cvijeće kupuju. Prema tome, izmišljotine o tome kako dobiju u kutijama pa jadne ne znaju što će dobiti... Ajde molim te.
Vjerojatno kupi više ruža, pa lijepo svima naplati masno, a na kraju sebi dio ostavi..haha. Još najbolje da se plaća ono cvijeće koje je ona uzela za rezervu....gluplju stvar nisam čula u životu.
A još GLUPLJA stvar je da nije po komadu..haha... Čudno kako ipak večina tako radi.
Al kad netko želi oderat, onda da, nije po komadu takve vjerojanot naplaćuju što moraju izać iz kreveta.
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:54   #6370
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Cvijece mi uopce nije bitno i smatram to najvecim bacanjem love.
Dali je iznajmiti second hand vjenčanicu na 24 sata za 3000-5000kn također bacanje love?
Tom logikom, ima bijelih haljina za 200kn.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:57   #6371
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Dali je iznajmiti second hand vjenčanicu na 24 sata za 3000-5000kn također bacanje love?
Tom logikom, ima bijelih haljina za 200kn.
Meni je bacanje da. Zato je i ne iznajmljujem.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:36   #6372
Ne kuzim cemu odmah ovoliko negativan ton? Ocito je da vam ne prodajem pricu jer se ne reklamiram i nemate pojma tko sam niti pokusavam ikom uvaliti svoje usluge. Htjela sam samo objasniti po kojem principu dolaze cijene i mislim da je usporedba s bilo cim sto kupujes po marki i dizajnu na mjestu. Da se razumijemo, ja nisam osoba koja naplacuje 10 ruza 900 kuna i imam svoj nacin naplate koji nije standardan i ne ispadne suludo na kraju. Za mene funkcionira, ali i za sve cure s kojima radim. Ako pricamo o kvantnoj fizici nije fer da se tak podcjenjuje struka jer postoje vrste dizajna koji je tesko sloziti i za koji trebas ipak imati neko znanje. Opet se vracamo na to da ovisi kaj od cvijeca na vjencanju zelis i ponavljam, stvar je izbora i ukusa. Ja ne biram cijene konkurenciji i u niti jednom trenu nisam rekla da se s istim slazem stoga ne vidim razlog da se automatski postavlja na mene. Sve sto sam htjela je objasniti kako stvari funkcioniraju. Ako netko uzima cvijece posebno za necije vjencanje sto ja osobno i radim jer mislim da treba biti na nekoj razini neovisno o budzetu, onda itekako moja teorija o racunjanju ima smisla.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:52   #6373
I dobro. Zato postoji izbor u životu i svako će napraviti onako kako želi ili može
Nema smisla više raspravljati niti ću se ikome opravdavati.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:55   #6374
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
I dobro. Zato postoji izbor u životu i svako će napraviti onako kako želi ili može
Nema smisla više raspravljati niti ću se ikome opravdavati.
Naravno i slazem se. To pisem cijelo vrijeme.
Mislim da je doslo do nesporazuma jer smo na forumu i ne vidimo kako tko komunicira. Ja u niti jednom trenu nisam mislila da se itko od vas treba opravdavati i stvarno uvijek imam stav da mi nije bed dat savjet ili pomoci cak i ako netko solo radi cvijece za vjencanje.
Jedino sto sam ja pokusala, ocito bezuspjesno je objasniti barem jedan nacin racunanja cijene.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:00   #6375
I nije mi bila namjera umanjiti ničije zanimanje. Isprike ako je tako zvučalo.


edit: frustracija je nastala od toga da netko zaista zaradi 900kn samo za buket i uvjerava da je to standardna cijena...

Zadnje uređivanje crvenaruža : 25.05.2017. at 10:13.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:04   #6376
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
I nije mi bila namjera umanjiti ničije zanimanje. Isprike ako je tako zvučalo.
Nema frke . Kuzim frustraciju tako da nisam shvatila preosobno
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:10   #6377
Cure, koliko prije svadbe ste kaparile cvjecarku?
__________________
"Worrying does not take away tomorrow's troubles. It takes away today's peace.”
Mäuschen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:15   #6378
Mislim da ti za to nema neki poseban rok. Neke su uspjele naći dva mjeseca prije.
Evo imaš tu cura koje se time bave, pa će ti bolje reći kad je vrijeme.
Ovisi vjerojatno i o tome što želiš i koliko posla im daješ.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:17   #6379
Quote:
Mäuschen kaže: Pogledaj post
Cure, koliko prije svadbe ste kaparile cvjecarku?
Ako zelis nekog specificnog pogotovo ako je trazen onda je naravno bolje sto prije. Ja sam imala cure koje su mi se javile doslovno dva tjedna prije ali i one koje su se javile par mjeseci prije vjencanja.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:30   #6380
Hvala na odgovorima! Znaci cca pola godine prije je ok recimo?
A jel mi netko moze reci koje cvijece bi bilo u sezoni krajem 5. mjeseca?
__________________
"Worrying does not take away tomorrow's troubles. It takes away today's peace.”
Mäuschen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.