Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 14:35   #521
Monogamni ljudi postoje
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:48   #522
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Monogamni ljudi postoje
Makar bili serijski
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 02:13   #523
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Znaš li da se HPV prenosi i kad koristiš kondom? A da neki sojevi HPV izazivaju kancer grlića materice? Mislim - kada već imaš iskustva.
I ne mislim da postoji dobar brak u kom se prevara "događa" .
One question - da ti žena kaže kako se kreše sa kolegom da smanji stres na poslu - kako bi reagirao?
Ne znam.Znam da npr. pušenje škodi, a mnogi ljudi i dalje regularno puše.
Ova tema nije , ili je ja nisam tako shvatio - anketnog tipa. A pitnje je jednostavno : da li je u nazovi "idealnom" braku moguća prevara?
Odgovor je još jednostavniji : Apsolutno! I u idealnom, a i u manje idealnom. Jel nema idealnih ljudi, a ni situacija.

Reagirao bi tako da bi kresnuo kakvu njenu kolegicu a kolegi platio piće:-) Šala. Na hipotetska pitanja nemam odgovor. Još jednom - prijevare nisu "bauk" i one su se događale i događati će se. A ja sam dovoljno realan čovjek i sa dovoljno iskustva iza sebe. Netko je več napisao - što ne znam, ne brinem. A znam i za neke "otvorene" brakove koji funkcioniraju kao takvi btw.
Moj prijedlog, u tom smislu bi bio prilikom vjenčanja i davanja zavjeta/ ili potpisivanja bračnog ugovora još bolje - uvesti npr. jedan Anex bračnog ugovora tipa : " U idućih 5 godina od dana potpisivanja ovog bračnog ugovora, svaki sudionik ove bračne zajednice ima pravo na 3 vanbračna odnosa sa trećom stranom u trajnu od XY sati bez ikakvih pravnih posljedica po sudionika samog i to se neće smatrati dovoljnim razlogom za prekid ove bračne zajednice. Nakon 5 godina ovaj Anex se automatizmom produljuje. Za bilo kakvu izmjenu ili prestanak važenja Anexa potrebno je obavijestiti matični/župni/odvjetnički ured najkasnije 3 mjeseca prije datuma isteka Anexa ovog ugovora. Ukoliko se dokaže da je sudionik ove bračne zajednice prekršio ovim propisani broj vanbračnih odnosa ili navedeno vremensko trajanje vanbračnih odnosa od XY sati , to će se smatrati dovoljnim uvjetom za prekid ove bračne zajednice sa svim eventulanim pravnim i financijskim posljedicama po prekršitelja".

lii takva sl. formulacija - mislim da bi se takvim Anexom mnogi "idealni" brakovi u Hrvatskoj spasili.

Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Naravno da ima razlike.Ja se uopće ne tješim,nego je to činjenica.
Meni netko npr.bude glup i živcira me.I pomislim najrađe bi ga odvalila tavom po glavi,pa to ne napravim.
Jer nisam nasilnica,ni ubojica.
I o sexu svašta razmišljam kaj mi ne pada napamet da napravim u stvarnosti,niti bi me to napalilo u stvarnosti.
A da ne pričam kakve mi gluposti prolaze glavom.
Dobro pa to nitko ne vidi...

I ok.Hrvatska je prepuna zatucanih ljudi.Koja je poanta?
Kaj mene briga kaj neka baba iz sela pita kad ću se udat?
Pa neće mi ona određivat kak ću ja živjet.
I kad si se uhvatio prava na život,vjeruj mi da žena koja odluči abortirat će to napravit.
A koji će molit,će molit.Nju to neće spriječit.
Tak da...

To opet potvrđuje da ljudi nisu isti.Neki su monogamni,a neki nisu.
Neka žena će pobacit,a druga će molit i rodit.
Neko će varat,a neko ne.
Te tvoje generalizacije ti ne drže vodu.
I to kaj ti i tvoji frendovi varate i kaj se ti krećeš u takvom okruženju,ne znači da su svi takvi.
To kaj je tebi u glavi i gledaš mlade cure kao seksualne objekte i želiš ostvarit svaku tu seksualnu fantaziju kaj ti padne na pamet,opet ne znači da je to svima u glavi.
Jer nisu svi ti.

A ono da žene bleje u sapunjare i razmišljaju o nekakvim velikim ljubavima je još jedan od tvojih stereotipa u koji se ja kao žena ne uklapam.
Zato sam to i napisala.
Još jednom , kao i drugarici iznad : tema nije anketnog tipa.
No pitanje je koncizno - da li je moguća prevara u "idealnom" braku.
Odgovor isto : naravno! Događa se i događati će se.
Ja nisam niti pobornik braka niti mislimnekoga odvraćat svojim upisima od istog.
No to što je netko uvezen ili ubraćen ne jamči apsolutno nikakvu vjernost.
A ideala kao takvih nema. Taman da čovjek i radi sve kako je spomenuto u uvodnom postu, več bi mu se našla neka "dlaka u jajetu". Jednostavno bi bio npr. ili "papučar" ili "predvidiv" ili "lak za manipulaciju" i sl. To je opet druga krajnost od jebivetra par excellence:-)
__________________
Ora et labora!

Zadnje uređivanje bonaventuraduda : 25.05.2017. at 02:48.
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:57   #524
Quote:
bonaventuraduda kaže: Pogledaj post
goni

A uu sad sam i naucio da je brak brana spolnim prenosivim bolesima.
Dva,tri pitanja na Vas:

- ako ste u vezi /braku trazili ste od partnerice prije stuapnja u interakciju te vrste lijecnicki certifikat / test na spolne bolesti? Trazite li da se ista podvrgne testiranju svakih godinu dana?

- Culi ste za kondome?
Sramota je da ne znas da se kondilomi mogu dobiti iako se koristi kondom.
Svaka dalja prica sa tobom nema smisla, kada takve opste stvari ne poznajes

Pa neces ti menjati pisanje u temi samo zato sto si se osetio prozvanim jer ne znas nista o seksualno prenosivim bolestima!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:29   #525
Quote:
bonaventuraduda kaže: Pogledaj post
Još jednom , kao i drugarici iznad : tema nije anketnog tipa.
No pitanje je koncizno - da li je moguća prevara u "idealnom" braku.
Odgovor isto : naravno! Događa se i događati će se.
Ja nisam niti pobornik braka niti mislimnekoga odvraćat svojim upisima od istog.
No to što je netko uvezen ili ubraćen ne jamči apsolutno nikakvu vjernost.
A ideala kao takvih nema. Taman da čovjek i radi sve kako je spomenuto u uvodnom postu, več bi mu se našla neka "dlaka u jajetu". Jednostavno bi bio npr. ili "papučar" ili "predvidiv" ili "lak za manipulaciju" i sl. To je opet druga krajnost od jebivetra par excellence:-)
Skrenuli smo s teme,pa da se vratimo.
Uopće se ne slažem s tobom u ničem.
Znači sve je relativno,i nekaj kaj je meni idealno tebi očito nije.Tak da je i taj pojam idealnog relativan.

Ali,recimo,da neki par ima idealan brak.Pod idealan-ne svađaju se,vole se,financije dobre,sexa ima i pašu si na tom području i odlučili su se na vjernost i bit monogamni.
Mislim da ako sve tak štima,ne bi trebalo bit problema.
Ali ako ipak jedna strana vara,to ne može više bit idealan brak,ako su se odlučili na vjernost.
Znači,taj koji vara laže.Jer je drugoj strani obećao nešto drugo.
A ova druga strana ima neku iluziju idealnog braka,a živi laž.
To bi dovelo do zaključka ako su ljudi u tom idealnom braku obećali vjernost-to se poništava prevarom.
I to više nije idealan brak.
U idealnom braku nema varanja.

A zašto bi netko varao u "idealnom" braku to nemam pojma.Valjda onda ipak nije idealan ili ta osoba nije monogamna i nije trebala ulazit u tak nekaj.
To je lažno.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:11   #526
Prevariti ili ne prevariti partnera/partnericu je stvar izbora i osobne odluke. Nije da je neko prisiljen ili boluje od nekog poremecaja zbog kojeg se ne moze kontrolirati. Ne razumijem argumente poput doslo je do zasicenja, nevoljen/a sam, sex nije dobar, ljudi nisu monogamni po prirodi (ovo je najgluplji btw ). jer neki su ljudi monogamni po prirodi zaista, nemaju potrebu svrljati i duboko postuju partnera da bi to ucinili. ovi nemonogamni nisu prisiljeni ulaziti u brak, kako je to neko pametno primijetio, ako to vec znaju za sebe, onda brak nije nuzan za njih. niti veza. ako to ipak cine, radi se onda o sebicnosti i konformizmu, sto je pretty lame.

smatram da u dobrom braku ne moze doci do prevare. naravno, treba se prvo definirati sto je to dobar brak, mozda nije ista def. za sve ljude. no do prevare dolazi zbog sebicnosti, osvetoljubivosti ili bezosjecajnosti i nepostivanja prema partneru ili manjka ljubavi. kao zena, koja je prevarila (decka doduse, ali ne da je to manje bitno), znam da ga nisam istinski voljela niti ga postovala, pogotovo ne nakon toga. naprotiv, cak sam ga i sazaljevala u neku ruku, no stvari nikada vise nisu bile iste. ne vjerujem da brak ikada vise moze bitu dobar nakon prevare, s bilo koje strane. jer povjerenja i ljubavi ako je i bilo, nestat ce. a vec sam napisala negdje, ljudi kada istinski vole, potpuno su monogamni. osim, naravno, ako nije u pitanju kakav psihicki/emotivni poremecaj, dijagnosticiran.

dakle, prevara je u biti duboko sebican cin, u vezama u kojim su oba partnera ravnopravna, bez psihickog i fizickog zlostavljanja. ne znam cime mozes opravdati prevaru osobe koja te voli. ako ljubav nije obostrana, onda je najbolje razdvojiti se i onda biti s kim se zeli.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:19   #527
Nekad čovjek samo misli i uvjeren je da je u dobrom braku ili vezi i da sve savršeno funkcionira,bez ikakvih naznaka da drugu stranu ''svrbi''. Pomalo se šokiraš kad saznaš da ti je sve za što si smatrao da je idealno,iluzija,laž.
Zamisli da si u vezi gdje (misliš) da vam cvjetaju ruže,druga stana ti pravi da se osjećaš dobro pa saznaš da te vara mjesecima. Razloge nekad ni ne znaš niti je bolje da znaš, osim pokupit prnje koliko god bilo teško.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 10:49   #528
Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
Prevariti ili ne prevariti partnera/partnericu je stvar izbora i osobne odluke. Nije da je neko prisiljen ili boluje od nekog poremecaja zbog kojeg se ne moze kontrolirati. Ne razumijem argumente poput doslo je do zasicenja, nevoljen/a sam, sex nije dobar, ljudi nisu monogamni po prirodi (ovo je najgluplji btw ). jer neki su ljudi monogamni po prirodi zaista, nemaju potrebu svrljati i duboko postuju partnera da bi to ucinili. ovi nemonogamni nisu prisiljeni ulaziti u brak, kako je to neko pametno primijetio, ako to vec znaju za sebe, onda brak nije nuzan za njih. niti veza. ako to ipak cine, radi se onda o sebicnosti i konformizmu, sto je pretty lame.

smatram da u dobrom braku ne moze doci do prevare. naravno, treba se prvo definirati sto je to dobar brak, mozda nije ista def. za sve ljude. no do prevare dolazi zbog sebicnosti, osvetoljubivosti ili bezosjecajnosti i nepostivanja prema partneru ili manjka ljubavi. kao zena, koja je prevarila (decka doduse, ali ne da je to manje bitno), znam da ga nisam istinski voljela niti ga postovala, pogotovo ne nakon toga. naprotiv, cak sam ga i sazaljevala u neku ruku, no stvari nikada vise nisu bile iste. ne vjerujem da brak ikada vise moze bitu dobar nakon prevare, s bilo koje strane. jer povjerenja i ljubavi ako je i bilo, nestat ce. a vec sam napisala negdje, ljudi kada istinski vole, potpuno su monogamni. osim, naravno, ako nije u pitanju kakav psihicki/emotivni poremecaj, dijagnosticiran.

dakle, prevara je u biti duboko sebican cin, u vezama u kojim su oba partnera ravnopravna, bez psihickog i fizickog zlostavljanja. ne znam cime mozes opravdati prevaru osobe koja te voli. ako ljubav nije obostrana, onda je najbolje razdvojiti se i onda biti s kim se zeli.




evo jednog primjera posta koji vrvi flosskulama i arsenalima sa nedjeljne propovijedi u prološcu

zanimljivo je da je plod iskustva autorice koja je , eto, počinila prevaru ...

sama kaže,"dečka, doduše"...kao da u toj rečenici nije sve rečeno

gle, od dečka možeš otići bez posljedica, zar ne?
pa si ga svejedno varala...
a kad si u barku, to je možda malo teže, ne?
zajednički krediti, stanovi/kuće, poslovi, djeca...

majko mila, u što se ovaj forum pretvorio

aj molim te pročitaj svaki svoj post ponovo prije ga objviš
:klap:
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:16   #529
Sam naziv teme je nelogičan, čisti oksimoron.
Prevara u dobrom braku

Žele li se ljudi ovdje možda utješiti da im je brak dobar, iako je u njemu bilo prevare?
Pa neka se ne tješe na ovakvim temama.
Naravno da im brak ne valja pišljiva boba ako ih partner/partnerica vara.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:17   #530
prevarit je lako - živjeti s tim je već malo teže!
zato ne hvala!
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:53   #531
@KHS

daj uzmi nesto za smirenje, molim te, osjeti se da ti treba...

a gle, ako ti je nuzda prevarit partnera/icu (a zvucis kao da jeste, sorry), ti si slobodan/slobodna to uciniti. ne moras traziti opravdanja niti napadat ljude koji drugacije misle

brak je ozbiljnija stvar no veza, puno je vise povjerenja potrebno za brak nego za vezu, bas zbog djece i financija i zajednickog zivota. ne postaje svaki decko suprug niti otac djece, izabere se najbolji za to, barem vecinom stoga je i iznevjereno povjerenje u braku i vece, barem iz te perspektive, iako je naravno emotivna bol jednako jaka.

i pliz, uzmi stvarno nesto za smirenje jer previse osobno uzimas stvari napisane na forumu. previse te ovo nekako pogadja.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:59   #532
Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
@KHS

daj uzmi nesto za smirenje, molim te, osjeti se da ti treba...

a gle, ako ti je nuzda prevarit partnera/icu (a zvucis kao da jeste, sorry), ti si slobodan/slobodna to uciniti. ne moras traziti opravdanja niti napadat ljude koji drugacije misle

brak je ozbiljnija stvar no veza, puno je vise povjerenja potrebno za brak nego za vezu, bas zbog djece i financija i zajednickog zivota. ne postaje svaki decko suprug niti otac djece, izabere se najbolji za to, barem vecinom stoga je i iznevjereno povjerenje u braku i vece, barem iz te perspektive, iako je naravno emotivna bol jednako jaka.

i pliz, uzmi stvarno nesto za smirenje jer previse osobno uzimas stvari napisane na forumu. previse te ovo nekako pogadja.

nema potrebe da ja uzimam nešto za umirenje, jer sam vrlo smirena osoba...a kako nema nekih tableta za inteligenciju, ne mogu,l ti, na žalost, preporučiti isto

inače..

ovim boldanim upravo si nazančila ono što sam ti pokušavao reći

za prevaru sa dečkom nema potrebe, jedostavno ga ostaviš i gotovo...a ti si svog ipak varala

pa kako onda osuđuješ ljude koji su u braku, ne mogu jedostavno taj brak prekunuti radi djece, ekonomske ovisnosti i mnogo čega, a emotivno su nezadovoljeni?

cccccc....

p.s. umjesto da meni prepisuješ tablete za umirenje, prepiši sebi npr.magnezij ili B-vitamin

djeluje na moždane stanice
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:01   #533
treba uzeti u obzir da ni dobar brak nije konstanta.
dobar brak može s vremenom postati prosječan, osrednji ili loš brak.
pa hop evo i prijevare.
dobar brak traži da se korov redovito plijevi, da se ljubav zalijeva, i onda će cvjetati.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:08   #534
Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
prevarit je lako - živjeti s tim je već malo teže!
zato ne hvala!
Ovo je jako dobro rečeno. Nije mi nezamisliva prevara u dobrom braku. To što imaš dobrog partnera ne znači da ti neće tu i tamo biti privlačan netko na koga naletiš u životu. Ne mislim da je to nužno pokazatelj da brak ne valja; naprosto je iluzorno misliti da možda ne bismo bili sretni i sa nekim drugim osim sa našim partnerom, ili da ne bismo nekog drugog voljeli, ili da nam ne bi mogao biti privlačan i da seks ne bi mogao biti dobar. Na kraju krajeva, da imamo samo jednu "srodnu dušu", to bi bilo malo depresivno, zar ne?

Također faktor novosti te može navesti da te netko drugi privuče, osobito ako ste kompatibilni. To postaje potencijalno opasno ako provodite puno vremena zajedno, i zato se kod takvih situacija najbolje maknuti, ako želiš ostati vjeran partneru.

Ja svog partnera ne bih prevarila ne zato što me drugi ljudi ne privlače (tu i tamo me bogami privuku), nego zato što znam da mi poslije toga ne bismo bili isti. Ta pomisao da bi se između nas uvukla nekakva tajna, da bi postojalo nešto što mu ja prešućujem, a pravim se da je sve u redu, mi je toliko odbojna da me odmah ohladi od ikakvog drugog. Da ne spominjem da sam gotovo sigurna da bi me moj dragi prokužio jer nevjerojatno lako detektira i najmanju promjenu u mom raspoloženju. Samo me pogleda i već zna vrti li mi se nešto mučno po glavi.

E sad, možda ovo zadnje što sam napisala pokazuje da imamo dobar brak?Pa onda stvarno nema prevare u dobrom braku?

Uglavnom, poanta je u tome da si ljudi ne bi trebali stavljati nerealno visoke ljestvice za koje imam osjećaj da neki tu rade. Tipa, čim te netko privlači i mota ti se nešto po glavi, mora da ti brak ne valja. To mi je čisto pretjerivanje. I mislim da takvi najprije tresnu u zemlju. Poanta je u tome što odlučiš napraviti na kraju.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:11   #535
mislim da si to jako pojednostavila...

ali dobro, to si ti, i tvoje razmišljanje

ja bih ipak rekao da me, dok god sam zadovoljan i zadovoljen svojom ženom, NE MOŽE privuči netko drugi...

to se "privlačenje" obično pojavi kad se stvore uvjeti da te netko "privuče"

a ti su uvjeti da s tvojim brakom nešto nije u redu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:13   #536
@KHS

ja ne shvatam tvoju potrebu za vrijedjanjem. sta je problem sa tobom da si toliko agresivan/na? al ozbiljno sad. ne ostavljas dojam posebno stabilne/stalozene osobe.

ne sad da imam potrebu pravdati ti se, no radi dobrobiti diskusije-decko je bio ostavljen nakon prevare, nisam vise mogla biti s njim. jer sam shvatila da ga nisam ni voljela.

i gle, opet. ti si slobodan/dna braniti prevaru u braku i varaj u braku, ne moras traziti tako ocajno da te i drugi u tom podrze i da ih prebacis na svoj nacin razmisljanja.

svi za sebe odlucuju, zar ne?
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:16   #537
Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
@KHS

ja ne shvatam tvoju potrebu za vrijedjanjem. sta je problem sa tobom da si toliko agresivan/na? al ozbiljno sad. ne ostavljas dojam posebno stabilne/stalozene osobe.

ne sad da imam potrebu pravdati ti se, no radi dobrobiti diskusije-decko je bio ostavljen nakon prevare, nisam vise mogla biti s njim. jer sam shvatila da ga nisam ni voljela.

i gle, opet. ti si slobodan/dna braniti prevaru u braku i varaj u braku, ne moras traziti tako ocajno da te i drugi u tom podrze i da ih prebacis na svoj nacin razmisljanja.

svako sebi, zar ne?
ali ja nisam u braku....

i ne znam zašto se osjećaš uvrijeđeno kad ti ja prepišem tablete koje si ti meni prva prepisala,sjećaš se?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:17   #538
Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
prevarit je lako - živjeti s tim je već malo teže!
zato ne hvala!

da, ovo je tocno.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:18   #539
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
mislim da si to jako pojednostavila...

ali dobro, to si ti, i tvoje razmišljanje

ja bih ipak rekao da me, dok god sam zadovoljan i zadovoljen svojom ženom, NE MOŽE privuči netko drugi...

to se "privlačenje" obično pojavi kad se stvore uvjeti da te netko "privuče"

a ti su uvjeti da s tvojim brakom nešto nije u redu
Postoje uvjeti koji su potpuno neovisni o dobrom braku, ili o braku uopće. Recimo, razdvojenost. U takvim situacijama su ljudi obično podložniji tome da ih privuče netko drugi jer smo fizička bića. Nije mi to neki pokazatelj da brak ne valja. Ili recimo, da ti se partner teško razboli i ne može ti davati potporu na koju si inače navikao. Ne mislim tu na seks, mislim na emocionalnu potporu i nježnost. E sad, hoćeš li djelovati, to je potpuno odvojeno pitanje... Život je kompliciran, nisu stvari baš tako crno-bijele.

Edit: misliš li da otvoreni brakovi ne mogu biti dobri brakovi? Misliš li da ljudi koji svingaju nemaju dobre brakove?
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:22   #540
@KHS

pa nije mi onda jasno zasto te ova tema toliko i zanima i pogadja, kad nisi u braku? jer te ozbiljno pogadja

a ja te sugestijom da uzmes nesto za smirenje nisam vrijedjala. bio je to dobronamjeran savjet, a mentalna/emotivna uneravnotezenost nije uvreda za razliku od gluposti koju mi ti impliciras, to je samo nesto sto se da u tvojim postovima primijetiti...
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.