Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 19:41   #5561
Quote:
yawanna kaže: Pogledaj post
Pašticada se radi samo i isključivo od frikandoa...sve ostalo su varijacije na temu.

Jučer bila u MaTonija. Moran naglasit da mi je do jučer to bija top restoran u gradu(ne pričamo o fine dining koji ne postoji u ovoj vukojebini, kao što ste ranije i ustanovili). Više nije. Usluga in se vidno poboljšala u zadnje vrime, cijene narasle, porcije se smanjile, kvaliteta pala.
Namaz od bijele ribe, slanih inćuna i kapara 60kn. Ok. Skupo je, porcija je mikro, al ako me razvališ okuson možeš mi je naplatit i duplo. Ovo je na žalost bila najgora riblja pašteta koju san ikad, igdi jela. Imala je okus po hladnome ničemu. Ništa se na nepcu osim hladnoće nije osjetilo. Da nisan pročitala od čega je namaz, ne bi nikad pogodila. Ni okusa, ni mirisa, ni začina. Voda iz vodovoda ima jači karakter od te paštete.
Ja-Salata sa pečenon skuton, kozicama, pršuton i kaduljon. Porcija 70ak kn... Normalna osoba kad vidi cijenu te salate pretpostavi da je to salata za ubit se od količine... Hau jes nou. Cca pola pakiranja skute, pečena my ass(mlaka ka iz mikrovalne, nigdi traga ni špakeru ni pečnici, na salati od malo crvenog kupusa sa umakon od mikro kozica (jeb*š mi sve ako san znala da takve kozice uopće postoje i da ih je zakonon dozvoljeno lovit, oni crvići šta ih mala dica imaju su veći od toga, ako kažen da su velićine maloga nokta neću pretjerat u usporedbi), kadulje i par trakica pršuta. Da buden iskrena taj umak spreman i doma. Bolje od ovoga. I skuta se tako ne peče. I od te porcije se komodno najede neko sa želucen veličine ping pong loptice. Korektno jelo solidnog ukusa i ništa više od toga. Mirita 30-40kn i onda bi to bila fer cijena za ono šta nudi.
Muž- grill tuna sa pireon od biži. 150kn cca. Tuna ko tuna, sol, papar, grill, suvo, uvik isto svugdi. Pire dobar i ukusan. Al pazi, to je pire!!! I tuna. Za 150 kuna!? Pa jesan ja probila ako mislin da to ne vridi više od 100kn da ga jebeš!? To je klasični tuna steak, srednje velićine, obrađen na najklasičniji mogući dosadni način bez ikakvog wow efekta ili elementa iznenađenja...
Sa pivon i mineralnon 320kn.
Matoni mi je stvarno nekad bija top... prošlo lito su se pokvarili, ovo lito više to nije to... Meni je hrana užitak. Ne hranin se da bi živila i veliki san gurman. Kod kuće ne kuvan nikad dosadno ni klasično, u restorane ne iden na takvu spizu. Ako mi se doma ne kuva pa izađen (a to je nerijetko) u restoran onda oću da za svoje novce dobijen kvalitetu na razini i ne dan da me magarče. Zna se šta je marenda od 30kn, nekakav prosječni restoranski obrok za 80ak kn i šta je pijat od 150kn... Radije ću 1x otić u Pelegrinija nego 3x u Matonija kakva je trenutna situacija.
Do kraja mi je nekako prisilo, iako su ta glavna jela (moje je salata jelte) bila ukusna i korektna, ali u MaTonija nikad nisan išla da bi jela hranu koja je korektna. To iman u Đira za duplo manje para. Za desert smo otišli u Luke po dvi kugle... Za njega san već ustanovila lani da se pogorša od onoga šta je nekad bija, al da je još uvik bez konkurencije najbolji sladoled u gradu.
Zagreb je miljama daleko od Splita, ovde je sve više restorana, kvaliteta hrane sve lošija, a cijene bezobrazluk čisti...
Zalosno sta su se toliko pokvarili jel do nedavno su bili jedni od rijetkih u Splitu di se moglo dobro pojist za neku domacem svitu prihvatljivu cijenu. Kad su se toliko pokvarili i poskupili mozda bolje otic vidit u O'Zlata sta radi Braco Sanjin jel predpostavljam da cijene nisu puno vise od Matonija.
U svakom slucaju, prije su ih ljudi dosta hvalili na FB i Trpadvisoru, a sada bi im trebalo napisat po koji takav negativan osvrt jel ocito da su zasluzili kritike, pa bi ih trebalo malo probudit.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:54   #5562
Bar se "Kadena" nije srozala kvalitetom, malo me je bilo strah da će biti puno lošije nego prije jer se tako "Duje" nakon odlaska dugogodišnje kuvarice totalno pokvario prije nekih godinu i pol.

Jučer smo prijatelj i ja bili tamo, i malčice smo pretjerali, moram priznati, ali vrijedilo je.

Već je odlična riblja pašteta (besplatna, kao uvijek) nagovijestila optimističan rasplet. Nakon toga smo podijelili jednu salatu od hobotnice, također jako dobra.

Za glavno jelo smo podijelili ogroman filet od gofa i tune, i još svakome po jedan filet od zubaca. Bilo je sasvim dovoljno ribe za troje i bila je savršeno friška i skoro savršeno spremljena. Uz to povrće na žaru i blitva, sve odlično.

Za desert semifredo i creme brulee, perfektno.

Za aperitiv rakija od melise, zatim boca Malvazije. Nakon toga na račun kuće smo dobili još jednu bocu vina, po čašu savršenog prošeka i po čašu viskija.

Hedonizam na kvadrat. Puta sto.

727 kuna, nije malo ali nije ni skupo s obzirom koliko se pojelo i popilo i kako je dobro bilo.
mward2205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:28   #5563
Quote:
mward2205 kaže: Pogledaj post
Bar se "Kadena" nije srozala kvalitetom, malo me je bilo strah da će biti puno lošije nego prije jer se tako "Duje" nakon odlaska dugogodišnje kuvarice totalno pokvario prije nekih godinu i pol.

Jučer smo prijatelj i ja bili tamo, i malčice smo pretjerali, moram priznati, ali vrijedilo je.

Već je odlična riblja pašteta (besplatna, kao uvijek) nagovijestila optimističan rasplet. Nakon toga smo podijelili jednu salatu od hobotnice, također jako dobra.

Za glavno jelo smo podijelili ogroman filet od gofa i tune, i još svakome po jedan filet od zubaca. Bilo je sasvim dovoljno ribe za troje i bila je savršeno friška i skoro savršeno spremljena. Uz to povrće na žaru i blitva, sve odlično.

Za desert semifredo i creme brulee, perfektno.

Za aperitiv rakija od melise, zatim boca Malvazije. Nakon toga na račun kuće smo dobili još jednu bocu vina, po čašu savršenog prošeka i po čašu viskija.

Hedonizam na kvadrat. Puta sto.

727 kuna, nije malo ali nije ni skupo s obzirom koliko se pojelo i popilo i kako je dobro bilo.
Stvarno nije skupo s obzirom sta ste sve jeli i pili, a lipo je cut da su vas i pocastili bocom vina jel to se stvarno u Splitu jako rijetko dogada. S obzirom da ste jeli ribu na gradele tu se bas ne moze puno falit ukoliko je ribe friska, a ocito da je bila.
Morat cu ih opet posjetit kad se vratim u Split, a bas sam se pita kako sad funkcioniraju od kad im je otisa Braco Sanjin...Nadam se da je oni njihov simpaticni somelier jos uvik tamo.
Znaci bolje sad u sezoni izbjegavat ove restorane i konobe po gradu koji su postali skupi i vecinom nakvalitetni jel se za istu kolicinu novaca, a bolju spizu moze gustat u Kadene.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:55   #5564
Meni je Kadena ni 100 m od kuće kad san doma; išli smo dosta, a onda je odjedanput postala pre-pretenciozna, i štufalo nas je. Ali, eto mene doma ovi tjedan , i probat ćemo opet.
Pratin ovaj 'thread' i mislin di bi još u Splitu probali. Nije nan ža potrosit, ali ne volin onaj osjećaj da te odrpilo. Meni su Uje, Paradigma i Paradox bili baš po mjeri - di bi nam ove godine preporučili?
Bili smo lani u Nikole, i kad se nismo dali u jastoge i zubace, postali su skroz bezobrazni. Rado bi opet probali, ali sta tamo narucit ako nam se ne jedu zubaci i jastozi, tj ne idemo tamo za iskazat se?
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:14   #5565
Quote:
josko021 kaže: Pogledaj post
Meni je Kadena ni 100 m od kuće kad san doma; išli smo dosta, a onda je odjedanput postala pre-pretenciozna, i štufalo nas je. Ali, eto mene doma ovi tjedan , i probat ćemo opet.
Pratin ovaj 'thread' i mislin di bi još u Splitu probali. Nije nan ža potrosit, ali ne volin onaj osjećaj da te odrpilo. Meni su Uje, Paradigma i Paradox bili baš po mjeri - di bi nam ove godine preporučili?
Bili smo lani u Nikole, i kad se nismo dali u jastoge i zubace, postali su skroz bezobrazni. Rado bi opet probali, ali sta tamo narucit ako nam se ne jedu zubaci i jastozi, tj ne idemo tamo za iskazat se?
Pradigma je zatvorila nakon Bozica kako za takav tip fine dinning restorana u Splitu ima jako malo publike. Paradox je uvik bija super, prvi su u Splitu 2012 godine poceli sa vrhunskim vinima na case, ali nije to restoran ili konoba di se ide na rucak ili veceru, nego na koju casicu vrhunskog vina i evenuatlno malo sira i pata negre. Inace, Paradox se nedavno preselio na lokaciju di je bila Paradigma.
Za Uje bas i i nisam cuja neke pozitivne komentare pogotovo tijekom turisticke sezone, a eto ima bit da se na zalost i Matoni pokvarija.
Ja cu cim dodem u Split otic vidit kako je u O'Zlata di je od 01/03 glavni kuhar Braco Sanjin. Koliko sam shvatija restoran koketira sa fine dinning-om, pa su s obzirom na to i lokaciju cijene malo vise, ali eto kako cujem i Matoni je znatno poskupija, a da ne govorim o masu ostalih nekvalitenih buza po centru grada.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:43   #5566
ajmo prijedlog za fine dining ili nešto u tom rangu.

paradigma mi je za to bila top. Pošto radim dosta s stranim klijentima koji su veće platežne moći gdje ih odvesti?

bitna je usluga da bude top, hrana isto. Ozlata zasad favorit, gdje još? augubio,chops.
za centar mi je bitno.


btw. što se tiće posluge, hrane i sveg Leonis je u vrhu. (ali je daleko malo)
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:41   #5567
Centar grada se opredjelio za putnike namjernike sa rancem na leđima, tako da o fajndajn nemoj razmisljati, Braco Sanjin je odlican chef, ali ne znam kako to ide u novom prostoru, jednostavno to je tako...

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:52   #5568
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
ajmo prijedlog za fine dining ili nešto u tom rangu.

paradigma mi je za to bila top. Pošto radim dosta s stranim klijentima koji su veće platežne moći gdje ih odvesti?

bitna je usluga da bude top, hrana isto. Ozlata zasad favorit, gdje još? augubio,chops.
za centar mi je bitno.


btw. što se tiće posluge, hrane i sveg Leonis je u vrhu. (ali je daleko malo)
Na zalost za fine dinning ljude treba poslat u Zagreb. Osim Kadene i predpostavljam O'Zlata koji koketiraju sa fine dinningom cuja sam da nije lose u hotelu Park...Zrno Soli isto tako koketira sa fine dinningom, cijene su im junacke, ali ja sam se osobno prosle godine razocara. Nije fine dinning niti strogi centar, ali ono malo finiji i ugodan prostor mozda Perivoj i Dvor, iako ne znam kakva im je spiza.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:29   #5569
U Perivoja i Dvora hrana je korektna, ništa više od toga...

Fine dining restoran u Splitu ne postoji... Kadena je težila ka tome, ali to nikad nije bila, kakva je situacija sad kad je Braco otiša ne znan...
Vodi klijente u Šibenik u Pelegrinija, to je jedini fine dining restoran u blizini...
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:36   #5570
s Pelegrinijem radim.

Meni je Bokeria top i najbliža je FD. Ali ne mogu ovisiti samo na jednom restoranu. Artičoč i ti nisam siguran...

Žalosno je da imam bolji odabir takvih restorana na Hvaru nego u Splitu gdje živim i radim.

Dvor nema šanse, perivoj isto..dosta je usluga labilna i ne mogu riskirati s klijentima.
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:10   #5571
Meni u Dvora i Perivoja je usluga dobra, u Bokerije me konobar pita "Stas sokole"
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:12   #5572
Nitko nista pise o Asia i China restoranima u Splitu..
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:28   #5573
Spominjalo se par puta prije... Korektno, ali ništa ludilo... Ja sam bila na nekoj juhi i rižotu u onom poviše Lidla. Ok odnos cijena/kvaliteta za povremeno promijenit đir.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:08   #5574
Stadtler daj malo o tom Charlieu sta ima sve..cijene..ima li punjenih pljeskavica, vjesalica..hvala
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:38   #5575
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
s Pelegrinijem radim.

Meni je Bokeria top i najbliža je FD. Ali ne mogu ovisiti samo na jednom restoranu. Artičoč i ti nisam siguran...

Žalosno je da imam bolji odabir takvih restorana na Hvaru nego u Splitu gdje živim i radim.

Dvor nema šanse, perivoj isto..dosta je usluga labilna i ne mogu riskirati s klijentima.
Split se sa mistom Hvar u litnjim misecima tesko moze usporedivat. U samom mistu Hvar ima par vrhusnkih restorana, a onda jos na Palmizani Zori, Laganini i sl. Tamo dolaze jako bogati ljudi, te ono sta se kaze celebrity-ji koji ne pitaju za cijenu, dok je sve ovo u Splitu jos uvijek na nesto nizoj razini.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:53   #5576
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
ajmo prijedlog za fine dining ili nešto u tom rangu.

paradigma mi je za to bila top. Pošto radim dosta s stranim klijentima koji su veće platežne moći gdje ih odvesti?

bitna je usluga da bude top, hrana isto. Ozlata zasad favorit, gdje još? augubio,chops.
za centar mi je bitno.


btw. što se tiće posluge, hrane i sveg Leonis je u vrhu. (ali je daleko malo)
Ako neće gledati koliko košta onda svakako Diocletians wine house https://www.facebook.com/DiocletianswinehouseSplit ....

Konobar mi je rekao da imaju 20 raznih boca vina na čaše, nisam virovao pa me pozvao iza šanka da vidim .... stvarno imaju najbolji izbor vina.... preko 100 etiketa.... ako vas je više svakako preporučam neki Magnum od 1.5 ili 3 litre....

Također opcije izbora za stol je velika, štekat na pazaru s maslinama je za mirnije, unutarnji dio , galerija za grupe od 10 - 12 ljudi.....

https://www.facebook.com/Diocletians...type=3&theater


Skupo je i previše al konobari su na razini, ambijent neponovljiv i hrana prosjek ko i svagdi drugo....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:06   #5577
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
ajmo prijedlog za fine dining ili nešto u tom rangu.

paradigma mi je za to bila top. Pošto radim dosta s stranim klijentima koji su veće platežne moći gdje ih odvesti?

bitna je usluga da bude top, hrana isto. Ozlata zasad favorit, gdje još? augubio,chops.
za centar mi je bitno.


btw. što se tiće posluge, hrane i sveg Leonis je u vrhu. (ali je daleko malo)

Nikola?


Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:08   #5578
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Stadtler daj malo o tom Charlieu sta ima sve..cijene..ima li punjenih pljeskavica, vjesalica..hvala
Ima pljeskavica, vješalica, vozova.
Cijene toga od 50-70 kn.
Plata za dvoje 150 kn.
Meni roštilj odličan.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 02:11   #5579
Trebalo bi i definirati sto smatrate fine dining?

Meni bokeria zbog ambijenta i namještaja nemoze nikada uci u fine dining. Meni su to mjesta sa vise mjesta, sa vise konobara i udobnim stolicama i stolovima. Bokeria je dobra, ali sami položaj, namještaj i otvorenost mi ne odgovara onomu sto ja smatram pod fine dining. Cak je preziva! Bokeria je odlicno kino, ali fine dining je ipak loza u kazalištu.
Malo vise privatnosti. Osoba koja te prima, ti oduzme mantil, te vodi do mjesta. Konobar koji je toliko prisutan da mozes dobiti dojam da je samo za vas stol tu.
Jelovnik koji ima maksimalno 10-15 stalni stavki (mislim uključujući jela, juhe, predjela i dezert), te 1-2 stranice sa 1-3 kompletna meni-a od 3-6 sljedova, koja se mijenjaju redovno (u ritmu od 4-6 tjedana maksimalno ili cak ovise o tome sto je danas bilo posebnog na pazaru ili ribarnici. posebna karta za pica (uključujući aperitife, digestife i klasične Cocktaile i naravno izbor vina). Konobari koji nisu nozaci tanjura nego znaju sve sastojke jela te uz to preporucuti najbolje vino (bez da cijena odlučuje o preporuci) te da su sposobni da znaju dati dakjne preporuke ako nekome rizling ne odgovara.
Mora biti i mjesta na stolu. Znači onaj mali "klasični" stol je za 2 osobe. Ako trebaju doći 3 se njemu doda još jedan stol, a ne da se jer se nema mjesta nabije moguće 4 osobe na taj stol.
Restoran mora animirati goste da rezerviraju stolove. Rezerviran stol mora biti svetinja i mora čekati gosta (na kraju kod fine dininga se plati za taj stol i on je u 90% slučajeva samo jednom tu večer zauzet.

To je ono što ja smatram fine dining.
Izvolite stavite vaše potrebe ili želje?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 05:55   #5580
Točno to što si napisao potpisujem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.