Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 23:25   #1
Pozvati na vjencanje bez bracnog druga?

Prijatelj muza se zeni i pozvao je njega na svadbu,to jest ne samo bez mene nego bez svih zena /djevojaka

kad sam cula bilo mi jako cudno,pa da cujem jel ko jos ovo cuo?
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 23:41   #2
Možda se radi o momačkoj večeri, a ne o vjenčanju.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 23:50   #3
Ovo je drito najbolji izgovor da se čovjek makne od žene za vikend :')

Nisam nikad čula za takvo što, ali ja osobno bježim od svatova i svega toga pa mi ne bi teško palo.
Smeta li se mogućnost da suprug ode sam na svadbu?
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:00   #4
Mislim da su to običaji kod muslimanskih vjenčanja na istoku,odvojeni budu muški od ženskih..
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:19   #5
Kada se udavala prijateljica, ona je isto tako zvala nas na pir ali bez da povedemo svoje momke jer je bila kratka sa mjestima u restoranu. Nije bi baš bilo drago, ali to je bila njezina odluka...
__________________
"Volim živjeti. Ponekad se osjećam divlje, očajnički, doista jadnom, izmučena tugom, ali usprkos svemu tome još uvijek prilično sigurno znam da je biti živ veličanstveno." -Agatha Christie :D
Posejdona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:00   #6
Zamisli tragedije 😱
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:29   #7
Jel to onaj prijatelj što te ne podnosi?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:51   #8
s obzirom da te čitam na svekrvama samo ću te pitat "i hoćeš ga pustit?",
naravno, nemoj ga prije zaboravit podsjetit da nije u redu da ide sam i da tebe ostavlja jadnu samu doma
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:36   #9
A zašto ne bi išao sam, pa njegov je prijatelj, a ne tvoj?!
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:58   #10
A kao normalno je u hriscanstvu da ide samo jedna strana? Ma da
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:51   #11
Naravno da nije uobičajeno. Ali s obzirom na to da je autorica teme sarajka, lako je moguće da je u pitanju neko vjersko vjenčanje. Islamsko, jel.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:05   #12
Ako nas se zove u svatove onda nas de zove oboje.
Mene zanima kako ti neko uopće kaze nemoj povest partnera?
Ako ne zove predpostavljan da sam mu draga, ako sam toj osobi draga onda iskreno zeli dq dođem, ako zeli da dođem onda valjda mogu pozvat muza. Mislim na dragim ljudima se ne štedi.

Ja nisam rekla za bilo koga da ne moze doć a bilo je dosta pratnji, čak i osoba koje nisu u vezi a skupa su došle ko pratnja recimo.

Nadalje, da me neko ne pozove, malo bi se uvrijedila jer bi išla na to da je u meni problem. Ako muz hoće nek ide. Al mm mislim da nebi išao da mu neko kaze nije pozvana tvoja zena ili tvoje dijete
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:13   #13
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Prijatelj muza se zeni i pozvao je njega na svadbu,to jest ne samo bez mene nego bez svih zena /djevojaka

kad sam cula bilo mi jako cudno,pa da cujem jel ko jos ovo cuo?
Bila sam jednom na vjenčanju gdje smo bile samo prijateljice mlade za jednim stolom. Mislim iz sličnog razloga, raspoloživih mjesta u restoranu. Doduše jako mlade, redom bez muževa, ili ičega sličnog, jer se ona prva udavala.
Tada mi to nije bilo jako čudno, ili uopće nije. Dobro smo se zabavile. Danas opet, u doba muževa ili vrlo ozbiljnih, dugotrajnih, veza, bilo bi mi jako čudno i uopće nisam sigurna kako bih to doživjela. Kao neobično sigurno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:27   #14
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ako nas se zove u svatove onda nas de zove oboje.
Mene zanima kako ti neko uopće kaze nemoj povest partnera?
Ako ne zove predpostavljan da sam mu draga, ako sam toj osobi draga onda iskreno zeli dq dođem, ako zeli da dođem onda valjda mogu pozvat muza. Mislim na dragim ljudima se ne štedi.

Ja nisam rekla za bilo koga da ne moze doć a bilo je dosta pratnji, čak i osoba koje nisu u vezi a skupa su došle ko pratnja recimo.

Nadalje, da me neko ne pozove, malo bi se uvrijedila jer bi išla na to da je u meni problem. Ako muz hoće nek ide. Al mm mislim da nebi išao da mu neko kaze nije pozvana tvoja zena ili tvoje dijete
ma da, ne stedi se na dragim ljudima.
ne stedi se na sebi. ne stedi se na opremanju stana. ne stedi se na autu.
jednom se zivi...
save same izjave sa billboarda. a drugi bilbordi nude kredit
neki jako stede i zele zbog sebe okupiti prijatelje i rod, ali fakat bliske prijatelje i rodbinu, te stede na dodatnom mjestu za njima nebitne ljude.
osim toga, poznavajuci upise sarajke, vjerojatno bi provela citavo vece prigovarajuci muzu za svaku glupost, a onda bi, ako imaju malu bebu, brzo i otisli sa vjencanja. najgora sorta gostiju, sto dodju samo da se pojave i odu odmah.
prijatelj muza vjerojatno zeli da sa prijateljem proslavi kako spada.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:39   #15
Ja ne bih išao na vjenčanje na koje je netko pozvao samo mene, a moju suprugu ne.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:44   #16
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ako nas se zove u svatove onda nas de zove oboje.
Mene zanima kako ti neko uopće kaze nemoj povest partnera?
Ako ne zove predpostavljan da sam mu draga, ako sam toj osobi draga onda iskreno zeli dq dođem, ako zeli da dođem onda valjda mogu pozvat muza. Mislim na dragim ljudima se ne štedi.

Ja nisam rekla za bilo koga da ne moze doć a bilo je dosta pratnji, čak i osoba koje nisu u vezi a skupa su došle ko pratnja recimo.

Nadalje, da me neko ne pozove, malo bi se uvrijedila jer bi išla na to da je u meni problem. Ako muz hoće nek ide. Al mm mislim da nebi išao da mu neko kaze nije pozvana tvoja zena ili tvoje dijete
To ti puno zavisi od običaja pojedinog kraja. Negdje se to podrazumijeva kako se napisala a negdje ne.

Primjerice ukoliko se ženi dečkov kolega s faksa, kojeg nikad nisam srela, ili možda jesam samo u prolazu ne bih htjela da me pozove. Ukoliko se radi o nekom bliskom prijatelju (a pogotovo ako smo se družili grupno, u parovima, u većim društvima) to mi je ok.

@sarajka koliko je dobar tvoj suprug s njim, i općenito to društvo čije supruge/djevojke nisu pozvane?
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:45   #17
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ja ne bih išao na vjenčanje na koje je netko pozvao samo mene, a moju suprugu ne.
Naravno. Kud ćeš većeg užasa, nepoštovanja prema prijatelju i supruzi, gaženja svih svetih pravila Svadbe, ko ga jebe, nek si nove prijatelje traži kad je takav.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:47   #18
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Prijatelj muza se zeni i pozvao je njega na svadbu,to jest ne samo bez mene nego bez svih zena /djevojaka

kad sam cula bilo mi jako cudno,pa da cujem jel ko jos ovo cuo?
Već su ti rekli:

1. Islamsko vjenčanje
2. Bio je moj dragi pozvan sam, kolega iz firme mu se ženio. Nisam se bunila, bilo je stol za dečke iz firme i meni je to ok. Ionako ne bi znala ni mladoženju kako spada, a kamoli mladenku. To što njih dvojica piju pivo i igraju nogomet i super se druže, ne znači da sam mu ja na top listi prioriteta. Btw, nezakoniti je išao.
3. Bila sam pozvana samo ja, ista situacija. Poslovni partner je pozvao moj cijeli ured. Samo nas. Naravno da smo se svi spremili bez polovica i išli. Na pozivnicama je uredno pisalo tko je pozvan, bez +1. (naš šef je dobio +1 pozivnicu)

Ne pada mi na pamet da se netko ljuti, posebno ako niste neki turbo bliski prijatelji, parovi koji se druže i slično.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:19   #19
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Naravno. Kud ćeš većeg užasa...

Fališ Harpy...daj budi češće tu.

To je općenito svadba bez žena kao žena... pa jel i mladenka muškarac ?
Smiju li bilo kakve žene biti na toj svadi ili samo mladenka ? To je neka uredska svadba ili momačka večer gdje je jedina žena strptizeta ?
Na toj svadbi nije poželjna žena samo autoričinog muža ili sve žene nekih kolega ?
Žene koje će biti na toj svadbi samo su mladenčeva mama, sestra i rodica ili... ?
Zbilja ne kužim.
Sa kim će sjediti ti muškarci bez svojih cura i žena i bilo kakvih žena ? Sa kim plesati ?
Mamom od mladenca ?
Jako neobično... mislim tema.
Svadba bez žena je ili gay party ili momačka večer.


Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ja ne bih išao na vjenčanje na koje je netko pozvao samo mene, a moju suprugu ne.
Ovisi... kakva je žena. Ponekad je poziv bez žena molim, jedini način da neki oženjeni siromak dođe do riječi, malo mira i malo zabave. Tak si jedino može popiti koji gemišt bez kvocanja.

Zadnje uređivanje pozitivax : 11.04.2017. at 15:51.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:31   #20
Naš frend, musliman, je pozvao na svadbu samo mog muža, zatražio ga za kuma. Mi smo tu kvaku izignorirali i došli oboje.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.