Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 23:13   #21
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Je. Sve je tu sada, no ne bi zelio da se desi onaj dana kada sam cijeli bio bez laptopa, jer nije pronalazio D disk. Zato ne znam sto uciniti, nositi na servis ili je to bila slucajnost..

Ovo sto kazes s kor.profilom, iskreno receno ne znam, nisam to nis dirao al eto radi, pa sad!
Ma samo na personal folderu desni klik, properties, location i namjestiš gdje ti idu ti folderi tipa desktop, slike, muzika, downloadi.

http://oi64.tinypic.com/f4i3qx.jpg


Tebi je bilo sve maknuto na D jer je SSD premal.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 03:11   #22
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Nemozes normalno vjerovat sta ljudi sve rade , i tu i tamo se netko cudi
da ne radi racunalo ili da radi dobro...barem jedno vrijeme.

Ja kad netkome instaliram 2 razlicite verzije Windowsa, onda jedan Windows
stavim na slovo C a drugi na slovo Y , tako da je ljepo pozadi u abecedi...
tako i kod mene.

Taj HDD od 120Gb, zasto je on? i mogo bi to biti SSD?
Ako je SSD , i nije aktiviran Windows, pa cemu ga onda imas?
Ljudi si ugrade SSD da bi Windows brze startao i da Windows brze radi...

Ali nema veze, nista me vise ne cudi na ovom svijetu.
Je, SSD je, a na njemu su do sada bili samo Windowsi. Ja se ne kuzim u to sve, priznajem, zato sam i platio covjeku da mi sredi to sve, i fakat je super sve sredio no eto desio se ovaj problem pa rekoh da pitam sto uciniti. Ne vjerujem da je do nekog njegovog krivog koraka, jednostavno se može desiti neki problem pa da pokušam sam otkloniti ili odnijeti na servis. Ako se još jednom ponovi definitivno ću odnijeti nek provjere što je.

Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ma samo na personal folderu desni klik, properties, location i namjestiš gdje ti idu ti folderi tipa desktop, slike, muzika, downloadi.

http://oi64.tinypic.com/f4i3qx.jpg


Tebi je bilo sve maknuto na D jer je SSD premal.
Da, SSD je svega 120 GB, pa je najbolje sve prebaceno na HDD gdje je 1 Tb. Bio je ugrađen u laptopu pri kupnji s HDD-om, a zelio sam bilo kakav SSD samo da imam SSD. S više GB su bili preskupi. No kako sam imao probleme, hvala na savjetu, prebacio sam barem desktop na C, za svaki slučaj. Najgore je što sve spremam na desktop, no ako 'prezatrpam', ili ću pobrisati dio, ili premjestiti, ili vratiti desktop na D.

Hvala svima na odgovorima.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:50   #23
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Taj HDD od 120Gb, zasto je on? i mogo bi to biti SSD?
Ako je SSD , i nije aktiviran Windows, pa cemu ga onda imas?
Ljudi si ugrade SSD da bi Windows brze startao i da Windows brze radi...
Koja je poveznica između SSD diska i neaktiviranih Windowsa?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:54   #24
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Da, SSD je svega 120 GB, pa je najbolje sve prebaceno na HDD gdje je 1 Tb. Bio je ugrađen u laptopu pri kupnji s HDD-om, a zelio sam bilo kakav SSD samo da imam SSD. S više GB su bili preskupi. No kako sam imao probleme, hvala na savjetu, prebacio sam barem desktop na C, za svaki slučaj. Najgore je što sve spremam na desktop, no ako 'prezatrpam', ili ću pobrisati dio, ili premjestiti, ili vratiti desktop na D.

Hvala svima na odgovorima.
Dvije stvari:

1) Desktop se ne drži na sporom disku.
2) Desktop se ne zatrpava glupostima.

Documents, Music i Pictures foldere stavi na D: disk da si oslobodiš brzi disk za pametnije stvari tipa igre. Nauči se spremati stvari u ova tri foldera, a na Desktopu drži shortcute. Držiš li se ovoga, a za par mjeseci ti počne ponestajati prostora na C: disku, provrti PatchCleaner da ti obriše nepotrebno smeće: http://www.homedev.com.au/Free/PatchCleaner.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:59   #25
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Koja je poveznica između SSD diska i neaktiviranih Windowsa?
Nikakva, krivo sam se izrazio...mislio sam na neaktivan/aktivan
(moguce da ima 1 windows ili i 2)...
gledao sliku koju slao i izgledalo mi je da bi mogo imati Windows na D: disku
posto je D: Disk prvi Disk = Disk 0
a C particiju ima na drugom Disku , na Disk 1 !

Nije mi to logicno, pa nije ni cudo kada jednoga dana , i kako vec bilo, nece vise raditi.

Radi/gradi se na neki temelj , kao kucu. Tako je sigurno, i tako ce uvjek ostati sigurno. A moze se u digitalnom svjetu i od neba pocete graditi, samo nece biti stabilno. Ali nema veze, danasnja doba ide sve preobrnuto...
...pa nije cudo....a svijet ce se ipak i dalje vrteti u pravi pravac.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:05   #26
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Nikakva, krivo sam se izrazio...mislio sam na neaktivan/aktivan
(moguce da ima 1 windows ili i 2)...
gledao sliku koju slao i izgledalo mi je da bi mogo imati Windows na D: disku
posto je D: Disk prvi Disk = Disk 0
a C particiju ima na drugom Disku , na Disk 1 !

Nije mi to logicno, pa nije ni cudo kada jednoga dana , i kako vec bilo, nece vise raditi.

Radi/gradi se na neki temelj , kao kucu. Tako je sigurno, i tako ce uvjek ostati sigurno. A moze se u digitalnom svjetu i od neba pocete graditi, samo nece biti stabilno. Ali nema veze, danasnja doba ide sve preobrnuto...
...pa nije cudo....a svijet ce se ipak i dalje vrteti u pravi pravac.
Što te buni s diskovima? Uštekaš disk u SATA 0 i disk će biti disk 0, uštekaš u SATA 1 disk će biti disk 1. Kakve to veze ima s windowsima

Vidiš uostalom po particijama gdje su windowsi
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:07   #27
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Dvije stvari:

1) Desktop se ne drži na sporom disku.
2) Desktop se ne zatrpava glupostima.

Documents, Music i Pictures foldere stavi na D: disk da si oslobodiš brzi disk za pametnije stvari tipa igre. Nauči se spremati stvari u ova tri foldera, a na Desktopu drži shortcute. Držiš li se ovoga, a za par mjeseci ti počne ponestajati prostora na C: disku, provrti PatchCleaner da ti obriše nepotrebno smeće: http://www.homedev.com.au/Free/PatchCleaner.
Ako se na desktopu drže samo shortcuti, jel bitno jel desktop na sporijem ili bržem disku? Nekako mi se čini da je - svejedno!
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:57   #28
kako se logirati kao admin

naime nesto sam pobrkao na svom lap topu i sad nemam pristup kao admin na win10, komp me prepoznaje kao korisnika, sve sam zivo probao kako na domacim i na stranim sajtovima, nigdje me ne pusta jer nisam admin na svom kompu koji samo ja koristim
radnaskelA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:52   #29
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Što te buni s diskovima? Uštekaš disk u SATA 0 i disk će biti disk 0, uštekaš u SATA 1 disk će biti disk 1. Kakve to veze ima s windowsima

Vidiš uostalom po particijama gdje su windowsi

Nije sve jedno kako se kuca gradi, tako i nije sve jedno kako se racunalo gradi.
Jedan razlog cu sada kazati, a ima ih vise.
Ako mu se pokvari Taj prvi HDD (uskoro nema veze na koji nacin i sta) na prvom Sata 0,
nece mu ni vise startati Windows od drugog HDD na Sata1.
..bit ce nesto kao "...No Bootdisk"
A tko to ne razumje, neka se uci sam ili preko interneta ili npr pita Microsoft.

Nemam ja vise volje dalje u takve sitnice sa omladinom , koja se tak i onak pravi pametnija.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:17   #30
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ako se na desktopu drže samo shortcuti, jel bitno jel desktop na sporijem ili bržem disku? Nekako mi se čini da je - svejedno!
Boot proces Windowsa je složen tako da ti što prije prikaže Desktop, a u pozadini će još podizati servise i startup programe. Brži disk = brži boot.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.