Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 00:32   #1
Odustao je od svih naših planova

Glupo mi je pisati na forumu, ali nemam se kome obratiti. Moji roditelji su se vratili u Hrvatsku kad sam išla u osnovnu školu i nikad se nisam navikla na život ovdje. Rodila sam se i do tada živjela u jednoj zapadnoj razvijenoj zemlji u koju se planiram vratiti. Oni su se rastali nekoliko godina kasnije, mama mi je umrla dok sam studirala, s tatom nisam u nikakvim odnosima. Ovdje nemam nikog osim zaručnika. A s njim imam problem. Cijeli svoj život sam postavila tako da odem, studirala sam struku koja me zanima, ali koja je i tražena u mojoj zemlji. Na faksu sam bila ludo zaljubljena u dečka koji je i mene volio, ali smo prekinuli jer on nije htio nikad otići iz Hrvatske, a ja sam lijepo rekla da je pitanje vremena kad ću ja. Svi moji dečki su odmah znali da sam tu privremeno, sve sam podredila tome. Tako je znao i moj zaručnik kojem je to bilo u redu, koji se čak i veselio odlasku u moju zemlju i počeo je učiti moj jezik. Sve do nedavno. Prije par mjeseci je počeo spominjati pokretanje posla. Nije mi bilo jasno zašto priča o tome kad nećemo tu živjeti. Onda je počeo pričati o spajanju jednog hobija sa poslom, da bi se on i prijatelj udružili. I prije nekoliko tjedana smo napokon otvoreno pričali i on sad kaže da ne želi otići. Nakon faksa je našao dobar posao, taj svoj hobi jako voli, bilo bi mu lako spojiti ga s poslom. On i prijatelji su pokrenuli neku udrugu do koje mu je jako stalo. A ja ne znam što ću jer se meni napokon sve sredilo što je trebalo i mogu bez problema otići u svoju zemlju što odavno želim, tamo me čeka dobar posao, ali ne želim otići bez njega. I ne mogu više ostati ovdje, imam osjećaj da se gušim svaki put kad pomislim da bih ostala. Ne paše mi kultura, običaji, zrak, politika, nedostaje mi sve što sam ostavila i za čime čeznem. Sve praznike sam provodila kod tete koja je u mom starom gradu, hranila sam se energijom koja mi je pomogla da preživim vrijeme ovdje dok se opet ne vratim. I sad ovo. On kaže da ne može, da ne zna dobro jezik, a to nije problem jer mu je engleski odličan i ovaj moj zna više nego dovoljno za početak. Osjećam se prevareno i iznevjereno. Razumijem da on ima ovdje više od mene, ali već smo pet godina u vezi, tri godine živimo skupa i on od prvog dana zna moje planove i koliko mi je to važno. Zadnja dva tjedna uopće ne pričamo ili se svađamo. On se dere da ja tražim od njega da ostavi cijeli svoj život i da se puno toga promijenilo u pet godina i da nije više balavi student, ja se derem da me izigrao i ovo nije što smo se dogovorili. Jučer sam mu rekla da ne bih ni bila s njim da sam znala da će mi ovo napraviti, on mi je odbrusio da mi je sad savršena prilika ispraviti tu grešku. Plakala sam cijelu noć, on je spavao na dvosjedu, jutros ga nije bilo kad sam se probudila i još se nije vratio. Nisam ga zvala da provjerim gdje je. Osjećam da moram otići jer me sve ovdje deprimira, jedini razlog za ostanak mi je on. On bi taj posao s vremenom mogao pokrenuti i u mojoj zemlji, hobi isto, možda može sudjelovati u udruzi iz daljine. Jedino prijatelje ne može preseliti, ali kako mu oni mogu biti važniji od nas? I ja imam ovdje prijatelje, ali oni nisu razlog da ostanem. Ne znam što da radim ni kako da pričam s njim. Ne razumijemo se i prvi put imam osjećaj da smo stranci. Jako ga volim i znam da i on voli mene. Imate li savjet?
Oncilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 00:38   #2
Odi.
Zamjerat ćeš mu jer si nesretna i, u krajnoj liniji, biti nesretna.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 00:47   #3
Zajebao te je. Ljudi se mijenjaju, i imaju se pravo promijeniti, ali ovo što se on sad predomišlja je čisti zajeb čvrstog pakta o odlasku i pošteno najavljenog i dogovorenog plana.

Možda se predomisli kad mu počneš nedostajati...Možda. Ali ne bih računala s tim..:/

Jako mi je žao zbog tvoje situacije. Točno znam feeling.
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 01:32   #4
Ako je preseljenje tvoja želja koju gajiš cijelog života, onda je situacija čista ko suza. Svatko bi se osjećao izigrano na tvom mjestu, razumijem te. Situacija me podsjeća na film Revolutionary Road. Pogledaj si ga, odličan je.

Mislim da se trebaš preseliti. Hrvatska je lijepa, ali zaista može biti kavez ptičici koja je dolepršala iz neke naprednije zemlje.
Kao što je netko napisao, možda shvati što je izgubio, i dođe za tobom, ali nemoj se 100% pouzdati u to.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 01:44   #5
da bi veza dugoročno opstala partneri moraju imati vrlo slične karaktere i razmišljanja. to je ono sto vas drzi skupa i omogućava vam da se trpite. mozda je on mislio da ce te proci, mozda je stvarno vjerovao da idete pa se naknadno predomislio ali zapravo je to nebitno, bitno je ono stanje koje je sada, a to je da se njemu ne ide. i zapravo ima potpuno isti stav kao i ti: tebi je negdje drugdje super, a ovdje nista ne vlja, njemu je isto tako, ovdje mu je super, a vani mu se ne cini tako super. hrvatska ima mnogo problema ali daleko je od toga da pojedincu koji se snađe ne moze biti lijepa i prosperitetna, on je to nesto izgleda nasao.
ukratko, prema napisanome vi ste gotovi-vise ne djelite zajednicke stavove koji su kljucni za opstanak vase veze. ljudi se mijenjaju, kada se mjenjaju zajedno u istom smjeru ni ne vide da su se promijenili, problema u odnosu nema. kad se promijene u razlicitim smjerovima problemi se javljaju jedan za drugim.
ukratko, preseli se kamo vec mislis da moras, tamo ce ti biti super, jer taman da je ovdje raj na zemlji tebi nece nista valjati kad si se vec davnih dana samu sebe uvjerila da ovdje nikako ne valja.
vrijeme je za neke nove zivotne izazove, ocito.
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 02:02   #6
On je odabrao svoj hobi, svoj posao i svoje prijatelje, a ne tebe. Pitanje je zasto. Ovako kako si opisala, izgleda kao da je samo cekao da ti potegnes tu temu i da budete prisiljeni na razlaz.

Nikako nemoj ostati u Hrvatskoj. Ocito je da tamo nije tvoje mjesto pod suncem. Cijeli zivot se vidis u odredjenoj zemlji, zacrtala si to, trudila se da bi to mogla i ostvariti. I koliko vidim, uspjela si. Ja se jos trazim, pa ti na tome zavidim. To je lijep dio ove price, samo dok ga citam, osjecam koliko ti znaci. Tebi ta zemlja znaci puno vise nego njemu vasa veza i puno ces izgubiti ako ostanes tamo gdje ne zelis biti radi veze koja se mozda raspadne ionako jer njemu nije stalo. Ocito nije, jer ovo sto je ucinio je vrlo nisko. I jos se ima obraza svadjati oko toga.

Znam da boli, i da je puno lakse reci "idi" nego to i uciniti, ali pola tebe je vec na tom mjestu. Veze se raspadaju iz raznih razloga, a pogotovo kad te netko tako povrijedi, i nakon toga treba nastaviti zivjeti. A to je puno lakse uciniti tamo gdje volis sve ostalo. Ako odes, mozda se on predomisli. A mozda tebi postane svejedno. Ni ja nisam ostala u Hrvatskoj, i uvijek sam zeljela otici, samo nisam imala zacrtano mjesto. Tako da mogu zamisliti koliko samo ti ceznes za necim sto ti je vec blisko. U svakom slucaju mislim da ces se preporoditi. Sretno.

Da mi je samo znati o kojoj je zemlji rijec.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:29   #7
Slažem se s prethodnim komentarima koji su ti rekli da odeš iz Hrvatske kamo si i htjela. Naprosto, nemaš više zašto ovdje ostati. Ljubav tvog dečka prema tebi se zapravo istopila i njemu je sad važniji posao. Uostalom, jasno ti je rekao da ti je sad "prilika" da se vaša veza prekine, ako ne želiš ostati u Hrvatskoj. Mislim da je bio sasvim iskren i barem te tu nije zavaravao. Prema tome, sve je jasno, samo još to trebaš emocionalno preboljeti.. Ali, sudeći po tvojoj dosadašnjoj zrelosti, mislim da hoćeš. I moraš, za vlastitu budućnost. Okreni se od njega prema sebi i svojoj budućnosti.

Potpuno razumijem da u Hrvatskoj ne možeš pronaći sve što bi ti trebala za život kakav želiš, ako dolaziš iz neke razvijenije zapadne zemlje, jer je ovdje teško čak i onima koji su cijeli život u Hrvatskoj proživjeli i to puno duže nego ti, pomiriti se s hrvatskim tradicionalizmom i konzervativizmom, političkim i religijskim primitivizmom te gospodarskim propadanjem. Uostalom, masovno iseljavanje mladih i najsposobnijih ljudi iz zemlje dovoljno govori o tome da ovdje realno nema smisla očekivati neku perspektivnu budućnost. Prema tome, mislim da je i za tebe bolje da se vratiš gdje se osjećaš bolje, a tamo ćeš već sigurno pronaći dečka koji će te razumjeti bolje nego ovaj i podržati u svemu. Sretno!

Zadnje uređivanje north wind : 18.04.2017. at 08:42.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:03   #8
oprosti na direktnosti al, vas dvoje ste isti a, ti njemu zamjeraš ono cemu i sama težiš.
nemoj krivo shvatiti al, nije ovdje problem u njemu vec u tebi...ti, vjerojatno nesvjesno ne želiš nikomu i nicemu dati priliku, osim sebi...
kažeš da ga voliš a, kakva je to ljubav ako mu pokušavaš nametnuti svoje želje i ciljeve? ako ga pokušavaš odvuci negdje gdje on ne želi?
sama si spoznala koliko je teško biti sam i još negdje gdje ne želiš, pa zašto to onda svjesno želiš napraviti i njemu?

pls, probaj se smiriti i ne gledati svijet tako crno -bijelo.
niti je u ovoj zemlji toliko loše niti, je tamo negdje toliko bajno.
ostanak ovdje ne znaci nužno loš život, niti odlazak tamo negdje znaci idealan.

želiš otici, odi...njega pusti da ostane a, vrijeme ce pokazati i donijeti ono što treba. ili cete svaki krenuti svojim putem ili ce netko od vas shvatiti da je domovina tamo gdje je onaj kojeg volite a, ne komad zemlje.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:15   #9
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
oprosti na direktnosti al, vas dvoje ste isti a, ti njemu zamjeraš ono cemu i sama težiš.
nemoj krivo shvatiti al, nije ovdje problem u njemu vec u tebi...ti, vjerojatno nesvjesno ne želiš nikomu i nicemu dati priliku, osim sebi...
kažeš da ga voliš a, kakva je to ljubav ako mu pokušavaš nametnuti svoje želje i ciljeve? ako ga pokušavaš odvuci negdje gdje on ne želi?
sama si spoznala koliko je teško biti sam i još negdje gdje ne želiš, pa zašto to onda svjesno želiš napraviti i njemu?
Koliko sam shvatila, to su bili zajednicki ciljevi dok on nije promijenio misljenje.
Sto je u redu i ima potpuno pravo na to, ali je sasvim normalno i ljudski da se autorica osijeca izdano i prevareno.
Proci ce kad se smiri. On se vise ne vidi izvan Hrvatske, ona se nikad nije vidjela u Hrvatskoj.
Nema tu srece ako netko napravi kompromis. Predbacivat ce to jedno drugom stalno.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
da je domovina tamo gdje je onaj kojeg volite a, ne komad zemlje.
Domovina je tamo gdje se dobro osjecas, gdje si sretan na poslu, gdje sa svojim radom pristojno zivis.. Za autoricu to ocito nije Hrvatska i potpuno je razumijem jer sam i ja povratnik koji je opet postao emigrant
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:15   #10
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
Tebi ta zemlja znaci puno vise nego njemu vasa veza
Ali i njoj ta zemlja znači puno više nego njihova veza. I to je skroz ok, ali nije u redu svu odgovornost svaliti na njega. Objema mjesto stanovanja znači više nego da stanuju skupa, pa se treba lijepo razići bez zamjeranja i nastaviti sa životom.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:18   #11
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
I ja imam ovdje prijatelje, ali oni nisu razlog da ostanem. Ne znam što da radim ni kako da pričam s njim.
Bez predbacivanja. Sad kad ste se isposvađali, izventilirali, nek se prašina malo slegne pa izađite idućhi dana van i popričajte o tome tko što želi, gdje se vidi, kako to misli postići, gdje tu vidi onog drugog ... kao što ste razgovarali u početku kad ste se upoznavali. Puno se toga promijenilo, morat ćete se ponovno upoznati.

Pa ćete vidjeti imate li još što zajedničko. Ne znam gdje je ta tvoja druga država, ali ako nije predaleko možda ni veza na daljinu nije toliki problem. Neko vrijeme.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:40   #12
Da, ljudi se mijenjaju , iz dana u dan. Rastu, razvijaju se, sazrijevaju. Zašto bi ti sada to predbacivala svom zaručniku. Fino se odriješite spona i svak svojim putem. Ti u tu " svoju " zemlju ( makar je i ova zemlja bila sasvim dobra da se odškoluješ, ali se , sirota, nikako nisi navikla, a došla si prije 15+ godina.) a taj čovjek neka fino ostane ovdje gdje njemu paše.

Ako tražiš za sebe razumijevnaje u svojim nakanam, onda imaj razumijevanja i spram tuđih želja.

Da,da, on je rekao...rekao je i šta onda, stvari se svakodnevno slažu drugačije.

Ne otežavaj njemu ni sebi. Idite svak svojim putem, to je jedino ispravno.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:52   #13
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ti u tu " svoju " zemlju ( makar je i ova zemlja bila sasvim dobra da se odškoluješ, ali se , sirota, nikako nisi navikla, a došla si prije 15+ godina.) a taj čovjek neka fino ostane ovdje gdje njemu paše.
Zasto joj zamijeras jer se nije navikla?

I btw.. odskolovali su je roditelji a ne Hrvatska.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:58   #14
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Imate li savjet?
A nista, otidji tamo gdje smatras da ce ti biti bolje, a sto se njega tice kad je ovakva situacija bolje je da ne ide s tobom jer ne bi bio sretan. A posto ti ne bi bila sretna da ostanes u Hrvatskoj nema drugog izlaza nego svatko na svoju stranu.Mozda ti se to sad cini kao smak svijeta ali s vremenom ces shvatiti da je tako najbolje i bolje da se rastanete sad nego kasnije kad budete osnovali obitelj. Sigurno ces tamo naci nekoga tko ce ti opet prirasti srcu....covjek je prilagodljivo bice pogotovo kad je mlad i moze lako preboljeti nesretne ljubavi.

Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post

Da mi je samo znati o kojoj je zemlji rijec.
Sigurna sam da je Madjarska
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:03   #15
Penika, ništa joj ja ne zamjeram, šta bi joj zamjerala. Smješno mi je samo kako je sirota tako ucviljena , tako se prezentirala jel. Za životni proboj i stabilnos potrebno nam je više čvrstoče i manje trivijalnost od kojih radimo probleme tamo gdje ih nema.

I zašto mi napominješ tko ju je školovao? Moj napis nema veze sa time tko joj je PLATIO ili NE PLATIO školovanje već sam samo napomenula mjesto/regiju/državu gdje je TO obavila.

No, nema to veze s temom.

Kofere spakirati i ka ostvarenju svojih ciljeva, sama.

Dečko ima svoje planove koji nisu njeni planovi.

Bolje će im biti da idu svaki svojim putem nego zajedno pa da su jedan drugome kamen.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:27   #16
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Glupo mi je pisati na forumu, ali nemam se kome obratiti. Moji roditelji su se vratili u Hrvatsku kad sam išla u osnovnu školu i nikad se nisam navikla na život ovdje. Rodila sam se i do tada živjela u jednoj zapadnoj razvijenoj zemlji u koju se planiram vratiti.
-------
Cijeli svoj život sam postavila tako da odem, studirala sam struku koja me zanima, ali koja je i tražena u mojoj zemlji.
-------
I prije nekoliko tjedana smo napokon otvoreno pričali i on sad kaže da ne želi otići. Nakon faksa je našao dobar posao, taj svoj hobi jako voli, bilo bi mu lako spojiti ga s poslom.
-------
Osjećam da moram otići jer me sve ovdje deprimira
ako si čitav dosadašnji život isplanirala tako da odeš, tj. da se vratiš tamo gdje si rođena, onda si već izabrala.
isto tako, ako on želi ostati i očito su mu se neke stvari posložile na pravi način, i on je izabrao.
ako se volite, pokušajte naći način da makar probate živjeti ili tu ili tamo.
ako ne ide, onda nađite način da se rastanete civilizirano.

Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
Zasto joj zamijeras jer se nije navikla?
ja, recimo, niš ne zamjeravam, ali mi je jako neobično da netko živi u nekoj državi i gradu praktički od djetinjstva, a da se baš nikako nije prilagodio.
žena dulje živi u hr nego tamo gdje je rođena. tu je završila osnovnu školu, srednju školu, faks i nema praktički nikoga osim zaručnika.
ok, zanemarimo činjenicu da se već ranije mogla vratiti (ak su je roditelji odškolovali tu, mogli su je i tamo, zar ne?) - pitanje je hoće li joj, kad se vrati, biti stvarno onako kako je zamišljala.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:27   #17
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Imate li savjet?
Jedino ako se jako jako jako jako volite onda se jedno od vas dvoje treba odreći zemlje u kojoj želi živjeti i raditi.Ko će to od vas dvoje biti mora biti dogovoreno nakon puno razgovara i razmišljanja,promišljanja i dogovaranja.Onaj raniji vaš dogovor ne vrjedi jer svako ima pravo na promjenu mišljanja pa i tvoj dragi.
Probaj ga uvjeriti da će vam tamo biti bolje kako ti misliš ali dopusti i njemu da iznese svoje argumente zašto bi vam ovdje bilo dobro.
Ako se ne volite jako jako jako onda niš.Svak nek ide svojim putem.malo će vas boljeti gubitak ljubavi al upoznate ćete nekog drugog,prije ili poslje.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:34   #18
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post

ja, recimo, niš ne zamjeravam, ali mi je jako neobično da netko živi u nekoj državi i gradu praktički od djetinjstva, a da se baš nikako nije prilagodio.
žena dulje živi u hr nego tamo gdje je rođena. tu je završila osnovnu školu, srednju školu, faks i nema praktički nikoga osim zaručnika.
ok, zanemarimo činjenicu da se već ranije mogla vratiti (ak su je roditelji odškolovali tu, mogli su je i tamo, zar ne?) - pitanje je hoće li joj, kad se vrati, biti stvarno onako kako je zamišljala.
Meni nije cudno jer su joj vjerojatno ljepsa obiteljska sjecanja iz te zemlje nego iz Hrvatske. U Hrvatskoj su se razveli, mama joj je umrla..
Vjerojatno tu zivot u toj zemlji idealizira vise nego sto je realno ali za nju je to jedina opcija, cini mi se.

Ako ostane u Hr, bit ce nesretna. Mozda se i vrati ako se razocara i vidi da sjecanje ne odgovara stvarnom zivotu, ali mislim da mora otici.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:39   #19
Tebi je odlazak bitniji od njega.

Njemu je ostanak bitniji od tebe.


Svatko svojim putem, nema tu drugog rješenja. I svatko graditi svoju sreću na svojoj strani, ali odmah, a ne s figama u džepu "Jednoga dana, kad odemo, bit će sve super". Život ne funkcionira tako.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:50   #20
Da je ljubav između vas tako velika, jaka i prava, odabir mjesta stanovanja ne bi mogao postati kamen smutnje.

Ovdje je jedino to jasno kao dan.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.