Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 16:33   #81
Quote:
wyoming kaže: Pogledaj post
da znam tempomat u italiji nema nikakvog smisla
ne moram ja preci samo italiju venecija milano vec poprijeko svicarsku do skoro samog pocetka francuske
znaci voznja od nekih 800 do 1000 kilometara ,
da i onda ako su guzve na naplatnim kucicama u italiji, pa cekaj pred gotthard tunel ... pred sam kraj tog puta mi se uvijek uvijek noga ukoci.

e sad dali je s automatom lakse....ja se nadam.

zadnji put sam isla nedjeljom i to je donekle bilo ok
ali nisi uvijek u mogucnosti ici na put ponedjeljkom
onaj cep kod milana i onda saltaj non stop, a vec vozis nekoliko sati

mozda ipak automat

jedino me brine to sto vise trosi automat
a ja se dosta ovako i vozim po gradu pa se pitam hocu li previse osjetiti tu razliku ( mislim udarca na dzep )
Moj ti je savjet da uzmes autic godinu ili par god star sa dobrim automatskim mjenjacem a da je velicine astre ili megana.
Nece ti automatik nista vise trositi ali ce ti biti kud i kamo komfornija voznja.
Nemoj uzimati autice velicine clia za te kilometraze ti stvarno nema smisla manji takav auto a nece trosit nista manje od kompakta kao astra ili megane.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:37   #82
Ma ne treba ti auto c-segment tipa golf i dr. Fokusiraj nse na b-segment znači reno clio, kia rio a postoje i izvedenice karavan izvedbe ( ako imaš potrebu za većim gepekom. Današnji clio je veličinom u klasi golfa 4 ..... tako da tvoj polo u današnjim mjerilima skoro pa spada u a-segment.
Znači gledaj b-segment ..... ja bih clio ili polo. I ne kupuj rabljene dizel
Probaj pitaj traži ponude za servise i pogađaj se .
max-mikro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:52   #83
Jesi se ti vozio u cliu ili polu novom?! Tu valjas gluposti, a nemas pokrica. Mozda je po vanjskim dim. u rangu golfa 4 (mada se nikad nisam vozio u njemu), ali u unutarnjima sigurno nije. Normalna osoba u kompaktu ima problema s velicinom straznje klupe, gepekom i prostorom za glavu, a o b segmentu da i ne pricam (jedino i20 ima pun k mjesta, a i dobro izgleda). Jbg lako je zajebat nekog drugog sa losim savjetom, ako vec nekaj komentiram na forumu onda bar pokusavam biti sto objektivniji sto vidim da tebi ne ide. Uostalom za km koja se misli raditi (po navedenoj ruti) b segment ima ugl. Lose siceve koji ubiju od Zga do Ri, a ne na nekaj dulje. Kompakt bi trebao biti stvarno minimum za neke dalje puteve.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:00   #84
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
za one koji su stalno po autocestama je bitno ubrzanje za lagodniju voznju. za one koji idu 1x na more godisnje to je nebitno. tak ak love ima bolje 10 ili manje sec do 100 nego 12-13 ili vise.
rekao bih naprotiv, za autoput ne treba više od 50 konja, kakva ti tamo trebaju ubrzanja, pa neće ti nitko naići suprotnom stranom.....dok recimo za bosnu, magistralu, i u planinskim predjelima.....e tu je dobro imati malo više snage....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 14:26   #85
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
rekao bih naprotiv, za autoput ne treba više od 50 konja, kakva ti tamo trebaju ubrzanja, pa neće ti nitko naići suprotnom stranom.....dok recimo za bosnu, magistralu, i u planinskim predjelima.....e tu je dobro imati malo više snage....
Da auti od 50KS su milina na autoputu, ta udobnost projektirana za duge vožnje, ta luksuzna zvučna izolacija i simfonični zvuk 0,2 litrenog benzinskog motora na 6000rpm pri 120kmh...nema bolje za krstarenje autocestama.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 23:01   #86
Moment odrađuje ubrzanje, konjaža brzinu .
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:12   #87
Nije loše za pogledati Opel Meriva.
model jest na odlasku, ali za 115.000 kn možeš dobiti Merivu 1.4 LPG.
Autek prostran i dosta udoban za 4 velika medveda..
Zadnja klupa pomična , gepek Ok.
Ide solidno, a potrošnjom češ se preporoditi jer je ne može pratiti niti jedan dizel.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:24   #88
Kia rio 1.25 potrosnja 6.5 grad
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:33   #89
Da jer rio je super za autocestu i puteve od 1000km. Jel vi citate uopce kaj se trazi?
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:34   #90
rio odvali 1000 bez beda, pa nije to yugo
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 00:18   #91
Tom logikom odvali i yugo 1000, pa nije to zaprega.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:11   #92
Jbg, ako cemo tako, ajmo svi onda kupiti Rolsove.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:09   #93
Ne treba Rolsa, al ako se radi veća kilometraža u komadu, onda je logično da se ide na auto iz kojeg nećeš izići u stanju kao da si radio na baušteli
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:23   #94
za veliku kilometražu služi motel, a ne rols i dugačka hauba
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:37   #95
Pa jebem vas blesave, valjda postoje i neki modeli između b segmenta i rolseva!
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:46   #96
I ja sam čul da su moteli između b i rolsa najbolji
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:20   #97
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne treba Rolsa, al ako se radi veća kilometraža u komadu, onda je logično da se ide na auto iz kojeg nećeš izići u stanju kao da si radio na baušteli
A kaj je 800km u komadu iskljucivo autocestama? Pa to ti je 6 sati voznje. Nije malo ali nije bas i ono nesto extremno. Stanes negdje na pola puta na rucak i to ti je to. Ako to radis svaki dan onda ajde....ali ako jedanput u 3 mjeseca ides svojima u HR nije neki problem.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 00:08   #98
i koja je boja auta?
ajmo da cujemo...
jel bas onako finiiii?
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 01:41   #99
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A kaj je 800km u komadu iskljucivo autocestama? Pa to ti je 6 sati voznje. Nije malo ali nije bas i ono nesto extremno. Stanes negdje na pola puta na rucak i to ti je to. Ako to radis svaki dan onda ajde....ali ako jedanput u 3 mjeseca ides svojima u HR nije neki problem.
E2s, budimo realni. Ja zapičim Cliom za Split, dole sam umoran ko pas. Uzmem Megane ili Astru, drastična razlika.

Ako netko traži auto za veće kilometre na AC, onda budimo realni. Auti B segmenta nisu idealni za takvu kilometražu. Dapače, imaš aute c segmenta koji nisu za duži put. Kaže mi rođak da ga i30 umara daleko više nego prijašnja Mazda Premacy. Da ne zna zašto, al da je nakon 200 km umoran.

Naravno, prvo pravilo kod automobila je da se pokriješ koliko je pokrivač dugačak. Ako se nema za kompakta, ima dobrih automobila u b segmentu. Samo primjećujem da je meni osobno velika razlika za duži put između b i c segmenta.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:51   #100
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
E2s, budimo realni. Ja zapičim Cliom za Split, dole sam umoran ko pas. Uzmem Megane ili Astru, drastična razlika.
tebi je, drugima nije.

to je sve isti bog, možeš i u Cliu uzeti podesiva sjedala, auto klimu i jači motor kao i u meganu, a potrošiš manje novaca...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.