Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 13:45   #81
Navijam za Fiestu, od svih malih koje sam vozio najbolje mi je sjela i uopce mi ne smeta sto nema televiziju. Poslije nje bih isao na Swifta i i20. Clio je dobar tek u visim paketima opreme, ona kartica u Cliu mi je nesto najgluplje, ne stane u dzep, nekad hoce ugasiti kontakt na gumb nekad nece nego ju moras izvaditi, zesca glupost.
Panda me dojmila, pa bih razmislio i o njoj ako nije premala ili Lancia Y.
208 nisam vozio benzinca tako da ne znam za motor, ima jako udobne siceve i premali volan.
Corsa mi nije ostala u nekom posebnom sjecanju, nije me u nicem dojmila.
Vau vau grupacija ne znam ulazi li u budzet, ali kraj svih ostalih njih ne bih gledao za tu cijenu.

Prvenstveno bih, naravno gledao godisnjaka/dvogodisnjaka s vise opreme, ali ako autor inzistira na novome nije na meni da odlucujem.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:51   #82
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Gdje su kakvi dokazi?
Dokaz je u tome što on vozi fiestu.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:22   #83
Uvijek sam želio vidjeti jelena koji da 120 tkn za Pola.

Kod Golfa, koji je skuplji od većine konkurencije, to može imati opravdanje jer se radi o odličnom autu.

Ali Polo? Za tu lovu? Stvarno se nekad čudim ljudima kako raspolažu svojim novcima.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:23   #84
Quote:
Drnda17 kaže: Pogledaj post
Bome frend vozi pola vec godinu i pol pola 1.4 tdi highline oprema (120 i nes sitno k kn), nit je oprema dobra niti je unutrasnjost ugodna. Iako ne volim golfa, kvaliteta golfa unutra je na vrlo visokoj razini dok je polo u rangu koreanaca od prije 5-6 godina. A i stalno neki problemi s njim (fala bogu na garanciji). Zna se koje marke su kraljevi gradskih automobila, a vw to def nije. Panda bi bila dobar izbor ili fiesta ako stvarno ide po toj cijeni. Bdw koliko god mi je fora clio vozio sam se u pocetnoj opremi plus par sitnica i 75 "mocnih" konja i to je goli k***c i to po svemu, od izgleda van i unutra, ubrzanje, ma sve je uzasno. Taj auto da lici na nekaj mora bar srednju opremu i neki drugi motor.
1. Kakve veze imaju golf (klasa iznad Pola) i novi auto za budžet od cca 100k? Koja je poanta davati mišljenje na dvije različite stvari?
2. Kažeš oprema nije dobra na Highline opremi? Kako ti definiraš "dobru" opremu u automobilima koje uspoređuješ? Ekran na dodir u boji s navigacijom kod tvojega Pola pokazuje crno-bijelo ili kaj?

Mislim, ljudi nemojte niti komentirati ako mislite davati ovakva (balkanska/hrvatska) mišljenja drugim osobama...

Čovjek je tražio auto s tim skromnim budžetom i od ponuđenih takvih primjerenih automobila b klase (polo,clio,fiesta, korejci....) ja sam dao realno mišljenje o njemačkoj kvaliteti... Vozio sam i i20 i Clia novoga, ali mi je ovaj mali gradski auto najbolje sjeo - što zbog kvalitete motora, unutrašnjosti, što zbog performansi.

A u francuza i korejaca super izgled, te nakon 2 godine lonac zahrđao (307 novi kod susjeda, a kod frenda na i10)...može biti reprezentativno a može biti puka slučajnost.
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:26   #85
A kaj da ti velim ka ne bi dao nikad novce za vw, ali to sam ja. On i stari padaju u trans kad vide vw i samo to se kod njih vozi. Nema veze kaj se kvare, kaj je prosli pasat bio stalno na servisu, kaj su na golfu mjenjali masinu, kaj na polu malo malo nekaj ne radi, ali to je vw to se ne kvari. Lol.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:33   #86
Quote:
ivan99cro kaže: Pogledaj post
1. Kakve veze imaju golf (klasa iznad Pola) i novi auto za budžet od cca 100k? Koja je poanta davati mišljenje na dvije različite stvari?
2. Kažeš oprema nije dobra na Highline opremi? Kako ti definiraš "dobru" opremu u automobilima koje uspoređuješ? Ekran na dodir u boji s navigacijom kod tvojega Pola pokazuje crno-bijelo ili kaj?

Mislim, ljudi nemojte niti komentirati ako mislite davati ovakva (balkanska/hrvatska) mišljenja drugim osobama...

Čovjek je tražio auto s tim skromnim budžetom i od ponuđenih takvih primjerenih automobila b klase (polo,clio,fiesta, korejci....) ja sam dao realno mišljenje o njemačkoj kvaliteti... Vozio sam i i20 i Clia novoga, ali mi je ovaj mali gradski auto najbolje sjeo - što zbog kvalitete motora, unutrašnjosti, što zbog performansi.

A u francuza i korejaca super izgled, te nakon 2 godine lonac zahrđao (307 novi kod susjeda, a kod frenda na i10)...može biti reprezentativno a može biti puka slučajnost.
Budet je 90k kn i tu pola ne bude dobio. A polu u highline opremi vise toga fali nego kaj ima. Kod konkurencije za 120k kn dobijes auto max opremljen, a ne da moram nadoplatiti auto klimu, led svjetla, bolji radio (navigaciju) itd.
Golf sam uzeo kao primjer dobre unutrasnjosti i kako polo def ne prati taj trend. Njemacka kvaliteta je umrla s golfom 3, te brije zaboravi, a samo je tvoje misljenje balkansko jer nitko ne drka na te vwne kao balkanci. Cak se drugdje sprdaju s njima i gorenjem lampice motora, al kod nas ne daj bog nekaj rec protiv vwena
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:38   #87
Quote:
ivan99cro kaže: Pogledaj post
Sestrična nedavno kupila Polo 1.2 TSI 90konja za ravnih 100k (ubacila je nešto dodatne opreme)...
I auto je moram priznat odličan.
Potrošnja goriva je smiješna (ima start&stop sustav, u zg-u troši 6.1L - izmjereno), po gradu se vozi odlično, tih je iznutra, sve je dobro i čvrsto napravljeno, ...
Bome, čak iznenađujuće dobar za klasu, i mene je iznenadio...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:40   #88
VW ima prosječnu pouzdanost, Korenici imaju iznad prosječnu.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:43   #89
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Bome, čak iznenađujuće dobar za klasu, i mene je iznenadio...
Pa to velim, za tih 90k ili 100k za tu klasu je ja mislim bolji od konkurencije (Clia, korejaca, Fieste...).
Dizajnerski su svi oni ljepši manje više, ali motor i neka servisna i druga mreža ipak malo prevagne na Njemačku.
Teško je uspoređivati kad malo bolje razmislim ove male entry level autiće...
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:12   #90
Najbolje je da momak ode u sve auto kuce i napravi test voznju. I onda procjeni koji mu najbolje lezi. Tako sam ja napravio kad sam kupovao novi auto. Danas jednostavno nema greske jer koji god da uzmes je novi i nije ga nitko silio i promovirao brzinu sa njim. Jer ako cete vadit dusu autu nece dugo trajati.

Poslano sa mog SM Galaxy S7 edge koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:18   #91
Zlata vrijedan savjet.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:18   #92
Ne treba mu vadit dusu ali ne treba ni gledati svaki dec goriva, pogotovo na dizelu.

Moj auto bolje radi kad ga vozim zivlje.
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:26   #93
Ne treba ga gaziti na hladno i treba auto održavati. Dio auta koji najviše utječe na pouzdanost je - vlasnik. Što se metiljanja po cesti tiče što mislite kako na motor utječe židov koji vozi 2 brzine više od optimalne pa kad mu treba gazi svom snagom iz niskih okretaja? O getribi da i ne pričamo...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:29   #94
Motor nikada naglo gaziti iz niskih okretaja pogotovo u visokom stupnju prijenosa,posebno paziti sa GDI turbacima na to, i ne tjerati na hladno, najbolje voziti na optimalnim okretajima na nekih 2000-2500okr. za vecinu motora.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:45   #95
Ma gadi mi se kako je danas sve podredeno potrosnji. Pa novi auti mi pokazuju da saltam na 1900 okretaja u visu brzinu, a vec i ovako su im dugi omjeri da bi manje trosio. Fuj
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:53   #96
Ja uvijek vozim brzinu niže nego što auto govori heheh.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:02   #97
http://2.ford.hr/posebna-ponuda/?paged=1
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:59   #98
1.0 turbo motori imaju puno veće šanse kihnuti iznad 100.000km
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:53   #99
Hahahaha od kud vi te podatke izvlacite? Focus 1.0 turbo 125 vozi covjek trgovacki putnik (svaki dan u autu i po gradu i otvorena i autocesta), ja kad sam vidio auto bio je na 180 i nesto k km (sad je sigurno preko 200k km) i zamisli nije se auto razletio niti imao generalku.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 14:00   #100
Quote:
Legion90 kaže: Pogledaj post
Kao prvo, trazim li nemoguce ? S 27 godina, vrijeme je da kupim prvi novi automobil s trenutnim fondom od 90 000 kn. Isplati li se uzimati auto u tom cjenovnom rangu i ako da, imate li kakve preporuke novih salonskih primjeraka poput ovo Clia ? Neiskusan sam i svaki prijedlog je dobrodosao, hvala !
Jos 2008.godine kupio sam auto sa 3500km(3,5 tisuce) predenih,novi je kostao 102 400kn a ovaj je bio placen 82 000 kn,star 4 mjeseca.Razlika je,slozit ces se velika.

Radije mozda kupi malo rabljen auto a da ima jaci motor ili bolju opremu(zavisno sto ti je bitnije),nemoj uzimati uvodne motore jer ce ti biti zao kasnije,na kraju krajeva, moras taj auto voziti duze vrijeme.
Baggio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.