Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 21:44   #41
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Fasizam je po definiciji Zlo.

Komunizam je perfidno definiran, ali jednako tako Zlo, jer Jednopartijski sustav i represija se mjeri brojem ljudskih zivota. U primjeni je to tako za zapadnu civilizaciju.
Ovakvu brljotinu može napisati samo neznalica ili/i idiot.
Daj nauči više što je komunizam, neće ti valjda koja moždana stanica eksplodirati od novonaučenog znanja.

Quote:
Komunizam, fasizam i nacizam su izvoriste lijeve ideologije (na jadu naroda pod floskulom "radnickih prava" i "jednakosti").
Poznata mantra neofašista i libertarijanaca, a koja veze s mozgom nema. Fašizam i nacizam pokreti su krajnje desnice, ali kako bi to mogli znati mladi intelektualci koji su diplomirali na Peri Četniku Simiću i pamfletićima s interneta.

Quote:
Sva tri se temelje na Lazi. Fasizam i nacizam se temelje na tome da je jedna nacija nadredjena drugoj, a komunizam da je svaka ljudska jedinka jednakih sposobnosti i da svatko bez obzira koliko doprinost treba imati jednako i treba jednako misliti. Ali nije svatko jednak i ne moze jednako misliti, i u tome je bogatsvo ljudske vrste.
I opet demonstriraš koliko si neuk, a samo totalni idiot i/ili fašist može tvrditi ovo što sam podebljao.
Jel ti to velečasni napunio glavu bedastoćama o komunizmu?

Quote:
Kada pocinju bujati te lijeve ideologije povijest je pokazala (na jadu pod floskulama "jednakosti" i "radnickih prava"), sve tri su vladavina antikrista:
"Posljedice sloma na Wall Streetu osjetile su se po citavoj Europi. Dana 11. svibnja 1931. srusila se mocna banka Kreditanstalt u Becu, a 21. rujna je Britanija napustila zlatnu polugu. Svjetska je trgovina zamrla. Radnicke klase su nevjerojatno pale i sve vise se nezaposlenih radnika pridruzilo unistenoj burzoaziji pa pocelo pratiti fasisticke, nacionalsocijalisticke i komunisticke pokrete koji su rasli iz ocaja", "DRUGI SVJETSKI RAT", C. L. SULZBERGER, 1966., izislo u suradnji izdavaca MLADOST Zagreb, MLADINSKA KNJIGA Ljubljana i VUK KARADJIC, Beograd 1971., citat sa stranice 19
Ove veze s mozgom nema, al dobro, navikli smo. Ajde sad malo pogledaj kad je Musolini došao na vlast i kad je osnovan SSSR, a onda budi ljubazan pa se ugledaj na ovaj smajlić:
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:10   #42
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
8. S obzirom da je crkva na strani pravde, postenja i slobodne misli te Isusa Krista stavlja na prijestolje te naucava krscansku doktrinu, protivno doktrini diktatora (npr. Tita) komunizam je protiv crkve, a diktator je onda po definiciji antikrist - i crkva mora biti pod reflektorima javnosti - nema lova u mutnom
9. Kada narod osvjesti da ga je antikrist prevario (tocka 8) onda se pobuni ako ima snagu za to, kao sto je hrvatski narod dobio tu snagu tijekom Domovinskog rata te pobijedio antikriste (komuniste)
Ova argumentacija je na razini one vrtićke - ako ne voliš Tita, onda voliš Hitlera.

Gle, nalaziš se na podforumu Društvene znanosti, U znanostima se ne barata pojmovima kao što su "antikrist", "bigfoot" i "vilenjak". (Osim ako ne govorimo o mitovima i legendama.)


Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Nadam se da cete mi pomoci da od vas nesto i naucim, i ispravi ponesto kod sebe.

Vas gospodin,

The Instruktor
E pa, gospodine, ako želiš nešto naučiti, počni s osnovama.

Ako ti je to prekomplicirano, ima teta Leteća i nešto primjerenije tvojoj dobi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:05   #43
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ova argumentacija je na razini one vrtićke - ako ne voliš Tita, onda voliš Hitlera.

Gle, nalaziš se na podforumu Društvene znanosti, U znanostima se ne barata pojmovima kao što su "antikrist", "bigfoot" i "vilenjak".:
Hvala vam na povratnoj informaciji u koju sam siguran da je dobronamjerna.

Molim Vas samo za preciznost. Nisam koristio termine "bigfoot" i "vilenjak". To je laz!

Termin "antikrist" je termin definiran u drustvenim znanostima. Ugledni Cambridgeov rijecnik ga je definirao za danasnje doba medju ostalim kao "onoga tko je protiv krscanske crkve" (http://dictionary.cambridge.org/dict...ish/antichrist).

Ja se nastojim ne razbacivati s terminologijom. Dakle, ako smo definirali sto je "antikrist", a jesmo, onda je jasno da je Tito kao osoba koja je bila protiv krscanske crkve, odnosno on je bio antikrist. Dao sam mnostvo primjera na ovoj temi i drugima, npr. tocka 2.e. ovdje (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=35). A komunizam je generalno protiv religije...

A molim Vas za temeljitost, ja sam Hitlera nedvojbeno definirao kao zlo, tocka 2 ovdje (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=499). Ali nisam ja ovdje tema nego komunizam, a ako hocete mene proucavati temeljito otvorite slobodno posebnu temu.

Mislim da Vase neistinitost prema meni zavrijedjuje ispriku. Ako se slazete?
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:28   #44
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Hvala vam na povratnoj informaciji u koju sam siguran da je dobronamjerna.

Molim Vas samo za preciznost. Nisam koristio termine "bigfoot" i "vilenjak". To je laz!

Termin "antikrist" je termin definiran u drustvenim znanostima. Ugledni Cambridgeov rijecnik ga je definirao za danasnje doba medju ostalim kao "onoga tko je protiv krscanske crkve" (http://dictionary.cambridge.org/dict...ish/antichrist).

Ja se nastojim ne razbacivati s terminologijom. Dakle, ako smo definirali sto je "antikrist", a jesmo, onda je jasno da je Tito kao osoba koja je bila protiv krscanske crkve, odnosno on je bio antikrist. Dao sam mnostvo primjera na ovoj temi i drugima, npr. tocka 2.e. ovdje (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=35). A komunizam je generalno protiv religije...

A molim Vas za temeljitost, ja sam Hitlera nedvojbeno definirao kao zlo, tocka 2 ovdje (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=499). Ali nisam ja ovdje tema nego komunizam, a ako hocete mene proucavati temeljito otvorite slobodno posebnu temu.

Mislim da Vase neistinitost prema meni zavrijedjuje ispriku. Ako se slazete?
Nikada nije bio protov krscanske vjere, nego Komunizam kao drustveno uredjenje brani religijskim "politickim" organizacijama("crkvi") da se mijesaju u drzavni politicki aparat.

Za vrijeme samoupravnog socijalizma u SFRJ, niko nikome nije branio da se moli Bogu i da posjecuje religijske " kuce", samo sto se tada kao danas nije moglo imati interesa od toga sto si veliki podobni pripadnik odredjene religije, pa se upravo tada moglo vidjeti ko je zaista pravi religionist a ko nije.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 05:32   #45
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Nikada nije bio protov krscanske vjere, nego Komunizam kao drustveno uredjenje brani religijskim "politickim" organizacijama("crkvi") da se mijesaju u drzavni politicki aparat.

Za vrijeme samoupravnog socijalizma u SFRJ, niko nikome nije branio da se moli Bogu i da posjecuje religijske " kuce", samo sto se tada kao danas nije moglo imati interesa od toga sto si veliki podobni pripadnik odredjene religije, pa se upravo tada moglo vidjeti ko je zaista pravi religionist a ko nije.
stvari su slojevite.čak se moglo ići u crkvu ali se nad vjernicima provodila represija.upravo danas sam čitao u hrvatskom listu-priča neki čovjek kako ga je neki udbaš tukao i vezao za radijator i prislanjao mu pištolj na sljepoočnicu.e sad-nitko nikom nije branio da se moli bogu?ma nemoj..na perfidne načine se to nastojalo zabraniti.pričala mi je jedna gospođa da kad je išla u školu-jednom je sama otišla u crkvu-to je vidjela njena učiteljica komunistkinja pa ju je prozvala pred cijelim razredom pa su joj se druga djeca smijala. da,tada se nije moglo imati koristi od toga da budeš vjernik ali si imao koristi ak si bio komunist. svatko nastupa kao apologet svog svjetonazora,tako da rasprave i nemaju puno smisla.a istina je voda duboka.doista...
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:49   #46
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Nikada nije bio protov krscanske vjere, nego Komunizam kao drustveno uredjenje brani religijskim "politickim" organizacijama("crkvi") da se mijesaju u drzavni politicki aparat.

Za vrijeme samoupravnog socijalizma u SFRJ, niko nikome nije branio da se moli Bogu i da posjecuje religijske " kuce", samo sto se tada kao danas nije moglo imati interesa od toga sto si veliki podobni pripadnik odredjene religije, pa se upravo tada moglo vidjeti ko je zaista pravi religionist a ko nije.
Očito nemaš blagog pojma kako se živjelo u blagodatima socijalizma.

Ljudi su divljački i potpuno besmisleno proganjani zbog najbanalnijih stvari, poput krštenja djeteta, ili kićenja jelke za Božić. Takve stvari mnoge su ljude koštale zaposlenja ili napredovanja, i mnoge su otjerale u gastarbajtere ili čak u bijedu i smrt.
Moja susjeda, koja je starija generacija, pričala je kako je jednom davno, tamo neke 1960. u ponedjeljak nakon Uskrsa donijela sebi za gablec u tvornicu obično tvrdo kuhano jaje. Bez ikakvih ukrasa, obično jaje. I zbog toga je izribana po partijskom komesaru u tvornici, i zamalo je dobila otkaz... "ako se to ponovi"...

Takva je atmosfera terora tada vladala, a ne ove budalaštine da komunisti nisu bili protiv vjere o kojima ti pričaš.


Ovo o čemu ti pričaš je razdoblje par godina prije raspada komunizma, tamo negdje od 1986. ili '87. kada su i sami komunjare uvidjeli koliko je glupavo proganjati ljude zbog takvih sitnica.
Tada su čak davali proglase da "i vjernici mogu u Partiju", što im naravno nimalo nije pomoglo. Stari partijci su se zgražali, a pravi vjernici ionako ni mrtvi u to vrijeme ne bi pristupili Partiji.


Jako je žalosno i velika sramota da se danas ne uči djecu istinu o tom sramotnom razdoblju naše povijesti.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:00   #47
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Hvala vam na povratnoj informaciji u koju sam siguran da je dobronamjerna.

Molim Vas samo za preciznost. Nisam koristio termine "bigfoot" i "vilenjak". To je laz!

Termin "antikrist" je termin definiran u drustvenim znanostima. Ugledni Cambridgeov rijecnik ga je definirao za danasnje doba medju ostalim kao "onoga tko je protiv krscanske crkve" (http://dictionary.cambridge.org/dict...ish/antichrist).

Ja se nastojim ne razbacivati s terminologijom. Dakle, ako smo definirali sto je "antikrist", a jesmo, onda je jasno da je Tito kao osoba koja je bila protiv krscanske crkve, odnosno on je bio antikrist. Dao sam mnostvo primjera na ovoj temi i drugima, npr. tocka 2.e. ovdje (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=35). A komunizam je generalno protiv religije...
Oprosti što sam smetnula s uma činjenicu da tek učiš hrvatski jezik, pa muku mučiš sa složenijim rečeničnim konstrukcijama. Nigdje nisam navela da si koristio termine "bigfoot" i "vilenjak", samo ukazala na to da se u društvenim znanostima ne govori o mitskim bićima.

Hrvatski jezični portal "antikrista" definira ovako:

Quote:
1. (Antikrist) kršć. a. glavni Kristov neprijatelj koji će se pojaviti na Sudnji dan kao suprotno načelo Bogu b. onaj tko ne vjeruje u Krista c. lažni Krist d. utjelovljenje Sotone
2. pren. fam. onaj koji je samovoljan, obijestan, razuzdan, zločest
(Odnosno, prepisuje tu natuknicu iz Anićevog "Rječnika stranih riječi". Drugi izvori trenutačno mi nisu na raspolaganju.)

Dakle, prvotno značenje ili izravno označava Sotonu (mitsko biće) ili ga definira u odnosu na Krista (čije postojanje nije nikada dokazano, dakle još jedno mitsko biće).

Pojam "antikrist" u značenju "protivnik kršćanstva" u ozbiljnoj se literaturi spominje iznimno rijetko (npr. u prijevodu naslova djela Friedricha Nietzschea).

Znači, ako od drugih forumaša očekuješ preciznost, pokušaj precizno izraziti svoje misli. (Npr., "Tito je bio protivnik kršćastva".) Tek onda možemo razgovarati o tome je li ta tvoja tvrdnja istinita ili nije.

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
A molim Vas za temeljitost, ja sam Hitlera nedvojbeno definirao kao zlo, tocka 2 ovdje (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=499).
Čitaj pažljivije. Nisam rekla da "ti voliš Hitlera" nego da je tvoj kapacitet za logičko razmišljanje na razini vrtićkog djeteta koje izbacuje takve i slične fraze. Recimo, "Crkva je dobra, Tito je bio protiv Crkve, dakle Tito je zločest." Tako se ne raspravlja, nego samo diže galama.

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ali nisam ja ovdje tema nego komunizam, a ako hocete mene proucavati temeljito otvorite slobodno posebnu temu.
Otvaranje tema o drugim forumašima nije dopušteno. Nisi pročitao pravila prije registracije?


Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Mislim da Vase neistinitost prema meni zavrijedjuje ispriku. Ako se slazete?
Eto, ispričavam ti se što si mentalno zakinut. To je velika nepravda. Bolje?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:01   #48
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Očito nemaš blagog pojma kako se živjelo u blagodatima socijalizma.

Ljudi su divljački i potpuno besmisleno proganjani zbog najbanalnijih stvari, poput krštenja djeteta, ili kićenja jelke za Božić. Takve stvari mnoge su ljude koštale zaposlenja ili napredovanja, i mnoge su otjerale u gastarbajtere ili čak u bijedu i smrt.
Moja susjeda, koja je starija generacija, pričala je kako je jednom davno, tamo neke 1960. u ponedjeljak nakon Uskrsa donijela sebi za gablec u tvornicu obično tvrdo kuhano jaje. Bez ikakvih ukrasa, obično jaje. I zbog toga je izribana po partijskom komesaru u tvornici, i zamalo je dobila otkaz... "ako se to ponovi"...

Takva je atmosfera terora tada vladala, a ne ove budalaštine da komunisti nisu bili protiv vjere o kojima ti pričaš.


Ovo o čemu ti pričaš je razdoblje par godina prije raspada komunizma, tamo negdje od 1986. ili '87. kada su i sami komunjare uvidjeli koliko je glupavo proganjati ljude zbog takvih sitnica.
Tada su čak davali proglase da "i vjernici mogu u Partiju", što im naravno nimalo nije pomoglo. Stari partijci su se zgražali, a pravi vjernici ionako ni mrtvi u to vrijeme ne bi pristupili Partiji.


Jako je žalosno i velika sramota da se danas ne uči djecu istinu o tom sramotnom razdoblju naše povijesti.

Je li ovo tvoja susjeda?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:13   #49
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Očito nemaš blagog pojma kako se živjelo u blagodatima socijalizma.

Ljudi su divljački i potpuno besmisleno proganjani zbog najbanalnijih stvari, poput krštenja djeteta, ili kićenja jelke za Božić. Takve stvari mnoge su ljude koštale zaposlenja ili napredovanja, i mnoge su otjerale u gastarbajtere ili čak u bijedu i smrt.
Moja susjeda, koja je starija generacija, pričala je kako je jednom davno, tamo neke 1960. u ponedjeljak nakon Uskrsa donijela sebi za gablec u tvornicu obično tvrdo kuhano jaje. Bez ikakvih ukrasa, obično jaje. I zbog toga je izribana po partijskom komesaru u tvornici, i zamalo je dobila otkaz... "ako se to ponovi"...

Takva je atmosfera terora tada vladala, a ne ove budalaštine da komunisti nisu bili protiv vjere o kojima ti pričaš.


Ovo o čemu ti pričaš je razdoblje par godina prije raspada komunizma, tamo negdje od 1986. ili '87. kada su i sami komunjare uvidjeli koliko je glupavo proganjati ljude zbog takvih sitnica.
Tada su čak davali proglase da "i vjernici mogu u Partiju", što im naravno nimalo nije pomoglo. Stari partijci su se zgražali, a pravi vjernici ionako ni mrtvi u to vrijeme ne bi pristupili Partiji.


Jako je žalosno i velika sramota da se danas ne uči djecu istinu o tom sramotnom razdoblju naše povijesti.
Jeste, osnovnu skolu sam zavrsio na Mjesecu a ne u SFRJ pa stvarno pojma nemam koliko je u Titovo vrijeme bio manji procenat nezaposlenih, kolika je privreda izgradjena u periodu komunisticke vlasti u razdoblju od 40 godina, koliko je radnicka klasa bila zasticena i koliko se radilo socijalnoj i svakoj drugoj sigurnosti svakog gradjanina bivse drzave.

DAnas covjek moze da umre od gladi na sred ulice, niko mu nece ruku dodati, a sve veliki " vjernici"

Ocito je veliki problem sto su se hapsili kriminalci koji su u tih 45 godina i raniej pokusavali da od ovoh prostora stvore leglo fasizma, kao viseg oblika kriminala, i da nas unazade i vrate u " srednji vijek", sto je na repertoaru u ovih 25 godina.

Ne sjecam se ja da je ikome bilo zabranjeno da se " moli" Bogu i da bude religionost,a sama vjera je apstraktna kategorija pa se ne odnosui samo na crkveno i dzamijsko sljedbenistvo, i sukladno tome ju je ne moguce zabraniti, to su logicno znali i Titovi Komunisti.

Bitno je da smo danas religijski slobodni, da su nam nacional desnicari obezbijedili sva ljudska prava, tako sto su preko noci opuhali i opljackali sve ono sto je Tito gradio 4 decenije, i sve su to unistavali u " ime Boga".
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:34   #50
Deco, aj lagano odjebite s bajkama o radijatorima i kuhanim jajima. Imate na Alternativi teme o šupljoj i ravnoj Zemlji pa vjerojatno nećete imati problema tamo prodavati lakovjernima klerofašističke mitove.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:42   #51
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Jeste, osnovnu skolu sam zavrsio na Mjesecu a ne u SFRJ pa stvarno pojma nemam koliko je u Titovo vrijeme bio manji procenat nezaposlenih, kolika je privreda izgradjena u periodu komunisticke vlasti u razdoblju od 40 godina, koliko je radnicka klasa bila zasticena i koliko se radilo socijalnoj i svakoj drugoj sigurnosti svakog gradjanina bivse drzave.

DAnas covjek moze da umre od gladi na sred ulice, niko mu nece ruku dodati, a sve veliki " vjernici"

Ocito je veliki problem sto su se hapsili kriminalci koji su u tih 45 godina i raniej pokusavali da od ovoh prostora stvore leglo fasizma, kao viseg oblika kriminala, i da nas unazade i vrate u " srednji vijek", sto je na repertoaru u ovih 25 godina.

Ne sjecam se ja da je ikome bilo zabranjeno da se " moli" Bogu i da bude religionost,a sama vjera je apstraktna kategorija pa se ne odnosui samo na crkveno i dzamijsko sljedbenistvo, i sukladno tome ju je ne moguce zabraniti, to su logicno znali i Titovi Komunisti.

Bitno je da smo danas religijski slobodni, da su nam nacional desnicari obezbijedili sva ljudska prava, tako sto su preko noci opuhali i opljackali sve ono sto je Tito gradio 4 decenije, i sve su to unistavali u " ime Boga".
Jugoslavija je bila neuspjeli eksperiment. Za hrvatski narod je dobro što smo se oslobodili te satrapije i što više nismo u istoj državi sa bizantinskim Srbima, i što smo prekinuli sa eksperimentom zvanim socijalizam koji je svuda donio samo nesreću.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:54   #52
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Deco, aj lagano odjebite s bajkama o radijatorima i kuhanim jajima. Imate na Alternativi teme o šupljoj i ravnoj Zemlji pa vjerojatno nećete imati problema tamo prodavati lakovjernima klerofašističke mitove.
odjebite vi crveni s bajkama o jasenovcu i prodaji dalmacije. to nisam ja izmislio priču o radijatoru nego sam pročitao u novinama i to je ispričao čovjek nad kojim ste vi ili vaši provodili svoju represiju.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:00   #53
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Jugoslavija je bila neuspjeli eksperiment. Za hrvatski narod je dobro što smo se oslobodili te satrapije i što više nismo u istoj državi sa bizantinskim Srbima, i što smo prekinuli sa eksperimentom zvanim socijalizam koji je svuda donio samo nesreću.
Koliko vidim danas su Hrvati( Srbi, Bosanci, svejedno) sukladno demokratiji i neoliberalnom kapitalizmu koji su nakokon dobili perjanice ljudskih prava u Evropi u svakom smislu, od visina mjesecnih plata, procenta zaposlenih, jako malog procenta korupcije i kriminala u drustvu itd.

Podsjecas me pricom na one koji i u 2 svjetskom ratu nisu zeljeli da sa pravoslavcima zive u istoj drzavi, tj na one koji su na primitivan neandertalski nacin vrijednost covjeka kao pojedinca posmatrali kroz podobnost imena i prezimena, pa su protiv sebe okrenuli leglo KApitalizma Ameriku u kojoj su zapravo " socijalna davanja" ugrozenim kategorijama ljudi redovna pojava.

Juga jeste bila neuspjeli experiment, ali ne zahvaljujuci nemanju smisla svoga postojanja, nego zahvaljujuci kvarnom zapadnom kolonijalizmu koji je sve ucinio da unisti drzavu koja je zapravo bila najocitiji prakticni primjer jake socijalne drzave.

Pogledaj listu najsiromasnijih evropskih drzava, pa kad vidis da je medju najsirimasnijih 8, 6 ex Jugo republika sa ovih prostora, onda ti i dalje podrzavaj nacional kriminalce i pljuj Tita koji ih je 45 godina drzao pod " kljucem"

Licno mu zamjeram samo sto nije bio jos radikalniji, extremniji i suroviji, prema takvim crvima.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:03   #54
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Jugoslavija je bila neuspjeli eksperiment. Za hrvatski narod je dobro što smo se oslobodili te satrapije i što više nismo u istoj državi sa bizantinskim Srbima, i što smo prekinuli sa eksperimentom zvanim socijalizam koji je svuda donio samo nesreću.
što nam vrijedi da smo se oslobodili od srba kad su dobar dio hrvata isti takvi bizantinci i kad nam sad umjesto srba vladaju hercegovci i bosandžerosi i puna ih je zemlja. a to da je socijalizam svuda donio samo nesreću je floskula agenata kapitalizma i amerike.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:09   #55
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Koliko vidim danas su Hrvati( Srbi, Bosanci, svejedno) sukladno demokratiji i neoliberalnom kapitalizmu koji su nakokon dobili perjanice ljudskih prava u Evropi u svakom smislu, od visina mjesecnih plata, procenta zaposlenih, jako malog procenta korupcije i kriminala u drustvu itd.

Podsjecas me pricom na one koji i u 2 svjetskom ratu nisu zeljeli da sa pravoslavcima zive u istoj drzavi, tj na one koji su na primitivan neandertalski nacin vrijednost covjeka kao pojedinca posmatrali kroz podobnost imena i prezimena, pa su protiv sebe okrenuli leglo KApitalizma Ameriku u kojoj su zapravo " socojalna davanja" ugrozenim kategorijama ljudi redovna pojava.

Pogledaj listu najsiromasnijih evropskih drzava, pa kad vidis da je medju najsirimasnijih 8, 6 ex Jugo republika sa ovih prostora, onda ti i dalje podrzavaj nacional kriminalce i pljuj Tita koji ih je 45 godina drzao pod " kljucem"

Licno mu zamjeram samo sto nije bio jos radikalniji, extremniji i suroviji, prema takvim crvima.
Pa bilo je i onda siromaštva, otuda i emigracija, par-nepar, loši jugo auti i to. Danas ljudi imaju brdo stvari koje nisu imali onda, samo su i apetiti porasli, pa time i pritisak.

Partizani i Tito su na kraju povijesni gubitnici, jer su se borili za jugoslavenski eksperiment, umjesto za Hrvatsku.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:12   #56
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
što nam vrijedi da smo se oslobodili od srba kad su dobar dio hrvata isti takvi bizantinci i kad nam sad umjesto srba vladaju hercegovci i bosandžerosi i puna ih je zemlja. a to da je socijalizam svuda donio samo nesreću je floskula agenata kapitalizma i amerike.
Ti hercegovci i bosanci nisu nikakvi bizantinci nego naši ljudi, katolici.

Za socijalizam...pa pogledaj koliko danas ima socijalističkih država u odnosu na prije 30 godina (nekad preko dvadeset, sada pet), a i od tih pet samo Kuba i NR Koreja još drže do nekakvog marksizma.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:24   #57
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Oprosti što sam smetnula s uma činjenicu da tek učiš hrvatski jezik, pa muku mučiš sa složenijim rečeničnim konstrukcijama. Nigdje nisam navela da si koristio termine "bigfoot" i "vilenjak", samo ukazala na to da se u društvenim znanostima ne govori o mitskim bićima.

Hrvatski jezični portal "antikrista" definira ovako:

(Odnosno, prepisuje tu natuknicu iz Anićevog "Rječnika stranih riječi". Drugi izvori trenutačno mi nisu na raspolaganju.)

Dakle, prvotno značenje ili izravno označava Sotonu (mitsko biće) ili ga definira u odnosu na Krista (čije postojanje nije nikada dokazano, dakle još jedno mitsko biće).

Pojam "antikrist" u značenju "protivnik kršćanstva" u ozbiljnoj se literaturi spominje iznimno rijetko (npr. u prijevodu naslova djela Friedricha Nietzschea).

Znači, ako od drugih forumaša očekuješ preciznost, pokušaj precizno izraziti svoje misli. (Npr., "Tito je bio protivnik kršćastva".) Tek onda možemo razgovarati o tome je li ta tvoja tvrdnja istinita ili nije.

Čitaj pažljivije. Nisam rekla da "ti voliš Hitlera" nego da je tvoj kapacitet za logičko razmišljanje na razini vrtićkog djeteta koje izbacuje takve i slične fraze. Recimo, "Crkva je dobra, Tito je bio protiv Crkve, dakle Tito je zločest." Tako se ne raspravlja, nego samo diže galama.

Otvaranje tema o drugim forumašima nije dopušteno. Nisi pročitao pravila prije registracije?

Eto, ispričavam ti se što si mentalno zakinut. To je velika nepravda. Bolje?
Dijagnostificirali ste mi da sam mentalno zakinut.

Ali ako je to vasa logika u argumentaciji (s gospodinom A se bas ne slazem i vidim pogreske u njegovom izricaju i logici, znaci gospodin A je mentalno zaostao), ja je cijenim i prihvacam ispriku.

Komunikacija ima i svoj implicitni dio, odnosno neizreceni. Da ste htjeli neutralno napisati mogli ste napisati "B je dobra pojava, osoba A je protiv B, znaci osoba A je zlocesta", vjerujem da ste ciljano napisali na nacin na koji ste napisali.

Za "antikrista" sam slicnomisljenik s Nietzschea-om, odnosno logicna mi je definicija iz Cambridgeovog rijecnika. Argument da se u drugoj literaturi spominje rijetko je argumentum ad populum. Rastavi li se rijec na "anti" i "krist", Nicheova i Cambridgeova definicaja mi je jos logicnija. A kada bi pod "antikristom" mislio na Sotonu, tu rijec bih napisao velikim pocetnim slovom kao sto je i u Anicevom rijecniku napisano, s obzirom da je Sotona jedan pa je to vlastito ime (osim za ljude koje je uvjerio da ne postoji). Druga Aniceva definicija mi je izvan konteksta, s obzirom da se ne veze na korijen rijeci "krist" u znacenju krscanstva ili Isusa Krista, odnosno poopcena je a radi se o konkretnom slucaju.

S obzirom da ja u znanosti, pa i u drustvenoj, cijenim referencu iza koje netko stoji, izvolite referencu vezano za Vasu tezu da o Isusu Kristu kao povijesnoj osobi s kojom se ne slazem, a taj zakljucak izvlacim iz referenci koje su poznate po metodologiji koja je ovdje opisana https://www.gotquestions.org/hrvatsk...-postojao.html

Svakako je Vas odgovor jedan od suvislijih koji sam dobio na ovome forumu.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:44   #58
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Pa bilo je i onda siromaštva, otuda i emigracija, par-nepar, loši jugo auti i to. Danas ljudi imaju brdo stvari koje nisu imali onda, samo su i apetiti porasli, pa time i pritisak.

Partizani i Tito su na kraju povijesni gubitnici, jer su se borili za jugoslavenski eksperiment, umjesto za Hrvatsku.
Jest, Ustase su vratile Dalmaciju i Istru u sastav Hrvatske a ne Titovi komunisti i Ustase su dali Hrvatskoj pravo na referendum o odcjeljenju i nezavinosti 1974 godine, garantujuci joj drzavne granice sa kojima su zapravo mogli da rade sta su zeljeli, pa partizanska borba protiv fasizma i strane okupacije Hrvatske nije imala nikakvog smisla , daj ne pricaj nelogicne i smijesne stvari.

Naravno da danas ljudi imaju siri izbor kupovine razlicitih vrsta " proizvoda" sto je logicno jer je planeta citava napredovala u zadnjih 30tak godina, sto ne znaci da su samo ovi prostori napredniji posebno u tehnoloskom smislu, ali su u odnosu na ostatak Evrope smo dno dna u svakom smislu.

Ono sto razlikuje Tita od ovoh danasnjih " prodavaca magle" je cinjenica da je Tito starne kredite ulagao u infarstrukturu drzave , u izgradnju tvornica, u zaposljavanje ljudi, za vrijeme samopupravnog socijalizma su stanovi bili besplatni, lijecenje besplatno, obrazovanje besplatno, pasos Jugoslovenski bio postovan u svijetu itd

Sta rade nacional kriminalci danas, zaduzuju se godinama i svu tu sadaku izdvajaju samo za placanje svoje administracije i podmirivanje svojih stranackih uhljeba, nema nikakvih ulaganja u privredu koja je je skoro apsolutno mrtva, nema nikakve odgovornosti " demokrata" prema gradjanima, koji zbog svoje umne ogranicenosti i lakovjernosti zapravo zaista i ne zasluzuju da im bude bolje.

Hrvatka da nema Jadrana i da je ne vadi Turizam, bi bila olicenje siromastva, imajuci u vidi koliko su joj privredu unistle i opljackale " demokrate"

Tito je imao toliku moc da je mogao komotno praviti monarhiju u Jugi( ono sto se desava u Sj Koreji) i na taj nacin jos dugo Jugoslaviju drzati " stabilnu" ali covjek jednostavno nije bio dktator ni nista od onoga ruznog sto o njemu razni desnicarski falsifikatori istorije lazu.

Nije dinara iznio iz Jugoslavije,a nije nigdje otputovao da ne bi napravio posao u stranim drzavama za neku jugoslovensku Firmu, od njih stotina koje su Komunisti izgradili.

Logicno da je blo sirimastva i i Jugi, sto je i normalno, jer svugdje ima " nehljeba" koji nece da uce i koji ne vole da rade, ali su i takvi imali socijalnu pomoc, nikoga bivsi rezim nije ostavljao bez hljeba.

Ne postiji ni jedno drustveno uredjenje koje ce garantoivati 100%no isti socijalni status za sve gradjane, i u Komunizmu se vrijednost logicno posebno beneficirala i razlikovala se od nevrijednosti i nesposobnosti, ali nije bili Outsidera, svako je imao pravo na dostojan zivot!

Danas srednja klasa skoro pa umire, sto ce ne smao kod nas nego na kraju i na planetarnom nivou dovesti do velikih izraza nezadovoljstva masa i revolucija.

Oni koji su zeljeli da u kracem vremenskom roku zarade vece pare su logicno isli u Njemacku, pa su tamo irgetili Svabama po 16 sati na dan, itd.

Sa raspadom Juge smo se zapravo iz 23 vratili u 15 vijek, jedni smo od rijetkih naroda u Evropi koji smo dobili pravo na vremeplov kojim smo se vratili u feudalizam, na dobrom putu smo da se vratimo i u robovlasnistvo.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:54   #59
Da ti kažem nešto: meni je draža nezavisna Hrvatska sa lošijom ekonomijom nego uspješna Jugoslavija. Jugoslavija bi se kad-tad raspala, dok će Hrvatska potrajati.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:02   #60
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ti hercegovci i bosanci nisu nikakvi bizantinci nego naši ljudi, katolici.

Za socijalizam...pa pogledaj koliko danas ima socijalističkih država u odnosu na prije 30 godina (nekad preko dvadeset, sada pet), a i od tih pet samo Kuba i NR Koreja još drže do nekakvog marksizma.
Porediti monarhisticku diktaturu i autokratiju u Sj Koreji koja lici na robovlasnistvo , i diktaturu proleterijata u SSSRu koja nikada nije mogla prerasti u zeljeni Komunizam iz razloga sto je SSSR bio indistrijski slab( jos iz feedalizma) sa SFRJ u kojoj je na sceni bio samoupravni socijalizam je neozbiljno..
ZAnimljivo da su ti Kuba i Sjeverna Koreja komunisticke( zasto valjda sto su siromasne, kao i Honduras, Salvador, PAnama i ostale bijedne demokratske banana drzave sredne AMerike)) ali Kina kojom vlada samo jedna komunisticka PArtija i u kojoj na Tjenan Menu imamo jos uvijek sliku MAo Ce Tunga je valjda kapitalisticka ), pa je to ono stereotipno razmisljanje koje kaze da Komunizam zahtjeva strogu ekonomsku zatvoremost domaceg trzista( obavezno siromastvo), sto zapravo nema veze sa zdravim razumom.

Juga je upravo trebala da postane evropska Kina, ali joj zapad preko svojih fasistickih poslusnika i domacih izdajnika, na celu sa Mislosevicem( kojem su zapadnjaci obecavali svasta, pa su ga se kasnije rijesli) dohaka na kraju.

Tvoji ljudi su kazes katolici, znaci sukladno religijskom i nacionalnom idemtitetu mjeris vrijednosti covjeka, nije cudo da ne volis Komunizam, napisao bi jos nesto gore ali najbolje da prestanem sa pisanjem.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.