Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 22:34   #1241
Marionetsko kazalište Youkiza (Japan) / Frédéric Fisbach (Francuska) - Potomci uškopljenog admirala

Super
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 09:01   #1242
"Preko Trnja do Zvijezde" na ljetnim noćima teatra Exit u MUO.
Predobra predstava. Definitivno preporučam za pogledati.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 10:42   #1243
Mjuzikl Dirty Dancing u Londonu
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 01:04   #1244
Kontrabas, Exit. Medvešek je fantastičan! ne mislim na Svena :-)
vana013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 15:02   #1245
jel bio netko na lovačkom rogu?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:04   #1246
Tartuffe u Gavelli

Raskošno, zabavno i razigrano, ali ne i plitko, itekako aktualno, sjajno...

Prekrasni povijesni kostimi, prekrasna scenografija, fina i pametna režija bez nametljivog egzibicionizma, a kao kruna svega sjajna i ujednačena glumačka ostvarenja.

Odličan Enes Vejzović, također i Ozren Grabarić te Nataša Janjić koja je konačno isplivala iz uloga zaljubljenih djevojčica i pokazala se kao prava punokrvna žena koja ne preza ni od čega da bi svog naivnog muža dozvala pameti i otvorila mu oči.
Ne zaostaju ni Dijana Vidušin kao jezičava družbenica i Hrvoje Klobučar kao zaljubljeni prosac. Uglavnom, svi su odlični, ali Vejzović mi je na vrhu.

Znam da kazalište ne može promijeniti svijet i učiniti ga boljim, ispraviti nepravde u koje se ponekad čovjek sam dovede svojom glupošću i naivnošću, da se bajke ne događaju i prevaranti najčešće prođu nekažnjeno, pogotovo ako pripadaju određenim krugovima bliskima vlasti, ali ovo je predtava koja nam na kraju pokaže da na trenutak, barem u kazalištu, svijet može biti bolji nego što je i pravda biti zadovoljena, pa kad napuštamo taj kazališni svijet, napuštamo ga bez gorčine, a opet imamo o čemu misliti jer ono što se odigravalo na pozornici, svaki dan gledamo oko sebe iako su stoljeća prošla odkako je Moliere napisao svog opasnog, osporavanog i cenzuriranog Tartuffa.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:23   #1247
Potpisujem sve gore navedeno...

Tartuffe-Genijalna predstava,genijalni glumci,scenografija,kostimografija... Ma sve je bilo odlicno!
Briccck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:11   #1248
Quote:
haralampije kaže: Pogledaj post
Tartuffe u Gavelli

Raskošno, zabavno i razigrano, ali ne i plitko, itekako aktualno, sjajno...

Prekrasni povijesni kostimi, prekrasna scenografija, fina i pametna režija bez nametljivog egzibicionizma, a kao kruna svega sjajna i ujednačena glumačka ostvarenja.

Odličan Enes Vejzović, također i Ozren Grabarić te Nataša Janjić koja je konačno isplivala iz uloga zaljubljenih djevojčica i pokazala se kao prava punokrvna žena koja ne preza ni od čega da bi svog naivnog muža dozvala pameti i otvorila mu oči.
Ne zaostaju ni Dijana Vidušin kao jezičava družbenica i Hrvoje Klobučar kao zaljubljeni prosac. Uglavnom, svi su odlični, ali Vejzović mi je na vrhu.

Znam da kazalište ne može promijeniti svijet i učiniti ga boljim, ispraviti nepravde u koje se ponekad čovjek sam dovede svojom glupošću i naivnošću, da se bajke ne događaju i prevaranti najčešće prođu nekažnjeno, pogotovo ako pripadaju određenim krugovima bliskima vlasti, ali ovo je predtava koja nam na kraju pokaže da na trenutak, barem u kazalištu, svijet može biti bolji nego što je i pravda biti zadovoljena, pa kad napuštamo taj kazališni svijet, napuštamo ga bez gorčine, a opet imamo o čemu misliti jer ono što se odigravalo na pozornici, svaki dan gledamo oko sebe iako su stoljeća prošla odkako je Moliere napisao svog opasnog, osporavanog i cenzuriranog Tartuffa.
potpisujem gore navedeo... i još nadodajem:
vejzoviću svaka čast prvi puta da me je njegova gluma oduševila. pokazao je (barem meni) da i on itekako zna biti glumac.
odličan suvremeni element na kraju predstave & fantastična atmosfera kada glumci na kraju siđu u publiku i pjevaju simpatičnu francusku pjesmicu.

gavella, my favorite...
isabell-tralala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:17   #1249
"This is The Thing" u Passe Muraille. Prava stvar! A ono skroz slučajno otišo.
__________________
You, boy, owe everything to a name.
Alan 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 20:56   #1250
Quote:
isabell-tralala kaže: Pogledaj post
potpisujem gore navedeo... i još nadodajem:
vejzoviću svaka čast prvi puta da me je njegova gluma oduševila. pokazao je (barem meni) da i on itekako zna biti glumac.
odličan suvremeni element na kraju predstave & fantastična atmosfera kada glumci na kraju siđu u publiku i pjevaju simpatičnu francusku pjesmicu.

gavella, my favorite...
Ma nemoj, kad sam čitala gornji komentar, baš sam si mislila da mora da je neka greška. Do sada mi je uvijek bio loš, mada, na TV-u sasvim druga priča.

Idem sljedeći tjedan, baš se veselim.

Gavella je i meni najbolja ( mada nisam nikada bila u VG ).
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 00:55   #1251
tartuffe se i meni svidio.

vodim ljude u kazalište, očekuju da im bude zabavno, onako hahaha zabavno, mogu li ih voditi na kontrabas? ok su do sad reagirali na exit (shakespeare na exit, kako misliš mene nema, kauboje...).
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 18:23   #1252
što sam gledao zadnje u kazalištu?
Čini mi se labuđe jezero u HNK. Mislim da, da. To je bilo ovo godine
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:39   #1253
Prošli sam tjedan gledala dvije predstave na festivalu svjetskog kazališta-Ulica Vandenbranden 32(odlična predstava,ples,scenografija!) i Moj tajni vrt(odlična gluma,ali za mene pomalo neshvatljiva).
A sad upravo sam se vratila sa generalne probe od predstave Posudi mi tenor!(kazalište Komedija) odlična predstava,zbilja presmiješna! hohoohhooo
__________________
Ars longa, vita brevis
vauvau! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:46   #1254
Quote:
vauvau! kaže: Pogledaj post
A sad upravo sam se vratila sa generalne probe od predstave Posudi mi tenor!(kazalište Komedija) odlična predstava,zbilja presmiješna! hohoohhooo
zar gledatelji smiju prisustvovati generalnoj probi? znam da je sutra premijera
rubi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:01   #1255
zadnje sam gledala 'Kauboje' i to 2. put i toliko su dobri da mislim da ću i 3.
Norah102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:12   #1256
smiju,samo se mora saznati kada je,a to malo ljudi zna.
__________________
Ars longa, vita brevis
vauvau! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:25   #1257
INTERFACE plesnu predstavu u ZKM-u

i nisam oduševljena je blagi izraz....mrzim takav pretenciozni pristup teatru..ples je izraćajno sredstvo i mnogo toga može dočarati, međutim kada je predstava bez koncepta, nabacana i kada plesači djeluju kao da nisu dovoljno dobro uvježbali koreografiju onda je cjelokupni dojam razočaravajući.

loš koncept, ako uoće postoji, nije jedina mana ove predstave, nego mi se čini da je nekoliko plesača sdasvim pogrešno izabrano,,njihovoj konstituciji i gracioznosti više odgovara nježniji tip izraćaja..ovdje se, bar po meni tražila eenergičnost..eksplozivnost.....što je samo nekoliko plesača uspjelo dočarat..

sve u svemu, izgubljeno vrijeme..

eh da, jedino je jako pohvalan dizajn plakata-prospekta , koji potpisuje Studio Cuculić, fantastični su i nikad ne razočaraju!
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 13:57   #1258
Lovački rog, predstava odlična, da je vrijeme poslužilo otišla bi još jednom.Tomićevo Čudo u poskokovoj dragi u Kerempuhu - totalna katastrofa, ne preporućam.
__________________
Duobus litigantibus tertius gaudet
Dashiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:00   #1259
lovački rog. definitivno za pogledati, slažem se.

i uskoro idem na shakespearea na exit u exitu. treći put <3
__________________
ako znaš bilo što.
azra3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 16:22   #1260
Je li netko gledao Tartuffe u Gavelli? Kakva je predstava, koliko dugo traje?
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.