Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 18:41   #81
e da, o tajnim kupcima je već bilo riječi pa si malo potraži
candy24girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:53   #82
Quote:
candy24girl kaže: Pogledaj post
e da, o tajnim kupcima je već bilo riječi pa si malo potraži
znam..
daki0904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:16   #83
Quote:
candy24girl kaže: Pogledaj post
naravno da nije
treba raditi taj posao da bi čovjek shvatio neke stvari.
ima svakakvih trgovaca ali vjeruj mi još čudniji su kupci sa svojim bahačenjem. previše toga si daju za pravo.
npr. prošli vikend došao neki lik i glumi on kao nekog frajera, bahati se, kao tko sam ja. velika faca, a ja sam jedna obična prodavačica njemu na usluzi i on će ti meni: daj mi donesi ovo, daj mi pokaži ono i bla bla gnjavio me 45 min. na kraju nakupovao on stvari za oko 2500 kn i plača on maestro kartocom ... odbijeno. pokuša mastercard ... odbijeno. pokuša amex ... odbijeno! i odjednom nestade sva ta bahatost i pokupi se iz dučana podvijena repa

u zadnje vrijeme su ljudi postali stvarno arogantni i bahati.. ako ih ne usluzis isti cas spominju zvanje sefa, vriste, prijete da ce otici kod konkurencije i sl.. bezveze mi je fora kupac je uvijek u pravu.. i ne kuzim stav ljudi da su bolji od drugih.. na temelju cega to zakljuce??
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 13:47   #84
Quote:
masa kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme su ljudi postali stvarno arogantni i bahati.. ako ih ne usluzis isti cas spominju zvanje sefa, vriste, prijete da ce otici kod konkurencije i sl.. bezveze mi je fora kupac je uvijek u pravu.. i ne kuzim stav ljudi da su bolji od drugih.. na temelju cega to zakljuce??
da, kupac je uvijek u pravu. sve je onako kako on kaže, samo nek ostavi novac i ide van. tako tvrde šefovi i oni kojima ide taj novac. ali dok ja moram slušati njegove bljuvotine i nebuloze .. ne nikako nije u pravu niti će po mom ikada biti. no never mind, ponekad znam reći: da tako je, a u sebi mislim samo idi i ostavi me na miru ali ovo sve je već offtopic.
candy24girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:25   #85
Quote:
daki0904 kaže: Pogledaj post
Evo, da Vas pitam..
Je netko radio kao tajni kupac, kakva su iskustva?
Ja sam se javila jednom na oglas, riješila naki test i kao sad ja mogu biti tajni kupac za Mc Donalds. Uglavnom, daju 47 kn za jednu posjetu. 27 kn za meni, i 20 kn je tvoja zarada. Nisam imala vremena na kraju za to, a i malo mi je to novaca bilo.
zlato gogino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:46   #86
Quote:
zlato gogino kaže: Pogledaj post
Ja sam se javila jednom na oglas, riješila naki test i kao sad ja mogu biti tajni kupac za Mc Donalds. Uglavnom, daju 47 kn za jednu posjetu. 27 kn za meni, i 20 kn je tvoja zarada. Nisam imala vremena na kraju za to, a i malo mi je to novaca bilo.
pa sto ce to mc donaldsu
tamo se ionako sve prebrzo odvija, uopce nemas kontakt s prodavacem osim sto ispalis sto hoces i on ti to ekspresno izbaci
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:51   #87
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
pa sto ce to mc donaldsu
tamo se ionako sve prebrzo odvija, uopce nemas kontakt s prodavacem osim sto ispalis sto hoces i on ti to ekspresno izbaci
Eee, u tom je fora! Da vidiš koliko će brzo to ispalit! Trebaju ti dvije štoperice, i mjeriš vrijeme o kad to pozdrave, dok kažeš nnarudžbu i dok naručeno dobiješ, pa čistoća i tak!
zlato gogino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:56   #88
ja sam na faksu radila seminar na tu temu i posao mi se ne čini baš tako jednostavan! mjeri ovo, mjeri ono, u isto vrijeme opazi ovo, zapamti svakojaki detalj...puno posla, ali sam čula da se tu da lako zaraditi...bar mi je tak rekla teta u agenciji koju sam intervjuirala...
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:33   #89
Question

Quote:
zlato gogino kaže: Pogledaj post
Eee, u tom je fora! Da vidiš koliko će brzo to ispalit! Trebaju ti dvije štoperice, i mjeriš vrijeme o kad to pozdrave, dok kažeš nnarudžbu i dok naručeno dobiješ, pa čistoća i tak!
Šta si probo?? Da te pitam nakon koliko vremena ti plate?? Bila sam sredinom 10 mjeseca i još nisam dobila lovu za to! Svako koliko imaš zadatak??
daki0904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 23:36   #90
Quote:
daki0904 kaže: Pogledaj post
Šta si probo?? Da te pitam nakon koliko vremena ti plate?? Bila sam sredinom 10 mjeseca i još nisam dobila lovu za to! Svako koliko imaš zadatak??
Ma slali su mi raspored kao posjete su tad i tad, ali nisam nikad otišla. Premalo mi je to bilo para, a i nisam bila tim danima u Zagrebu.
zlato gogino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 01:45   #91
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
pa sto ce to mc donaldsu
tamo se ionako sve prebrzo odvija, uopce nemas kontakt s prodavacem osim sto ispalis sto hoces i on ti to ekspresno izbaci
Ja sam radila u McDonald'su. I ocjenjivali su nas tajni kupci. Ocjenjuju ti sve živo; ljubaznost, brzinu, urednost, da li si primjenio sugestivnu prodaju ili povećanje prodaje... Bilo je više stavki.

Sad bi mi bilo fora naći se s "druge strane" tj. da ja ocjenjujem.

Quote:
zlato gogino kaže: Pogledaj post
Ja sam se javila jednom na oglas, riješila naki test i kao sad ja mogu biti tajni kupac za Mc Donalds. Uglavnom, daju 47 kn za jednu posjetu. 27 kn za meni, i 20 kn je tvoja zarada. Nisam imala vremena na kraju za to, a i malo mi je to novaca bilo.
Di si se to javila? Gdje je bio oglas, tko je poslodavac? Može malo više info???
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 11:32   #92
Thumbs up

Di si se to javila? Gdje je bio oglas, tko je poslodavac? Može malo više info???[/QUOTE]

International Service Check ti je firma pa malo potraži..
Pozdrav!
daki0904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:48   #93
FUJ!!!!!!! Ne bi to nikad radila! Jadne tete po dućanima rade za 2 500 kn, u nesnosnim uvjetima i dođe neka balavica kojoj se ona ne nasmije (jer ima pun kufer PRAVIH briga i problema) i za njenih 20 kn koje dobije po anketi joj kompromitira posao! Gade mi se te agencije! Prodavačice bi bile ljubaznije kad bi mušterije bile civilzirane,a poslodavci pružali bolje uvjete i plaću. To je jedina računica. A nikakva Heraklea i sl. neće otkriti ništa spektakularno šaljući potplaćene studoše na teren!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:41   #94
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Prodavačice bi bile ljubaznije kad bi mušterije bile civilzirane
Pa ne znam...
Ja kad negdje dođem sam ljubazna prema prodavačici, ne vidim razloga da ona bude neljubazna. A zna biti.
E sad pitanje je i samog tajnog kupca, ja predpostavljam da se oni "normalno" ponašaju i da nemaš razloga biti nadrkan prema njima, ako su oni normalni prema tebi.

Ašto se tiče Mc-a, dok sam tamo radila, bilo je svakakvih kretena i ne možeš biti prema svakome ljubazan, ali tajni kupci su valjda pristojni?!?? Ili oni moraju testirat kako se prodavači odnose prema nekulturnima? Ne vjerujem.
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:37   #95
u principu tajni kupac ničim nebi smio odati da je tajni.u tome i je poanta.samo što su naši tajni kupci nedovoljno educirani za svoj posao pa ti doslovno pišu za pultom dok ih ti poslužuješ .
i nikako nesmiju biti bahati i tražiti nešto nemoguće.ponašanje im mora biti što neprimjetnije.
ali reci ti hrvatu kvazi nebalkancu da se tako ponaša.što više bahat to si je sam sebi u očima veća faca
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 23:32   #96
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
samo što su naši tajni kupci nedovoljno educirani za svoj posao pa ti doslovno pišu za pultom dok ih ti poslužuješ .
Nije istina. Ja nikada nisam prepoznala tajnog kupca... Par puta sam za nekog, (vjerojatno krivo) pomislila; ovaj je, ovaj je, onda dođe izvještaj i uopće se ne sjećam tog događaja. Mislim da su kod mene svaki put ful dobro odradili.


Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
nikako nesmiju biti bahati i tražiti nešto nemoguće.
E pa s time se slažem, ali sam napisala da ne vidim razloga zašto bi neka prodavačica bila neljubazna prema tajnom kupcu, ako se ovaj korektno ponaša?!
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:22   #97
Ja sam radila kao tajni kupac u Heraklei par godina. Prvo izaberes koji ducan hoces posjetiti, onda ti oni jave jesi dobio taj ducan ili ne. Najcesce su to veliki soping centri ili benzinske, pa cak i wellnes centri. I najcesce moras kupiti za neki iznos koji ti oni u cjelosti vrate, al buduci da si ti nesto kupio, to ostane tebi, pa nema tu zarade. A u zadnje vrijeme su zaposlili puno ljudi pa rijetko dobivas poslove. Kad odes u ducan, dobijes detaljan upitnik i bas moras pratiti pitanja, odredjene proizvode i poslje to sve detaljno moras objasniti u izvjestaju.
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 18:51   #98
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
I najcesce moras kupiti za neki iznos koji ti oni u cjelosti vrate, al buduci da si ti nesto kupio, to ostane tebi, pa nema tu zarade.
Totalni shit! Kaj ću račun za vodu platiti s tri čokolade i 7 litara benzina?! Zato baš ne volim te samoprozvane uspješne agencije. Kad sam vidjela Heraklein oglas na Posao.hr, došlo mi je zlo. Isfuravaju neku mladenačku spiku koja nije ni prikladna ni poželjna u poslovnoj korespondenciji. Malo opuštenosti nije nikoga ubilo, ali već to dovoljno govori koliko ozbiljno shvaćaju buduće zaposlenike. Ne čudi me da na taj način tretiraju tajne kupce.

Zaključak: tajni kupac priušti prodavačici otkaz za košaricu špeceraja, a velike ribe dijele dobit!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 19:32   #99
Exclamation

Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Totalni shit! Kaj ću račun za vodu platiti s tri čokolade i 7 litara benzina?! Zato baš ne volim te samoprozvane uspješne agencije. Kad sam vidjela Heraklein oglas na Posao.hr, došlo mi je zlo. Isfuravaju neku mladenačku spiku koja nije ni prikladna ni poželjna u poslovnoj korespondenciji. Malo opuštenosti nije nikoga ubilo, ali već to dovoljno govori koliko ozbiljno shvaćaju buduće zaposlenike. Ne čudi me da na taj način tretiraju tajne kupce.

Zaključak: tajni kupac priušti prodavačici otkaz za košaricu špeceraja, a velike ribe dijele dobit!
Nije baš sve tako kao šta ti misliš..
daki0904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 01:01   #100
Quote:
Cydonia kaže: Pogledaj post
Ja sam radila u McDonald'su. I ocjenjivali su nas tajni kupci. Ocjenjuju ti sve živo; ljubaznost, brzinu, urednost, da li si primjenio sugestivnu prodaju ili povećanje prodaje... Bilo je više stavki.

Sad bi mi bilo fora naći se s "druge strane" tj. da ja ocjenjujem.


Di si se to javila? Gdje je bio oglas, tko je poslodavac? Može malo više info???
Ja sam oglas našla na "moj posao".
zlato gogino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.