Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2007., 17:31   #61
a je li me moze zaboliti zeludac od ibuprofena
prije nekih 6 g sam imala gastirtis i bila na kurama oko 2 g i sad se pazim i crnog vraga, pa me strah da ne pokrenem lavinu ponovo

i kod nas mi je doktor tako prije nekih 6 g ustanovio da ove glavobolje prije stvari su zbog velikih promjena hormona (policisticni jajnici + visak muskih hormona) i bila sam na anti bebi i sve je bilo ok, sad sam i bila na operaciji dizanje cista i laparoskopiji sto se toga tice pa mislim da se to sad treba malo ustaliti i vidjeti kako ce biti dalje
pa cemo onda krenuti u ganjanje specijliste sljedece 3 g
pravo da ti kazem muka me i od same pomisli
pa se nadam d ce se to regulirati samo od sebe

a sto se promjena temperature tice i to sam gledala (vezano je s usima) to je specijalist kojeg sam cekala 7 mj nakon sto sam imala napade da je moj doktor mislio da mi nesto nije u redu sa srcem kako je preskakalo,
tako da nije da nisam isla u doktora isla sam, ali nije nista ozbiljno i bolje je ne cackat mecku jer ce me nakljukat ko tuku bez potrebe
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 19:30   #62
da ali ako paracetamol ne djeluje onda ocito treba posegnut za brufenom?
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 20:45   #63
U to o gastritisu nisam znala.Zaboravi na brufen i moju preporuku.
To su problemi foruma kada se naknadno doznaju neki podaci pa sigurno
forum kao takav nije idealan za savjete.

Nadam se da če tvoja glavobolja proći no več ako si ustanovila da ti je ok poslje cafetina pokušaj ga nabaviti.Trenutno mi ništa slično cafetinu nepada na pamet

Dali si probala jedan narodni lijek recimo mome mužu kod jačih glavobolja koje ne prestaju na analgetike povremeno pomogne crna kava s limunom
Je da je malo "čudan" okus no provjereno djeluje
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 13:07   #64
sta ste jadne ljude nasopali s teorijama zavjere... caffetin sadrzi jednu sasvim normalnu kombinaciju koja se koristi pri dugotrajnim migrenama jer ne nadrazuje zeludac ko aspirin.. a to sto se neko s tim sopa, pa mislim postoje i alkoholicari pa ne trebamo zabranit alkohol...

inace: gdin. schwaler sveznajuci je pitao nesto za eu

lijekovi u francuskoj ak ne hablas francuski, delivre sans ordonance znaci bez recepta, tu frazu mozes nac recimo kod claradol codeine, codoliprane, gaosedal codeine....

a ako mu nije dosta eu idemo dalje

lijekovi u us
missB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:22   #65
I ja sam jedna od onih koje često boli glava. Pijem kafetin, avamigran,
naglasin, aspirin+c i neznam što sve ne.
Naravno ne sve odjednom.
Činim to kako se ne bi postala ovisnik o jednom lijeku.
Imam povrameno strašne glavobolje, u predjelu očiju i sljepoočnica. dakle, uvijek na istom mjestu.
Molila bi ako mi netko može reć što bi bilo najbolje za mene.
__________________
moj život
Mojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:42   #66
Quote:
Gabriela kaže: Pogledaj post
Tu sam gledala nešto o oštećenjima jetre pa sam se malo prepala jer ja imam glavobolje i u prosjeku popijem jednu tabletu caffetina tjedno. Zanima me koliko je caffetin opasan?
Ma ništ ti nebude od jedne tablete tjedno,a doktor bespotrebno diže paniku zbog jadnih 10 miligramcica kodeina.
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:28   #67
pozdrav svima
nova sam na forumu
zanima me sledece>
Koliko je potrebno vremena da kafetin tj. codeine nestane iz organizma?
Pokusavam da provalim da li se brat, bivsi heroinski zavisnik, ponovo gudra. Test je pozitivan, a on me ubedjuje da je to zato sto non stop pije kafetine. Pre nego skocim u vatru volela bih da se vise informisem.
puno hvala
vinjeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 02:33   #68
zavisnost

Prvo izvinjavam se na moj Hrvatski, nadam se da cete uspjeti nekako da protumacite sta pisem!
Ja sam bio visegodisnji zavisnik kafetina! BUDITE SIGURNI DA KAFETIN STVARA ZAVISNOST!
Makedonac sam, kafetin sadrzi kodein, sastojka koja se nalazi u afionom (mislim da se kod vas afion zove opium ili nesto slicno). Makedonija proizvodi najkvalitetniji afion na svijetu (mozda to niste znali, mak. opium sadrzi 14 morfijske jedinice, dok Pakistanski je drugi-7 morfijske jedinice, a Kolumbijski-samo 3.5).
Zbog ceste glavobolje pio sam i po 15-20 kafetina mesecno, ponekad i po 3 na dan. Posle specijalistickih pregleda (puno njih) ustanovilo se da nema nikakvo oboljenje sem to da sam meteoropata i to sto sam vec postao zavisnik kafetina, koji je bio uzrok vecinu glavobolja. Nekoliko meseci sam pio propisanu terapiju neuropsihijatra, broj glavobolja se namalio, mada opet imam glavobolje, ali na srecu nisu tako jake kao nekad. Sad za glavubolju mi pomaze i aspirin (500 mg) ili brufen, ponekad cak i ventor. I danas desava se kad-tad da popijem po neki kafetin, kada su mi glavobolje prejake, ali izbegavam ih.
Nadam ce bar nekom moj post biti od koristi.
Ohrid_mkd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 10:38   #69
Hm, Caffetin pijem samo u nuždi, kod migrene, i mogu reći da mi je odvratno gorak, pola sata ga osjetim u ustima nakon gutanja, a i "grize" me za želudac pa ga izbjegavam. Kakav je Caffetin Cold mislim da neću isprobavati, i ovaj mi je prejak.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 22:49   #70
pozdrav svima!

Ja kad iman glavobolju pomaze jedino kafetin!
Sve ovo drugo su bombomcici za njega i on mi samo odnese glavobolju.
Madutim zabrinuli su me zadnji zdravstveni nalazi (jetra je u pitanju-povisene jetrene probe) pa me zanima jel to moze bit razlog?
Koju alternativu ima kafetin ovi neofen nurofen andol paracetamol su nule za ove moje bolove!
Kad smo vec kod jetre imaju li te jetrene probe veze sa cjepljenjem protiv zutice, buduci sam primio prva 2 cjepiva i imam jos jedno u 2 misec?

Unaprid hvala i puno pozdrava!
anja_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:05   #71
Kada sam uzimala tablete protiv menstrualnih bolova,vrlo brzo bih razvila toleranciju prema njima i nakon nekog vremena sam pila pune šake...Dok nisam otkrila "caffetin",godinama pijem po 2 tablete kada me zaboli glava ili stomak.I UVIJEK pomogne.I ne moram povećavati dozu.Ali da sam ovisna o njima,jesam.Već mi se godinama nije desilo da ih nemam,kuda god da idem,imam "caffetin" u džepu.Jednom mi se desilo da sam ga zaboravila kući,oblio me je hladan znoj,dobila sam napad panike,naravno da me je i glava zaboljela i onda sam trčala u ljekarnu da ga kupim.Tek sam se onda smirila.Ali to je tako.Glava me nekada boli 3 puta tjedno,nekada niti jedan put u mjesec dana.Ovisi i o vremenu.Bila sam kod doktora,sve je ok ali ja te tablete jednostavno MORAM imati.Kada me glava zaboli,ništa mi drugo ne pomaže a moje glavobolje su takvog intanziteta da ih ne mogu i ne želim trpiti.Ovako,čvaknem 2 komada,sve prođe i svijet je opet ok
A i definitivno nisam primjetila da mi šteti za želudac ili bilo šta drugo
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 09:58   #72
Sve što sadržava sastojak maka kodein ( bez obzira o kojem se analgetiku radi ) u većim dnevnim količinama je opasno, naročito ako se kombinira sa drugim opijatima ( apaurin, lexaurin, misar, normabel i sl), odniosno većinom anksiolitika jer su svi više manje benzodiazepini.
Hektor_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:25   #73
danas sam se baš iznenadila u ljekarni,nisam baš u toku.krenula sam kupiti neke tablete za glavu,i mislim si što ću ,pa tražim plivadon,i kaže da mi ljekarnica da su po novom plivadon i caffetin na recept.tako da sam kupila neofen.

jel to nešto skroz friško?
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 00:14   #74
Quote:
marcella kaže: Pogledaj post
danas sam se baš iznenadila u ljekarni,nisam baš u toku.krenula sam kupiti neke tablete za glavu,i mislim si što ću ,pa tražim plivadon,i kaže da mi ljekarnica da su po novom plivadon i caffetin na recept.tako da sam kupila neofen.

jel to nešto skroz friško?
zaj.... la te
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 08:27   #75
Quote:
marcella kaže: Pogledaj post
danas sam se baš iznenadila u ljekarni,nisam baš u toku.krenula sam kupiti neke tablete za glavu,i mislim si što ću ,pa tražim plivadon,i kaže da mi ljekarnica da su po novom plivadon i caffetin na recept.tako da sam kupila neofen.

jel to nešto skroz friško?
Ja sam Plivadon kupila bez recepta.
Čula sam i za te najave.
Nije Plivadon baš bezazlen (kao i svaki lijekovi), kad ga popijem skroz se ošamućeno i čudno osjećam, zbog kofeina u njemu.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 09:48   #76
Za svaku glavobolju uzmem kafetin, najbrže mi djeluje.
Toliko lošeg piše na ovim stranicama o njemu, zbilja bi trebalo prijeći na nešto drugo.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 11:48   #77
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Ja sam Plivadon kupila bez recepta.
Čula sam i za te najave.
Nije Plivadon baš bezazlen (kao i svaki lijekovi), kad ga popijem skroz se ošamućeno i čudno osjećam, zbog kofeina u njemu.
Kodeina....
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 11:49   #78
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Za svaku glavobolju uzmem kafetin, najbrže mi djeluje.
Toliko lošeg piše na ovim stranicama o njemu, zbilja bi trebalo prijeći na nešto drugo.
Probaj s 2 nurofena (liquid)... to ti je 400mg ibuprofena i trebalo bi pomoći...
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:43   #79
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
Probaj s 2 nurofena (liquid)... to ti je 400mg ibuprofena i trebalo bi pomoći...
Neurofen još nisam pila. Moram probati.

Ibuprofen u neofenu, treba mi 400mg, oni od 200 za glavobolju ne radi ništa
Jučer sam imala luđačku glavobolju cijeli dan, popila sam 3 ili 4 kafetina u toku dana. Cijeli sam dan vizualizirala jadnu jetru koja se muči i svašta nešto zbog ovog topica
Srećom, tako jako glavobolje mi nisu dosta česte.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 17:42   #80
Pitanje: da li je ibuprofen štetan? Koristim ibuprofen 600 mg za žestoku bol nakon endodontskog zahvata. Nije da se kljukam, ali me čisto zanima. Hvala!
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.