Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2008., 14:54   #81
Francuski buldog stigao kući i šta sad?

Usmjerite me i dijelite savjete, kujica 3 mj stara prekrasna i preslatka stigla kući,... kako istrenirati odlazak na wc van?
nutellica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 15:55   #82
Kao prvo hoćemo slikice, čim više, tim bolje...

Kao drugo, mislim da si se oko tih stvari koje ovdje tražiš trebala informirati prije nego je malecka došla k vama. Niš osobno, al ono, tak bi ja napravila, čisto da si olakšam suživot s pesekom...

A kao treče, nemam nikakvih pametnih savjeta, jer psa nemam (na žalost, nemam uvjete idealne, a bez toga ni misliti na psa, jer sam se preselila nedavno i u nastojanju smo da stvorimo te uvjete...jedva čekam), al ih obožavam i morala sam doći malo seruckat, pogotovo jer se radi o bulldogu, mojoj neostvarenoj i bolnoj ljubavi.
LeNa_J is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:09   #83
Prvo slikice....
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:42   #84
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Prvo slikice....
Trenutno sam na poslu pa će slikice stići kada stignem kući.

Kakva su iskustva koliko treba psiću da skuži da se neke stvari baš ne rade svuda gde stigne. Savjeti 15 min nakon hranjenja van, kod nas ne pale... nama treba odmor i spavanje nakon jela pa kada se probudimo ODMAH!
Problem je što to radi jako često svakih sat - dva pa je tu problem.
Pomozite savjetom i prenesite iskustvo.
nutellica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 23:43   #85
prvo nadam se da je primio sva tri cjepiva i da moze ici vanka.
Ako je moguce svakih sat vremena ga izvodite narucito nakon jela i spavanja.Cim se probudi istog trena VAN.Kad ste vani nemojte ju razigravati nego pustite da njuska i sama ce to obaviti.Kasnije kad skuzi iznosite ju svaka 2 h,pa svaka 3h pa svaka 4h... sve ce to doci s vremenom stoga ne brinite nece vam cijeli zivot piskit po kuci.
Neki kupe pelene koje se prostru na pod i onda pas tamo obavlja nuzdu ali onda ga je tesko kasnije odviknuti od toga jer ce zapamtiti da tamo obavlja nuzdu i trpit ce u setnji i nece nista obaviti dok ne udje u stan i fino se istrese na svoju pelenu
Jako je vazno nakon svake nuzde obavljene na pravom mjestu dati nagradu(omiljeni keksic+rijeci tipa "bravo curo...")
sretno
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 09:53   #86
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
prvo nadam se da je primio sva tri cjepiva i da moze ici vanka.
Ako je moguce svakih sat vremena ga izvodite narucito nakon jela i spavanja.Cim se probudi istog trena VAN.Kad ste vani nemojte ju razigravati nego pustite da njuska i sama ce to obaviti.Kasnije kad skuzi iznosite ju svaka 2 h,pa svaka 3h pa svaka 4h... sve ce to doci s vremenom stoga ne brinite nece vam cijeli zivot piskit po kuci.
Neki kupe pelene koje se prostru na pod i onda pas tamo obavlja nuzdu ali onda ga je tesko kasnije odviknuti od toga jer ce zapamtiti da tamo obavlja nuzdu i trpit ce u setnji i nece nista obaviti dok ne udje u stan i fino se istrese na svoju pelenu
Jako je vazno nakon svake nuzde obavljene na pravom mjestu dati nagradu(omiljeni keksic+rijeci tipa "bravo curo...")
sretno
Hvala na savjetu, počinjemo istog trena s uputama.
Što se tiče cjepiva primila je jedno, sutra trebamo ići na drugo i očišćena je više puta od parazita. Rekli su nam dva cjepiva a bjesnoća nakon 6 mj. Je li to ok?
nutellica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 13:46   #87
Preporučuje se tri cjepiva a bjesnoća se ne čeka toliko.To veterinar inače savjetuje,ako je pas sitan ,onda se može počekati,uobičajeno je prije.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 20:19   #88
Quote:
xxaryssxx kaže: Pogledaj post
Ma nema brige, mi već imamo boks, a i da nemamo , nikako ne bih vezala psa. Moja susjeda ima psa, nekog mješanca pekinezera, drži ga na lancu, pas nema kućicu, ne hrani ga sa hranom za pse nego ostatcima ručka ( užasss) , a taj pas zna biti i do tjedan dana bez vode...

spomenula si da već imaš boks za psa , razmisli dal će on boraviti s Vama kad ćete putovati jer ako ne živi s Vama u kući , hoće li s Vama putovati u autu i biti npr u apartmanu ?
ja sam ponosni vlasnik 11 mj labradora , zbilja su za svaku pohvalu i treba sa njim raditi od početka.
ovdje uvijek možeš sve pitati jer uvijek će te netko savjetovati.
gdje ćeš ga kupiti ? ako ćete ga uzimati mladog tj obično kada se uzimaju , npr. 2 mjeseca starosti onda se morate raspitati o leglima u hr jer je najzgodnije kupiti čistrokrvnog. pogledajte koji uzgajivać ima sada leglo.
Theo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 02:05   #89
ae daj koju sliku molim teee
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 11:02   #90
3 cjepiva svakako.Jebes 100kn al onda si sigurna!
Daj nam slikice!!!I molim te napisi odakle je!
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 13:54   #91
Nutellica, daj mi reci od kud je francuzić?
Evo i ja imam francuza starog tri godine ali mi nismo imali nikakvih problema sa piškenjem ni kakanjem po doma jer nam je došao naučen na pelenicu piškit. Kakio nije nikad doma samo se je znao stati pred vrata i zurit naizmjenice u vrata pa u nas kad mu je bilo sila. Ovo što je netko napisao za pelenicu da se peseki naviknu pa piškaju stalno nije baš istina. Naime, nama je na sreću pas stigao na ljeto pa smo mogli više puta po lijepom vremenu ići van ali svaki puta kad se vani popiškio ili pokakio smo mu govorili "BRAVO"" i davali mu neki put neku nagradicu a kad bi se popiškio doma na pelenu je skužio da ne dobiva nikakvu nagradu ni odobravanje od nas pa je jednostavno prestao to doma obavljati nego samo vani. Znam da će te čudno ljudi gledati vani dok oduševljeno vičeš psu BRAVO dok kaka ali briga te..
Inače, odmah da ti kažem da sad pošto je već došlo ljeto i vrućine su krenule izbjegavaš dulje boravke vani i igranja bacanja lopte ili slično jer naši francuzići iznimno teško (puno više nego bilo koja druga pasmina) podnose vrućinu pa bi ti pesek mogao kolabrirati. Eto baš prošli vikend u Velikoj Gorici je jedan francuz na izložbi pao u nesvjest ali na svu sreću nakon pola sata hlađenja pod klimom se oporavio ali zna im i srćeko otići i svašta pa pazi jako na to..
Cijepljenje protiv bjesnoće nije potrebno obaviti prije 6.-og mjeseca pesekovog života a kad ideš ga protiv bjesnoće cijepiti odmah ga i čipiraš i to je to..
A tri cijepljenja prije izlaska van svakako iako me čudi što pesek sa svoja tri mjeseca ima samo jedno cijepljenje obavljeno..
Do sada je već mogo primiti i treće dok je kod tebe..
Ali dobro.. Uglavnom, one fore - može i poslije dva cijepljenja ali da se ne druži s drugim psima su idiotizmi jer ako psa furaš na livadicu gdje su se drugi peseki popišali ili pokakali tako se prenose te zaraze protiv kojih ga cijepiš a ne preko kontakta s drugim psom tipa igranje...
Želim Ti svu sreću sa Tvojom francuzicom - ja svojeg ne bi mijenjala ni za što na svijetu..
Naše predivne giconje..
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:08   #92
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
prijašnji post je prenesen sa ŠAPICE

Što pas ne smije jesti

Svinjetina
Grahorice
Zeljarice
Kiselo voće
Povrće preko 5% u obroku
Kravlje mlijeko i opčenito mliječni proizvodi u kojima postoji laktoza.Postoje naime mlijeka posebno pripravljena, bez laktoze.
Bubreg--------u večim količinama
Jetra --------- "
Kosti - ne pileće ni pureće (može juneće i goveđe, sirove ili kuhane) Sirove pripazite da su kontroliranog uzgoja, jer naime ničim nemožete ubit mikrobe ili bakterije
Integralne žitarice " (neprobavljivi ugljikohidrati)
ljusku, celulozu,probavljaju samo preživači
Ulja, termički obrađivana(pržena jetrica, kolačići...)
Začini svi(osim slatke mljevane paprike-20% C-vit)
Sol
Šećer, čokolade i sve one idiotarije kojima sebi uljepšavamo"
život i narušavamo zdravlje.
Masnoće animalnog porijekla preko 10% u obroku

Kruh - može star dva tri dana.
Luk-crveni-ako nije sviježe nasjeckan.Nakon vrlo kratkog vre
mena postane toxičan ako stoji nasjeckan.
.......................
Također preneseno sa priješnje stranice
Na žalost niste dovoljno dobro upućeni vezano za problematiku kostiju, a bilo bi šteta da se nekom neznanje "obije u glavu".

Dakle ; O KOSTIMA - OBAVEZNO PROČITATI.

(Ujedno molim moderatore, da u quotiranom postu isprave netočan navod o kostima, kako bi mogli ovaj moj post obrisati)
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:36   #93
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Na žalost niste dovoljno dobro upućeni vezano za problematiku kostiju, a bilo bi šteta da se nekom neznanje "obije u glavu".

Dakle ; O KOSTIMA - OBAVEZNO PROČITATI.

(Ujedno molim moderatore, da u quotiranom postu isprave netočan navod o kostima, kako bi mogli ovaj moj post obrisati)
Ne znam zašto bi se obrisalo, znam nekoliko veterinara koji će se složiti s onime što je citirano. Naravno, nezačinjeno ili odsoljeno, ali mnogi smatraju da je goveđa koljenica (ili juneća) nešto na čemu pas najbolje očisti zube, plus što posisa i poglođe hranjive tvari.
Svinjetina i svinjske kosti, pileće/pureće kosti, to nije preporučljivo davati psu.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:42   #94
Dobro, ja sam svoje rekla i upozorila. Žao mi je što to niste shvatili dovoljno ozbiljno tj. žao mi je što nova saznanja prihvaćate s takvom rezervom.
(za one, koji su upozorenje shvatili ozbiljno, kao zamjenu za životinjske kosti preporučujem, za pse prilagođene, mineralne kosti, koje možete kupiti u svakom pet-shopu)
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:34   #95
Od tih mineralnih kosti moj pas je redovito dobivao proljeve!Sad ih više neće niti pogledati kao ni one što izgledaju kao plastične.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:58   #96
Quote:
Blaise kaže: Pogledaj post
Svinjetina i svinjske kosti, pileće/pureće kosti, to nije preporučljivo davati psu.
Zašto ne svinjske kosti?
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 11:36   #97
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Zašto ne svinjske kosti?
Nisam mislila tak baš izričito ne. U biti, ne one ostatke koji se najčešće daju, od krmića, vratine, odojka, itd. Osim što može bit previše masno pa pas dobije trčkalicu, te kosti (osobito one od krmića, to smo naučili na vlastitom primjeru na jednom od naših pasa) em se mogu zaglavit, em psu zbilja može bit slabo ako mu se da previše. Goveđe su tu puno sigurnije. U biti, samo sam htjela reći da, isto kao i kod ljudi, danas sve mora biti "iz dućana", baš "proizvodeno za to i to" jer je "prilagođeno tome i tome" i "provjerene kvalitete". Mislim da je to potpuno krivo i vrlo štetno.

http://www.childerschitchat.com/articles/Pet1.htm
http://www.childerschitchat.com/articles/Pet2.htm

Nekad je ovaj članak bio besplatan, a sad se, eto, sve prodaje.
Jedva sam našla i to što sam našla.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 15:49   #98
Blaise,
Ja čvrsto vjerujem kako ti želiš dobro, ali radiš veliku štetu i to sve radi vlastitog neznanja i ponosa (a to dvoje ide ruku pod ruku).
Ljudi nisu upućeni koliko su kosti štetne za pse; poglavito JANJEČE I SVINJSKE, koje se i najviše daju.

Intenzivno razmišljam kako učiniti da se post gdje ste napisali što pas ne smije jesti izmijeni, i vjerujem da ću prije ili kasnije naći način, iako je teško ići protiv moderatora tj. protiv Foruma samog.

Dok ja razmišljam o tome, ti se lijepo sjeti svog djetinjstva, gdje si imala prilike u crtanim filmovima vidjeti kako psi zakopavaju kosti, pa se pitaj, "a zašto psi zakopavaju kosti?", pa se pitaj "kako kost izgleda nakon što je pas otkopa?", pa se pitaj "hoćeš li ti biti kriva što će neki pas uginuti od SEPSE?", zbog toga što se ti ne pitaš dovoljno.
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 20:36   #99
Ne znam baš.
Ne bih niti reagirala sad niti reagiram kad netko iznese mišljenje s kojim se ne slažem, bilo iz neznanja ili iz ponosa.
Reagirala sam radi tvog PM-a i zahtjeva da se nešto izbriše pa da ne pišem tebi na PM natrag, napisala sam tu.

Slažem se da ne treba ostatke s tanjura samo tako istresati u pesju zdjelicu. Isto tako, mislim da pas treba povremeno glodat kosti (ne bilo kakve). Svatko je slobodan iznijeti svoje mišljenje i iskustva. Vjerujem da se onaj tvoj članak odnosio na ljude koji s punog obiteljskog stola bace psu hrpu kostiju. Naravno da se to ne radi.

Kako je ovo topic za štence koji se u pravilu ubijaju u jelu, samo mogu reći da treba biti jako oprezan s hranom, kupovnim kostima ili domaćim kostima, svejedno koje odlučite dati psu.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 19:53   #100
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Dobro, ja sam svoje rekla i upozorila. Žao mi je što to niste shvatili dovoljno ozbiljno tj. žao mi je što nova saznanja prihvaćate s takvom rezervom.
(za one, koji su upozorenje shvatili ozbiljno, kao zamjenu za životinjske kosti preporučujem, za pse prilagođene, mineralne kosti, koje možete kupiti u svakom pet-shopu)
Evo nije i mene dugo bilo.

Dakle da razjasnimo enigmu. NE DAVAJTE psu kosti, osim ako nisu telece ili junece.

Prvo junac je mlado od krave, telac je nesto starije od krave. Kosti su iste, osim sto su jedne tvrdje i razvijenije, druge nisu. Nisam strucnjak - ovo je moje laicko misljenje.

Svako prjetjerivanje je lose. Psu NIKAKO davati pecene, soljene ili neke slicne kosti. Najbolje je sirove - ako ste sigurni u podrijetlo i naravno kuhane. Kako junece, telece tako i govedje.

Sve je to krava i kao takva zdrava za psa.

Svako pretjerivanje je naravno lose. Necete maltezeru ili shi tzu dati junecu potkoljenicu da se njome zabavlja cilo popodne, e ali labicu ili goldenu hocete - i nema straja od zacepljenja i problema.
Ne pretjeriva, jednom u dva tjedna je dosta da pas pojede toliku kost.

Ja sam prvenstveno uvik za zdravo i prirodno nego za razno razne stvari iz petshopova koje se nude. Naravno da nasi psi koji su uzgojeni u kuci, ne vani i nemoze im primarna prehrana biti samo kosti, iste ce im skoditi, i naravno da treba uravnotezena prehrana.

No, kostima i ne hranite pse - one su za igru, za struganje zubiju, za razvijanje psihe od psa i naravno kao dodatak prehrani.

Ja virujem da je enky htjela dobro - no nekad stvari ne treba dozivljavati tako doslovno.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.