Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 15:07   #21
Quote:
rma kaže: Pogledaj post
Evo sam bas sada bio na mup stranicama i objavili su natjecaj za 170 vjezbenika sa visom i visokom strucnom spremom. E sto je tu sad problem? Policija ce njih primiti i umjesto da krenu kao najobicniji policajci ili inspektori njima(poglavito onima sa jakim vezama) daju visoko rangirana (rukovodeca) mjesta. Zamislite sad sto ti ljudi mogu bez pravog iskustva. Zakljucak: ovisi sve od covjeka do covjeka. Ako dodjes s faksom u policiju nemas iskustva ali ga trebas steci ili studirati dok radis i stices iskustvo. Po meni oboje ima dobru i losu stranu ali kao sto sam rekao sve ovisi od covjeka do covjeka. Neki odma zaglume velike pandure a neki zbilja zele nauciti posao.
zbog takvih se događaju sranja
 
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 04:34   #22
E u tome je najveci problem jer takvi ubijaju volju u pravim policajcima za rad i ubijaju njihov motiv. Pogotovo kad takvi napreduju jako brzo u policijskoj sluzbi. Zamislite kad dobijete sefa koji ne zna nista o poslu i jos se pravi pametan, e kako se osjecaju njegovi podredjeni. To je jedan od vecih problema u policiji jer "vezeri" dobijaju dobra radna mjesta a pravi radnici uvijek ostaju na nivou sljakera jer moraju pravdati rezulatate "vezera" koji se sepure s tudjim rezultatima. E sad mi je zao ljudi koji su se prikljucili policiji jer zele nesto napraviti dobroga za razliku od onih koji gledaju samo svoju korist(a takvih je previse). Ti decki koji su sljakeri i kad rijese neki slucaj sretni su kao mala djeca. To trebate vidjeti, da im je najveca satisfakcija kad rijese slucaj. Tim deckima nisu bitni novci ni sefovsko radno mjesto ali im treba pokazati postovanje, a dobivaju jako malo i toga. Uostalom mislim da je tako u vecini drzavnih sluzbi.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 08:59   #23
Posjeti temu "policijska skola", neke stvari su ti vec tamo napisane sto se tice samog posla i zaposlenja u MUP-u. Sto se tice testiranja mora biti u natjecaju i nisam siguran ali mislim da imaju neko testiranje i razgovor sa komisijom u MUP-u. Ma samo ti treba jaka "veza" i ne boj se na testiranju. Vjerojatno traze osnovne stvari.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 02:11   #24
Quote:
rma kaže: Pogledaj post
To je jedan od vecih problema u policiji jer "vezeri" dobijaju dobra radna mjesta a pravi radnici uvijek ostaju na nivou sljakera jer moraju pravdati rezulatate "vezera" koji se sepure s tudjim rezultatima.
Znači, misliš da onaj koji je došao preko veze nema nikakve šanse da ujedno bude i dobar radnik??

Mislim, nažalost vremena su takva da se manje-više sve radi preko veze, radna mjesta u državnim službama i jesu preko veze, pa nije vrag da nitko od njih nije dobar radnik?!

Ja ne mogu naći posao u struci (pravo) već duže vrijeme, očajna sam, pa ne bih se bunila da mi netko sredi posao. A da ga dobijem tako, trudila bi se na tom poslu možda i više baš da pokažem da sam ga ipak i zaslužila.

Mislim, ne mogu vjerovati da to pišem, ali vremena postaju krizna... Posla, ljudi, posla dajte...
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 07:00   #25
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Znači, misliš da onaj koji je došao preko veze nema nikakve šanse da ujedno bude i dobar radnik??

Mislim, nažalost vremena su takva da se manje-više sve radi preko veze, radna mjesta u državnim službama i jesu preko veze, pa nije vrag da nitko od njih nije dobar radnik?!

Ja ne mogu naći posao u struci (pravo) već duže vrijeme, očajna sam, pa ne bih se bunila da mi netko sredi posao. A da ga dobijem tako, trudila bi se na tom poslu možda i više baš da pokažem da sam ga ipak i zaslužila.

Mislim, ne mogu vjerovati da to pišem, ali vremena postaju krizna... Posla, ljudi, posla dajte...
Naravno da ima ispravnih ljudi koji zele raditi kad upadnu na takav posao ali veci je postotak "glumaca", vjeruj mi. Nije bit samo i rada, bit je ambicija tih ljudi jer pokusavaju se uvijek probiti dalje preko "veza" a pravi radnici uvijek izvise. I kad znaju da imaju dobru zaledjinu nije ih briga za rezultate rada, jer se uvijek oslanjanju na one sljakere od prije. Sto se tice tvog posla imas natjecaj MUP-a za visoku i visu strucnu spremu. Obrati se u najblizu Policijsku upravu i oni ce te uputiti sto trebas dalje raditi ako si zainteresirana. Mada mi je cudno da kao pravnica ne mozes naci posao jer to jedno od pozeljnijih trazenih zanimanja ali naravno naci posao ovisi o puno drugih stvari.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:40   #26
Quote:
rma kaže: Pogledaj post
Sto se tice tvog posla imas natjecaj MUP-a za visoku i visu strucnu spremu. Obrati se u najblizu Policijsku upravu i oni ce te uputiti sto trebas dalje raditi ako si zainteresirana. Mada mi je cudno da kao pravnica ne mozes naci posao jer to jedno od pozeljnijih trazenih zanimanja ali naravno naci posao ovisi o puno drugih stvari.
Znam za natječaj, poslala sam papire još prošli tjedan. Ali ne nadam se previše.

Inače , pravnika na Zavodu ima jako puno, pa se ne bih složila da se baš lako zapošljavamo. U mojoj županiji zaposliti pravnika je gotovo nemoguća misija, sad sam sve bliže ideji probati naći posao u Zagrebu, ali svi se slijevaju u Metropolu, a meni se baš i ne seli, ma vidjet ćemo...
Inače, završila sam faks u roku, radila sam svašta za vrijeme faksa, isla na monge seminare van i kod kuće, poprilično sam aktivna i radišna, ali nažalost ne pomaže. Pomaže izgleda samo veza.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 01:49   #27
To si u pravu. U maloj sredini nije lako naci posao u toj struci i potpuno te razumijem ali nije ni Zagreb na kraj svijeta. Ja svoj posao radim 15000km od svoje kuce, obitelji, prijatelja i svega ostalig pa ipak ga radim i radujem se najvise kad idem doma. Zagreb je grad pun mogucnosti i otici tamo raditi i ne bi bila losa stvar. Sto se tice policije i te tvoje molbe ako nemas vezu, zaboravi na svoj odlican CV, jer veza radi cuda. Tako ako nemas vezu ne ocekivaj previse od toga. Zovnit ce te mozda na testiranje i razgovor i onda nakon par mjeseci samo ces dobiti odgovor zahvale ali i da nisi dobila posao. Steta je velika da se takve stvari dogadjaju ali nije to nista novoga i toga ima po cijelom svijetu. A policija zbilja treba mlade is strucne ljude, pogotovo kao sto sam prije pisao one bez veza jer ce oni vise upirati i raditi, nego ovi koji imaju strica i rodju u MUP-u.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 02:54   #28
Ma naveli su literaturu za testiranje na web stranici. Zakoni + kriminalistika. Ima brdo toga i mislim da se ne isplati ni pripremati za to testiranje. Veza, hm?!Možda bi bilo najbolje da odustanem u samom startu.
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 07:03   #29
Ma kakvi odustati. Samo naprijed. Nikad ne znas kad ti se moze posreciti, nemoj biti takav pesimist. Sto se tice literature ako ti se da nadji i procitaj a ako ne samo izadji na testiranje. Nemas sto izgubiti, nikad ne znas sto se neocekivano moeze desiti. Zivot je prepun nepredvidivih stvari. Nije to neko strasno testiranje.
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:50   #30
Uf, sad sam skorz offtopic, ali evo kratko ću!

Znam ja Zagreb i mogućnosti, relativno sam često tamo i neki prijatelji su već otišli. Ali mene nekako uhvati lokal-patriotizam, voljela bih ostati raditi i stvarati kod kuće jer znam da i ovdje , u Slavoniji treba potegnuti, a nije ni čudo kakva nam se sranja događaju kad svi dobri ljudi odlaze, a onda se ološ šepuri i misli da nam čini uslugu. Znam, ne mogu ja nešto bitno promjeniti, ali voljela bih danas sutra pokušati.

Ali ako ne ide, ne ide. Dogovor je sa zaručnikom, ako ne bude posla u dogledno vrijeme, ja odoh za Zg, a on će probati prebaciti svoj posao isto. Ali , ja se pitam - jel to rješenje? Zar svi moramo u Zagreb ,trbuhom za kruhom?!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:09   #31
He,he. Hvala na podršci. Već sam prijavu poslala, pa ću vidjet ako će me zvat na testiranje.
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:46   #32
OT:ja sam prošao prvi krug testiranja,sad me na drugom čeka provjera znanja iz Ustava i par zakona...jer netko možda zna kako izgleda to testiranje?imali smo oko 2 tjedna za naučit preko 100 strana zakona
nije baš da pucam od znanja...
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 23:18   #33
testiranje(može pomoć onima koji pišu idućih dana):
30 pitanja na zaokruživanje u 45 minuta
4 ponuđena odgovora,samo jedan je pravi...
pitanja nema smisla govorit,imaju više grupa,sve može doć iz onih zakona...

sretno svima koji još nisu pisali
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:31   #34
covjece jucer je bilo bar 600 ljudi u cijelom danu,a tko zna koliko dana ce trajat pismeni...uzas.nije mi bas odgovarao sistem na zaokruzivanje,mislim da ga je svaka susa mogla rijesit,a ja ucio ko budala 2 tjedna.
posjeli su nas u klupe po abecedi i zupaniji,covjece bio sam okruzen curama,mislim da ih je bilo 60%
minotaurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 22:30   #35
da,bilo je gro cura
mislim da je bilo oko 400 ljudi jučer...
a ne znam jel ima 2 ili 3 dana testiranja...
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 21:55   #36
Quote:
ekonomist007 kaže: Pogledaj post
He,he. Hvala na podršci. Već sam prijavu poslala, pa ću vidjet ako će me zvat na testiranje.
poslala sam i ja molbu. Samo nemoj očekivati da će te zvat ili uputit poziv nego trebamo lijepo redovito ić na stranice od MUP-a i tamo će pisat koji su kandidati pozvani na testiranje ( koje mi je čista koma jer ko će kvragu naučit sve ono što su oni nabrojali ) i kad je. Nego jel znaš zapravo što bi vježbenici trebali radit?
beethoven is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 22:37   #37
Zbilja ne znam šta vježbenici u početku tamo rade. Ovisi kamo ih rasporede po odjelima. Pa slijedi upoznavanje s poslom i obuka za samostalno obavljanje posla.

Meni je ovo testiranje totalna gnjavaža. Trebala bih sad to naučiti, a ne znam hoće li me uopće i zvati na testiranje, a kamoli hoće li me primiti.

Zakoni ko zakoni. A uzela sam u knjižnici knjigu iz kriminalistike. Čista psihologija, logika ili šta već...šta je laž, šta je istina, dokaz,....preopširna knjiga a nema nikakvih konkretnih stvari.

Stranice MUP-a redovito pratim, a kad će objavit popis kandidata pitaj boga! za 2-3 mjeseca?!
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 15:05   #38
Testiranje je na prethodnom natječaju trajalo dva put po nekih 5-10min, bilo je hrpa kandidata i iz cijele države su morali doći u Zagreb. Za testiranja su slali pozive doma.
Poslije kad su ih zvali za liječničke preglede zvali su ih telefonom u zadnji trenutak. Npr. zovu te danas u 15.30 da sutra u 07.00 moraš biti na liječničkom pregledu, a ti živiš na drugom kraju države.

Nakon toga prošlo je još nekoliko mjeseci dok su ih konačno rasporedili i dok su počeli raditi. Prvih godinu dana pripravnike šetaju po svim odjelima, malo sim, malo tam.

Iskustvo mog dobrog prijatelja.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 17:06   #39
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Testiranje je na prethodnom natječaju trajalo dva put po nekih 5-10min, bilo je hrpa kandidata i iz cijele države su morali doći u Zagreb. Za testiranja su slali pozive doma.

Iskustvo mog dobrog prijatelja.

Koliko sam ja skužila stupio je na snagu neki novi pravilnik, po kojem te oni više ne moraju zvati, već će popis kandidata koji mogu pristupiti testiranju biti objavljen na njihovim internet stranicama, a tako je istaknuto i u samom natječaju.
Također, oni više nisu dužni pozvati kandidate da nadopune svoje prijave ako si nešto propustio, već se takve odbacuju i ne razmatraju.

Sve se meni čini da oni gledaju kako smanjiti svoju odgovornost i naravno obujam posla oko tih natječaja.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 19:37   #40
Na MUP-ovim stranicama su pozvali 10 kandidata na testiranje po oglasu od 7.veljače tako da ja mislim da bi nasa imena u pozivu tamo trebala bit za nekih mjesec dana. i čvrsto sam odlučila da dok ne vidim svoje ime tamo neću ni počet učit ono sve je ionako zatupljujuće. Valjda pitanja i nisu baš toliko komplicirana i mi samo pravimo bauk od toga pa ako smo prošli faks možemo i pripremu za ovo testiranje sredit u 8 dana
beethoven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.