Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 12:54   #201
Hvala, hvala! imala sam jako malo odgovora, pa sam se već zabrinula! Ali situacija se popravalja polako!
leona05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 14:46   #202
ispunio, nije mi jasno pitanje
ne volim nepoznate situacije?
al nema veze
libertador is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 18:44   #203
anketa o društvenim mrežama

Molim vas da mi ispunite anktetu o društvenim mrežama ponajprije o Facebooku, u svrhu istraživanja zavisnosti vremena provedenog na društvenima mrežama i općenito internetu sa dobnom skupinom. Hvala unaprijed!
P.S. Da ne bude toliko off topic, sve rezultate ću ovdje objaviti... iako su samo za projekt na faksu

https://docs.google.com/forms/d/1w_g...v5u5E/viewform
michelangelo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 15:50   #204
Ozbiljno vjeruješ da su forumaši uzorak na kojem možeš donijeti ikakav vjerodostojan zaključak?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:24   #205
znam da ne, al me to pitanje ne zanima toliko da se potrudim vjerodostojno to napravit, bolje i ovo nego da si sama nariktam podatke.
michelangelo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:41   #206
Ne zanima te vjerodostojno napraviti projekt na faksu? Zašto onda uopće studiraš?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:52   #207
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ozbiljno vjeruješ da su forumaši uzorak na kojem možeš donijeti ikakav vjerodostojan zaključak?
pa ako je jasno navedeno kako su prikupljeni podaci (online anketa na forum.hr) ne vidim zašto zaključak ne bi bio vjerodostojan dokle god se odnosi na anketiranu skupinu

u svakom slučaju, bolje to nego lažiranje podataka
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:21   #208
Pomoc u istrazivanju

Dragi forumasi,

ja sam Filip i hrvatski sam student u Belgiji. Radim jedno istrazivanje i jako bih cijenio vasu pomoc. Ako uspijete naci izmedu 5 i 10 minuta vremena za jedan simpaticni on-line upitnik bio bih vam jako zahvalan

Upitnik se nalazi na sljedecem linku, kao i upute i informacije o istrazivanju:

https://uclpsychology.co1.qualtrics....GMovvwf8FBukWF

Najljepsa hvala!
durki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 18:55   #209
Unhappy Mikrosociološki i makrosociološki pogled na dijetu?

Znači ja sam već napisala i profesorica mi je rekla da je krivo i sutra ocjenjuje a ja nemam pojma kako napisati..pa molim vas ako netko zna neka mi pomogne,hitno je
Karla1617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:25   #210
Pa možeš nešto tipa makroperspektiva: razne globalno poznate dijete i kako se šire, pa razni novi načini prehrane - LCHF, veganstvo, sirova hrana, pa moderne perspektive što se smatra lijepim izgledom, manekenke, anoreksije, što predstavlja ili je nekad predstavljala debljina, što mršavost...

A mikro, ne znam, kako prijateljice, prijatelji, dečko utječu na tvoju prehranu, onda navike zajedničkog jedenja neke manje grupe ljudi npr. obitelji ili grupe prijatelja (u restoranu, kod nekog doma...) itd.

Ne znam jel se pod dijetom misli restrikcija prehrane u cilju smanjenja težine ili općenito bilo kakav oblik prehrane?

A što si ti napisala da nije bilo dobro?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:32   #211
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa možeš nešto tipa makroperspektiva: razne globalno poznate dijete i kako se šire, pa razni novi načini prehrane - LCHF, veganstvo, sirova hrana, pa moderne perspektive što se smatra lijepim izgledom, manekenke, anoreksije, što predstavlja ili je nekad predstavljala debljina, što mršavost...

A mikro, ne znam, kako prijateljice, prijatelji, dečko utječu na tvoju prehranu, onda navike zajedničkog jedenja neke manje grupe ljudi npr. obitelji ili grupe prijatelja (u restoranu, kod nekog doma...) itd.

Ne znam jel se pod dijetom misli restrikcija prehrane u cilju smanjenja težine ili općenito bilo kakav oblik prehrane?

A što si ti napisala da nije bilo dobro?


Opećnito pojam dijeta.

Za mikrosociološki pogled sam napisala ovo:
-dijeta je loša zbog toga što jedemo manje nego što trebamo
-dijeta uključuje samo voće i povrće
-većina ljudi kad čuju riječ dijeta pomišljaju na izgladnjivanje
-žene/muškarci idu na dijete prvenstveno zbog žejenog tijela

Za makrosociološki pogled:
-dijeta označava uredan život s obzirom na hranu,piće,spavanje
-dijeta je postupna prilagodba prehrane pojedincu u svrhu postizanja ravnoteže u tijelu

I rekla je da je sve krivo,jer da nema interakcije nikakve i ja opet kužiš nemam pojma kako da napišem,jer em nam nije objasnila a em na internetu nisam baš shvatila pa ako ti nije problem dali biš mi za to dvoje mogla za mikrosociološki pogled 4 primjera i makrosociološki pogled 4 primjera? Bila bih ti stvarno neizmjerno zahvalna
Karla1617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:41   #212
Pa da, ovo tvoje nema veze sa sociologijom, morala bi prvo malo pogledati što je to sociologija. A koja si škola?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:46   #213
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa da, ovo tvoje nema veze sa sociologijom, morala bi prvo malo pogledati što je to sociologija. A koja si škola?
A znam da hahah. 3 razred gimnazije trenunto,ovo mi je prva godina sociologije.
Karla1617 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.