Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 10:46   #441
Ako nekog interesira film.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 17:25   #442
Pa taj Uli Edel je i Baader-Meinhof Kompleks režiral. Dobar je film o Christiane, čak su i pravog Bowieja nabavili.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 19:53   #443
Baš sam gledao nedavno... jel knjiga toliko bolja da se isplati čitati?
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 22:05   #444
Imao dvojbu oću film, oću knjigu, oću film, oću knjigu ... I onda krepa hard i pročitao knjigu.
Ne znam za film, ali mene knjiga nije ostavila ravnodušnim. Baš danas počeo i sa nastavkom - Drugi život.
A i sam znaš da je knjiga uvijek bolja od filma.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:19   #445
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
A i sam znaš da je knjiga uvijek bolja od filma.
IStina... samo je stvar vremena.... bit će godišnji za to,
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:35   #446
Čitala sam dvaputa, gledala sam film, a sad je napokon imam u svojoj privatnoj zbirci kupnja ove knjige mi je jedan od najboljih izdataka
__________________
Ono što je iza nas i ono što je ispred nas, sitnica je u odnosu prema onome što je unutar nas.
memory keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:08   #447
Quote:
memory keeper kaže: Pogledaj post
Čitala sam dvaputa, gledala sam film, a sad je napokon imam u svojoj privatnoj zbirci kupnja ove knjige mi je jedan od najboljih izdataka
Zašto?

Meni je knjiga super iako je to stvarno teško reći kad uzmeš u obzir o čemu se radi, no tvoja izjava mi je ipak malo... Ne razumijem naprosto .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:44   #448
čitala sam knjigu još u osnovnoj školi, kružila je između nas, svi smo je čitali
mislim da je čak i doma imam
no, oduvijek sam se pitala, šta se desilo sa sestrom od Christiane?
Odselila se tati? I? Nigdje se ništa ne spominje niti nema nikakvih podataka više o njoj
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2019., 16:15   #449
Jedna od najdrazih knjiga. Procitala sam je 3 puta i svaki put imala drugaciji pogled na nju.
just Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2019., 19:01   #450
Ne znam jel to što sam starija, ali ova druga knjiga Drugi život mi je bila totalno dosadna.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2019., 21:35   #451
Ovo mi je jedna knjiga koja, što sam bio stariji, nije izgubila na toj nekoj šokantnosti. Kada sam je prvi put čitao, nisam imao nikakav doticaj s drogama, niti znao njihov utjecaj, niti sam znao za prostituciju itd. Otišao sam u srednju školu, prvi put došao u doticaj s drogama, curama, ali i dečkima koji bi svašta napravili kada dođe kriza, i dalje mi je bila šokantna, čak još više. Nedavno sam je opet pročitao i to kao čovjek koji godinu dana živi u Berlinu, koji je i sam probao neke stvari kroz život i dalje mi je njena priča priča koja me ostavlja zamišljenim.

Kod ove druge knjige, a to je možda što ti se čini dosadnim, je sama ta činjenica da je to samo nastavak očekivanog. Nema tu neke "šokantnosti". Ono je bila priča o curici koja se prostituira kako bi zaradila za heroin, dok u isto vrijeme vodi paralelan život kao učenica i kćerka. Pored toga, meni je bilo nevjerojatno da postoje ljudi i to gomila njih koji bi htjeli spavati s praktički curicom i to na taj način, iskorištavajući takvu njenu bijedu. S te strane, sada me ništa ne može iznenaditi.

Ne znam za vas, ali meni je nekako kroz knjigu najzanimljivije njeno razmišljanje. Iako je upala u taj pakao, njena neka promišljanja mi se čine jako, jako zrela. Kako je realna u biti kada je iskrena sa sobom, kada sama sebi priča, ta njena promišljanja, zašto je otac bio takav kakav je bio itd.

Uglavnom, priča koja me i dan danas, kada se sjetim, a bome i kada prolazim pored Kolodvora Zoo, ostavi malo u razmišljanju.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 22:49   #452
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas, ali meni je nekako kroz knjigu najzanimljivije njeno razmišljanje. Iako je upala u taj pakao, njena neka promišljanja mi se čine jako, jako zrela. Kako je realna u biti kada je iskrena sa sobom, kada sama sebi priča, ta njena promišljanja, zašto je otac bio takav kakav je bio itd.
Ne samo njezina, već i oni kratki isječci između poglavlja gdje njezina majka i mnogi drugi govore o njihovom viđenju (kao "promatrači")

Knjiga ima jedan psihološki aspekt koji te jednostavno vuče da ju čitaš

Isto kao i mnogi i ja sam ju čitao kao osnovnoškolac, pa kasnije kao srednjoškolac i na kraju student, i svaki put imam neko novo viđenje, možda zato jer bolje poznajem svijet oko sebe

Uglavnom, knjiga koja je ostavila dubok trag u meni
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2019., 08:56   #453
Jedna of boljih koje sam procitala i koja me jako obiljezila. Kupila sam na interliberu njenu drugu knjigu no nisam procitala jos.
Ja ipak knjigu ne bi u osnovnoskolsku lektiru, evenutualno zadnji razred srednje skole jer knjiga na neke moze djelovati da im totalno zgadi droge, a na druge da ih totalno privuce njima.
Vicky LeaXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 16:52   #454
Procitao ponovo knjigu nakon dosta godina i u zrelijim godinama. I ponovo mi je bila strasno citljiva, naravno s dosta drugacijim pogledima.

Da malo skrnem, sto citaju ljudi kojima je ova knjiga zanimljiva? Dakle sto jos citate?
illyrians is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2020., 17:25   #455
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
znaš što se desilo s detlefom? NIŠTA!!!!

tek na kraju knjige kaže kako ju iznenađuju pitanja što je s njim, kao da ostali ljudi od 50 znaju gdje im je prva ljubav. baš me to raspizdilo jer od tolike ljubavi ispada da ga nije ni išla potražit niti išta. baš bezveze. nemoguće da se nikad nisu sreli, baš baš nikad, ali dobro. ona je pisala biografiju, pa je onda valjda mogla nešto i izostavit .

inače, gugl kaže da detlef (u 2008.) vozi tramvaj, tak da je možda i danas živ .

što se gđe majke tiče, malo ću poduže opisat da skužiš kontekst.
C je rodila, odgajala je malog do xy godine, onda je odlučila odselit se u amsterdam, to su saznali iz socijalne službe i pokupili joj malog. ona jadna nedužna, nebi ona u amsterdam da se drogira, ona bi da mali ode iz berlina ;jea rajt:. i tak, otme vlastitog sina, ode u amsterdam (ili negdje drugdje u nizozemskoj, sad se ne mogu sjetit) i kao, čista je godinama. ne drogira se ona, di bi ooona, ma neee. i onda skuži da je napravila grešku i odluči se vratit u njemačku, odmah joj uzmu malog i ona čista () ode i odmah se nadrogira. a godinama je čista. gooodinama. i onda joj je odvjetnik rekao da bi sve super prošlo da ona može popišat čašicu čistog urina, no taj voz je prošao.
e onda se njena mater nje odrekla putem novina. sad se ne mogu sjetit što je točno izjavila, ali kao da joj ne vjeruje da je bila čista nešto u tom stilu. uglavnom, ništa dovoljno zanimljivo da bi zapamtila .

jako slicno razmisljamo.Citava knjiga je paradoks,i po meni imaju 3 razloga zasto je izasla. Prvi je,ponestaje joj para od prethodne a narkomanija je skup sport. Posto je vec 5 banki imala kada je izasla knjiga,a i skoro punoljetno dijete,prostitucija ne dolazi u obzir. Drugi razlog,da se opere pred javnosti jer se prica da se vratila drogama,a ima i prica da joj se i sin drogira. Morala je makar sa njega ljagu skinuti. Kao oni me uznemiravaju i kad dodjem samo da popijem toplu cokoladu. Jeste,od tolikog Berlina ti bas ides u narkomanski epicentar da pijes toplu cokoladu, u stvari moli Boga da nekog sretne i da je necim ponudi. I trece,laze samu sebe. Kaze nisam nikada lagala,i to me kostalo bla bla,a kroz obe knjige provlaci se njen zivot satkan od lazi. Kaze zatim,nisam nikad dilovala, a 100 stranica ranije je pricala kako je dilovala po zatvoru, a i u prvpj knjizi je dilovala sa Detlefom. Kaze nisam nikad krala, a krala je i u prvoj i u ovoj knjizi i to potanko opisivala. Kroz knjigu pokusava sebe ubijediti da je cijeli svijet los,samo ona dobra. Nevjerovatno je kako je za svaki raskid drugi muskarac kriv,a ona je jadna sva zaljubljena davala cijelu sebe u vezu. Mislim da je dosta iskrivila sliku tih muskaraca kaceci im negativne osobine koje mozda i nemaju. Takodjer,mislim da je dosta muskaraca precutila,sigurna sam da ih je bilo vise. Isto tako, na navalentan nacin je pokazivala da je sa Bowiem imala kako ona kaze samo small talk,a prije toga se sirila prica da su u semi. Mislim da je ucijenio ili joj masno platio da demantuje,jer mu je urusavalo ugled. Najgore od svega je ona paranoja na kraju,pokusava uvjeriti citaoca da je stvarno prate. Ne bi se toliko trudili da je Pablo Eskobar,a ne obicna narkomankica kog koje mogu naci gram ili dva heroina. I za kraj, iznenadilo me je kako je majku pokusala ukaljati. Dok je bila klinka,zena je radila da bi ona imala,da je sjedila kuci ko njen stari,opet joj ne bi valjala. Nije njena majka kriva sto je ona patoloski lazov. I ja sam znala ostajati na zurkama do ujutru,pa sam znala sta hocu sta ne,a imala sam prilicno sjebano djetinjstvo,slicno njenom,a danas sam pred kraj pravnog fakulteta bez narkomanskog staza. Kroz iskaze njene majke u prvoj knjizi se vidi koliko je voljela svoju cerku,i da je sebe cijelu dala da joj 100x pomogne,ali ovoj opet nije valjalo. I na kraju je majka digla ruke od nje,ali ona je naravno izmanipulisala javnost da je ona tu zrtva i da se sklonila od majke. To sto nema ni jednog prijatelja mislim da mnogo govori. Nije to zbog narkomanije, i Detlef je bio u vecim govnima nego ona,pa se integrisao u drustvo.
Dusica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 09:14   #456
Meni je od svega najtužnija priča o Bapsi ( jadno dijete koje je imalo samo 14 godina...), kroz njenu prizmu događanja razmišljam koliko je takve djece tragično završilo...
I kako su se ta djeca sa toliko malo godina uopće snalazila u tom odraslom svijetu...!?...

Ja sam 14 godina napunio 95-te godine, tad nisam ni u peti imao pojma da postoji "onaj" svijet, (očito toliko daleko od mene da je bilo nemoguće za saznati).
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 16:06   #457
Quote:
Vicky LeaXX kaže: Pogledaj post
Jedna of boljih koje sam procitala i koja me jako obiljezila. Kupila sam na interliberu njenu drugu knjigu no nisam procitala jos.
Ja ipak knjigu ne bi u osnovnoskolsku lektiru, evenutualno zadnji razred srednje skole jer knjiga na neke moze djelovati da im totalno zgadi droge, a na druge da ih totalno privuce njima.
Mi smo je čitali u 5. ili 6. razredu osnovne. Moram pogledati kad je izašla.
Nikom nije kruna pala s glave.
Taman je dobro sjela.
Svaka fotka u njoj te tak lijepo udalji od pomisli kak je droga nekaj jako hoh i zabavno.
A teško da će ijedna knjiga nekog natjerati da se drogira ili ne.
Ako mu za to treba knjiga, onda će ga i Ptica Trkačica natjerat da skoči sa stijene u ponor.
Flavia de L is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 16:12   #458
Quote:
Nightb1rd kaže: Pogledaj post
Baš sam gledao nedavno... jel knjiga toliko bolja da se isplati čitati?
Skoro svaku knjigu se isplati čitati.

Osobno, nema teorije da ne pročitam knjigu po kojoj je snimljen neki film.
(Off-topic, u tom kontekstu, iako mi Child nije nešto, svejedno mogu reći da je ono Cruiseovo obično nedjelo -
upropaštavanje lika, veze nema s njim, a film je gledljiv 2 minute, ostalo je kretenizam, veze nema s knjigama... a i inače, i da nije oteto ime glavnog lika film bi bio negledljivo sranje - razlog više da se uvijek procita knjiga po kojij je navodno snimljen neki film)
Flavia de L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.