Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 08:50   #41
Zagorka je genij. Do dana današnjeg se nije u hrvatskoj književnosti pojavila osoba koja zna složiti takav zaplet, pravi američki... A bila je i dramatičarka, prva hrvatska novinarka, prva europska politička izvjestiteljica iz jednog parlamenta (mađarskog) i prva žena šefica press-kluba... Nažalost, umrla je u siromaštvu, njezine knjige su se štampale u golemim nakladama s ponovljenim štamparskim greškama da ona ne primijeti, a izdavači su joj lagali kako se njezina djela ne prodaju... Jedna apsolutno fascinantna žena.
zazie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 10:26   #42
Quote:
zazie1 kaže:
Zagorka je genij. Do dana današnjeg se nije u hrvatskoj književnosti pojavila osoba koja zna složiti takav zaplet, pravi američki... A bila je i dramatičarka, prva hrvatska novinarka, prva europska politička izvjestiteljica iz jednog parlamenta (mađarskog) i prva žena šefica press-kluba... Nažalost, umrla je u siromaštvu, njezine knjige su se štampale u golemim nakladama s ponovljenim štamparskim greškama da ona ne primijeti, a izdavači su joj lagali kako se njezina djela ne prodaju... Jedna apsolutno fascinantna žena.
Meni je sve to veliki dio njezine privlačnosti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 01:43   #43
Ako nekog zanimaju elektronička izdanja Marije Jurić Zagorke, neka pogleda ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=146623&page=2
__________________
Što mislimo da znamo, ne znamo. Što mislimo da ne znamo, ne znamo.
Marko1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:00   #44
Grička......... i sve ostalo od Zagorke
osnovna škola, od petog nadalje, a i poslije svako par godina pročitam nešto i baš mi romantično..
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 07:31   #45
Koga zanima više pojedinosti o njoj neka pročita izvrsnu studiju Stanka Lasića "Književni počeci Marije Jurić Zagorke". Kakva šteta da mu se nije dalo raditi dalje...
zazie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 21:52   #46
Zagorku u ekranizaciju.
Ali ne Hr. jer nas onda čeka katastrofa
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 08:51   #47
Quote:
spaljena kaže:
Zagorku u ekranizaciju.
Ali ne Hr. jer nas onda čeka katastrofa
Pa nije li zagorka već ekranizirana? Mislim da postoji već serija Grička vještica.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 13:21   #48
Koliko ja znam ne.Barem nisam čula za nju.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:09   #49
Nikad ništa nije ekranizirano. Autorska prava su u rukama zlih ljudi koji ne dopuštaju snimanje. Ne pitajte. Ljudi u Hrvatskoj stoje u redu da naprave njezinu biografiju ili nešto od njezinih knjiga, ali bezuspješno. Jedino je uspjelo s mjuziklom "Grička vještica" i to je sve. Nije mi jasno.
zazie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 18:17   #50
Ma to je bolesno ,hoću reći imamo toliko dobrih knjiga za erkranizaciju,o lopkacijama da ne govorimo a nitko ništa ne radiA kad se napravi projekt poput duha u močvari onda se čudom čudimo kako je to moguće i dobro ga popljujemo.
A knjiga kako dječih (Koko i duhovi,Koko u Parizu itd. )tako i knjiga za odrasle ima na pretek.
Najveći hrvatski domet je snimanje sapunica a la Jelena Veljača-Majetić.
To nam je najveći domet što se tiče snimanja
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 17:12   #51
Čitala s nekih 13-14 godina, doslovce progutala cijeli opus i bila oduševljena. Htjela sam opet uzeti i pročitati (sad imam 27 godina) al' se bojim da mi više ni blizu ne bi bila tako dobra pa ću je radiju ostaviti lijepu, čistu i netaknutu u svojim mislima
Kati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 17:25   #52
Pročitao sa 19 gričku vješticu,svih 6 knjiga i odlična je.
Konjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 20:15   #53
A kako ono završi u totalu, mislim da nije full happy...
__________________
*LIBER LIBERTAS*
www.drugachijisvijet.blogger.ba
Bednaya Nastya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:15   #54
upravo ju čitam, stala sam na 4 knjizi...uglavnom plačem zato jer mi je žao nere i siniše.......jel budu siniša i nera završili zajedno?
sviđa mi se način na koji je knjiga pisana........
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 21:24   #55
Počela sam čitati ima tome već jako dugo ali nikako da dođem do kraja pa onda uvijek uleti nešto drugo....Uglavnom dođem do negdje treće-četvrte knjige i onda stop...Ali ipak knjige su stvarno super
Barby love is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:39   #56
Marija Jurić Zagorka

Zagorka. Kako vam se sviđaju njezini romani? Kada ste ig čitali? Zašto? Omiljeni likovi? Zagorkin život? Što mislite o svemu tome. Ja sam se jednostavno zaljubio u njezine romane i nemogu ih prestati čitati. Koristim svaki trenutak. Neke sam čitao u osnovnoj (Kći Lotrščaka) a Gričku sam počeo u srednjoj i sad samo nastavljam Vitez slavonske ravni... Trenutno sam na Republikancima. Još imam Plamene inkvizitore, Jadranku i Gordanu. Jesam li možda koju izostavio? Pišite
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:43   #57
Prva knjiga koju nisam ispuštala danima iz ruku bila je njena "Plameni inkvizitori"! i to je za mene bila i ostat će knjiga no.1! isto se desilo s Gričkom vješticom,koju sam čitala ne tako davno.. dok čitam njene knjige jednostavno moje misli ne napuštaju njene likove, napetu i bogatu radnju! malo je reći da je izuzetno cjenim i volim čitati!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:51   #58
malo komično pitanje



jel ona kvalitetna kao pisac
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 19:36   #59
stvarno komicno pitanje

inace meni je Kci Lotrscaka najdraza njezina knjiga, ali i ostale sam citala bez prestanka
__________________
Late at night
things I thought I put behind me
haunt my mind
natalie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:05   #60
Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
malo komično pitanje



jel ona kvalitetna kao pisac
Zašto komično pitanje? Kako uopće možeš posumnjati u vrijednost njezinih djela koja su priznata i od strane publike i kritike? Lijepo pitam kakvo je vaše mišljenje o značenju Marije Jurić Zagorke i njezinih djela u hrvatskom društvu i književnosti.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.