Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2004., 14:34   #41
Puno ti hvala
__________________
"Ona ga je slušala, ali nju nije smisao njegovih riječi ni najmanje zanimao; ona je živjela o zvuku njegova glasa, o mirisu njegova bića, o pogledu njegova oka. Za sve ostalo bila je ona i slijepa i gluha."
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 22:12   #42
Quote:
Lolita kaže:
Puno ti hvala

nema na chemu.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 01:52   #43
afther the earthquake was like a tepid water for me! but it's ok. some works are better than others. writting is an art form, a perception on a different level ... some days are better than others...
purple vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 11:51   #44
da, čitala sam i ja TVpeople. fino gradi radnju, zanimljivo. zbilja povjeruješ u sve te ljude, i ne čini ti se nimalo apsurdnim. tu su i to ti je okej, normalno...baš blesavo....

imaš na topicu Libra nešto o japancima koje su tiskali u tom broju, ima i taj murkami (je, sick je skroz!).
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 13:03   #45
ja sam čito sputnika, koji mi u to vrijeme i nije baš lego, i južno od granice, koji mi je baš odličan. dobar je murakami, ako ništa za preseravanje pred prijateljima iz osnovne sa završenom trogodišnjom školom: šta ima? a evo ništa, malo čituckam noviju japansku književnost, murakami i to, ati ? ( )ka će to norveško drvo prevest na hrvatski, kad je već tolko dobar? il se moram mučit s engleskim?
moose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:53   #46
ajme, južno od granice mi je loš... ima neke ozbiljne rupe u "zapletu" ali je lijepo čitak, ambijent je lijepo napravljan, ali zbog rupa u radnji i glavni lik je nekako - visokointeligentan je i jako senzibilan - a ipak priglup
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 17:57   #47
svatko tko pise i objavljuje zna da (osim svih ostalih "detalja") sreca igra veliku ulogu.

nasa interpretacija procitanog teksta je razlicita jer je perceptivan aparat svakog covjeka izrazito osobna stvar.

and that's fine.

still, I believe Murakami is worth of loving.

purple vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 17:56   #48
Haruki Murakami

eee, konacno i kod nas objavili jednu njegovu knjigu ("Sputnik ljubav", Geopoetika).
Tip je velika zvezda u Japanu, USA i EU. Zanimljiva biografija, neobicne knjige.
Vec sam na osnovu ove jedne zakljucio kako je on moj sledeci omiljeni pisac. Citajuci ovu knjigu stalno mi je bilo na pameti, da je ovo idealan scenario za film Wong Kar Waia. Ceznja, melanholija...detaljni opisi hrane, pica, muzike koju konzumiraju junaci knjige

Quote:
Trying to nail down the seductive, surreal melancholy of Haruki Murakami's novels is like trying to bottle fog. His characters can be found drifting around Tokyo, checking out French new wave movies, drinking glasses of red wine, listening to Brahms on their hi-fis, reading Raymond Chandler -- almost always alone. A Murakami hero is the well-groomed guy sitting by himself at the end of the counter in an all-night coffee shop, smoking perhaps and staring off into space. Chances are he's puzzled over a recent encounter with an enigmatic woman. Chances are she's disappeared. And chances are he won't ever quite figure out what's happened to her.
_

Salon.com
maxivida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 00:10   #49
Of topik:

- Zanimanje: kuvam rucak i perem gace i carape muzu

- Vec sam na osnovu ove jedne zakljucio ...


I, jesi li muško il žensko?
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 17:51   #50
Dobro, ufacena sam in flagranti sa nogama u vreci... To sam iskopirala odnekle pa nisam pazila da ispravim tekst.
maxivida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 18:41   #51
Odao te Wong Kar Wai.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 19:52   #52
Još od Kafke nikad snovi nisu bili bliži prozi nego je to kod ovog pisca. Nikad samoća nije bila neizbježnija i nikad se nije jasnije objavljivala dragocjenost i krhkost onih rijetkih trenutaka u kojima se slomi. I ono što su znali Tin i Borges, ili Lynch, da naš život nije samo naš nego ga i drugi žive, skriveno od nas, mada nas u nekoj našoj tami dodiruju...ali jedino Murakamiju uspijeva to iznijeti onako jednostavno kao što se istina mora iznijeti.
Čudesno.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 19:57   #53
Uf,tip pise genialno ali i jezivo...uvijek neke tragedije, amour fou,depresija...ali jezik i stil-prva liga!
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 21:58   #54
On mi je genijalan pročitala sam sve knjige koje su dosad izašle u hrv. prijevodu, totalno je spaljen, ali ima joše jedna super knjiga sličnog tipa: Wei Hui-Shangai Baby...
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 23:06   #55
iz the second bakery attack

..There we were, me clutchign the steering wheel, she in the navigator's seat, the two of us scanning the street like hungry eagles in search of prey. Streched out on the backseat, long and stiff as a dead fish, was a Remington automatic shotgun. It shells rustled dryly in the pocket of my wife's windbreaker. We had two black ski masks in the glove compartment. Why my wife owned a shotgun, I had no idea. Or ski masks. Neither of us had ever skied. But she didn't explain and I didn't ask. Married life is weird, I felt.

ma meni je murakami
stil pisanj i kako gradi radnju..

a procitah bas nedavno i šangaj baby i bas mi je ok
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 01:21   #56
Quote:
nitko i ništa kaže:
Nikad samoća nije bila neizbježnija i nikad se nije jasnije objavljivala dragocjenost i krhkost onih rijetkih trenutaka u kojima se slomi.

Čudesno.


Ima od tad podosta...
Citam zadnjih 10 stranica "south of the boorder..." u tramvaju na putu za fax...Izlazim...jos 5...sta cu sad, nemam snage da prestanem...Pa sam odlucila da tu gdje stojim procitam do kraja...I tako ja stojim, ljudi prolaze, nekima sam mozda stajala na putu...Nema veze
Prvi put da me tolika slabost kod neke knjige uhvatila! Murakami je jednostavno divan!
__________________
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali me nerviraju njemacki titlovi
Zena Pustinje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 20:26   #57
Quote:
Zena Pustinje kaže:
I tako ja stojim, ljudi prolaze, nekima sam mozda stajala na putu...Nema veze
jednom u životu i takvo što čovjek primjeti na ulici..
samo, još nisam uhvatio taj "jednom u životu.."
djevojka koja zaneseno na ulici čita knjigu.. do đavola, mora da je taj tvoj grad nakraj svijeta..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 20:37   #58
ja u tom slucaju ostanem u tramvaju pa se vozim okolo dok ne procitam. osim ako nemam jos puno knjige isto tak izadjem na stanici i nastavim citat. eto ima nas jos

ali meni uvijek postoji neka suptilna veza između voznje tramvajom i citanja (dobre) knjige. pogotovo navecer u polupraznom tramvaju.. hm, sad sam zapravo skuzila da mi vecina ideja opcenito najvise pada na pamet u tramvaju. polupraznom. navecer.

+ne, nisam kondukter
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 20:40   #59
e da, norwegian wood od murakamija mi je isto super, ali prva njegova knjiga koju sam doslovno upila je moj slatki sputnik.. mislim da ce mi ta uvijek biti posebna
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 03:50   #60
Ja sam na listi cekanja za "norvesku sumu", ali jos nista...
__________________
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali me nerviraju njemacki titlovi
Zena Pustinje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.