Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2011., 12:50   #41
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
najbolje je pjevanje učit uživo s profesorom, ali nije istina da se ne može naučit samostalno, jedan od primjera koji mi pada na pamet je Sarah Jezebel Deva koja je rekla da je samouka, ne znam jel u međuvremenu pjevanje učila i službeno, ali uglavnom...


možeš li reć po čemu si kompetentan ili kompetentna davat ovakve izjave? ja nikome ne dajem lažne nade nego govorim činjenice. moja pokojna profesorica, operna pjevačica, je govorila kako svatko može naučit pjevat, i dok ne dokažeš da si kompetentniji ili kompetentnija od nje govorit o pjevanju, u kaj sumnjam, vjerovat ću njoj. sluh se može izvježbat, jako je malo ljudi koji su istinski tone deaf i "nesposobni čut". naravno, sve ovisi i o profesoru, literaturi koja se koristi i whatever, ako su ti izvori loši i pjevanje će ti bit loše. to kaj se puno njih ne trudi je druga stvar. ne zanima sve ljude pjevanje i nemaju svi osjećaj za to, s tim se slažem, ali zato i nisu svi ljudi pjevači. ali s tehničke strane gledano, svatko može naučit pjevat i to tak da to actually zvuči dobro. pjevanje se uči godinama, cijeli život čak, Paris Hilton vjerojatno nije i neće platit učitelja pjevanja jer ona želi da to bude odmah plus kaj je to njoj neka vrsta bezvezne zabave, kao i većini hrvatske estrade if i might add, ali da počne ozbiljno učit, itekako bi mogla pjevat. ne plaši dečka bezveze jer nisi u pravu. uostalom, ni ne znaš kakav je on pjevač. i još jednom, najbolje je učit s profesorom, ali može se i sam, posebno kaj se tiče osnova.
Evo, ovako: shvaćam na što ciljaš i u većem dijelu se slažem. Mislim da samo želiš reći da i osoba koja nema sluha, uz puno vježbanja može napredovati. Je li tako? Doduše, netko tko sluha nema, teško da će ikada pjevati kao Enrico Caruso, zato što je sluh nešto urođeno. Kao primjerice, "imati žicu" za matematiku i fiziku. Ili razumiješ, ili ne razumiješ. Sredine nema.
A što se učenja tiče, stvar je ovakva - ne kažem ja da čovjek ne može to sam, međutim, učenik će lakše i brže savladati neke stvari ako mu netko pokaže kako. I to upravo kada nikakavih osnova nemaš. Kada ti netko "isporuči" temelje, dalje će biti daleko lakše. (Tu sad ne govorim ni o kakvom usavršavanju i sličnome).
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 15:23   #42
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Evo, ovako: shvaćam na što ciljaš i u većem dijelu se slažem. Mislim da samo želiš reći da i osoba koja nema sluha, uz puno vježbanja može napredovati. Je li tako? Doduše, netko tko sluha nema, teško da će ikada pjevati kao Enrico Caruso, zato što je sluh nešto urođeno. Kao primjerice, "imati žicu" za matematiku i fiziku. Ili razumiješ, ili ne razumiješ. Sredine nema.
A što se učenja tiče, stvar je ovakva - ne kažem ja da čovjek ne može to sam, međutim, učenik će lakše i brže savladati neke stvari ako mu netko pokaže kako. I to upravo kada nikakavih osnova nemaš. Kada ti netko "isporuči" temelje, dalje će biti daleko lakše. (Tu sad ne govorim ni o kakvom usavršavanju i sličnome).
sluh se može razvit kak sam već rekla, i istinski tone deaf ljudi su jako, jako rijetki, osim tih iznimki svi imaju sluha, samo je nekima jače razvijen nego drugima. možeš ti "imat žicu" za neš, ali ak to ne vježbaš od tog talenta imaš malo koristi. isto tak netko tko prirodno nema "žicu" za neš može razvit sposobnosti i bit jednako dobar kao i netko kome je to prirodno, samo treba puno vježbat, imat strpljenja i ljubavi prema tome, u našem slučaju pjevanju. Caruso je prirodni talent, čovjek je imao malo treninga ili čak ga uopće nije imao, ali je puno vježbao, da nije od tog talenta ne bi imao nikakve koristi. osoba koja razvije svoj sluh može pjevat vrhunski, ona koja ga ne razvija naravno da ne može, s tim se slažem. isto tak se slažem s tvojim stavom o učenju, najbolje je s profesorom uživo jer su internetske instrukcije pjevanja pune smeća koje oštećuje glas (npr. video savjeti od expert villagea na youtubeu, većina njihovih instruktora je blago rečeno strava i užas) ali isto tako ima jebeno dobrih stvari, samo treba nać, ja sam već dala neke preporuke, ak netko zna još nek napiše.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 18:40   #43
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
sluh se može razvit kak sam već rekla, i istinski tone deaf ljudi su jako, jako rijetki, osim tih iznimki svi imaju sluha, samo je nekima jače razvijen nego drugima. možeš ti "imat žicu" za neš, ali ak to ne vježbaš od tog talenta imaš malo koristi. isto tak netko tko prirodno nema "žicu" za neš može razvit sposobnosti i bit jednako dobar kao i netko kome je to prirodno, samo treba puno vježbat, imat strpljenja i ljubavi prema tome, u našem slučaju pjevanju. Caruso je prirodni talent, čovjek je imao malo treninga ili čak ga uopće nije imao, ali je puno vježbao, da nije od tog talenta ne bi imao nikakve koristi. osoba koja razvije svoj sluh može pjevat vrhunski, ona koja ga ne razvija naravno da ne može, s tim se slažem. isto tak se slažem s tvojim stavom o učenju, najbolje je s profesorom uživo jer su internetske instrukcije pjevanja pune smeća koje oštećuje glas (npr. video savjeti od expert villagea na youtubeu, većina njihovih instruktora je blago rečeno strava i užas) ali isto tako ima jebeno dobrih stvari, samo treba nać, ja sam već dala neke preporuke, ak netko zna još nek napiše.
Draga moja, ti nemaš pojma o čemu pričaš. Nemoguće je naučit pjevat bez sluha i točka! Može se naučit otpjevat neka pjesma, ali nikad neće pjevat kao netko tko ima sluha i tko je rođen s tim. Znaš li primjer konkretan nekog tko je tako "naučio" pjevat? Strašno kakve dezinformacije i lažne nade daješ!
chimpa29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 21:31   #44
Quote:
chimpa29 kaže: Pogledaj post
Draga moja, ti nemaš pojma o čemu pričaš. Nemoguće je naučit pjevat bez sluha i točka! Može se naučit otpjevat neka pjesma, ali nikad neće pjevat kao netko tko ima sluha i tko je rođen s tim. Znaš li primjer konkretan nekog tko je tako "naučio" pjevat? Strašno kakve dezinformacije i lažne nade daješ!
nisam tvoja draga. if ignorance is bliss, you must be the happiest person alive. možda i imaš kvalifikacije, ali trenutno mi se čini ko da nemaš, i prema tome nisi kompetentna govorit jednom studentu pjevanja da nema pojma o svojoj struci. ne znam ni ja sve, puno toga ne znam još, a pjevanje se uči cijeli život, ali kao profi pjevač da ne znam osnovne stvari, pa ne bih izlazila na ulicu od srama. postoji toliko malen broj ljudi koji su stvarno tone deaf da je to zanemarivo. takva osoba ne može otpjevat ni jednu pjesmu, a da to actually zvuči dobro. to stoji, ali ti ne pričaš o njima nego o ljudima koji imaju sluh, samo ga još nisu razvili. oni, ukoliko se posvete učenju i razvijanju sluhu, mogu pjevat jednako dobro kao i netko kome je prirodno razvijen. naravno, ak ne vježbaju sluh i pjevanje, neće bit niš od posla. kak bi se reklo, no pain, no gain. primjer osobe koja je samostalno naučila pjevat sam već dala, read it. a taj tvoj stav prema drugima "ja sam u pravu i točka, ti si glup" bez ikakvih argumenata zaš bi to bilo tako je izravan pokazatelj toga tko je ovdje taj tko daje dezinformacije.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 16:33   #45
Stara kineska poslovica: Ako možeš govoriti - možeš pjevati, ako možeš hodati - možeš plesati!

Prestanite se prihebavat tko zna više, tko zna manje! Pjevanje je vještina koju bi po meni svaki čovjek treba učiti od malih nogu, to je oslobođenje, čišćenje duše i tijela.Ako bismo ljude osuđivali po sluhu, onda bih se pitala zašto ima toliko profi pjevača koji su intonativno loši? Ima ih uvijek pa zašto bismo kompromitirali nekog "antisluhista" koji amaterski želi pjevati jer mu se pjeva? Volja je pokretač svega, a pjevanje je terapija na kvadrat, zato ljudi nemojte misliti da je to luksuz, ja bih to umjesto antidepresiva propisivala kao terapiju!

Za one koji znaju note mogu vam mejlati opus vježbi za pjevanje! Slobodno mi se javite, pomoći ću koliko mogu!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 16:37   #46
Quote:
Wawindaji kaže: Pogledaj post
srednju glazbenu za solo pjevanje niti ne možeš upisati bez 2 pripremna razreda čiji prvi upišeš
AKO prođeš audiciju koja je uvijek u 6. mjesecu u svim glazbenih školama u zagrebu
+ ne smiješ imat manje od 16.god. niti više od 21.god.
+ ne idi u baloković
+ u muzičkim školama se radi klasika
eto toliko
Srednja glazbena se može upisati, ali se mora položiti solfeggio, klavir i pjevanje iz 2 razreda pripremne škole i nakon toga se polaže prijemni za srednju glazbenu. Dakle, može se ići i na privatne satove, samo što je naravno to jako jako skupo, mjesečno za pripreme bi trebalo oko 400 eura.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:49   #47
Pjevanje gotovo da niti nema veze sa sluhom. Ne trebas imat sluh da bi mogao pjevati.
Ali trebas imat sluha da bi mogao proizvesti smislenu cjelinu, odpjevati tocno, stilski i uglazbljeno.

Vidi se kako pojma nemate pa laprdate bezveze, radije pitajte prije nego pocnete pricati takve besmislice koje su vam drugi utuvili u glavu.
Nibiru1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 10:38   #48
Quote:
Nibiru1704 kaže: Pogledaj post
Pjevanje gotovo da niti nema veze sa sluhom. Ne trebas imat sluh da bi mogao pjevati.
Ali trebas imat sluha da bi mogao proizvesti smislenu cjelinu, odpjevati tocno, stilski i uglazbljeno.

Vidi se kako pojma nemate pa laprdate bezveze, radije pitajte prije nego pocnete pricati takve besmislice koje su vam drugi utuvili u glavu.
naravno, da bi mogao pjevat moraš samo imat sposbnost disanja i govorne organe, ali da bi to imalo smisla trebaš imat i razvijen sluh jer to inače nije pjevanje nego zavijanje, kak je netko već dao primjer, funny ekipa iz raznih talent emisija. prema tome, lijepo pjevanje ima itekako veze sa sluhom, moraš čut zvukove koje ispuštaš. disrespectful komunikaciju neću komentirat.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 12:37   #49
Disrespectful komunikacija? Ne bih bas rekao, nazvao bih je izravnom.

Malo se previse govori ovdje o sposobnosti disanja. Disanje ne igra uopce toliku ulogu u pjevanju kako vas uce.
Isto tako i rad dijafragme. Ne mozes utjecati na rad dijafragme (osvrcem se na "disanje iz dijafragme).
Dijafragma je refleksni misic, ona uvijek radi u procesu disanja-kako god da ti udahnuo.
ALI!
Ono sto mozes raditi krivo jest, ne dati dijafragmi potpuni prostor!
Iako niti tada nece toliko utjecati na pjevanje, osim sto ces manje zraka uzeti (a puno zraka nije niti potrebno za pjevanje).

Ono sto je najveci problem, sto gotovo nitko ne razumije, ili nije dobio tu informaciju, jest, ako popustis dijafragmu - e onda izgubis sav zrak.
I to ti radi problem u pjevanju, jer sav zrak koji udahnes, ti i izdahnes vec tijekom prve 2 sekunde pjevanja.

Dakle, ako zelite pjevati duze - ne osvrcite se toliko na disanje (da ne bi slucajno poceli udisati enormne kolicine jer to traje, izgleda smijesno i nije potrebno), nego se osvrnite na to da drzite taj zrak u sebi!

Lako je kao kad se pije voda kad se usvoji.

Takodjer, druga stvar, glasnice su te koje proizvode zvuk (ostali dijelovi tijela/organa/misica utjecu na boju zvuka).
One proizvode zvuk kad su spojene, i tada i sam zrak prolazi u malim kolicinama.
Ako su pak razdvojene, zrak se gubi ubrzano (zato na visokim tonovima, posto mnoge stvari ne radite kako treba, glasnice nisu spojene te ubrzano gubite zrak i ne mozete nista odpjevati).

Da vam dokazem da su glasnice jedan od najvecih faktora zbog kojeg ubrzano mozete izgubiti zraka, dat cu vam primjer:

1. uzmite zrak i na "a" ili "i", svejedno koje slovo/slog uzmes, tiho (kao sapat) pjevajte taj ton sto dulje mozete.

2. isto ko i pod broj 1. ali ovaj puta pjevajte glasnije (glasnoca kao kad kazes "Hej!", cak mozete bas i tu rijec uzeti)

recite mi, kad ste mogli dulje drzati ton?

answer: pod broj 2.
razlog: Glasnice su spojenije prilikom glasnije pjevanja nego tiseg, dakle, kod glasnijeg pjevanja (ne kod deranja) gubi se manje zraka (glasnice su spojene i vibrijaju medjusobno nedajuci zraku da iscuri kroz njih) nego kod tihog (glasnice nisu toliko priblizene, vise prostora medju njima, vise zraka moze proci)


Mogu vam jos puno toga objasniti, ali pitajte.
Pitajte sve sto vam nije jasno, sve sto su vam rekli, a ja cu, ako cu znati, to vama i objasniti.
Nibiru1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 13:38   #50
prvo, svjesna sam da to nije najbolji argument, a ni pretjerano lijep način komunikacije, ali pod jedan, meni se kao dugogodišnjem učeniku i sada studentu pjevanja nemaš apsolutno nikakvo pravo obraćat tako s visoka, a ni dvjema forumašicama koje očito znaju o čemu govore, da nemam pojma o svojoj struci, pa sram bi me bilo uopće ustat iz kreveta, a ne neš drugo, i pod dva, tako diskreditirat sve profesore pjevanja bezrazložnim omalovažavanjem onoga kaj podučavaju.

sad kad smo to riješili, vidim da znaš o čemu govoriš i actually se slažem s tim kaj pišeš, ali nisi se izrazio na najspretniji način, imho. disanje je itekako bitno za pjevanje koje actually i počiva na zadržavanju zraka, a ako ne znaš disat, napravit zalihe zraka i zadržat taj zrak, od pjevanja nebu niš.
isto tako ne treba uzimat previše zraka za pjevanje, cilj i je naučit tijelo da za pjevanje treba čim manje zraka.

s tim da iako studiram klasično pjevanje, moj glazbeni background se ne sastoji samo od klasike, to je zapravo njegov manji dio, i nisam od onih koji samo ponavljaju ko papagaji da je to jedini dobar način pjevanja, i osobno koristim svašta od ekstremnih do "običnih", "pop" stilova pjevanja i ak netko ima drugačije tehnike i mišljenje it's okay in my book, ali isto tako meni koja po cijele dane vježbam pjevanje i učim o njemu neće nitko osim mojih profesora govorit da nemam pojma. unaprijed se ispričavam ak misliš da je moj ton bezobrazan.
meni nemaš kaj objašnjavat ali sigurna sam da ima ljudi kojima ćeš puno pomoć jer po ovom kaj si do sad napisao mi se čini da znaš o čemu govoriš.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 14:21   #51
Ovako,zelim se ispricati svima koji su shvatili moje prvo obracanje kao obracanje njima. Moj bed, nisam quote-ao par osoba koji su pljuvali da se pjevanje ne moze nauciti, da je to stvar talenta te da ako nemas sluha ne mozes nista napraviti.
Na neki nacin me ljuti kad ljuti tako odustaju i tako izravnim stavom govore NE, to se ne moze, nemas mi sto govoriti jer ja znam da sam u pravu.

Nisam se obracao ljudima koji komentiraju pjevanje. Pa se tim ljudima ispricavam ako misle da sam njih napadao.
I nije mi problem ako ljudi govore krivo, u afektu sam se i njima obratio s strogim tonom.

Pitajte i pricajte besmislice, to je ok, zato smo mi ovdje (ostali koji znaju pa i ja koji sam amater u pjevanju) da razjasnimo neke stvari.

Ali kad onako napadaju da ako nemas sluha ne mozes naucit pjevati - najveca laz/obmana ikad recena u vezi pjevanja!
Totalno krivi stav.
A stvar sluha je jednostavno stvar vjezbe! Pitanje je da li bih ja imao sluha da nisam isao u glazbenu skolu, ili itko od nas ovdje prisutnih!

To je jednostavno tako. Koordinacija izmedju uha te govornih aparata treba se trenirati. A vecina nikad nije pjevala, prema tome, nema koordinaciju, i od tuda polozi nepostojanje sluha.
Naravno, osim ako nije stvar nekih fizickih problema, sto je zaista rijetkost, ali nazalost i postoji.


I sve u redu, ne smatram da ti je ton bezobrazan, smatram da je izravan i iskren.

I nisam omalovazavao vase ucitelje pjevanja, ili onih koji poducavaju ako su ovdje, opet, obracao sam se onima koji su omalovazavali pjevanje jer su culi od drugih da ne mogu, da nemaju sluha, da ne mogu naucit itd. - za njih smatram da laprdaju bezveze i da ponavljaju ono sto su im ti ljudi utuvili u glavu.



Zrak je bitan, ali ne toliko koliko se prica.
Ili, da se izrazim bolje.
Vecina (onih neukih) govori da je disanje najvaznije, ak to ne naucis nis od pjevanja.
A ono sto ja zelim reci jest; upotreba glasnica, opustenost misica, opustenost grkljana, opustenost vilice, nacin prelaska iz chest u head voice, koristenja oba (a ne samo chest pa onda za visoke tonove pocnemo "pjevati iz grla", naprezemo se itd). To je ono sto je puuuno vaznije od samog disanja.

Disanje se nauci lako, ali ove ostale stvari, koje JAKO utjecu na pjevanje i kvalitetu zvuka bas i ne.
Potrebno je puno truda, puno vjezbi, puno pricanja i razgovaranja, da se OSVIJESTE te pojedine stvari.
Uz sve ovo navedeno, meni se disanje cini kao piece of cake.
Ili kako bi rekli, slag na torti.

Naucis kontrolirati sve, a zatim i disanje (tj zadrzavanje zraka uz pomoc medjurebrenih misica, da kazemo jednostavnije) = torta finog okusa.
Nibiru1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 15:15   #52
isprika prihvaćena. kaj se sluha tiče, netko ima prirodno razvijen sluh, a netko ga treba razvijat, svejedno jel u glazbenoj ili solo, možda je glazbena škola malo bolja ali ni ovo drugo rješenje nije loše. sve kaj si naveo stoji, ali disanje je i dalje jako bitno, ak nemreš držat taj nesretni zrak uzalud su ti sve ostale vještine. ali u načelu se slažemo.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:20   #53
pjevanje

pozdrav svima, zanima me jedno pjevačko pitanje, pa ako mi ko zna odgovoriti bio bi mu/joj zahvalan.
Pjevam u klapi, cca nekih par mjeseci(2.tenor), i vjerojatno mi se dešavaju oubičajni problemi kod pjevanja, tj disanje, pa piano pjevanje...
A posebno me muči kako savladati neki viši ton( taman na prelazu iz nekog mog srednjeg registra u veći registar) kojeg mogu za sada otpjevati samo skroz punim glasom,a to je onda dosta jače, i čim bi trebalo malo tiše već gubim snagu u istom, pa ga moram u nekom polufalsetu.
Dali postoje kakve vježbe za to, ili možda neka literatura?
edinadarev is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 15:52   #54
kajaznam, pokušaj s messa di voce. uzmeš jedan ton i prvo ga pjevaš jako tiho i sve glasnije, i onda ideš od tog najglasnije opet prema jako tiho iliti crescendo i decrescendo na tom tonu. ništa se ne smije promijenit osim glasnoće.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 18:52   #55
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
kajaznam, pokušaj s messa di voce. uzmeš jedan ton i prvo ga pjevaš jako tiho i sve glasnije, i onda ideš od tog najglasnije opet prema jako tiho iliti crescendo i decrescendo na tom tonu. ništa se ne smije promijenit osim glasnoće.
Hvala tii, nadam se da će mi pomoći.....
edinadarev is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 08:13   #56
Quote:
edinadarev kaže: Pogledaj post
Hvala tii, nadam se da će mi pomoći.....
da li sve u jednom dahu?
edinadarev is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:10   #57
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Stara kineska poslovica: Ako možeš govoriti - možeš pjevati, ako možeš hodati - možeš plesati!

Prestanite se prihebavat tko zna više, tko zna manje! Pjevanje je vještina koju bi po meni svaki čovjek treba učiti od malih nogu, to je oslobođenje, čišćenje duše i tijela.Ako bismo ljude osuđivali po sluhu, onda bih se pitala zašto ima toliko profi pjevača koji su intonativno loši? Ima ih uvijek pa zašto bismo kompromitirali nekog "antisluhista" koji amaterski želi pjevati jer mu se pjeva? Volja je pokretač svega, a pjevanje je terapija na kvadrat, zato ljudi nemojte misliti da je to luksuz, ja bih to umjesto antidepresiva propisivala kao terapiju!

Za one koji znaju note mogu vam mejlati opus vježbi za pjevanje! Slobodno mi se javite, pomoći ću koliko mogu!
heeej, pozdrav iz Zadra, evo molio bi te da mi pošalješ te note, ili ako imaš bilo kakvu literaturu vezano za učenje i tehnike pjevanja.Bilo kakva informacija dobro bi mi došla.
Poozdrav iz Zadra...
edinadarev is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 16:56   #58
Quote:
edinadarev kaže: Pogledaj post
da li sve u jednom dahu?
ofkors. u početku relativno kraće držiš ton a kasnije sve duže.

Zadnje uređivanje Silvery : 18.05.2012. at 02:29. Reason: quote
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 09:55   #59
pjevanje

Molio bi vas za bilo kakav savjet gleda pjevanja :

naime pjevam u klapi ( 2.tenor) , nekoliko mjeseci, i nailazim naravno na one uobičajne probleme ; disanje, kontrola glasa piano, forte itd...., uglavno nije lako...
Molio bi Vas bilo kakav savjet, ili neke vježbe posebno za više dionice kad mi je taman na nekoj granici između tihog pjevanja i forte jačeg. Ako isti taj ton otpjevam jače onda to već zvuči malo prejako i nije to to, a isto tako ako sam u nekom pianu onda nemam pravu kontrolu glasa i to onda ne zvuči ok.

Hvala unaprijed na svakom savjetu....
edinadarev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 09:57   #60
pjevanje

Quote:
edinadarev kaže: Pogledaj post
Molio bi vas za bilo kakav savjet gleda pjevanja :

naime pjevam u klapi ( 2.tenor) , nekoliko mjeseci, i nailazim naravno na one uobičajne probleme ; disanje, kontrola glasa piano, forte itd...., uglavno nije lako...
Molio bi Vas bilo kakav savjet, ili neke vježbe posebno za više dionice kad mi je taman na nekoj granici između tihog pjevanja i forte jačeg. Ako isti taj ton otpjevam jače onda to već zvuči malo prejako i nije to to, a isto tako ako sam u nekom pianu onda nemam pravu kontrolu glasa i to onda ne zvuči ok.

Hvala unaprijed na svakom savjetu....
a i tom pjanu onda nemam snage ni zvuka u glasu
edinadarev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.