Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2006., 00:41   #41
neki ljudi imaju više sekreta u ušima od drugih.Imam i ja isti problem,a on je rezultat toga što kad sam bila mala sam imala stalne upale uha.To ti nije nikakav problem,samo nemoj nikako kopati duboko,nego kad ti se to desi odi kod doktora opće prakse.On će ti isprati uho sa mlazom vode.
p.s..nemoj ga čačkati jer ga možeš ozljedit,a to ti može uzrokovati upalu,a onda si tek u sranju viruj mi.
ime hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 08:35   #42
Ja sam imao zausnice/mumps sa 14 godina i ponovo sa 28 i 30 godina...poslijedice za stalno ostale su sa uhima ...promjenio mnoge doktore /specijaliste/snimio i glavu/jer mi je ostalo kao nateceno ispod uha...celjust...isto nisu izvadili vazu iz uha ...dok se nisam svadio da je ostala unutra...i izvadili nakon tri tjedna...
ukratko ne smijem stavljati nikakove kreme ili tekucinu u uho....isto sam kazan ne cistiti sam vax...moj ode cisto na drum i zaljepi se ...ne moze doktor opce prakse ocistiti...nego mora specijalista sa instrumentom is-sukati i staviti antibiotik ako je potrebno.
Tako da imam svaka tri mjeseca redovitu posjetu za cistiti...koliko treba ili ne.
Jos je veci problem imam Apneu pa disem na mashinu koja isto puse zrak iz nutarnje strane...pa i to mozda doprinese problemu.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 21:01   #43
Začepljeno uho...

pozdrav
ovaj ponedjeljak sam bio u toplicama i naravno većinu vremena provodio u vodi ili skakanjem u istu tijekom picigina...
e sad moj problem je da mi je nakon kupanja lijevo uho ostalo "začepljeno" kao da ima vode u njemu, ali ona ne izlazi van, također konstantno čujem lagano zvonjenje u lijevom uhu, dok je desno sasvim u redu...pokušao sam očistiti sa štapićima za uši ali ne pomaže...

isprva sam mislio da će prestati nakon dan-dva, ali već se polagano bojim da mi tako ne ostane, pa me zanima dal netko zna za kakav lijek, kapljice ili nešto slično što bi moglo pomoći...

hvala...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 21:50   #44
možda ti je nabubrio od vode cerumen u zvukovodu. trebao bi na ispiranje kod svog doktora ili ORL.
Ili ukapati čisti alkohol, koji će onda oduzeti vodu. ali to je samo privremeno rješenje, a može iziritirati kožu zvukovoda.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 21:56   #45
hm...idem ja radije sutra do doktora, pa ako on ne može to riješiti onda do ORL-a...

ne bih baš pokušavao s alkoholom...možda da je ista stvar s grlom..
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 21:57   #46
Postoje ti kapi (ulje) imenom Cerustop za ispiranje cerumena iz uha možda bi ti one pomogle. Moj sin je imao zaštopano uho i one su pomogle.
__________________
mama Dominika i Mateja
Antonija E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 22:06   #47
normison
kapi za njegu ušiju s dubinskim djelovanjem. Preporučuje se nakon kupanja za sprječavanje učestalih upala i kod pojačanog svrbeža
-progooglaj
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 22:14   #48
da, nadao sam se da postoje neke kapi...makar sumnjam da se daju na recept (ili da su jeftine )...

našao sam u kući neke kapi za oko i uho: Dexamethason-Neomycin, pa sam probao malo tih kapnuti u uho (iako im je rok trajanja do 06/2006) i zasad još nema učinka...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 22:31   #49
1. Omeksaj stapic , valjajuci ga sa prstima .
2. zavuci stapic dok ide polako.
3. Dok je stapic u uhu pritiskaj korijen uha sa prednje strane , iz smijera oka.
4. dok ovo radis , neka je uho okrenuto prema podu.
5. Ponavljaj vise puta .
6. Pipaj sa usnom dali je stapic vlazan.
7. Pomaze u 99% slucaja .
8. Ako neide idi ljecniku.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 22:33   #50
ne bih baš preporučio guranje štapića u uho. tako se može cerumen zagurati u koštani dio zvukovoda, a odande ne može sam izaći. Dexa-neo pomaže kod upale, kod začepljenja čisto sumnjam.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 23:08   #51
Da tocno , ako ne cistis usi redovno , onda se nakupi , pa nemoj cistiti.
Ali ako cistis redovno , onda nema sto zagurati , nego samo ti more ili voda , moze omeksati eventualne manje nakupine cerumena i sve ces ocistiti sa stapicem.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 23:12   #52
Idi svom liječniku nek ti ispere uho
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 13:44   #53
dođoh danas u čekaonicu i to na samom početku radnog vremena (13:01), a već unutra preko 10 ljudi...rekoh si da nema šanse da čekam, jer to bi značilo preko sat i pol vremena potrošiti u čekaonici...idem radije na kraju radnog vremena, možda imam više sreće...

ove Dexamethason niš ne pomažu...ako nešto, onda su mi samo odmogle, jer mi se čini da mi je još više začepljeno...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 14:41   #54
Majstore, uzmi vodikov peroksid 3 % (ima ga svaka apoteka uglavnom za te svrhe). Napuni uho, ostavi ga sve dok ti šumi u uhu i onda isperi, pa jope i tako dok se ne odštopa.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 23:18   #55
Quote:
kumek kaže:
Majstore, uzmi vodikov peroksid 3 % (ima ga svaka apoteka uglavnom za te svrhe). Napuni uho, ostavi ga sve dok ti šumi u uhu i onda isperi, pa jope i tako dok se ne odštopa.
nikako ako ne želiš nadražiti sluznicu uha koja je najvjerojatnije već i nadražena..dakle možeš probati jedino sa Cerustopom, a još bolje je da odeš liječniku opće prakse koji će ti isprati uho, a ako ti ni to neće pomoći onda će te poslati specijalistu koji će ti s pincetom i ostalim priborom izvući ako se radi o tvrdokornom ćepu...i tek nakon toga će ti s navedenim Dexamethason-Neomycin malo namazati zvukovod...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 15:12   #56
otišao sam još u petak k doktoru pa mi je propisao kapi za uho (upravo s 3% vodikovog peroksida kao što je kumek rekao) i sad moram s time 3x na dan kapati oba uha...

čudno je bilo da je rekao da mi je desno još više začepljeno nego lijevo, iako na njega sasvim normalno čujem...

ma, kaj ja znam...glavno da sam u ponedjeljak naručen za ispiranje pa da se napokon riješim tog zvonjenja...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 19:02   #57
Quote:
Rev kaže:
otišao sam još u petak k doktoru pa mi je propisao kapi za uho (upravo s 3% vodikovog peroksida kao što je kumek rekao) i sad moram s time 3x na dan kapati oba uha...

čudno je bilo da je rekao da mi je desno još više začepljeno nego lijevo, iako na njega sasvim normalno čujem...

ma, kaj ja znam...glavno da sam u ponedjeljak naručen za ispiranje pa da se napokon riješim tog zvonjenja...
eto klasičan primjer doktora ignoranta..vodikov peroksid se već preko 10 godina čak i u RH zaobilazi..ali što očekivati od opće prakse..dobro da ti nije varikinu dao
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 17:02   #58
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
eto klasičan primjer doktora ignoranta..vodikov peroksid se već preko 10 godina čak i u RH zaobilazi..ali što očekivati od opće prakse..dobro da ti nije varikinu dao
Manemoj, a zašto to vodikov peroksid nije dobar za ovakve stvari?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 17:04   #59
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
eto klasičan primjer doktora ignoranta..vodikov peroksid se već preko 10 godina čak i u RH zaobilazi..ali što očekivati od opće prakse..dobro da ti nije varikinu dao
A zašto bi to nadraženost vodikovim peroksidom bila lošija od mehaničkog nadraženja mlaza vode za sluznicu?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 21:51   #60
Quote:
kumek kaže:
A zašto bi to nadraženost vodikovim peroksidom bila lošija od mehaničkog nadraženja mlaza vode za sluznicu?
zato jer kapanje vodikovim peroksidom traje bar 2 dana a ispiranje uha vodom najviše 30 minuta (u ekstremnim slučajevima)..i svaki specijalist ti nakon ispiranja namaže uho Dexamethason-Neomycinom upravo zbog tog nadraživanja...s druge strane u većini slučajeva otitis externa je popratna pojava cerumena i kao takav je totalno kontraindicirano davati vodikov peroksid..dakle ako se već kapa onda se kapa s gorenavedenim Cerustopom ili kad nije nista dostupno nekim od ulja..pa čak i parafinskim..a sigurno ne nečim nadražujućim jer nikada ne znaš da li je upala ispod cerumena itd.... je li kumek sad zadovoljen
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.