Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2008., 20:32   #21
Quote:
Snooker kaže: Pogledaj post
Struka i faks... Trenutno u catii slazen jedan sklop sa preko 250 dijelova... Komp crkava...a sta je najgore ne radi puno brze ni na dual core-u sa 2 gige rama... Screen od par dijelova cu ti poslat mailom kad uhvatim vremena...posalji mi adresu na pp....
hehe,i meni se zna zastekat ali redovito sejvam ....
Posalji mi link na imageshack ako mozes preko PM...
koji si faks (kontam si strojarstvo)....
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 21:23   #22
V-Ray render u SU

Sorry što upadam ovako.....

Danima pokušavam napraviti realistični render sa V-Ray-om u Sketchup-u.
Ono što dobijem je bilo simpa za prvi pokušaj,ali nije realistic Materijali me muče.

Za one što su to radili imam pitanje:
Kad napravim model,na koji način mogu odmah na površine stavljati V-Ray materiale umjesto SU ovih.Kad stavim SU-ove to nije ono što očekujem.Našla sam neke koji su mi potrebni i sad ne znam gdje ih instalirati i da li ih uopće treba staviti u neki folder ili jednog po jednog uvoditi u model(a i to mi ne prihvaća baš-u editoru ih još i vidim ali nikako ih primjeniti na model!) a osim toga je sporo i moraš unaprijed pripremiti sve.Sigurno ima neki lakši način.....
Gledam sve tutoriale ali ovo mi nikako ne ide.
Help please,moram napraviti sobu...

Osim toga cijela scena mi je malo pretamna,tek kad kliknem Orbit tool posvijetli ,ali samo dok ga držim.
Znači moram sa svjetlima i suncem namještati .Sunce ide ali sa dodatnim svjetlima problemi....Dodam ih (npr spot light iz V Ray-a)ali u renderu se ne vide kao svjetlo



Može li neki link za Ruby scripte( ne trial )
Mover
I render
Soap skin Bubble
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:09   #23
probaj Kerkythea, nikad nisam s njim radio jer neznam i neda mi se proučavat tutorialse, ali prema slickama poprilično realno izgleda
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 00:27   #24
Imam i to ,exportiram ali dalje nisam išla.Tutoriali su me dotukli.Dobijem wired model bez textura, pa sam privremeno odustala.Za sad jedino kužim za V-ray da se promjene materijala u VR ne vide u SU modelu,tako da nemam opći dojam. Uspjela sam uvesti neke materijale,jedan po jedan a osnovni paket se uopće ne vidi u editoru(ova starija ,predzadnja v.)U novome se pojavljuju .
BTW izašla je nova v. koja rješava neka pitanja,a i svjetlo mi je proradilo,bar jedno. Samo još nije sređena za sirotinju
Našla sam i neke ruby scripte.Samo sad više tražim nego modeliram.....
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 11:02   #25
^^same here, ja neznam radit u takvim programima, mislim skroz je zbunjeno, ja rađe sve farbam u sketch up-u, to je meni osobno najbolji program ali meni zapravo takvi programi i nisu potrebni, jer večinom radim kuće i namještaj i takve stvari
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:41   #26
Pa nije da ne mogu živit bez toga,ali kad nešto radim hoću da to bude najbolje što se može u datim okolnostima.A kad vidim da nešto može bolje od ovoga što ja radim,pokušavam doseći taj level.
Trenutno radim momačku sobu(spavanje i rad)sa hrpom tehnike pa mi je važno to posložiti da sliči na nešto.
Ideja je uglavnom razrađena u dvije osnovne varijante sad još boje i materijale trebam dobiti.SU je ispao solidan za ovo prvo ali treba mi finalni izgled.Usput sam našla mi neke dobre tutoriale koji su mi skratili neke postupke,vrlo zabavno sve skupa ,ako ništa drugo.

Kad dođem kod izvođača hoću doći s točno razrađenom idejom,eventualno koji cm gore dolje(to neka se oni zezaju s tim)
Gledala sam neke materijale kod Max&Morisa, sve neka tuga.Čisto da vidim šta se nudi.Sve nešto mat,jake boje,bez strukture, ništa moderno. Valjda ove veće firme i maju neke palete sa malo drukčijim materijalima od onih od prije 100 godina.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 17:07   #27
^^a vidiš, ja kad radim sve mora bit točno u mm, ništa nesmje bit netočno, bijanje više manje, nekad kad su tamne boje (npr metal, tamno drvo) mi samo otežava posao jer onda nevidim dobro sve

e i kak se stavi ovo od sketchup-a u kerkythea-u, ja exportam iz sketchupa u .kmz, a u kerkythei samo može .kzx, jel trebam možda sketch up pro ili??
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:55   #28
Ja imam pro.Poskidala sam sve moguće pluginove.Uglavnom, trebaš exporter instalirati ako ga nemaš.Maloprije sam nešto pokušala i render je bio gotov u roku odmah,sivo bijeli tonovi....
Inače znaš koliko to traje .....i traje...... što bi značilo da mi se materijali nisu prebacili.
Probala Podium, nekakav trial,opet ništa realistic.Morat ću se stvarno pozabavit s tim materijalima.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:37   #29
hm, trebo bi si skinut pro, nemam vrenema sad, inače imaš i ovaj program, nisam probo al piše da izgleda photorealistično. puno sreće sa rendanjem
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:49   #30
TNX znam za taj program.Nudi se trial a oni su obično ograničeni.Nisam našla fix,pa za sada probam s ovim šta imam.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:28   #31
A što točno dizajnirate i u koje svrhe?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:32   #32
Kome je pitanje upućeno i zašto je bitno u koje svrhe?Bitno je da podijelimo neko eventualno znanje (i očito neznanje....)
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 10:41   #33
Quote:
Lost in time kaže: Pogledaj post
Kome je pitanje upućeno i zašto je bitno u koje svrhe?Bitno je da podijelimo neko eventualno znanje (i očito neznanje....)
pa tebi i blacku....
Pa pitam jer me zanima je li vam to posao,hobi i da malo vidim kakvo je stanje i zarada u takvim stvarima ako se bavite poslom?
Koliko vidim, vi se bavite interijerima pa me malo i to zanima...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 10:57   #34
hm meni je to hobi dizajniram namještaj, sobe, kuće, sve vezano uz interijere. većinom u viktorijanskom stilu. imam dosta stvari koje sam napravio, pola njih nije dovršeno, a pola njih svaki dan nešto poboljšam, promjenim...ugl to radim jer me nekak opušta, neznam. inače trebo bi si skinut neke render programe čisto da experimentiram malo. neda mi se sad, imam školu tak da nemam baš puno vremena inače ak te zanima što, samo pitaj kaj se i ti misliš bavit time ili??
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 17:06   #35
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
hm meni je to hobi dizajniram namještaj, sobe, kuće, sve vezano uz interijere. većinom u viktorijanskom stilu. imam dosta stvari koje sam napravio, pola njih nije dovršeno, a pola njih svaki dan nešto poboljšam, promjenim...ugl to radim jer me nekak opušta, neznam. inače trebo bi si skinut neke render programe čisto da experimentiram malo. neda mi se sad, imam školu tak da nemam baš puno vremena inače ak te zanima što, samo pitaj kaj se i ti misliš bavit time ili??
U školi sam imao 3D modeliranje,a ako upadnem na faks,imat cu i tamo...
Iako možeš vidjeti i po crtežima koje sam objavio,nije to toliko realistično jer ionako iz toga idu radionički crteži pa real look nije toliko bitan...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:58   #36
^^a to je toctr, nacrt i bokocrt ak se nearam inače to mi je najgore bilo, pogotovo trigonometriju iz toga crtat. bolje je ovak 3d na kompu radit
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:21   #37
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
^^a to je toctr, nacrt i bokocrt ak se nearam inače to mi je najgore bilo, pogotovo trigonometriju iz toga crtat. bolje je ovak 3d na kompu radit
istina...ali tako se najbolje nauči snalaženje u prostoru i kako nešto u 3D nacrtat...onda kasnije je iz 3d u 2d....
Možeš tu postat neke svoje radove da vidim što si radio?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 12:15   #38
Meni je ovo čisti hobi.Kako sređujem stan
(bar su pripreme u toku...) uhvatila sam se 3D-a malo i zaglavila do daske.Oduševilo me što se sve može a nove stvari izlaze svakim danom sve više.Ne zarađujem na ovome ali ako ima šanse za to,tu sam
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 17:15   #39
A što mislite o 3ds maxu? Ja ga imam uz sketchup, ali baš u njemu ne znam dobro napraviti namještaj. Ima li za to kakav tutorial? Sve ostalo izgleda odlično realno.
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 20:22   #40
Quote:
M3NT4L kaže:
Možeš tu postat neke svoje radove da vidim što si radio?
naravno da mogu, al preko vikenda, pošto imam toga previše a i nemam baš puno vremena sve to stavljat na net (škola i tak to), pa mi se neda sve poslikavat. u subotu najvjerovatnije poslikam pa da vidite



a što se tiče 3ds maxa, evo baš sad vidjeh neke slike na netu. takvi 3d prgrami su m zbunjeni i neznam u njima radit, niti mi se da uopče proučavat. imo sam ja neki blender isto 3d, slično sučelje. al dalje od palit program nisam došu inače meni je sketch up za sad dovoljan i ne nemjeravam prelazit na neki drugi. za moj hobu čisto dovoljno
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.