Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 14:02   #81
Patrcik O'Brian - ''Kapetan s činom''. Druga knjiga iz serijala o kapetanu Jacku Aubreyju i njrgovim pustolovinama na početku 19.st. Stil isti kao i kod prve knjige, dakle, neobičan, radnja se polako zahuktava (iako sam prvih 50-tak stranica imao osječaj da čitam Jane Austen). Sve u svemu zanimljiva knjiga.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:42   #82
Ogled o sljepoći,
Jose Saramago

tek sam počela čitati, pa još nemam neki dojam... ali dobila sam dobre preporuke za ovu knjigu, pa ćemo vidjeti....
m_do is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:44   #83
South Park i filozofija (ili Deblji, tvrdji i jos dublje)...

Evo par crtica o knjizi:

Quote:
Iako knjiga rastura, u njoj nećete saznati kako zapaliti vlastiti prdac, kako pronaći Klitoris, ni jesu li ljudi počeli evoluirati kad se riba poseksala s vjevericom u dupe. No, dat će vam odgovore na neka manje goruća pitanja: kako putovati kroz vrijeme a da vam se ne objese sise, smijete li skinuti staru tetu s aparata, zašto su sva školska djeca jednako glupa, i koliko treba Kuronja da prodru u tajne epistemologije pi(*)kica.
Ako niste retardirani, scijentolog, ili najveći tupan u svemiru, jednostavno ćete morati reći: "Čovječe, ovo je totalno preje(*)eno!"
... a ja bih rekao da je autor Richard Hanley u svojoj kontemplaciji - tocno na tragu southparkovcima... knjiga je (u stilu SP-a) - pomjerena - iako su teme koje se na pomjeren, tj. nestandardan nacin pretresaju (doista) ozbiljne (religija, vjera, etika...).
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:42   #84
Naomi Klein - Doktrina šoka

Pišem knjigu o šoku. O tome kako se šokira države - ratovima, terorističkim udarima, coups d'etat i prirodnim katastrofama. I kako ih se, nakon toga, šokira iznova - korporacijama i političarima koji izrabljuju strah i dezorijentaciju prvotnog šoka da proguraju svoju ekonomsku šok-terapiju. Nakon toga, kako se ljude koji se usude oduprijeti toj politici šoka šokira i treći put - što čini policija, vojska i zatvorski isljednici.

Mr. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:45   #85
stoljece rata 2!to sam pocela citat ,a ocajnicki iscekijem pojavu Doktrine soka u nasoj knjiznici!!!cujem da je zakon!!!
haifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 01:14   #86
Haruki Murakami - 'Norveška šuma'.

Prepoznatljiv stil, ali bez toliko fantastičnih i nadrealnih detalja, kao u knjigama 'Sputnik ljubav' i 'Igraj, igraj, igraj'.

Ukratko o radnji (sa korica knjige):
Radnja romana smeštena je u Tokio kasnih šezdesetih, u vreme kada su japanski studenti, kao i njihove kolege mnogih drugih nacija u svojim zemljama, protestovali protiv sopstvenih režima. Ova pomalo nostalgična pozadina, osim što odslikava atmosferu svetskog bunta, predstavlja kulise za jednu 'običnu' ljubavnu priču. Reč pod navodnicima označava ono u čemu je Murakami majstor bez premca: suptilni poznavalac ljudskog srca, dilema i strasti koje donose ljubavni jadi.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 02:04   #87
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Haruki Murakami - 'Norveška šuma'.

Prepoznatljiv stil, ali bez toliko fantastičnih i nadrealnih detalja, kao u knjigama 'Sputnik ljubav' i 'Igraj, igraj, igraj'.

Ukratko o radnji (sa korica knjige):
Radnja romana smeštena je u Tokio kasnih šezdesetih, u vreme kada su japanski studenti, kao i njihove kolege mnogih drugih nacija u svojim zemljama, protestovali protiv sopstvenih režima. Ova pomalo nostalgična pozadina, osim što odslikava atmosferu svetskog bunta, predstavlja kulise za jednu 'običnu' ljubavnu priču. Reč pod navodnicima označava ono u čemu je Murakami majstor bez premca: suptilni poznavalac ljudskog srca, dilema i strasti koje donose ljubavni jadi.
Isto djelo čitam i uz Eseseovca sam se prvi put počeo kreveljiti od smjeha čitajući Murakamija... Šteta pa je otišao.
Smudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 02:09   #88
Luan Starova - ''Vrijeme koza''
"Vrijeme koza" je roman koji na humorističan, ali i tragičan način, prikazuje život običnog čovjeka na Balkanu poslije drugog svjetskog rata. Obilježava ga simbolika, ali i jednostavnost, te lak vokabular, što daje dojam da je pisan iz dječje perspektive. . Pripovjedač sa javlja kao svjedok poslijeratnih zbivanja i bizarne zabrane uzgoja koza koja ugrožava egzistenciju stanovnika ovih krajeva. Koza simbolizira hraniteljicu siromašnog puka i predstavljena je kao glavni lik romana. Starova nam nizom komičnih situacija prikazuje svu ironiju, ne samo ove zabrane nego odnosa vlasti i naroda općenito. Naglašena je konfrontacija urbanog (moćnog i negativnog) i ruralnog (priprostog, pozitivnog)
Amsteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 23:27   #89
Carl-Johan Vallgren - Povijest jedne čudesne ljubavi

..tek sam počela, ali čini mi se da će ovo biti
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:44   #90
"Veštica iz Portobella" - Paulo Coelho

Nisam godinama čitala Coelha, tako da sam već i zaboravila njegov lagani stil. Roman govori o 'savremenoj veštici' i verovanjima koje Coelho izlaže i kroz prethodne knjige.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:10   #91
terry pratchet-jednakost rituala

presmiješna mi je knjiga. hah! ženski čarobnjak...je..

u biti,oni koji vole fantasy sigurno znaju za pratcheta, a ovi koji i ne vole vjerojatno ni ne planiraju nešto i pročitati njegovo tak da ne znan šta da još napišen. meni je dobra knjiga, radi se o djevojčici koja hoće postati čarobnjak(zapravo već je čarobnjak ali bi trebala proći obuku),a u svijetu diska je nemoguće da žene budu čarobnjaci. oko toga se razvija cijela priča..
Vanity. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:16   #92
Quote:
m_do kaže: Pogledaj post
Ogled o sljepoći,
Jose Saramago

tek sam počela čitati, pa još nemam neki dojam... ali dobila sam dobre preporuke za ovu knjigu, pa ćemo vidjeti....
oduševit ćeš se, meni jedna od najdražih knjiga ikad nevjerojatno pažljivo i dobro vođena priča, stilski fina, ma
ajde baš javi kako ti se dopala!

ot: upravo pročitala "vjenčanje" nicholasa sparksa, prešećerena limunada nadala sam se da će biti dobra jer je to kao nastavak "zime za dvoje", a to mi je baš posebna ljubavna priča, ni izdaleka patetična ko ovaj kvazi-nastavak
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:53   #93
"Obitelj", od Parsonsa...za sad dosta dobro, pogotovo nakon Hesseovog "Demiana", koji me razočarao
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:22   #94
Quote:
m_do kaže: Pogledaj post
Ogled o sljepoći,
Jose Saramago

tek sam počela čitati, pa još nemam neki dojam... ali dobila sam dobre preporuke za ovu knjigu, pa ćemo vidjeti....
meni se jako svidjela

oT: veliki gatsby (fitzgerald)
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 04:38   #95
"Vjernice i nevjernice" Slavica Stojan- žene u svakodnevici Dubrovnika (1600-1815), jako zanimljivo, meni kao laiku pogotovo.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:49   #96
da li je netko citao kolibu?
zanima me kakva je

trenutacno sam zavrsio vjesticu iz portobella,dobra je knjiga ali ipak su mi bolje alkemicar,peta gora..
Smelly_Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 09:30   #97
Baš sam htjela napisati da sam jučer završila Kolibu

stvarno je fascinantna,progutala sam je doslovce

evo radnje

Missy,najmlađa kći Mackenzija Phillipsa,oteta je tijekom obiteljskog izleta i pronađeni su dokazi da je brutalno ubijena u napuštenoj kolibi duboko u divljini Oregona.Četiri godine poslije,obuzet Velikom tugom,Mack dobiva tajanstveno pismo koje mu je navodno poslao Bog pozivajući da u toj kolibi provede vikend.U dubokoj nevjerici on se jednog zimskog poslijepodneva odlučuje zaputiti prema kolibi i pritom ulazi u svoju najcrnju noćnu moru.Ono što će ondje pronaći zauvijek će mu promijeniti život.

Knjiga je totalno začudna i mijenja religijske stereotipe koje manje više svi nosimo u glavama.Od samog tjelesnog izgleda Svetog Trojstva,do čiste LJubavi koju oni žive međusobno i prema svima ostalima,sve što izgovaraju imalo mi je savršenog smisla,iako nam institucija Crkve(ne Isusove Crkve,da se razumijemo,to su različiti pojmovi) govori upravo suprotno,kao i ljudska pravila koja smo si nametnuli.
Sve je to izgovoreno u savršeno jednostavnim rečenicama,potkrijepljeno ljudskim primjerima da bi ih akter lakše shvatio...i sve tako ima smisla.
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:13   #98
haruki murakami: tvrdo kuhana zemlja čudesa i kraj svijeta.
neobična knjiga al sviđa mi se.
mary111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 18:21   #99
Dean Koontz: Očekivani životni vijek (mozaik knjiga, 2009.).
dosad ga nisam čitao. napet i dobro napisan triler. na tragu S. Kinga.
raatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 01:11   #100
Quote:
jonsi07 kaže: Pogledaj post
"Obitelj", od Parsonsa...za sad dosta dobro, pogotovo nakon Hesseovog "Demiana", koji me razočarao
jel jako dobra knjiga? da znam jel da citam...imam savrsenu sliku o njemu kao piscu otkad sam citala Muskarac i djecak...ne zelim ju pokvarit

ontopic: Praskozorje
chikica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.