Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 22:53   #1
Post Rock/Post Metal

Vidim da nema nijedan topic o ovom podzanru, pa cu ja lijepo otvorit jedan.
Post rock je zanr, obicno bez vokala, koji koristi ritmove i melodije koji nisu uobicajeni u ostatku rocka. Takodjer se cesto koriste violine i violoncela, ali i neki drugi instrumenti.To je zapravo neki nastavak na Prog Rock.

Pjesme znaju biti dugacke (Godspeed You! Black Emperor obicno ima tri-cetiri pjesme po albumu, a albumi im traju preko sat vremena) a znaju imati i dugacka i neobicna imena (And by Our Own Hand Did Every Last Bird Lie Silent in Their Puddles, the Air Barren of Song as the Clouds Drifted Away. For Killing Their Greatest Enemy, the Locusts Noisily Thanked Us and Turned Their Jaws Toward Our Crops, Swallowing Our Greed Whole je ime najkrace pjesme Red Sparowesa)

Neki od bendova su Godspeed You! Black Emperor, Explosions in the Sky, Red Sparowes, Mogwai, 65daysofstatic, God is an Astronaut, Isis, Russian Circles, itd.

Jeli ima jos netko tko voli slusati?
Rollercoaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:00   #2
sluša se.

this will destroy you je jedan jako dobar bend. ja sam se s njim počeo ufuravati u ovaj žanr.
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 01:09   #3
Znam za bend Mogwai.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 02:31   #4
Quote:
Rollercoaster kaže: Pogledaj post
Godspeed You! Black Emperor, Explosions in the Sky, Red Sparowes, Mogwai, 65daysofstatic, God is an Astronaut, Isis, Russian Circles
Alo momak, nemreš stavit Isis uz ostale, to je već neš drugo
Al jašta da se sluša, ne smiju se zaboravit dede Slint i Tortoise.
__________________
Prostor
Ronnie21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 02:55   #5
Quote:
Ronnie21 kaže: Pogledaj post
Alo momak, nemreš stavit Isis uz ostale, to je već neš drugo
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_post-rock_bands
Wikipedia se ne slaze s tobom

Gle, mozda nisu bas rock, al su definitivno post.
Rollercoaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 06:03   #6
Isis tu ne pripada

Jedno vrijeme me drzalo, ima dobrih bendova ali vecina s ko jaje jajetu pa je brzo i dosadilo. Sad ne znam vise koji su aktualni bendevi ili su jos uvijek na snazi ovi nabrojani

GYBE mi oduvijek bio precijenjen i dozlaboga dosadan bend
__________________
Only God can judge me!
listopad is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 08:03   #7
sigur ros

sve san reka
Škafet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 08:42   #8
Mutual of Omaha
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 11:54   #9
Slušam jedan- Long Distance Calling- Avoid the Light - jedan od najboljih albuma ove godine.
Mislim da se Isis može pored ostalog nazvati i nekim post-metalom
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:22   #10
Ne zaboravimo Mono, Gastr Del Sol, sve moguće Tortoise ogranke (fakat ih ima)....Stvarno jedna predivna scena koja svoj vrhunac ipa imala prije 10tak godina, ali svakako se još uvijek izdaje mnogo dobrih albuma, novih je bendova..u svakom slučaju
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:04   #11
ooo gle teme!
pozdrav, mogao bih i ja lupiti par svojih favorita. pošto je spisak na vikipediji malo "šaren" možda i ja neću baš biti precizan, ali dobro... uz ostale već spomenute bendove mogu preporučiti North, Tides from nebula, Tristeza, Jakob, Pelican, Te i naše junake Lunar. u biti sviđa mi se više mračniji i teži, sludgeastiji zvuk, ali ovo mi je momentalno vrh tog nekakvog okvirnog žanra. zanimaju me, naravno, i vaša mišljenja o bendovima i preporuke. ako smijem staviti, evo link za jedan blog o ovoj temi i šire (tj. više glazbe, manje priče).
http://postrockhaven.blogspot.com/
ahn chol is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:22   #12
he da..ne smije se zaboraviti ni Dylan Group, Isotope (plus jedan broj), Mice parade...Silver Mt. Zion, plus jošte mnogo vrednota te ljepota
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:44   #13
Napisao sam ovo pred više od jednog mjeseca al evo sad:

Valjda je Mono i njihov koncert uzrok tome da se nešto puno pričalo o post-rocku pred par tjedana (ili samo ja više čitam i slušam nego inače :S), žanru čiji sam veliki fan par godina, a posebno od koncerata Silver Mt. Ziona i Mogwaija, pa ako je netko za, da malo pričamo o post-rocku (i preporučujemo manje poznate bendove )?

Inače, nasreću, ne vidim neki problem s ne znam, direktnosti ili monotonosti post-rocka (čini mi se da se i za valjda cjelokupnu glazbu može reći da je monotona na nekoj razini ), al dragi su mi bendovi koji eksperimentiraju, npr. ovi što ubacuju malo po malo metala u taj post-rock, tipa Russian Circles koji su nam eto i došli, ili Long Distance Calling. I ne, ne growlaju, skoro potpuno instrumentalni su, za razliku od Isisa.

A dobro mi je i kad se post-rock pomiješa s elektronikom, tipa port-royal (npr. album Flares).

Ako vas baš zanima, moji najveći heroji su i inače najpoznatiji i najhvaljeniji, čini mi se. Ako ne računamo zadnja dva albuma Talk Talk pod post-rock, a ne računamo , onda su mi najdraži albumi: Godspeed You! Black Emperor - Lift Your Skinny Fists Like Antennas to Heaven, Explosions in the Sky - The Earth Is Not a Cold Dead Place, Sigur Rós - Ágætis byrjun, A Silver Mt. Zion - He Has Left Us Alone but Shafts of Light Sometimes Grace the Corner of Our Rooms...

E da, ako netko slučajno nije čuo, Godspeed You! Black Emperor napokon nastavljaju bit bend


Još jedna preporuka, Evpatoria Report - Golevka, najsličniji su upravo GY!BE-u, violina je dosta bitna i pjesme su poprilično dugačke.. XD
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:56   #14
Slušao sam na jutubu Russian Circles , Sigur ros i Mogwai i mogu reći da nisu ništa posebno ,preseravanje ,podjsećaju me na Dream Theater samo bez vokala

sad treba cekat da me glazbeni "znalci" popljuju
__________________
ђ
Gunr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:57   #15
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
GYBE mi oduvijek bio precijenjen i dozlaboga dosadan bend
ovo.

inače mogu popušit post rock bendove, ali ono, sve je ne isti kalup uglavnom. pa mi dopizdi. hehehehe.

Quote:
Škafet kaže: Pogledaj post
sigur ros

sve san reka
ttototototoototototot
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 23:20   #16
Quote:
@Gnr kaže: Pogledaj post
Slušao sam na jutubu Russian Circles , Sigur ros i Mogwai i mogu reći da nisu ništa posebno ,preseravanje ,podjsećaju me na Dream Theater samo bez vokala

sad treba cekat da me glazbeni "znalci" popljuju
Nisam znalac, ali ja ću se samo složit s tobom. Mrzim to što je svakome asocijacija na post-rock upravo Mogwai ili ubitačno dosadni Sigur Ros.
Mogwai mi je ok, ali niti jedan od tih bendova nije pravi post-rock ako mene pitate, jer imaju vokale.
Inače, do sad su mi najbolji post-rock bendovi koje sam otkrio Red Sparowes i Saxon Shore, a možda i Explosions in the Sky.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 00:47   #17
di to pise da u post rocku ne smije bit vokala?
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 00:55   #18
evo sasvim fine stvari s vokalom http://www.youtube.com/watch?v=rtYLvWtmyQw
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 00:56   #19
ima sjajnih bendova u ovom glazbenom pravcu - earth, boris, mono, mogwai, explosions in the sky (pohvala finalnomfantazisti - "the earth is not a cold dead place je fantastičan), a silver mt zion... moji su favoriti. posebno earth - fenomenalni su. ... "glazba zemlje"...
__________________
thirty - ought six
13 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 01:02   #20
di je zlatko
anti-person is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.