Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 13:44   #2861
Kolege, kad prijavljujete gradilište zbog izvođenja remontnih radova, dali onda inspektoratu uz prijavu gradilišta šaljete i elaborat o uređenju gradilišta ili pošaljete samo prijavu?
Filip Jurašin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:00   #2862
Quote:
Filip Jurašin kaže: Pogledaj post
Kolege, kad prijavljujete gradilište zbog izvođenja remontnih radova, dali onda inspektoratu uz prijavu gradilišta šaljete i elaborat o uređenju gradilišta ili pošaljete samo prijavu?
Kao obvezni prilozi prijave radilišta ne spominje se elaborat o uređenju gradilišta nego plan izvođenja radova koji između ostalog obrađuje i uređenje radilišta (pod uvjetima u kojima se ga treba izraditi - trajanje radova duže od 5 dana, izvođenje posebno opasnih poslova), a njega nije više potrebno slati inspekciji uz prijavu nego ga imati izrađenog na radilištu.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:51   #2863
Bila je rasprava ranije, a i više puta ako se ne varam, o novčanom kažnjavanju inspektorata pa se spominjalo da kazne odmah i bez pogovora idu za procjenu rizika, plan evakuacije i spašavanja te ugovaranje obavljanja poslova ZNR. U smislu da je novim zakonom zamišljeno da inspektorat više djeluje kao savjetodavno, a manje kao represivno tijelo. Zanima me je li tako uistinu u praksi, jer sam imao prilike razgovarati s višim inspektorom ZNR koji mi je dao oprečne informacije...
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:12   #2864
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Kao obvezni prilozi prijave radilišta ne spominje se elaborat o uređenju gradilišta nego plan izvođenja radova koji između ostalog obrađuje i uređenje radilišta (pod uvjetima u kojima se ga treba izraditi - trajanje radova duže od 5 dana, izvođenje posebno opasnih poslova), a njega nije više potrebno slati inspekciji uz prijavu nego ga imati izrađenog na radilištu.
Kolega krivo sam napisal,mislil sam na plan izvođenja radova.
Hvala na ispravku i odgovoru
Filip Jurašin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:33   #2865
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Bila je rasprava ranije, a i više puta ako se ne varam, o novčanom kažnjavanju inspektorata pa se spominjalo da kazne odmah i bez pogovora idu za procjenu rizika, plan evakuacije i spašavanja te ugovaranje obavljanja poslova ZNR. U smislu da je novim zakonom zamišljeno da inspektorat više djeluje kao savjetodavno, a manje kao represivno tijelo. Zanima me je li tako uistinu u praksi, jer sam imao prilike razgovarati s višim inspektorom ZNR koji mi je dao oprečne informacije...
Da hvataju na neprijavljene teske ozljede to je pod obavezno i to odmah, za ovo drugo bas i nisam cuo da je bas slucaj
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:48   #2866
Pozdrav kolege,prijavio sam strucni ispit,opci i posebni dio,pa ako mi netko moze pomoci s nekim uputama,savjetima i ostalo. Sto uciti,kakvi su ispitivaci,jel imao tko problema,jel jako zahtjevno itd itd....

Svaki i najmanji savjet mi je dobrodosao....
SilverBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:10   #2867
Pozdrav!

Želim se prijaviti za polaganje stručnog ispita za koordinatora 2 al nigdje ne mogu naći popis literatire/zakona i pravilnika po kojima bi učio. Pa ako ima netko od vas ovdje da je to polagal, samo da me uputi u literaturu i iz čega učiti.

Hvala!
Filip Jurašin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 21:11   #2868
Vrijedi li jos prema Pravilniku o zastiti na radu na privremenim ili pokretnim gradilistima, clanak 8. - investitor je duzan prijaviti gradiliste u slucaju predvidjenog trajanja radova duzeg od 30 radnih dana, opseg radova od 500 osoba -dana?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:03   #2869
Quote:
Filip Jurašin kaže: Pogledaj post
Kolege, kad prijavljujete gradilište zbog izvođenja remontnih radova, dali onda inspektoratu uz prijavu gradilišta šaljete i elaborat o uređenju gradilišta ili pošaljete samo prijavu?
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Kao obvezni prilozi prijave radilišta ne spominje se elaborat o uređenju gradilišta nego plan izvođenja radova koji između ostalog obrađuje i uređenje radilišta (pod uvjetima u kojima se ga treba izraditi - trajanje radova duže od 5 dana, izvođenje posebno opasnih poslova), a njega nije više potrebno slati inspekciji uz prijavu nego ga imati izrađenog na radilištu.
Quote:
Filip Jurašin kaže: Pogledaj post
Kolega krivo sam napisal,mislil sam na plan izvođenja radova.
Hvala na ispravku i odgovoru
Upravo kako je kolega već odgovorio, kod prijave se više ne predaje Plan izvođenja radova, ali on mora biti na gradilištu.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:21   #2870
Quote:
SilverBoy kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolege,prijavio sam strucni ispit,opci i posebni dio,pa ako mi netko moze pomoci s nekim uputama,savjetima i ostalo. Sto uciti,kakvi su ispitivaci,jel imao tko problema,jel jako zahtjevno itd itd....

Svaki i najmanji savjet mi je dobrodosao....

Pogledaj par stranica unatrag, imaš moj upis
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 07:01   #2871
Pozdrav! Polažem za odgovornu osobu za rad s opasnim kemikalijama. Ima netko neki savjet, uputu, skriptu, smjernice, pitanja?
Unaprijed zahvaljujem!
Tojom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 07:29   #2872
Hrpa glupih propisa koju su napravili ljudi samo da istu rade. Pogotovo zastita na radu na mjestima na kojima nema realnije opasnosti od one prilikom gledanja tv-a u dnevnom boravku.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:04   #2873
Quote:
Filip Jurašin kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Želim se prijaviti za polaganje stručnog ispita za koordinatora 2 al nigdje ne mogu naći popis literatire/zakona i pravilnika po kojima bi učio. Pa ako ima netko od vas ovdje da je to polagal, samo da me uputi u literaturu i iz čega učiti.

Hvala!
Zakon o gradnji i prostornom uređenju, Zakon o ZNR, Zakon o inspektoratu, Pravilnik o ZNR na privremenim i pokretnim gradilištima.

Dobro se spremi, nije ništa strašno ali moraš znat. Sa mnom je bio kolega iz Zagreba koji je rekao da on ima znanje koje je stekao kroz dugogodišnje iskustvo te da nije učio. Pao je na prvom pitanju: načela zaštite na radu.
piple is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:58   #2874
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Hrpa glupih propisa koju su napravili ljudi samo da istu rade. Pogotovo zastita na radu na mjestima na kojima nema realnije opasnosti od one prilikom gledanja tv-a u dnevnom boravku.
Kaj ti predaješ vjeronauk?
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:24   #2875
Pozdrav kolegama, moje pitanje je slijedeće:
Da li ja kao stručnjak zaštite na radu imam pravo radnicima koji rade bez radne odjeće i obuće (radi se o poslovima s posebnim uvjetima rada) zabraniti rad i poslati ih doma?
Radnici radnu odjeću i obuću nisu ni zadužili - znači nije situacija da isto ne žele nositi.
Ovlaštenik poslodavca za ZNR je inertan u cijeloj toj priči i kompletnu odgovornost za bilo kakvu ozljedu pokušava svaliti na mene.

Hvala puno
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:46   #2876
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolegama, moje pitanje je slijedeće:
Da li ja kao stručnjak zaštite na radu imam pravo radnicima koji rade bez radne odjeće i obuće (radi se o poslovima s posebnim uvjetima rada) zabraniti rad i poslati ih doma?
Radnici radnu odjeću i obuću nisu ni zadužili - znači nije situacija da isto ne žele nositi.
Ovlaštenik poslodavca za ZNR je inertan u cijeloj toj priči i kompletnu odgovornost za bilo kakvu ozljedu pokušava svaliti na mene.

Hvala puno
Po Zakonu zaštite na radu je sve navedeno školski primjer isključive i nedvojbene ovlaštenikove odgovornosti (čl. 24) za razliku od stručnjakovih obveza koje su navedene u čl. 21. Ovlaštenik niti po jednom propisu iz ZNR-a ne može nikakve uzroke ozljeda svaliti na tebe. Tvoje je samo da imaš neki pismeni trag da si ga upozoravao na navedene propuste da se ogradiš (makar e-mailovi) - čl. 21 st. 4.
Što se tiče OZS -a svaki normalniji inspektor pri nadzoru će po Procjeni rizika pogledati koja su OZS propisana radnicima za određene poslove i tražiti potpisane evidencijske kartone sa njihove strane da su iste i zadužili, što opet nije i nebi trebala biti tvoja briga da utjeruješ po firmi.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:47   #2877
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolegama, moje pitanje je slijedeće:
Da li ja kao stručnjak zaštite na radu imam pravo radnicima koji rade bez radne odjeće i obuće (radi se o poslovima s posebnim uvjetima rada) zabraniti rad i poslati ih doma?
Radnici radnu odjeću i obuću nisu ni zadužili - znači nije situacija da isto ne žele nositi.
Ovlaštenik poslodavca za ZNR je inertan u cijeloj toj priči i kompletnu odgovornost za bilo kakvu ozljedu pokušava svaliti na mene.

Hvala puno
Prvi odgovorni u lancu je poslodavac; on je taj koji mora osigurati osobnu zastitnu opremu, osigurati da sredstva rada budu u svakom trenu ispravna itd. Pise ti u Zakonu o ZNR; sad mi se neda traziti tocan clanak
Visoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:28   #2878
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolegama, moje pitanje je slijedeće:
Da li ja kao stručnjak zaštite na radu imam pravo radnicima koji rade bez radne odjeće i obuće (radi se o poslovima s posebnim uvjetima rada) zabraniti rad i poslati ih doma?
Radnici radnu odjeću i obuću nisu ni zadužili - znači nije situacija da isto ne žele nositi.
Ovlaštenik poslodavca za ZNR je inertan u cijeloj toj priči i kompletnu odgovornost za bilo kakvu ozljedu pokušava svaliti na mene.

Hvala puno
Nemaš pravo zabraniti rad niti ih poslati doma. To je odgovornost poslodavca ili njegovog ovlaštenika. Ono što ti možeš napraviti je zapisnik o unutarnjem nadzoru i savjetovati korištenje OSO, s rokom za provođenje mjere koji u jednom primjerku daš ovlašteniku, a drugi zadržiš za sebe. Još je to najbolje mailom napraviti jer ostaje pisani i nedvosmisleni trag i ne trebaju ničiji potpisi.
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:41   #2879
Preporuke za besplatni software za izradu grafičkog dijela plana evakuacije i spašavanja? Je li komplicirana izrada ili se brzo pohvata?
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 17:55   #2880
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Preporuke za besplatni software za izradu grafičkog dijela plana evakuacije i spašavanja? Je li komplicirana izrada ili se brzo pohvata?
Besplatni:
  • Inkscape
  • Bio je Google SketchUp prije par godina.
  • Može se i u wordu i excelu ili paintu, ali...
Isprobaj neki sa liste: http://hr.downloadastro.com/windows-...-cad_programi/

Ako ih misliš crtati često bolje je uzeti neki cad program gdje možeš spremiti gotove simbole, a čujem da se koriste micr. visio, corel, illustrator...
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.