Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 22:06   #21
P-916 Kupa

Dopuna:

Iz članka

Quote:
Stručnjaci procenjuju da jedna podmornica iz doba JNA vredi zlata
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)

Zadnje uređivanje Atomski Ali : 03.04.2010. at 22:12.
Atomski Ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:11   #22
Olla

-Citam o ovome sta pisete i pomalo mi je smjesno sta pisete pa mi neide u glavu da ljudi iako neznaju o podmornici nista pisu gluposti i lazu (cast iznimkama) koji se bar potrude pogledat nesto po internetu pa davaju komentare..Moj otac je bio podmornicar skoro 15godina sve do rata i znam sve o tip cudnim plovilima a imam i dosta slika i podataka..Naime otac mi zivi u Hrvatskoj a pola njegovih bivsih kolega po Srbiji i Sloveniji cak ih ima i u Bosni..Oni se okupljaju 1put na god.. i da samo cujete te price i da upoznate te ljude...skidam im kapu do poda....tako ako vas nesto zanima javite se a nepisite gluposti...hvala
morski čovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:18   #23
Olla

moram ispravit opet neke netocne i prazne price...Recimo ja posjedujem podatak od 7 jos uvjek zivih osoba koji su bili na SAVI,a najdublje je isla podmornica SAVa 831 i to kraj otoka Mljeta na dubinu od 324,5m a razlog tome je sto su isli na 300m radi testiranja,a njima je pobigla kronicna 24,5m sto je pogibljena dubina...
morski čovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:45   #24
Cool

Quote:
1979 kaže: Pogledaj post

Hrvati-i-Slovenci-ratuju-oko-podmornice

Slovenci planiraju da podmornicu "Vardar", zaostalu iz SFRJ, koju su dobili na poklon od Crnogoraca prevezu iz Crne Gore u Sloveniju, ali Hrvati najavljuju da će je oduzeti čim pređu njihovu granicu, prenose hrvatski mediji.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Te...oko-podmornice

P-821 “Heroj“ – generalni remont obustavljen 2004.; izbačena iz operativne upotrebe; nudi se na prodaju; brod trenutno u Arsenalu Tivat
P-822 “Junak“ – povučena iz operativne upotrebe RMVJ sredinom devedesetih; isečena u staro gvožđe u Arsenalu Tivat
P-823 “Uskok“ – povučena iz operativne upotrebe RMVJ 1998.; početkom 2007. prodana kao sekundarna sirovina i isečena u staro gvožđe u Izmiru u Turskoj
P-831 “Sava“ – povučena iz operativne upotrebe Mornarice VSCG 2004.; nudi se na prodaju; brod trenutno u Arsenalu Tivat
P-832 “Drava“ – generalni remont prekinut 1996.; povučena iz operativne upotrebe Mornarice VSCG; nudi se na prodaju; brod trenutno u Arsenalu Tivat
P-911 “Tisa“ – povučena iz operativne upotrebe RMVJ 1997.; konzervirana; nudi se na prodaju; trenutno je u Arsenalu Tivat
P-912 “Una“ – povučena iz operativne upotrebe RMVJ 1997.; konzervirana; nudi se na prodaju; trenutno je u Arsenalu Tivat
P-913 “Zeta“ – povučena iz operativne upotrebe MVSCG 2005.; nudi se na prodaju; brod trenutno u Arsenalu Tivat
P-914 “Soča“ – 1991. ostala u Hrvatskoj; remontirana; od 1996. u operativnoj upotrebi RM Hrvatske pod imenom P-01 “Velebit“; izbačena iz operativne upotrebe 2004.; nudi se na prodaju; brod trenutno u ratnoj luci “Lora“ Split
P-915 “Vardar“ – generalni remont prekinut 2003.; povučena iz operativne upotrebe MVSCG; nudi se na prodaju; brod trenutno u Arsenalu Tivat
P-916 “Vrbas“ – povučena iz operativne upotrebe MVSCG 2005.; nudi se na prodaju; brod trenutno u Arsenalu Tivat.
Ovi u članku/tek sad sam to pročitao/ stavili čak tri fotografije s mojom kombinacijom slova i brojki.Mogli su pitati slike veće rezolucije
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:40   #25
Jel ijedna korištena u ratu protiv Hrvatske?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:59   #26
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel ijedna korištena u ratu protiv Hrvatske?
Vjerojatno su isplovljavalje, vozikale se i trošile resurse (ako su ih imali). Ako misliš na borbeno djelovanje, nisu činile ništa jer nisu imale protiv koga djelovati.
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:01   #27
Denis nastavlja. Ako je istinito onda je komedija.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...5/Default.aspx

BSD je već zaposjela mađarske prometnice,a Hrvatska ratna mornarica čeka Triglav,i njegov tegalj -džepnu podmornicu koja ništa ne vrijedi.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:09   #28
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ako je istinito onda je komedija.
Pa zašto?

Ajde da i mi malo njih zajeb***mo, a ne samo oni nas.

Pa makar i na ovakvim bedastoćama.
von Tegetthoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:23   #29
Ne može kolega ,jer to jedan Pahorov poziv Jadrani Jaci Kosor Vlaisavljević rješava. I tako je svaki put od godine 2000-te naovamo.Znači zaboravi.
Sjeti se samo Račanovog vraćanja špijunskog kombija ulovljenog u Hrvatskoj 1998.
On im ga vraća a carinik i policajac na slovenskoj granici kaže ;gospodo kombi ne može u Sloveniju bez godišnjeg tehničkog pregleda i valjanog osiguranja.
I naši papci nazat to napraviti i opet im vratili kombi s kojim su nas špijunirali.
To su hrvatske političke garniture.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 17:55   #30
Quote:
BSD je već zaposjela mađarske prometnice
Ne mogu danas za par minuta im počinje fešta.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 01:25   #31
Quote:
Charlie Mops kaže: Pogledaj post
hahaha
dobro, kad tako postaviš stvari, smiješno je.
Smiješno je i to da Srbija slavi 75 god podmorničarenja a Srbija nema more
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 02:25   #32
Da su Srbi mogli koristit podmornicu mogli su potopit ponton i tko zna čega su se sve mogli sjetit,ali pošto su bili zaokupljeni agresijom vjerovatno ne!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:33   #33
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Da su Srbi mogli koristit podmornicu mogli su potopit ponton i tko zna čega su se sve mogli sjetit,ali pošto su bili zaokupljeni agresijom vjerovatno ne!
Misliš na ponton kod maslenice?
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 22:27   #34
Ljudi s druge strane spominjali su akciju oko Slanoga 1991. kad je podmornica ex. JRM trebala nešto odraditi ali da je to odgođeno ili propalo. Teško je znati jer su to vrlo zatvoreni sustavi a pogotovo djelovanje podmornica ako nije bilo torpednog napada.
Treba znati da su pred rat Hrvati činili 47% sastava JRM a da su Slovenci i Hrvati bili u značajnom broju pripadnici 88.flotile .Iako su mnogi i ostali jako puno ih je otišlo .Tako da su sigurno u jesen 1991. Srbi imali velikih problema sa popunom posada a da o infrastrukturi, privezištima ,skladištima , radarskim postajama i komunikacijskim središtima i ne govorim.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 01:07   #35
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Misliš na ponton kod maslenice?
Da
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:50   #36
A što bi podmornice tadašnje SRJ radile u proljeće 1993 u Novigradskom moru u tada međunarodno priznatoj Republici Hrvatskoj? Pa nisu oni sudjelovali u ratu.To je bio građansko/seljački rat a oni s tim nisu imale veze.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 20:52   #37
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Da
Pa ovak im je bolje išlo topništvom sa što veče daljine
neznam kolika je uopče dubina tog kanala da bi podmornica mogla neopaženo se postaviti na poziciju da ispali torpedo osim ako ne misliš da se ubaci kakva manja podmornica tipa velebit i postavi protubrodsku minu??
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 01:31   #38
Moje je mišljenje da su mogli biti puno teži protivnik sa onime čime su raspolagali.
Istina,podmornice su tada već bile u vlasništvu SRJ.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 05:54   #39
Mogli su i oni biti puno teži protivnik ali i mi s tadašnjim ZNG-om smo mogli njima zadati puno, puno teže udare ali smo i mi mislili na posljedice koje bih tada nastale.

1. Ljudi s Splitskog FESB-a su razvili prvi za radar nevidljivi brzi aluminiski stealh plovilo koje je postizalo brzinu i do 40 čvorova s 100 kg eksploziva.

2. Taj stealh je mogao u Splitskom kanalu u roku od 30 min. staviti razarać Split na dno kanala.

Ima toga još ali koliko bih to za sobom dovelo civilnih žrtava tko zna?

Mogli su oni a mogli i mi još više.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 06:32   #40
Jel to ono torpedo na daljinski o čemu pričaš???
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.