Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 22:28   #41
Voljeti se, to ne znači gledati se međusobno, već udruženo gledati u istom smjeru.

(Saint-Exupery)
Pametno srce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:02   #42
"Ljudi kad kažu srodna duša pretežno misle na osobu koja ispunjava naše srce i koja nas voli i želi podijeliti sve trenutke svoga života s nama. Osoba koja nam daje ljubav i harmoniju, romantiku..."
__________________
Gledajte visoko, snivajte mnogo, želite najbolje od najboljeg i život će vam dati ono što želite! Život je ono što odaberete!

Instrukcije u mladosti su gravure u kamenu.
vucica_100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 11:28   #43
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
Za mene je srodna duša osoba koja ima ono što ja nemam,znači ako sam ozbiljna da je "on" zabavan,ako sam tužna da me "on" razveseli,da zna šta želim reći bez da mu ja "to" kažem ,da je iskren i da kaže ono što i misli.To je za mene srodna duša.
Potpisujem

To su neke vrlo bitne stvari u vezi upcenito, neki temelji dobre veze Ako imas los dan, da mu ne trebas to rec nego da vidi sam i da se potrudi uljepsat ti ga, da te oraspolozi bez da ga moras molit da neznam odete negdi prosetat da se rasteretis malo i zaboravis na probleme. Da kad napravis neko sranje, da bude iskren prema tebi i da ti kaze u lice ono sto misli, da ti kaze cak i ako misli da si u krivu.. Prije svega netko ko je iskren prema tebi, razumije te, svaki tvoj korak u zivotu, nacin na koji razmisljas... Netko ko shvaca tvoje poglede na svijet i tko te podrzava u tome... A takva osoba se rijetko i tesko nalazi, pa jednom kad ju nades 'drzi i NE pustaj'

Jao...kako je lijepo biti voljen i voljeti nekog Uvijek se raspekmezim
shoppingoholic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 05:12   #44
Quote:
BelaMine kaže: Pogledaj post
Hej lepo je sto si se raspisala .

Da stranputice mogu i da pomognu, vidim iz svog iskustva.Zahvaljujuci svom prijateljstvu, mnoge sam stvari o sebi uspela da sagledam iz drugog ugla. Ne govorim ni o kakvom prosvetljenju, ali neke fine nijanse zaista nisam videla ranije. I znas, moja slabost su pametni i neobicni ljudi...smatram ih suvise retkim i dragocenim da bih ogranicavala o cemu cemo pricati, dokle ici, prosto se prepustim i eto tako dodje i do price "da smo se ranije sreli".
Mislim da mnogo vise predispozicije za uspeh imaju brakovi/veze u kojima su partneri slicni, cak ne toliko temperamentom, vec obrazovanjem i mentalitetom. I to mislim sada, iz iskustva. Ranije nisam tako razmisljala, mislila sam da ljubav pobedjuje sve. Zato sam ovako i prosla.
Ne, salim se. Za mene je, u vreme kada sam upoznala svog partnera (pre 14 god), bila cista malogradjanstina baviti se mentalitetom sredine iz koje neko potice.
Medjutim, kada smo postali roditelji, pre 2,5 godine, odjednom se bas mentalitet njegove porodice pojavio kao glavni mozda i jedini (ostale nedostatke smo ranije uspesno prevazilazili) ali veliki, i kako mi se cini, nepremostivi kamen spoticanja.
Da sam bila opreznija, malo manje sigurna u sebe i "moc ljubavi", razmislila bih dobro da li da se upustam u brak sa nekim ko potice iz potpuno razlicitog okruzenja.
Sada mislim da sto su ljudi slicniji manje je sanse da dodje do tako dubokih sukoba kao sto je to izmedju nas dvoje. Ja sada vidim da se u nasim svadjama sukobljavaju dve koncepcije sveta i zivota. I to ce biti veciti sukob.
Bila sam i ranije svesna razlika, ali moram reci da je bilo mnogo vise spremnosti za kompromis sa njegove strane. Razmisljala sam kako se vencavaju ljudi sa razlicitih kontinenata i iz potpuno drugacijih kultura, pa to nije problem. Zasto bi mi, kao civilizovani ljudi imali problem?
Medjutim, rodjenje deteta cesto bude okidac za mnoge i dobre i lose stvari i to je onaj period kada partneri nemaju bas previse vremena i energije da ulazu u svoj odnos, mnogo toga se menja u nacinu zivota ...ali ipak sve to traje relativno kratko. Ako se taj osecaj razdvojenosti produzi posle godinu dana, onda nesto dublje nije u redu.
A i kada je sve skoro idealno, postoje razna iskusenja....nekada bas "srodne duse"?
Po meni pogresno je vezivati srodne duse sa ispunjavanjem potreba, a kao i ti primecujem da ima takvih razmisljanja. Meni to bas i nije neko merilo "srodnosti". Potrebe moze ispunjavati i neko ko nije srodna dusa, i obrnuto neke potrebe srodna dusa mozda nikada ne bi mogla ispuniti...
..samo to kad kazes POTREBA to tako nekako 'nesrodno' zvuci...neznam jel me razumijes?! inace slazem se da mentalitet jako moze da utjece na vezu..nikad s pocetka ali u sustini kad stvar postane ozbiljnija(djeca recimo)
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:22   #45
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
..samo to kad kazes POTREBA to tako nekako 'nesrodno' zvuci...neznam jel me razumijes?! inace slazem se da mentalitet jako moze da utjece na vezu..nikad s pocetka ali u sustini kad stvar postane ozbiljnija(djeca recimo)
Razumem, naravno, to je osvrt na nesto sto je zanzara procitala o potrebama u ranijim postovima ... i meni je to nekako nespojivo. Kad razmisljam o srodnoj dusi, to ostaje na nivou "duse" a kad svedes pricu na potrebe, potpuno je drugi kontekst. Jednostrano a moze biti i egoisticno. Ili je neko iskoristio nespretan izraz .

A što se tiče mentaliteta -100%. Pogotovu vaspitanje dece. Samo stav o odnosu polova. Npr. uzeo moj sin krpu i kao briše prašinu, a moj svekar mu kaže: "Baci krpu, ljubi te deda, to je za devojčice" Šta dalje da kažem?
Dok smo bili samo par, do te priče ne bi došlo. Popiješ kafu sa matorcima jednom u 15 dana uz pričicu "Lep dan danas...i vozdra"

Ali udaljih se od teme. Ekskjuz mi.
BelaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 17:25   #46
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
Naime,prije nego sam se udala frendice su mi znale reci,evo nasla sam konacno srodnu dusu,to je to,znam da cemo se vjencati,to je taj pravi...i sl.I uvjek sam si mislila,kako zna da je BAS TAJ -TAJ PRAVI,ocito ja nisam naletavala na tzv SRODNE DUSE i nisam znala koji je feeling..I konacno pred par god naletih na osobu koja je kroz dugovremeno druzenje izasla kao srodna dusa i netko za koga sam rekla da je TO ONO STO ZELIM U ZIVOTU...i naravno dobila to(sada smo u vise nego divnom braku skoro god dana)...
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...tj sto je u vasoj vezi bilo to SRODNO po cemu je ON/ONA bio TAJ/TA ?
srodna dusa je srodna... znaci slicna haha... znaci dvoje ljudi koji osjete da imaju dušu pa požele ljubav i sretnu drugu dusu koja je zeli ljubav... po necemu podsjecaju jedan drugoga na njihove druge polovice, onda se vjencaju i zajedno traze ljubav i zive u dvoje da im bude laksi ovaj težak život

ono sto dve srodne duše mogu je biti prijatelji i ne izdati jedan drugoga na nijedan način... ako se pokusaju spojiti fizicki ili psihicki rasparat će dušu polako dok je ne rasparaju do kraja... otuda bol... i onda opet sve ispočetka ne, healing pa opet potraga za nečim

ONA je drugi pol moje energije, kad joj budem u blizini vec cu biti spojen sa njom... ako bi njeno srce prestalo kucati prestalo bi i moje isti tren... jer smo jedno... to je ONA... sve ostale su necije tudje ONE i ne mogu se spojiti sa njima, a ako probam samo cu ih povrijediti kao i one mene

Zadnje uređivanje Luca1978 : 21.05.2010. at 17:46.
Luca1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 13:59   #47
ja sam u nekom post pms stanju pa sam sva u emo tonovima

jedna lijepa stvar kaze...someone who knows what i m thinking before can say....i to ne mislim nakon xy godina druzenja i ne mislim doslovno na to da neko zna kaj cu ja rec kad ili pomislit...

na malo dubljem nivuo shvacanje...
i to odmah na pocetku....kad se ne poznajete...kad se samo gledate.....i razumijete za mene je to srodna dusa...
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:17   #48
Quote:
nikolet@ kaže: Pogledaj post
Moja srodna duša i ja se znamo od djetinjstva, a sada smo već 16 godina u braku (sretnom naravno). Ne znam, valjda se desi neki klik i znaš, to je to. Za mene je srodna duša kada nas veseli zajednička jutarnja kava. Kada mi on počne pričati o nekim stvarima o kojima sam baš razmišljala, kada ide sa mnom u šetnju i onda kada mu se baš i ne ide, kada ja idem s njim na pecanje iako mi to nije prvo na mojoj listi omiljenih zanimacija. I na kraju, to ti je ono kada me i nakon tolikih godina pogleda tako da se smetem kao zaljubljena klinka. I naravno da nije uvijek sve tako idilično, imamo i mi svojih žutih minuta, ali one nisu ništa s drugim lijepim stvarima koje dijelimo.
Znam da će mnogima ovo izgledati sladunjavo, ali eto to je moja strana priče.
isuseeek ^^ svaka čast =)...još od djetinjstva...meni se dogodio klik još u djetinjstvu iako sam možda mlada za takvo što, i brak mi nije na pameti...ali od kada sam ga vidjela znala sam da je to ON!....sada nažalost niti ne razgovaramo, pošto nije dobrica, nego folirant...ma duga priča...i sada je malo teže naići na neku novu ljubav...ne znam ali mene zanima jel se ta ljubav zbilja nalazi samo jednom u životu?
Napolytanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 22:30   #49
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
Naime,prije nego sam se udala frendice su mi znale reci,evo nasla sam konacno srodnu dusu,to je to,znam da cemo se vjencati,to je taj pravi...i sl.I uvjek sam si mislila,kako zna da je BAS TAJ -TAJ PRAVI,ocito ja nisam naletavala na tzv SRODNE DUSE i nisam znala koji je feeling..I konacno pred par god naletih na osobu koja je kroz dugovremeno druzenje izasla kao srodna dusa i netko za koga sam rekla da je TO ONO STO ZELIM U ZIVOTU...i naravno dobila to(sada smo u vise nego divnom braku skoro god dana)...
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...tj sto je u vasoj vezi bilo to SRODNO po cemu je ON/ONA bio TAJ/TA ?
Moj sadašnji dragi..jednostavno sam baš osjetila to nešto..inače sam bila jako skeptična, prije nego sam njega upoznala, nisam ja vjerovala u tu neku ljubav i vječno ali kad sam njega upoznala samo sam rekla on je onaj pravi i tak je već 3 godine. Sad se obožavamo i više nego prije..slažemo se super, puno se trudimo, podupiremo, razumijemo i volimo
Kad i dođe do nekog konflikta uvijek riješimo to na vrijeme, ne idemo spavati a da smo ljuti jedno na drugo i da si prije spavanja ne kažemo da se volimo. Bez obzira na konflikte bitno je da se i dalje volimo i svakom svađom nešto naučimo i naravno bez inata koji ne vodi nikuda. To je za mene srodna duša i znam da ćemo i za 10, 20, 30..godina poštivati jedno drugo i truditi se za naš odnos.
__________________
Ako želiš dugu pomiri se s kišom.

Zadnje uređivanje iwana_88 : 22.06.2010. at 22:39.
iwana_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:35   #50
Srodne duše su one koje se razumiju bez puno riječi
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 12:56   #51
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Srodne duše su one koje se razumiju bez puno riječi
jednostavno rečeno.
Napolytanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 18:27   #52
Jednostavno sam znala da je to to, znala sam da je onaj pravi i da smo stvoreni jedno za drugo, i dalje to mislim(nažalost),a me zgazio kao mrava i prevario
povrijeđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:35   #53
Quote:
iwana_88 kaže: Pogledaj post
Moj sadašnji dragi..jednostavno sam baš osjetila to nešto..inače sam bila jako skeptična, prije nego sam njega upoznala, nisam ja vjerovala u tu neku ljubav i vječno ali kad sam njega upoznala samo sam rekla on je onaj pravi i tak je već 3 godine. Sad se obožavamo i više nego prije..slažemo se super, puno se trudimo, podupiremo, razumijemo i volimo
Kad i dođe do nekog konflikta uvijek riješimo to na vrijeme, ne idemo spavati a da smo ljuti jedno na drugo i da si prije spavanja ne kažemo da se volimo. Bez obzira na konflikte bitno je da se i dalje volimo i svakom svađom nešto naučimo i naravno bez inata koji ne vodi nikuda. To je za mene srodna duša i znam da ćemo i za 10, 20, 30..godina poštivati jedno drugo i truditi se za naš odnos.
kako znaš da ćete biti za 30 godina zajedno? kako znaš da se nešto neće promijeniti pa te npr prevariti?

da li se ikada posvađate? da li si ikada pomislila da bi ga ostavila jer se nešto desilo? da li je ikada bilo loših trenutaka?
make up factory is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:43   #54
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Srodne duše su one koje se razumiju bez puno riječi
A posebno kad uživaju u "igri" riječi...

Quote:
povrijeđena kaže: Pogledaj post
Jednostavno sam znala da je to to, znala sam da je onaj pravi i da smo stvoreni jedno za drugo, i dalje to mislim(nažalost),a me zgazio kao mrava i prevario
Krhko je znanje...
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:47   #55
Quote:
povrijeđena kaže: Pogledaj post
Jednostavno sam znala da je to to, znala sam da je onaj pravi i da smo stvoreni jedno za drugo, i dalje to mislim(nažalost),a me zgazio kao mrava i prevario
Krhko je znanje...


?????
povrijeđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 01:22   #56
Kažu neki tamo da se srodne duše osjete, štoviše nanjuše (doslovce). Isto tako kažu da su povezane i ponekad 'konzumiraju' samo platonsku ljubav. I da srodna duša može biti i u nekoj drugoj vrsti odnosa, recimo prijateljstvo.

Ne volim rečenicu, da smo se sreli ranije. Time se doslovce pljuje na onoga zbog kojeg se nisu sreli ranije.

Of topic, zakaj ja čitam ovakve teme kad mi škode. Uh, koji sam ja bedak.

Al' ono želim svima da nađu tu srodnu dušu 'ranije'.
anahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 09:33   #57
Quote:
nikolet@ kaže: Pogledaj post
Za mene je srodna duša kada nas veseli zajednička jutarnja kava. Kada mi on počne pričati o nekim stvarima o kojima sam baš razmišljala, kada ide sa mnom u šetnju i onda kada mu se baš i ne ide, kada ja idem s njim na pecanje iako mi to nije prvo na mojoj listi omiljenih zanimacija. I na kraju, to ti je ono kada me i nakon tolikih godina pogleda tako da se smetem kao zaljubljena klinka. I naravno da nije uvijek sve tako idilično, imamo i mi svojih žutih minuta, ali one nisu ništa s drugim lijepim stvarima koje dijelimo.
točno tako...

kad se ustanemo 15 min ranije da bi prije odlaska na posao sjeli jedno kraj drugog i bili skupa, kada nam nisu potrebne rjeći samo blizina i stisak ruke, kada ni jednom ni drugom nije teško napraviti nešto za onog drugog, kad se pored te osobe osjećaš sigurno i sretno!
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 09:37   #58
Quote:
povrijeđena kaže: Pogledaj post
Quote:
povrijeđena kaže: Pogledaj post
Jednostavno sam znala da je to to, znala sam da je onaj pravi i da smo stvoreni jedno za drugo, i dalje to mislim(nažalost),a me zgazio kao mrava i prevario
Krhko je znanje...


?????
Hm...za svog EX M nisam nikada znala da je to to, bili smo skupa dosta, ali sam bila mlada, zatelebana i nisam znala šta želim, mislim - odnosno znam da sam uvijek osjećala da to nije to, ali...
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 23:14   #59
Bok

Srodna duša je ta mene kad te netko voli unatoč svemu i kad se dešava nešto grdno i lijepo da je uz tebe.Ako to nije prevara već neke nesreče nezgode i da se podržavaju dvije osobe u svakom pogledu čak i da slažu ponekad.Al za dobrobit onog drugog npr.ako te je netko pipkao a da to kžeš mužu ovaj ga bi možda i ubio tad je to bolje prešutijeti.Il takvo nešto što sam naveo al srodne duše u biti djele sve probleme i ostaju zajedno do kraja smrti.Što god da se desi jer kad jednom voliš svoju srodnu dušu voliš je za viječnost.
franckvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 23:58   #60
Mislim da "srodna duša" nema nikakvu definiciju, to možeš samo osjetiti...
Ja sam to osjetila prije 13 godina, i nisam se prevarila.
Istina, često si znamo "čitati misli", dovršavati rečenice, pucati od smijeha radi neke gluposti, dogovarati se pogledima...
Ali čak ni "srodna duša" ne mora automatski značiti da ćete zauvijek ostati zajedno i da će sve funkcionirati super cijelo vrijeme.
Škripi i kod srodnih duša, ponekad se posvađamo, spavamo odvojeno, ne pričamo, pušemo jedno na drugo.
__________________
Run, run
Ice, ice is coming
coldasice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.