Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 20:48   #21
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ma kakva "precizna vaga"! Kupila je neko apotekarsko čudo što važe miligrame! Fakat nam je policija za k....kad joj još nisu pozvonili.
Čekaj, pa ne želiš reći da se patientia drozira? Jer to ovdje nije ontopic. Kupila je preko pošte (od ebaya pa preko pošte vulgaris) preciznu vagu (kako je i sama rekla) jer joj je trebalo da... khm... neke namirnice izvaga u ... hm... miligrame.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:54   #22
Kakve miligrame, kupila sam cudo koje vaze na deseti dio grama, to mi treba za zacine. Ove koje vazu miligrame su jaaaaaaako skupe. Vaga je ova:
http://cgi.ebay.co.uk/500x0-1g-Preci...item19bc417dcc

Ali je kostala puno manje kad sam ju ja kupovala
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:55   #23
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa ne želiš reći da se patientia drozira? Jer to ovdje nije ontopic. Kupila je preko pošte (od ebaya pa preko pošte vulgaris) preciznu vagu (kako je i sama rekla) jer joj je trebalo da... khm... neke namirnice izvaga u ... hm... miligrame.
Pa ne misliš, da bih ja takvo što pomislio ? Nikad!
Uostalom tko će ti danas garantirat da je roba čisto veganska ? Znali su gadovi u bijelo stavljat i mlijeka u prahu !
Jel postoji sojino u prahu?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:55   #24
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa ne želiš reći da se patientia drozira? Jer to ovdje nije ontopic. Kupila je preko pošte (od ebaya pa preko pošte vulgaris) preciznu vagu (kako je i sama rekla) jer joj je trebalo da... khm... neke namirnice izvaga u ... hm... miligrame.
Ne treba vaga za droziranje, treba za dilanje
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:58   #25
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pa ne misliš, da bih ja takvo što pomislio ? Nikad!
Uostalom tko će ti danas garantirat da je roba čisto veganska ? Znali su gadovi u bijelo stavljat i mlijeka u prahu !
Jel postoji sojino u prahu?
Postoji, ali je zuckasto

Nego, jucer me iznenadio carinik, vozimo mi sojina mlijeka jer su bila na akciji, i krenem mu objasnjavati da to nije kravlje mlijeko, kaze on: "Znam, Alpro soja". Izgleda da su ih upoznali s veganskim namirnicama da ne gnjave ljude bez veze.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:59   #26
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ne treba vaga za droziranje, treba za dilanje
Joj, precizna je i ova već mlogo! Ne bih ju kupovao ni za droziranje ni dildanje hranom, mene bi to pri realizaciji recepata samo zbunilo.
I... reko'... oli je stigla?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:02   #27
Pa daaaa, vec nekoliko mjeseci na njoj vazem, hm, zacine
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:03   #28
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Postoji, ali je zuckasto

Nego, jucer me iznenadio carinik, vozimo mi sojina mlijeka jer su bila na akciji, i krenem mu objasnjavati da to nije kravlje mlijeko, kaze on: "Znam, Alpro soja". Izgleda da su ih upoznali s veganskim namirnicama da ne gnjave ljude bez veze.
Zar ne mora sada po nekom zakonu na svim tim vege mliječnim napitcima pisati drink a ne mlijeko ? Čuo sam da je zabranjeno te napitke deklarirati s "mlijeko".
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:06   #29
U ponekim drzavama su se mljekarski lobiji izborili za to. Ali ne i protiv kokosovog mlijeka. No, to ce uvijek ostati sojino mlijeko u razgovoru
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:07   #30
Nego, vi mozete voziti preko granice zivotinjskih proizvoda do 11 kg, ali ih morate prijaviti i imaju vagu da ih izvazu i tak to, mozda biste mogli te kekse poslati iz Slovenije. A mozda bi vas pak u Sloveniji poslali na sanitarnu, pa da platite 500 kn (kako su nekima u hr htjeli poslati kozmetiku koja im je stigla iz inostranstva).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:31   #31
zašto hranu slati poštom tko još jede kekse stare tjedan dana
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:55   #32
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
zašto hranu slati poštom tko još jede kekse stare tjedan dana
A možda šalju u Caritas u nekoj drugoj državi naši forumaši, šta znaš?!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 16:29   #33
nek jedu kolače

ne ozbiljno, nije vas strah jesti kolače stare tjedan dana? (a da nisu tvornički iskonzervirani)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 16:32   #34
neki keksi ili keksoliki kolaci budu bolji nakon nekoliko dana. npr. sape. ne znam je li sedam dana previse.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:24   #35
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
zašto hranu slati poštom tko još jede kekse stare tjedan dana
Ja, ako me toliko izdrze. Pa oko Bozica se peku barem tjedan dana ranije da bi otpustili, ali - ne idu u britaniju i ne salju se ljeti.

Keksi ce ti se strgati, ako su rahli. Mozda i uzhechi ako ce na proputovanju biti negdje na suncu (osuncani kamion ) koji dostavlja.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 19:21   #36
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kupila na ebayu preciznu vagu i ocekivala da mi policija pokuca na vrata.


btw. bez jebe, budi sretna što nije..

inače, u mom rječniku, "vaga" je psovka.. zato - SRAM VAS BILO!!! ...heretici..

i..kak je prošlo to s limenim kexima? ne da mi se čitat sve, ostale mi najoćale u drugom stanu, a ono malo dioptrije što imam za danas, potrošila sam na pizdarije..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 22:32   #37
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
ne da mi se čitat sve, ostale mi najoćale u drugom stanu, a ono malo dioptrije što imam za danas, potrošila sam na pizdarije..

pa kaj su ti dioptije na baterije?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 22:38   #38
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nek jedu kolače

ne ozbiljno, nije vas strah jesti kolače stare tjedan dana? (a da nisu tvornički iskonzervirani)
ma ne evo ja medenjake jedem i po 3 tjedna ieto živ sam
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 23:25   #39
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ja, ako me toliko izdrze. Pa oko Bozica se peku barem tjedan dana ranije da bi otpustili, ali - ne idu u britaniju i ne salju se ljeti.

Keksi ce ti se strgati, ako su rahli. Mozda i uzhechi ako ce na proputovanju biti negdje na suncu (osuncani kamion ) koji dostavlja.
nema šanse da jedem kolače tjedan dana stare

niš staro tjedan dana ne bih jela
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:49   #40
Moji pokojni baka i djed su znali čuvati kolače u nekom koferčetu (nikad korištenom za primarnu funkciju). Tako sam jednom našao neke oblatne od... hm... ko zna kojeg Božića. Naravno... znate što sam napravio s kolačem.
Nije poštom- ovo je gore... puno gore (ali slast je još ostala).

I evo, normalan sam...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.