Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 21:03   #8601
Quote:
gawran kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

treba mi hitno informacija, u mojoj autoskoli su mislili jedno, sad govore drugo bla bla.

Uglavnom, o cemu se radi, radi se o tome da je moja poznanica "prvostupnik sestrinstva" odnosno "bac. med. teh.", tako pise u diplomi.
Prvobitno je bilo receno da medicinske sestre ne polazu ispit prve pomoci, niti idu na predavanja, sada je druga prica, jer ona kao nije medicinska sestra, vec je prvostupnica sestrinstva (po naški viša medicinska), a tako ne pise u zakonu.

Bilo tko?
A šta točno piše u zakonu? Tvojom logikom bi i doktor koji je završio medicinu morao ići polagati prvu pomoć, jer eto nije medicinska sestra
Pero_Kanister is offline  
Old 18.05.2017., 23:26   #8602
pravilnik o načinu obavljanja i organiziranja vozačkih ispita te načinu izdavanja i oduzimanja dopuštenja ovlaštenom ispitivaču NN 141/2011

Quote:
Ispit iz nastavnog predmeta Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći nisu dužne polagati i osobe koje su stekle zvanja:
1. doktora medicine,
2. medicinske sestre/medicinskog tehničara,
3. primalje.

Način utvrđivanja ispunjavanja uvjeta iz stavka 2. ovoga članka propisuje se općim aktom ovlaštene stručne organizacije.
Pa onda kaže Pravilnik Hrvatskog autokluba o organiziranju i provođenju vozačkih ispita NN 33/2009

Quote:
(1) Osoba koja je stekla zvanje doktora medicine, odnosno medicinske sestre/medicinskog tehničara ima pravo na priznavanje ispita iz nastavnog predmeta Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći.

(2) Postupak priznavanja ispita iz nastavnog predmeta Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći pokreće se na zahtjev osobe iz stavka 1. ovoga članka, a vodi na temelju uvida u izvornik ili ovjeren prijevod školske isprave o stečenom zvanju.

(3) Postupak priznavanja i utvrđivanja uvjeta vodi Voditelj Regionalnog ispitnog centra, odnosno ovlašteni ispitivač koji provodi ispit iz nastavnog predmeta Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći. Po uvidu u isprave iz st. 1. ovoga članka podatak o priznavanju ispita se upisuje u Knjižicu kandidata za vozača i ovjerava potpisom i faksimilom.
Dakle, neka tvoja poznanica zove/ode u hak i neka njih pita, autoškola nema veze sa ovim.
.Delboy is offline  
Old 19.05.2017., 07:41   #8603
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
A šta točno piše u zakonu? Tvojom logikom bi i doktor koji je završio medicinu morao ići polagati prvu pomoć, jer eto nije medicinska sestra
Da mojom logikom bi ona isla polagat iako je medicinska sestra, a tu sam došao trolat ljude

Hvala na info, kontaktirao sam ih mailom.
Ne kazem da ima veze sa autoskolom, kazem da oni tvrde da ne treba polagat, a kad dodje vrijeme polaganja vise ni oni nisu sigurni
gawran is offline  
Old 21.05.2017., 23:09   #8604
Gledam si sad autoškole i cijenama su si skoro svi tu negdje, pa mi treba pomoć u odabiru .

Polagala bi prvenstveno A kategoriju, a s obzirom da nemam položenu ni B, što mislite dali bi bilo pametno/izvedivo da to polažem jedno za drugim?
Nisam pronašla da neka škola nudi popust ili sličnu kombinaciju .
Ukoliko bih polagala oboje, koje bi bilo bolje prvo?
(imam više od 24, da mi sad netko ne upadne sa uvjetom za A )

Znam da su škole cjenovno "tu negdje", ali vjerujem da ipak postoji razlika u kvaliteti, pa može preporuka prvenstveno na temelju toga .

Idealna lokacija bi bila Novi Zagreb, ali dok god voze tramvaji budem otišla tamo di je bolje .

I sad glavni problem (uz financije ) - imam poprilično zeznuto radno vrijeme i ne bi mogla u kontinuitetu slušati predavanja par tjedana.
Dali postoji negdje neka opcija i za nas takve ili ću vozački polagati "jednog lijeeepog dana..." (... kad na vrbi rodi grožđe)?
dire Dawn is offline  
Old 21.05.2017., 23:26   #8605
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
I sad glavni problem (uz financije ) - imam poprilično zeznuto radno vrijeme i ne bi mogla u kontinuitetu slušati predavanja par tjedana.
Dali postoji negdje neka opcija i za nas takve ili ću vozački polagati "jednog lijeeepog dana..." (... kad na vrbi rodi grožđe)?
Obično autoškole imaju predavanja u jutarnjim i popodnevnim terminima i upadaš na koji možeš. Meni je radno vrijeme 2 jutra, 2 popodneva, 2 noći i jedan dan slobodan. Dođem na termin u koji ne radim, prije ili poslije posla...
Teorija je tu negdje 2 tjedna - ako se ne varam.
Nama je u mojoj autoškoli (doduše u RI) rečeno da termine na koje se ne stigne, se odrađuje subotom (iako to ne znači apsolutno ništa ako radiš i subotom).
Contrast is offline  
Old 21.05.2017., 23:33   #8606
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Obično autoškole imaju predavanja u jutarnjim i popodnevnim terminima i upadaš na koji možeš. Meni je radno vrijeme 2 jutra, 2 popodneva, 2 noći i jedan dan slobodan. Dođem na termin u koji ne radim, prije ili poslije posla...
Teorija je tu negdje 2 tjedna - ako se ne varam.
Nama je u mojoj autoškoli (doduše u RI) rečeno da termine na koje se ne stigne, se odrađuje subotom (iako to ne znači apsolutno ništa ako radiš i subotom).
Radim stvarno "čudne" smjene, tako da one dane koje radim nisam slobodna niti ujutro niti navečer.
Moglo bi mi se desit da u jednom tjednu imam 4 slobodna dana, a u drugom 1.

Damnit
dire Dawn is offline  
Old 22.05.2017., 01:49   #8607
Raspitaj se po autoškolama, možda ni ne moraš dolaziti na sva predavanja, jer neke autoškole nije ni briga da li si tamo, bitno da se plati. Možda neke imaju i predavanja oko 1-2 popodne.
Ispit iz teorije je onako šablonski tako da znaš unaprijed set pitanja i naučiš ih napamet.

Bilo bi dobro da odmah polažeš teoriju za B jer važi odmah i za A, ali neznam kako je kasnije kod vožnje, da li se može odvoziti 35 za B i paralelno 15 za A pa nakon polaganja za B odmah ići A. Najbolje da se raspitaš po autoškolama.
.Delboy is offline  
Old 22.05.2017., 02:12   #8608
Raspitat ću se sigurno, no ako upišeš, bubam, "autoškole novi zagreb" dobiješ ih popriličan broj... Zato sam prvo došla ovdje po preporuke, pa da onda idem pitat neke konkretne.

Iako si sve mislim da bi radije prvo položila za A kao što sam i planirala, a lako (lol) onda nekad naknadno položim za B.
dire Dawn is offline  
Old 29.05.2017., 23:57   #8609
Pozdrav, ovako imam par pitanja. Da li neke autoskole u Zagrebu organiziraju tokom ljeta predavanja? Recimo da ih odslusam 2 tjedna i kad se vratim u 9. mj krenem sa voznjom? Drugo pitanje, da li se polozeni bls i ils tecajevi uzimaju u obzir ili svejedno moram slusati prvu pomoc?
blue-bird is offline  
Old 08.06.2017., 23:35   #8610
Pitanje:

Moze li se prebaciti u drugu autoškolu nakon nekog vremena bez da se placa cijeli iznos?
kako_dalje is offline  
Old 03.07.2017., 18:56   #8611
idem cestom ravno na kojoj nema znakova , druga cesta se priključuje s desne strane. logično bih stao prije križanja autu s desne strane. no na toj cesti je obratni trokut, dakle zaustavkljanje i propuštanje.
to pitam jer s moje strane nema znaka. slučajno sam pogledao i vidio obratni trokut na toj strani pa sam nastavio, bez propuštanja.
pitam da li s obratnim trokutom treba biti također i znak prednosti prolaska ... ili je dovoljan trebam gledati na tu stranu i potražiti obratni trokut ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Old 03.07.2017., 19:06   #8612
Ako si na glavnoj, ne moras imati znak za prednost prolaska, samo na sporednim cestama je uvijek trokut ili stop, vodoravno i/ili horizontalno.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Old 03.07.2017., 19:11   #8613
Jesi li možda primjetio da su trokut i znak STOP jedini "specijalno" oblikovani znakovi? Niti jedan drugi nije šesterokutan i niti jedan drugi nije "obrnuti" trokut. E to ti je zato da ih možeš prepoznat "s leđa" - dakle mogu stajat sami, ne treba i znak prednosti prolaska na "glavnoj" cesti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 03.07.2017., 19:28   #8614
Ček, hočeš reći da ni TO ne učite u autoškoli?? Još se dan danas zmislim kak je instuktor govorio baš to o ova dva znaka!!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 04.07.2017., 20:10   #8615
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jesi li možda primjetio da su trokut i znak STOP jedini "specijalno" oblikovani znakovi? Niti jedan drugi nije šesterokutan i niti jedan drugi nije "obrnuti" trokut. E to ti je zato da ih možeš prepoznat "s leđa" - dakle mogu stajat sami, ne treba i znak prednosti prolaska na "glavnoj" cesti.
zato sam i pitao trebam li gledati na drugu stranu ceste, tj. križanja, jer sam tek pregledavanjem primijetio da ima takav znak.
u čemu je fora, negdje je taj znak prolaska na cesti (ok, obično kad se pravo prolaska odnosi na dvije ceste, npr. ravno pa lijevo) a negdje ga nema. primijetio sam, da vozači auta veoma malo poštuju taj znak, kao da ga nema. "stop" je druga priča.
ovo je bilo više pitanje iz prakse. znači baš moram gledati na križanje drugu cestu ima li znak.

hvala vam na odgovorima
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 04.07.2017. at 20:28.
cici mici is offline  
Old 06.07.2017., 12:10   #8616
Imam pitanje, trebao bi upisati autoškolu u Splitu pa ako netko ima savjet koju da upišem?
drsebastian is offline  
Old 06.07.2017., 16:56   #8617
B+E kategorija

B+E kategorija E ajde molim vas. da sad ne prekopavam, samo mi navedite gdje piše (ako je već napisano) ili molim da netko napiše što sadrži teoretski dio za tu kategoriju? Koje specifičnosti sadrži taj teoretski dio za B+E?

I da li možda postoje neki klipići s predavanjima?
Za online testove znam da ima, ali da li ima predavanja?
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Old 09.07.2017., 16:52   #8618
Ispit je isti kao i za B kat, samo što imaš nekoliko dodataka vezano za prikolicu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 10.07.2017., 12:42   #8619
Može li mi netko reći tko ima prednost u ovoj situaciji?

https://www.google.hr/maps/@45.32800...7i13312!8i6656

Vozači koji dolaze s Titovog trga (situacija s linka) koji skreću lijevo ili vozači sa suprotne strane (Ružićeva ulica) koji skreću desno?
Ova koja se spušta s desne strane (Franje Račkog) ima prednost prolaska.

Često tu prolazim i često je divlji zapad, propuštaju se po dogovoru, u većini slučajeva ovi s Titovog trga imaju prednost, a automobili sa stranim tablicama koji se spuštaju iz Franje Račkog u 99% situacija zakoče i stanu jer misle da trebaju propustit ove s Titovog trga.
Oni s te gornje strane imaju znak da su na glavnoj ( https://www.google.hr/maps/@45.32839...7i13312!8i6656 ), ali su u međuvremenu ispod njega dodali i ovaj znak: http://www.instruktor-voznje.com.hr/...9_zavoj_tn.jpg
itoru is offline  
Old 10.07.2017., 13:21   #8620
Ovo je krajnje jednostavno ako uzmeš da je ovo klasično + raskrižje, gdje su na suprotnim stranama Ružićeva i Titov trg (obe imaju STOP), te Školjić i Račkoga.

To što su kutevi između tih ulica sve samo ne 90, je zanemariv detaljčić
Lyman is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.