Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 02:02   #21
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
...posla ima za nekoliko života...
i zasto ja onda ne mogu nac onaj koji se placa?


lol, bezimeni, nisam taj soundcloud otvorio nekoliko mjeseci i eto sad prije par dana da stavim jednu stvar =P
ah ti sinkroniciteti

evo jedne stare da okacim ovdje, s obzirom da mi se pruzila prilika mixat na blue sky/genelec monitorma, brijao sam iduci tjedan s njom otic u studio napravit finalan mix
Big Adventure Of Igor DeBluffsy
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 16:41   #22
Evo i od mene nesto novo : http://www.youtube.com/watch?v=8dBmmj12UxQ&hd=1

Zdravo ljudovi
andrej22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:03   #23
Hello!
Kako ubaciti npr. 3 puta isti instrument u mixer, tako da dobije 3 različite trake u njemu? (FL 9)
3xorx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 01:23   #24
Quote:
3xorx kaže: Pogledaj post
Hello!
Kako ubaciti npr. 3 puta isti instrument u mixer, tako da dobije 3 različite trake u njemu? (FL 9)
Nisam bas shvatio pitanje. Zelis isti instrument sprovesti kroz 3 linije u mixeru, svaka sa svojim efektom?

Ako je to pitanje, ne mozes. Jedan synth mozes kroz jednu liniju, al periodicno mozes mijenjati. Mozes automatizirati da prelazi iz jedne linije kroz mixer u drugu, ali istovremeno ne moze kroz vise linija. Al to se rijesava tako da otvoris vise instanci instrumenta. Npr. dodas 5 istih synthova u sequencer i onda svakom das svoju liniju u mixeru.

Ne znam, pojasni malo pitanje nisam bas uspio shvatiti
andrej22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 08:41   #25
Quote:
EvilSmurf kaže: Pogledaj post
i zasto ja onda ne mogu nac onaj koji se placa?
E to je pitanje, kakva je potražnja na tržištu za vještinama te vrste, očito se ljudi ne trgaju...
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:37   #26
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
E to je pitanje, kakva je potražnja na tržištu za vještinama te vrste, očito se ljudi ne trgaju...
pa gle, sve ide preko poznanstva tak da ak nisi u tom krugu, tesko da ces se snac..doduse, poznanstva se lako steknu, pogotovo ako znas sto radis. samo treba izlazit vikendima van i pricat s ljudima, pogotovo na koncertima, uvijek netko nekog zna koji zna nekog ko ima studio i sl.
evo, sad je napokon nakon dugo vremena izasao natjecaj za tonca u studio sto me ugodno iznenadilo, i tip koji je vlasnik studia je ispao totalno ok lik

sto se tice radia i/ili televizije, e tu ti isto poznanstva igraju ulogu...doduse, kad sam se ja probao uguzit u radio preko poznanstva (a moram rec da su ti ljudi na visokim pozicijama iako ne u upravi) nisam uspio posto je situacija u drzavi takva da se reze di se stigne, tak da ljudi koji tamo rade, ili imaju previse posla ili dobe otkaz kao visak. hrt ne trebam ni spominjat posto se vec preko pol godine provlace po novinama, i to ne u pozitivnom smislu, tak da tam nemres uc ni da oces, a i ak udjes, to su ti honorarni ugovori i posao ti nije siguran kao prije par godina. rtl i nova ti imaju vec svoje baze ljudi i interno se dogovaraju tako da i tamo moras nekome zavirit u buttcrack ako oces radit, iako ti novu ne preporucam jer je tamo uzasna atmosfera (nisam radio, ali znam 5-6 ljudi koji tamo rade i svi pricaju istu pricu). doduse, sad su uveli nekakvu digitalizaciju/automatizaciju/statigajaznam tak da su dobili i visak ljudstva u tehnickom odjelu koji je dobio otkaz...

ugl. nije bajna situacija. al da ne zavrsim s negativnim tonom, trebas samo radit trake i radit, pustat u promet i kad tad ce te netko prepoznat koji ce ti dat vjetar u ledja, a onda, moram priznat, osjecaj koji dobijes nakon toga je bolji nego bilo koji sex
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 16:45   #27
zdravo

evo zadnja stvar koju sam radio pa bacite uho kad stignete : http://www.youtube.com/watch?v=gjJppOnf7jg&hd=1
andrej22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 16:59   #28
Hola mladi producenti!

I ja se bavim ovakvim stvarima u slobodno vrijeme - ne mogu baš reći da sam neki stručnjak, but what-the-hell.
Evo nešto zadnje što sam radio, ima već par mjeseci da je nisam dotakao, a još nije gotova: http://www.box.net/files#/files/0/f/.../1/f_603531452

Volim onako ubaciti neku priču u pjesmu da mi bude zanimljivije. Npr u ovoj se radi o robo-vukovima koji naganjaju robo-kokoši u dvorcu iz 15. (ili je pak bilo 17.?) stoljeća.

Radim u FL-u najviše, imam i Ableton, ali on mi je pre-profi... Žanr: experimentalna elektronika.
Imam i soundcloud profil, ako vas zanima.

Ajd uživajte!
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:01   #29
Quote:
zlobot kaže: Pogledaj post
Radim u FL-u najviše, imam i Ableton, ali on mi je pre-profi...
Moram priznati da me ovakve izjave ne motiviraju previše... Al' hajde, poslušat ću svejedno!


...A i link ne vodi gdje bi trebao...
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:35   #30
Quote:
zlobot kaže: Pogledaj post
...
ne radi ti link, daj rađe soundcloud profil...

inace i ja radi u FL-u, i s obzirom da sam se naučio na njega nemam nikakve namjere ici uciti ableton ili neki drugi program, iako sam ih upalio i pogledao kako to sve izgleda i najsjebaniji mi je bio reason...

inace moja prodakšn:

www.soundcloud.com/cepogv

imam i na jutubu... jer ipak sc ima ograničenje od 2h..
tako da tu ima vise nego na scu, ali na scu je bolja kvaliteta

http://www.youtube.com/user/cepogv
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:37   #31
Da, falija sam link... Ovo je pravi: http://www.box.net/shared/23bp03s5jf
Pročitajte opis pjesme, par postova iznad, da skužite o čemu se radi.

@Cepo - Slušao sam već nek tvoje pjesme, u onoj temi "Vaša glazba". Nije moj stil glazzbe, ali zvuči profi.

Quote:
nemam nikakve namjere ici uciti ableton ili neki drugi program
Što se toga tiče... Ableton izgleda komplicirano i dosta drukčije od FL-a, ali uopće nije problem skužit osnove. Već u programu imaš OK tutorial s kojim u 20 min pokopčaš osnovnnu mehaniku snimanja.

Meni je zakon što Ableton već po defaultu ima odlične i realne zvukove, pa ne treba previše petljati s njima da bi se dobio profi zvuk.
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 20:41   #32
Quote:
zlobot kaže: Pogledaj post
@Cepo - Slušao sam već nek tvoje pjesme, u onoj temi "Vaša glazba". Nije moj stil glazzbe, ali zvuči profi.



Što se toga tiče... Ableton izgleda komplicirano i dosta drukčije od FL-a, ali uopće nije problem skužit osnove. Već u programu imaš OK tutorial s kojim u 20 min pokopčaš osnovnnu mehaniku snimanja.

Meni je zakon što Ableton već po defaultu ima odlične i realne zvukove, pa ne treba previše petljati s njima da bi se dobio profi zvuk.
thnx iako je to daleko od profi produkcije..

i znam da ima, ali kažem nema smisla učiti ispočetka neki program kada vec dobre dvije godine radim u flu i jos uvijek učim masu stvari..

a sta se tice zvukova, sempl packovi i vsti...

btw posluo ti stvar, stvar zvuci ko da je završila i onda krene drugi brejk, mozda da pokusas malo srediti taj prijelaz.. inace ok mi ej za chill
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 22:51   #33
Na koji dio točno misliš? Koja minuta pjesme?
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 03:52   #34
Imam pitanjce vezano uz fl, fit to tempo ili detect tempo (ili kako se već zovu) mi nekako i ne rade. Npr tražio sam da mi odredi točan tempo pjesme (alabama song od doorsa) i dobijem 171 i nešto sitno i to stavim za tempo "projekta" i isprobam je li to stvarno to tako da pustim neki kick da se vrti paralelno s pjesmom i skužim da to nema veze s vezom. Trebao sam prvo malo pomaknuti pjesmu da počne točno kada i kick pa pustio da svira, u početku je čak u tempu, no kasnije se totalno odvoji.. kako da riješim taj problem?
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 07:03   #35
Pusti pjesmu pa rajt klikaj na tempo i izaberi Tap tempo.. Onda klikaš kako ide glavni kick. Ali naravno u 4x4 formatu.
__________________
---
Vernon Wonderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 11:42   #36
Quote:
zlobot kaže: Pogledaj post
Na koji dio točno misliš? Koja minuta pjesme?
1:41/42

Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce vezano uz fl, fit to tempo ili detect tempo (ili kako se već zovu) mi nekako i ne rade. Npr tražio sam da mi odredi točan tempo pjesme (alabama song od doorsa) i dobijem 171 i nešto sitno i to stavim za tempo "projekta" i isprobam je li to stvarno to tako da pustim neki kick da se vrti paralelno s pjesmom i skužim da to nema veze s vezom. Trebao sam prvo malo pomaknuti pjesmu da počne točno kada i kick pa pustio da svira, u početku je čak u tempu, no kasnije se totalno odvoji.. kako da riješim taj problem?
ne radi ti jer si to radio na pjesmi, da bis to na pjesmi napravio prvo je moraš srezati tako da nema niti miliskunde tisine prije nego sta krene, i moras na kraju paziti jer neke znaju imati onaj produžen kraj, ali ne matematički... i onda to opet krivo moze ocitati....

ugl ne koristi se ta stvar baš puno za pjesme jer je previse posla, vise za loopove.

Quote:
Vernon Wonderer kaže: Pogledaj post
Pusti pjesmu pa rajt klikaj na tempo i izaberi Tap tempo.. Onda klikaš kako ide glavni kick. Ali naravno u 4x4 formatu.
nece to bas tako ici
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:32   #37
Quote:
Cepo kaže: Pogledaj post
1:41/42
Da, zaboravio sam na to, ovo je tek ona prva demo verzija pjesme...

Sorry na tome... Sad ću uploadati ovu najnoviju verziju, ima masu toga dodanog.

EDIT: nova verzija
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 21:29   #38
cudan je ovaj zvuk sta pocinje na 56... i brejk mi je nekako preživahan za ovakvu traku... i dizalica mi predugačka nekako i zasto završava nakon dizalice
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 23:57   #39
Quote:
Cepo kaže: Pogledaj post
ne radi ti jer si to radio na pjesmi, da bis to na pjesmi napravio prvo je moraš srezati tako da nema niti miliskunde tisine prije nego sta krene, i moras na kraju paziti jer neke znaju imati onaj produžen kraj, ali ne matematički... i onda to opet krivo moze ocitati....
kako se onda rade remiksevi?.. mislim, u jednoj točci se mora nekako uskladiti prava pjesma sa ovim novim, na koji god način radio.. ili se varam?

@vernon, ne radi mi to, takvo mi otkucavanjem daje 85-6 bpm, a kada dam da mi sam izanalizira beat (kada namjestim da je raspon manji od 100), daje mi neku preciznu brojku tipa 85.392, no ni to ne radi tj. izađe iz ritma nakon nekog vremena..
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 00:16   #40
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
kako se onda rade remiksevi?.. mislim, u jednoj točci se mora nekako uskladiti prava pjesma sa ovim novim, na koji god način radio.. ili se varam?

@vernon, ne radi mi to, takvo mi otkucavanjem daje 85-6 bpm, a kada dam da mi sam izanalizira beat (kada namjestim da je raspon manji od 100), daje mi neku preciznu brojku tipa 85.392, no ni to ne radi tj. izađe iz ritma nakon nekog vremena..
Događa se da se pjesma počne metronomski razilaziti nakon nekog vremena. Zvuči čudno, ali nije svaki metronom isti u smislu da je točan i usklađen sa svim metronomima ovoga sveta. Pjesma je na početku usklađena sa tvojim postavkama (bpm), ali nakon određenog vremena - nakupi se stotinaka sekundi koje su off time u odnosu na tvoj metronom u FL-u, ili koju platformu već koistiš pa dolazi do razilaženja nakon nekog vremena. A pošto su to i Doorsi...stara vremena, druga oprema, tehnike snimanja, današnja preciznost i ''robotizacija'' produkcije, sloboda autora/producenta tokom snimanja...puno je toga u igri.

A što se tiče remikseva...u većini remikseva, koliko sam skužio, dj (ili šta je već) izreže dio pjesme i ponavlja ga (copy paste) preko beata dok ja ne popizdim i ubijem ga. Npr. želiš ubacit riff Doorsa preko svoga beata. E, pa onda samo izrežeš jedan 'take' tog rifa i keljiš ga peko beata dok te ja ne ubijem. Tu nemreš fulat zato što ne dolazi do metronomskog razilaženja (pošto je izrezani dio kratak i nema vremena da te sjebe) i ne možeš ostat živ.

Zadnje uređivanje Tkivo : 31.03.2011. at 00:32.
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.