Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2013., 23:21   #521
Sjećam se da sam, prvi put kad sam čitala Pottera, bila fascinirana činjenicom da je J.K. Rowling izmislila sva ona bića kao što su kentauri, divovi... Bila sam mala pa nisam znala da to sve već postoji u raznim mitologijama i da je ona ta stvorenja preuzela otamo i kad mi je brat to rekao, nekako sam se malo razočarala. Ali unatoč svemu ostao mi je taj osjećaj fasciniranosti njenim djelima koji je rastao s godinama kako sam čitala sve više nastavaka i kako sam svaki nastavak čitala sve više puta. Znala sam napamet dijaloge, nazive ulica, usputna imena nebitnih likova, znala sam što me čeka na svakoj sljedećoj stranici, a opet sam svaki put iznova s ponovnim oduševljenjem utonula u taj čarobni svijet, savršeno isprepletene situacije, mračne tajne, puzle koje smo svi slagali da bi se na kraju dobila kompletna slika...

Rowling nije stvorila samo priču i likove, ona je stvorila cijeli svijet i to ne samo za djecu; mislim da i odrasli mogu puuuno, puno toga naučit iz tog serijala. Da sad ponovo idem čitat (što i nije tako nemoguće, preko ljeta kad budem doma ), vjerojatno bih povadila pola onih Dumbledoreovih citata kojima sam se divila i koje sam veličala

To je bio baš neizostavan dio mog odrastanja i shvaćanja što knjiga zapravo predstavlja čovjeku i uvijek bi to rado iznova čitala (kao da onih 15 puta po knjizi nije bilo dovoljno )

P.S. Vjerojatno ne moram ni napominjati razočaranost filmovima od 4. dijela pa nadalje
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 23:24   #522
I još da napomenem, ono što me posebno fasciniralo - mislim da su čitatelji zapravo odrastali s Harryjem i da je upravo zato ta knjiga tako posebna - možeš se poistovjetiti s njom kroz tako puno područja, a ona je sama opet prikazana na tako magičan, poseban i prezanimljiv način tako da vjerujem da stvari naučene otamo ostaju duže jer ono što učimo zapravo pamtimo prema stupnju zanimljivosti situacija s kojima to možemo asocirati. Sve u svemu, iako je prošlo mnogo godina od čitanja prve knjige (pa čak i nekoliko od čitanja zadnje), mogu ponoviti da moje oduševljenje tim knjigama i dalje samo raste i raste
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 19:01   #523
sve pročitala i pogledala..... nekoliko stotina puta
knjige su daleko bolje, ali nisu ni filmovi nisu za baciti...... jedino nikako ne mogu prezaliti severusa........ srce mi jos uvijek place......
ravenhearst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:00   #524
da li ima tko HP i red feniksa i HP i princ miješane krvi u pdf-u, ali samo na hrvatskom?
Cop_Cougar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:28   #525
Quote:
Cop_Cougar kaže: Pogledaj post
da li ima tko HP i red feniksa i HP i princ miješane krvi u pdf-u, ali samo na hrvatskom?
Probaj http://theknjigology.blogspot.com
__________________
Life goes on.
LuNa_LOVEGOOD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:49   #526
Quote:
LuNa_LOVEGOOD kaže: Pogledaj post
tnx, al otud sam skinuo već, prvi, drugi, treći i četvrti su na hrvatskom, peti i šesti su na srpskom, al svejedno tnx
Cop_Cougar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:05   #527
Quote:
Cop_Cougar kaže: Pogledaj post
da li ima tko HP i red feniksa i HP i princ miješane krvi u pdf-u, ali samo na hrvatskom?
Pogledaj na crowarez-u oni bi trebali imati.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:04   #528
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Pogledaj na crowarez-u oni bi trebali imati.
Probao i tamo, ali opet isto, prva 4 dijela na hrvatskom, dalje srpski prijevod...

Pošto još otprije planiram skupiti cijelu kolekciju HP knjiga sa tvrdim uvezom, smatrao sam da mi je ovo sada prilika , pa sam u međuvremenu kupio prvi, drugi, četvrti i peti dio, dok sedmi imam otprije...

Da li netko zna nekog tko prodaje treći (Zatočenik Azkabana) i šesti (Princ miješane krvi) dio?
Cop_Cougar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 12:59   #529
Da podignem malo temu

Serijal sam pročitao tek 2014 i to sa 24 god. Općenito sam kasno počeo čitati, plus bio sam ajmo reći hejter HP knjiga i filmova.
Evo sad mi je to jedan od najdražih serijala. Imam sve knjige (tvrdi uvez) osim šeste koju nigdje ne mogu kupit. Od filmova sam pogledao prva dva i zadnji cijeli.

Pa ako netko prodaje Princ mješane krvi (hrv izdanje i tvrdi uvez) i da je očuvena, kupio bi.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:17   #530
Jel ima tko da je čitao Harry Potter and the Method of Rationality?
Ja sam baš jučer završio knjigu i moram reći da je odlična stvarno.
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:05   #531
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Općenito sam kasno počeo čitati, plus bio sam ajmo reći hejter HP knjiga i filmova.
Evo sad mi je to jedan od najdražih serijala.
Nikad nije kasno za redemption arc.

I ja sam se kasno uključila u serijal, a kako sam prvo filmove gledala, nisu me zainteresirali ni najmanje i mrzila sam 97% likova. Sad su mi vrlo vjerojatno najdraže knjige ikad pročitane. I ne samo to nego odmah nakon prvog čitanja, krenula sam na drugo.

Al je tužno što je taj val HP zaluđenosti prošao, nekako je usamljeno čitat to sa svojih 20 i nešto godina.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 07:39   #532
I meni je ful čudno da nitko živ ne priča o HP. Pogotovo sad ka je izašla ova wanna be knjiga. Ma da ne računam na nju kao pravi nastavak. To je čisti screen play.

Prošlo je 10 godina od zadnjeg nastavka, i mislim da bi bilo ful kul kad bi napravila novu trilogiju ili tako nešto

Rekao sam sam sebi da ću sigurno još jednom pročitati cijeli serijal. Na ljeto će biti tri god od kad sam završio HP sagu, pa bi tad mogao ponoviti gradivo..
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:13   #533
The Cursed Child mi je nešto... najgore što se moglo dogodit. Nisam ni čitala nit to smatram nekakvim nastavkom ili canonom, priča je blesava i nema smisla. Doduše, ne bi mi ni smetalo toliko da JKR nije rekla da se može uzet kao canon. To je bilo nepotrebno. Ako je neki Jack il kako se zove već htio eksperimentirat sa tim univerzumom, eksperimentiraj, al to nema veze sa Harryem Potterom. I ne volim što se to pokušava prodat kao legitimna priča, Cedric death eater, Voldemort se razmnožio, kako da ne.

Sad me strah svega što bi se moglo pravit, radije bih da ne diraju priču nikako. jest da sam željna informacija, npr. o osnivačima Hogwartsa, ali... isto tako sam skeptična jako. Ovih sedam knjiga su mi Biblija, ne dam da se to kvari, ja kao pravi fan od 2016. godine.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:45   #534
Još nisam pročitala Cursed child, nekako nisam sigurna ni da li želim pročitati...što ako mi pokvari cijelu priču?
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:08   #535
Prodaje li netko džepno izdanje Harry Potter i odaja tajni?
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:13   #536
Ovaj cijeli pdf se pretvorio u sajmište.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 08:03   #537
Pozdrav svima!
Ima li netko informaciju gdje se može nabaviti HP and the cursed child na hr?
Ja sam nabavila eng izdanje na Amazonu, ali želim mami kupiti na hr da i ona može pročitati.

Inače, čitam u vašim komentarima kako ste razočarani tom knjigom. Meni je knjiga super Valjda zato što nimalo nisam očekivala da će biti kao "prave" HP knjige. Bilo mi je fora pročitati što se događa 20 godina poslije. Jest da mi je upitna priča oko:

djeteta Voldemorta i Belatrix, mislim da Voldemortu ni na kraj pameti ne bi palo na pamet takvo nešto u vrijeme dok je bio opsjednut ubijanjem HP-a

i da mi se zbog formata knjige nisu uspjeli uvući pod kožu novi dječji likovi,

ali me svejedno zabavilo ponovo zaviriti u taj svijet
sanjabeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:06   #538
Mislim da se Ukleto dijete može kupiti u knjižarama kao što su Školska knjiga i Tisak Media. Ako ne, treuntno je u tijeku Algoritmova akcija i moguće je naručiti knjigu preko njihovog facebooka

Mene je isto malo razočarao osmi dio, ali nisam imala velika očekivanja. Drago mi je bilo što smo barem dobili priliku na kratko vratiti se u taj svijet. Također, čitala sam i screenplay za Čudesne zvijeri. Knjiga/film nisu u rangu s originalnim serijalom, ali svejedno mi je bio užitak to čitati i vratiti se u HP svijet. Također, sviđa mi se što nije bilo kasapljenja likova iz originalnog serijala, kao što je slučaj s Ukletim djetetom. Ali nitko ne bi bilo sretniji od mene kada bi J. K. Rowling odlučila napisati još jedan serijal o Maraudersima i Voldemortovom usponu.
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 01:50   #539
I tak ljudi, prva knjiga je izašla prije dvadeset godina Pratila sam pobožno od prvog nastavka i isto nisam mislila čitati hp i cursed child, ali mi totalno fali osjećaj uranjanja u novi potter nastavak <3 Nažalost nemam cijelu kolekciju, fali mi prvi nastavak, tvrdi uvez u izdanju Alogritma kojeg nisam pronašla nigdje, a rasprodan je. Ah, te slatke uspomene
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:35   #540
Quote:
mahunarka kaže: Pogledaj post
Nažalost nemam cijelu kolekciju, fali mi prvi nastavak, tvrdi uvez u izdanju Alogritma kojeg nisam pronašla nigdje, a rasprodan je. Ah, te slatke uspomene
http://njuskalo.hr/djecje-knjige/j-k...oglas-22042895
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.