Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 15:15   #1061
zna li netko mogu li se financirati knjige odn. udžbenici sredstvima od poticaja?
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:20   #1062
Ima li tko kakvih novosti oko javljanja za odobrenje ili odbijenje mjere?
Ja sam predao 4.4.2017 i onda su me 25.4 zvali da nesto u troskovniku nije valjalo tj. savjetnik mi je rekao da ispunim za 35 000 bez obzira sto idem na mjeru od 45 000 kn, da cu tih 10 000 naknadno kad odobre, ali se uspostavilo da je trebalo odmah za 45 000 pa sam isti dan poslao mailom dopunu troskovnika, sad nakon toga vise me nitko nije zvao niti nista. pa me zanima jer su kog kontaktirali ili ima li ko saznanja kad bi mogao dobit odgovor s obzirom da su me zvali da je ovo pregeldano samo je trebalo dopunit troskovnik.?
lajn1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:29   #1063
Quote:
Balbala kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

razmatram da otvorim paušalni obrt u kojem bi se bavila digitalnim marketingom itd..znači posao bi mi bio raditi na kompjuteru..

Da li ja stvarno moram "zakupiti poslovni prostor" za rad od kuće ako želim dobiti poticaje od HZZ-a??
I ako da na koji način si mogu uštediti troškove najma 11 mjeseci? I da li ta osoba od koje iznajmljujem mora biti registrirani iznajmljivač?

Po računici 35000 kn onda nije dovoljno za doprinose, knjigovođu, najam prostora, novi laptop, novu stolicu (ne pitajte zašto, treba mi posebna stolica), gdje je tu dodatna edukacija još..

Recimo da mi odobre poticaje..da li smijem kupovati na ebayu? Stolicu jel..jeftinije je.
I da li se odmah treba navesti točno gdje, kakvu, datum, cijena edukacije bude? I moram li to poštovati onda ili se mogu odlučiti za neku drugu edukaciju da mi ju priznaju svejedno? Sve edukacije bi bile vezane uz posao i digitalni marketing.
Naravno da ne trebate zakupiti prostor za rad, u obrtnici navedete svoju adresu i vrsta pružanja usluga kod korisnika usluga.
Trebate poštivati napisani troškovnik, ne u lipu ali tu negdje i ne treba biti navedeni prodavač, sve jedno je.
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:30   #1064
Quote:
Balbala kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno ni nepriznavanje PDV-a pri kupnji recimo laptopa..što to znači? Kad kupujem smijem sa računa uzeti samo iznos bez pdv-a i iz džepa doplatiti PDV još? Ili mogu platiti sa iznosom od poticaja i onda kasnije zaraditi i vratiti PDV na račun?
Samo osnovica bez iznosa pdv-a je trošak koji ide u troškovnik hzz-a. Da, sami doplatite taj iznos pdv-a. Možete, imate vremena za zaraditi i platiti sve pa im opravdati sredstva računima. Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:31   #1065
Quote:
xGAME kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanjce. Pošto si moram uzet. Macbook, jel se može preko pausalnog obrta na R1 uzeti, ali na obročno plaćanje? I dal mi se kod kupnje odmah odbije porez?

Znam, vjerojatno glupo pitanje, al eto...

Htio sam uzet Mac na sebe, preko Amex-a, ali mi frend kaže da je pametnije uzeti preko obrta zbog inspekcije. Jel ja stvarno ne smijem svoju osobnu stvar za posao koristiti ako nije preko računa obrta kupljeno?

Moram si što prije naručiti, a sad da čekam cijeli proces s otvaranjem obrta da završi će mi uzet previše vremena, a moram čekati 3-4 tjedna da mi Mac stigne.
Možete na rate do roka kad trebate opravdati troškovnik, jer predajete izvode na uvid i račun. Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:32   #1066
Samo da obavijestim sve koji se interesiraju oko mjere samozaposljavanja 2017. godine, da je nama mjera odobrena, stiglo je rjesnje, odobrena je mjera 45 000kn. ako kome treba pomoc u potpisu pise sve.
lajn1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:47   #1067
Quote:
lajn1807 kaže: Pogledaj post
Samo da obavijestim sve koji se interesiraju oko mjere samozaposljavanja 2017. godine, da je nama mjera odobrena, stiglo je rjesnje, odobrena je mjera 45 000kn. ako kome treba pomoc u potpisu pise sve.
Kad si predao zahtjev i kolko je prošlo do rješenja?
Ja sam predao 14.04. i danas je istekao službeni rok. Još ništa.
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:09   #1068
Quote:
Plug_in kaže: Pogledaj post
Kad si predao zahtjev i kolko je prošlo do rješenja?
Ja sam predao 14.04. i danas je istekao službeni rok. Još ništa.
Predao sam 04.04 s time da ti se racuna od sljedeceg dana znaci 05.04, a rjesenje su poslali 04.05 , pridrzali su se roka od 15-20 dana jer racunaj si samo RADNE DANE ne racunaj vikende, po tome si trenutno na 18 danu, meni su 22. dan poslali rjesenje.
lajn1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:47   #1069
lajn1807, bravo

znaš li možda odgovor na ono moje pitanje gore - mogu li se u troškovnik staviti knjige odnosno udžbenici?
hvala
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:03   #1070
Quote:
lajn1807 kaže: Pogledaj post
Samo da obavijestim sve koji se interesiraju oko mjere samozaposljavanja 2017. godine, da je nama mjera odobrena, stiglo je rjesnje, odobrena je mjera 45 000kn. ako kome treba pomoc u potpisu pise sve.
Šta si otvorio jdoo ili obr?.Da li je trebao jamac ili si sam sebi jamac uz zadužnicu?
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:30   #1071
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
lajn1807, bravo

znaš li možda odgovor na ono moje pitanje gore - mogu li se u troškovnik staviti knjige odnosno udžbenici?
hvala
Bilo bi dobro samo ako mozes objasnit na kakve udzbenike mislis? sto planiras otvoriti? da li su ti udzbenici sredstvo za rad ili kao za osobnu edukaciju?

jer u prihvatljive troskove ulazi edukacije koje su vezane uz djelatnost, a koje su provedene i plaćene do propisanog roka za dostavu dokumentacije o namjenskom utrošku sredstava, ALI POD TO SE NE ODNOSI DA KUPIS UDZBENIK I SAM SE EDUCIRAS, takoder u NE PRIHVATLJIVIM TROSKOVIMA JE NAVEDENO DA SE NE MOZES PRETPLATIT NA STRUCNE MAGAZINE I TOME SLICNO.

Iako bi za tocan odgovor trebao informaciju o djelatnosti tj. sto planiras otvorit?
lajn1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:32   #1072
Quote:
metalurg kaže: Pogledaj post
Šta si otvorio jdoo ili obr?.Da li je trebao jamac ili si sam sebi jamac uz zadužnicu?
jdoo, treba jamac fizicka osoba za OBRT svakako i to mora biti DRUGA FIZICKA OSOBA (ne mozes biti sam sebi), a kod trgovackih drustava (jdoo, doo) ako korisnik ima ovrsen privatni racun potrebna je DRUGA FIZICKA OSOBA KAO JAMAC, a ako mu nije ovrsen nije potreban jamac
lajn1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 08:47   #1073
Quote:
lajn1807 kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro samo ako mozes objasnit na kakve udzbenike mislis? sto planiras otvoriti? da li su ti udzbenici sredstvo za rad ili kao za osobnu edukaciju?

jer u prihvatljive troskove ulazi edukacije koje su vezane uz djelatnost, a koje su provedene i plaćene do propisanog roka za dostavu dokumentacije o namjenskom utrošku sredstava, ALI POD TO SE NE ODNOSI DA KUPIS UDZBENIK I SAM SE EDUCIRAS, takoder u NE PRIHVATLJIVIM TROSKOVIMA JE NAVEDENO DA SE NE MOZES PRETPLATIT NA STRUCNE MAGAZINE I TOME SLICNO.

Iako bi za tocan odgovor trebao informaciju o djelatnosti tj. sto planiras otvorit?
obrt za poduku, u tom slučaju bi možda mogli proći udžbenici
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:09   #1074
Ima netko primjer kako ste napisali izjavu za koristenje prostora (sobe) za obavljanje poslova pausalnog obrta?
Prijavio bih na adresu roditelja pa me zanima ako moram na nesto paziti. Oni bi se naravno potpisali, ali me zanima tekst.
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:19   #1075
Ako ne želiš plaćati porez stavi da si iznajmio ladicu (što manja kvadratura).
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 23:35   #1076
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš plaćati porez stavi da si iznajmio ladicu (što manja kvadratura).
To se sve mora navodit? Zenska u plavom uredu mi je rekla da se samo obicna izjava u par recenica moze napisat, ali se tupan nisam raspitao u detalje.

Po tome ne moze nesto u stilu "Vlasnik kuce na adresi "bla bla" daje na korištenje sobu kao sjedište obrta "bla bla", "moje ime". Prostor se daje na korištenje bez naknade na neodređeno vrijeme." I dolje potpisi.?
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 08:35   #1077
IZJAVA

Kojom ja, ime i prezime vlasnika, dajem suglasnost svom sinu, ime i prezime, za obavljanje djelatnosti obrta na adresi .......


Potpisali tata i ja i to sam priložio prilikom otvaranja obrta u uredu za gospodarstvo. U poreznoj me nisu ništa takvoga pitali, a ja nisam ništa govorio...

Inače, bio sam u petak u regionalnom uredu HZZa zbog zahtjeva koji sam predao 14.04. i rekli su mi da je od njihove strane odobren te se samo čeka potvrda središnjeg ureda o rezervaciji sredstava, tako da očekujem rješenje i potpisivanje ugovora u sljedećih par dana.

Poprilično razuman rok i izgleda da se trude pridržavati onih 15 radnih dana. Frend je predao 16.01., a rješenje dobio tek prije 2 tjedna
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:35   #1078
Ok, hvala ti.

Još me nešto brine. Jel smijem svoj vlastiti laptop koristiti za obavljanja poslova paušalnog obrta? Pošto se obrt veže uz moj OIB ne vidim baš razlog zašto ne bih smio, ali dobivam različita mišljenja o tome.
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 00:57   #1079
Pozz
Žena mi planira otvoriti knjigovodstveni servis, ali jdoo, ne obrt jel nema ekonomsku nego srednju gimnaziju
Radila bi ona samo, a punica bi radila tu i tamo ( na crno )
Što se tiče poticaja :

Dali ona može iskoristiti 35 000 + 10 000 kn za edukaciju - znači da ode u ekonomsku u nekom učilištu, dali onda moze povući + 10 000, da li to ide pod usavršavanje ili što već ?

Znači kad se predaje plan i troškovnik, u troškovniku mora biti navedeno do maks 35 000 kn, ako je ispunjeno do nekih 31.000, dobiva samo 31 ili sve ?

Troškovnik za knj. servis, dali će biti sumnjivo ako preda da joj treba komp za 10 000 kn + programi (win, office, knj. programi ...) i da li se onda treba držati te konfiguracije za komp ili se to može mijenjati, da li oni provjeravaju koje si komponente kupio ?

I koliko sam skužio sve šta ide u troškovnik je bez PDV, on ide iz vlastitog đepa
Hvala na pomoći
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:48   #1080
Bok,
krenula sam istraživati ovu temu ovdje i po njihovim stranicama. Anyway, prema mojoj procjeni, ono što meni treba za posao je: laptop, programi i mobitel. S time da ne trebam za razgovore, već kao osnovno sredstvo za rad. Vidim da je on na popisu zabranjenih. Da to shvatim kao njihovo ne poznavanje svih vrsta poslova? Bitno je da ima dobre performanse za fotkanje, 4G, memoriju itd. Razgovori su skroz nebitni. Za to je dobar i neki privatni male ili srednje kvalitete. Ima li smisla objašnjavati im to ili samo gubljenje vremena? Dodat ću još da svi koji rade u ovome znaju da je Android nepouzdan na nekim od aplikacija i jednostavno se ne može u njega osloniti pri čemu postaješ neozbiljan prema klijentima. Što bi reklo, iPhone, jel... i puno love.
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.