Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 16:38   #4921
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
zato što sloboda kao takva i ne postoji. pomiri se s tim ili skupa samnom diži forum revolucije.
Sloboda sama po sebi ne postoji, ali postoji drzava i zakoni koji nas trebaju stititi jedne od drugih. Ako bih dizao revoluciju to bi bila pravna revolucija.
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ti možda ne prljaš ali u Hrvatsku dolaze tisuće kampera i zamisli kako bi livade izgledale nakon njihovog odlaska. Jednostavno prevelik broj kamprera da bi mogao dozvoliti takvu "slobodu".
Ti ovo ozbiljno!?
Pa onda trebaju sve zabraniti zbog onih koji su kriminalci, lopovi, silovatelji……

Koja logika, valjda se njome vode i ovi sto donose zakone, jer ih donose za zivotinje a ne ljude, sigurno krenu od sebe.
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
E i meni smeta sto su sve zivo zabranili, ali kao sto veli neno, na zalost, vecina iza sebe ostavi nered. Ja sam se zgrozila kad sam vidjela kako izgleda kamp na divljaka iza plaze Kamenice na Komizi kad je ostao prazan - komiska verzija Jakusevca (kao da je tamo bio deponij).
Ja bih samo urednima i ekoloski savjesnima dala slobodu kampiranja, ali to je vec onda diskriminacija, a ja sam kontra diskriminacije. Ne postoji solomonsko rjesenje.

Online revolucionari: "Volant, non verba"
A nije diskriminacija kada zakoni kaznjavaju i kulturne radi divljaka, i to negativna diskriminicaji. Zakoni se i donose radi diskriminiranja zlocinaca i kriminalaca a pomaganja postenih i pitomih.
Silovatelj se kaznjava jer on diskriminira, kao i onaj koji smecem diskriminira prirodu i okolis.
zabraniti svima jer neki ili vecina nesto pogresno radi je zlocin.
Zakoni time tube smisao i svrhu.
Kao kad bi kaznjavali u skoli odlikase jer je prosijek skole 2- zar to ne bi bio poziv na neznanje? Kao sto je i ovaj zakon poziv na bezakonje.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 17:11   #4922
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
Ti ovo ozbiljno!?
Pa onda trebaju sve zabraniti zbog onih koji su kriminalci, lopovi, silovatelji……

Koja logika, valjda se njome vode i ovi sto donose zakone, jer ih donose za zivotinje a ne ljude, sigurno krenu od sebe.
Pa kampiranje nije zabranjeno nego uređeno da netko sanira "posljedice" tvoga boravka (čišćenje, odvoz smeća, fekalne vode...).
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 19:51   #4923
Drvopija, vjeruj da sam ja za pravnu reformacij, sto vec, dobro znam da imamo sulude zakone koje pisu najmanje pravnici, a vise nestrucni koji nemaju ikakve prakse.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 23:23   #4924
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa kampiranje nije zabranjeno nego uređeno da netko sanira "posljedice" tvoga boravka (čišćenje, odvoz smeća, fekalne vode...).
Moj boravak nema nikakvih posljedica, i treba sankcionirati one poslije kojih treba sanirati.
Zasto i tebe ne bi strpali u zatvor jer je netko opljackao banku? Ha?
Dovoljno si sirokogrudan da ti to ne bi smetalo, treba netko "sanirati" pljacku.
zakoni imaju smisla ako kaznjavaju pocinioce, a ne sve redom. Hrvatska je sve osim pravno uredene zemlje.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 23:34   #4925
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Drvopija, vjeruj da sam ja za pravnu reformacij, sto vec, dobro znam da imamo sulude zakone koje pisu najmanje pravnici, a vise nestrucni koji nemaju ikakve prakse.
Ma pisu ih pljackasi, budimo otvoreni. Jedini cilj zakona je ubiti ljude u pojam i uciniti ih nesigurnima i ovisnima o onima na vlasti, posebno onoih iza vlasti.
Teska tema…

Danas smo isli gledati atodomove i prikolice, ponuda ogromna, dode ti da kupis jedan i samo u njemu zivis, koliko su bili mastoviti pri dizajniranju. Tocno pozelis parkirati s ena neko brdo s pogledom bez zapreka do mora, i uzivati. sve sto trebas tu je. Biti daleko od svega, prepustiti se uzitku i prirodi, koja je dobra jer ne trazi nista, nit kritikuje.. A ne mogu jer ima budala koji ne postuju prirodu i koriste ju za nastavak zivota kojem je smisao "u se na se i poda se", u ovom slucaju i "iza se".
Po zakonu mors spavat u ugostiteljskoj ponudi, jer bi moglo svima na um pasti unajmiti autodom i spavati svugdje. Autodom je jefitin, kao.

Treba patentirati logiku hrvatskih donositelja zakona. Hajde da je HR neka super uredena i cista drzava, a ne ona u kojoj postoje skole bez prikljucka na kanalizaciju. I rade.
smeca gdje god pogledasm sve sto valja je priroda, i nju zabrane. Ako uskoro ne krenu ljudima braniti jesti doma, vec u restoranima, nisu nista napravili.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 08:11   #4926
ko veli da u HR nema divljeg kampiranja... eto u sred ZG u kanalu Sava-Odra... em divlje kampiranje, em "dugine boje" em pokušaj ubojstva...

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...gijanca-949517
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 08:32   #4927
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
Moj boravak nema nikakvih posljedica, i treba sankcionirati one poslije kojih treba sanirati.
Zasto i tebe ne bi strpali u zatvor jer je netko opljackao banku? Ha?
Dovoljno si sirokogrudan da ti to ne bi smetalo, treba netko "sanirati" pljacku.
zakoni imaju smisla ako kaznjavaju pocinioce, a ne sve redom. Hrvatska je sve osim pravno uredene zemlje.
Brkaš stvari, nitko nikoga ne sankcionira, postoje stvari koje su dozvoljene i koje nisu. Sankcioniran ćeš biti ako radiš ono što nije dozvoljeno.

Kad već spominješ odlazak kamperom na brdo i spominješ hrvatske donositelje zakona, znaš recimo da u Sloveniji smiješ šumom voziti samo po cesti i ne smiješ se udaljiti više od 5 metara od te ceste?

Na kraju krajeva ako dan provedeš u prirodi što je loše u tome da odeš u kamp, istuširaš se, večeraš u restoranu...jedino ostaje istina da kampiranje nije za sirotinju
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:28   #4928
Nije upit baš vezan uz temu, ali me zanima ako netko slučajno zna je li dozvoljeno kupanje psima na Rtu Kamenjak.

Na njihovim stranicama piše da moraju biti na uzici i da ne smiju biti u moru među kupačima što u prijevodu znači da se ne smiju kupati, a na popisu plaža za pse u HR piše da je cijeli Kamenjak dostupan psima, pisao njima, ali me zanima iskustvo sa terena dok ne dobijem službeni odgovor.

Bitno mi je jer mi to mijenja planove.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:34   #4929
Rt Kamenjak ima jako puno uvala i mjesta gdje se moze kupati. Ja sam tamo vidjala pse u setnji izvan sezone, tj. izvan kupalisne sezone, na plazama nisam. Ali u krajnjem slucaju imas mjesta na Rtu gdje nema ljudi pa odi tamo s psom na kupanje (stijene s hladom).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:23   #4930
Zahvaljujem na odgovoru, slično su mi odgovorili i iz uprave Kamenjaka tj. da se ne preporuča da se psi kupaju u valama gdje je velika koncentracija kupaća zbog male djece, ali da se na onima kojima ih ima manje može kupati sa psima tj. da ću sigurno naći mjesto za nas i psa.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 15:44   #4931
kamp Dido,Bibinje

Da li ej tko bio u kampu Dido,u Bibinju?
Molim opis,isksustva,ocjena?
mobil67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 17:22   #4932
gdje se može sparkirat i prespavat u šatoru a da je ljepo i neskupo a da se ne ide puno južnije od zadra recimo
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 17:46   #4933
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
gdje se može sparkirat i prespavat u šatoru a da je ljepo i neskupo a da se ne ide puno južnije od zadra recimo
Ja sam se raspitivao,kamp Dido,Bibinje,dvije osobe,sator,auto,struja 15 eura
mobil67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 18:05   #4934
kampovi za preporuku južnije od Splita u koji možemo sa psom i koji ima plaža u blizini na koje možemo sa psom? hvala
grrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 22:35   #4935
hoće li biti uopće lijepog vremena ovo ljeto za nas šatoraše??
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 22:54   #4936
Mi od ponedjeljka u Slatini na Cresu. Ovo je prvi put da sam dozivjela toliko kise u satoru. Al drzi se
I mislim da smo jedini Hrvati u kampu.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 23:24   #4937
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
I mislim da smo jedini Hrvati u kampu.
i ja uvijek to mislim kada smo na kampiranju

kakav šator imate?

što radite kada je NIJE lijepo vrijeme?
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 23:35   #4938
Ferrino je sator, mislim da je za 4 osobe. Ima vece predvorje pa mozemo tamo sjediti.
Ove godine smo prvi put uzeli laptop pa smo pogledali jedan film procitala sam vec knjigu..
A nije tako strasno po danu, padalo je po cijele noci, al preko dana je ok. Osim cetvetka, tad je i po danu.
Vise me strah grmljavine bilo.
Sad opet najavljuju za ned i pon..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 23:58   #4939
Večer svima.

trebao bih neku preporuku za kamp za Ženu, Bebu i mene .. ono , imamo šator i malo smo se kasno sjetili, već smo neke zvali i svi su popunjeni .. Tražimo neki kamp ne predaleko od Zagreba, neki Kvarner ili Istra možda, da je na lijepom mjestu, i da ima neke zgodne plaže, da ima hlada, a da nije neki šugavi poludevastirani sa higijenski sumnjivim mjestima
Predlani smo kampirali na Mljetu, tamo negdje preko puta Blata (sa južne strane otoka), nemogu se sjtiti ni izguglati ime kampa, i bilo nam je superfenomenalno

Svaki prijedlog je dobrodošao
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 09:16   #4940
Džes Buraz.
S obzirom da poznajem tvoje afinitete, svakako bih vam preporučio Cres ako vam to ulazi u bađet.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.