Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 19:46   #81
https://mail.google.com/_/scs/mail-s...2DtqenRqlXR9SQ

skinite si pdf - informacije za poslodavce o zapošljavanju osoba sa psihičkim bolestima.
govori se i o poticajima. da li smo mi osobe sa invaliditetom?
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:32   #82
Moj savjet je odlazak i lijecenje kod privatnika ako si to ikako mozete priustiti. Cak i osoba s bipolarnim poremecajem moze odlicno funkcionirati uz terapiju (taj dio s terapijom koji je netko napisao ne razumijem), no moze ne dobiti posao zbog dijagnoze. Pamet u glavu, pogotovo s dijagnozama tipa anksioznosti i sl, posao je svima vazan, a lijecenje je nesto sto se ne mora svima spominjati.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 21:19   #83
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
ti govoriš o vozačima, a ja o pravilniku prema kojemu posluje medicina rada kada su u pitanju prethodni pregledi za posao. konkretno - gdje stoji da ne smijem piti terapiju, tj ako pijem terapiju za tjeskobu da ne mogu dobiti potvrdu u sposobnosti za rad?
Da, ovdje pišem o njima. I to cijelo vrijeme naglašavam. Jer je forumaš došao tu na temu i svašta nakupisao i ispravila sam ono za što pouzdano znam da nije istina. Iz iskustva, jel. A jedno od toga je i vozačka.

Dakle:
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Također ovo ovdje; puno je toga nabrojano pa izdvajam ono što mi je upalo u oči:

Ne baš. Prvo što je pogrešno je početna tvrdnja da kad je jednom napisana F dijagnoza u karton, ona bezuvjetno prati osobu bez obzira koliko je vremena prošlo. Konkretno kod vozačke dozvole - ako osoba više nema simptoma i nema potrebe za terapijom tada liječnik obiteljske medicine izdaje potvrdu za je osoba zdrava i ne pije nikakvu terapiju. S time se odlazi na medicinu rada i na temelju toga se izdaje dozvola kao i svakom drugome. Ako osoba ima smetnje i uzima terapiju, tada liječnik obiteljske medicine to i napiše, ali propisano je točno koje dijagnoze i na koji način manifestirane imaju ograničenja, a to su prilično ekstremni slučajevi.
Ti zatim izdvajaš moju zadnju rečenicu u kojoj objašnjavam dobivanje potvrde za vozačku dozvolu od medicine rada i pitaš:
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
gdje je to propisano? taj pravilnik po kojemu djeluje medicina rada mora biti javna kao i savki drugi pravilnik!
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Pa i je javni. Imaš ga na netu, proguglaj si. S time da ja pišem o vozačkoj dozvoli jer sam reagirala na netočnost u vezi nje.


Ja odgovor na tvoja pitanja nemam, jer da imam već bih ih napisala. Niti sam igdje tvrdila da ih imam. Nisu svi zahtjevi isti za svaki posao. Koliko grupa poslova toliko i različitih kriterija.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 00:26   #84
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
https://mail.google.com/_/scs/mail-s...2DtqenRqlXR9SQ

skinite si pdf - informacije za poslodavce o zapošljavanju osoba sa psihičkim bolestima.
govori se i o poticajima. da li smo mi osobe sa invaliditetom?
Meni nije dat invaliditet.
Iako sam pod apaurinima itd. vec 3 godine.
Ne znam za druge.

Po psihijatrima kako kojim i nisam zesca lujka sadasnji psihijatar
dok po bivsoj jesam.
Svi me zescom skoro lujkom smatraju a niko da mi upise invalidnost ili sl. nesto.

Ako te vode u kartonima ako imas karton u CZMZ-u onda moras dobit potvrdu.
Barem kako znam.
Jedino ako imas stelu ili tutnes malo para u dzep negdje, onda ne.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 00:28   #85
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Moj savjet je odlazak i lijecenje kod privatnika ako si to ikako mozete priustiti. Cak i osoba s bipolarnim poremecajem moze odlicno funkcionirati uz terapiju (taj dio s terapijom koji je netko napisao ne razumijem), no moze ne dobiti posao zbog dijagnoze. Pamet u glavu, pogotovo s dijagnozama tipa anksioznosti i sl, posao je svima vazan, a lijecenje je nesto sto se ne mora svima spominjati.
Ma dok te ne zavedu na konju si.
Kad te negdje upisu njb si/njb la si.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 00:31   #86
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ma dok te ne zavedu na konju si.
Kad te negdje upisu njb si/njb la si.
Sto ti njb si/ njb la znaci?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 00:33   #87
Visionary ja znam curu (tu sam foruma) sa šizofrenijom koja radi u osnovnoj školi, i primili su je za taj posao upravo zbog bolesti, jer je bio uvjet da ima neki invaliditet
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 00:33   #88
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Nisu svi zahtjevi isti za svaki posao. Koliko grupa poslova toliko i različitih kriterija.
Slazem se.
__________________
bunda od nerca

Zadnje uređivanje Vizon : 26.02.2016. at 00:49.
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 00:37   #89
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Sto ti njb si/ njb la znaci?
Na jeb.. si.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 00:48   #90
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
Visionary ja znam curu (tu sam foruma) sa šizofrenijom koja radi u osnovnoj školi, i primili su je za taj posao upravo zbog bolesti, jer je bio uvjet da ima neki invaliditet
Pa njoj je upisan invaliditet.
Ima mozda i invalidninu. Ko zna.

Dok ostali od nas mnogi nemamo ni jedno ni drugo.
Kljukamo se i Sopamo tabletama a ne salju nas na komisiju
cak i kada bi nas poslali vjerovatno bi ustanovili da nismo
dovoljno ludi i sl.

Vi u Hrvatskoj ste u boljoj situaciji od nas u Bosni.
Ovdje jedva i postojece cekaju da skinu sa invalidnina.
Mane para za nas al ima za njih.
Plate im od 1.000 i nesto Eura do 4.000 cak i vece.
A nama ni 100-150 Eura ne mogu dati.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:08   #91
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Na jeb.. si.
Aha! Pa da! Zato i kazem-sve rjesavati privatno. Koliko kosta da kosta, jeftinije je nego ostati bez posla. Mi smo balkanci jos preprimitivni i ne kuzimo da F dg najcesce znaci samo dijagnozu ne i nesposobnost za rad. Poznajem nekolicinu s dijagnozama koji funkcioniraju odlicno na radnom mjestu, a znam i nekolicinu koji su bez dijagnoze i ne funkcioniraju. Tako da smatram da to ne znaci bas nista. No ovdje ni s crohnom ne mozes dobiti posao. Zato je moj savjet svima i uvijek- suti o tome sa cim zivis da ne nastradas dugorocno gledajuci.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:14   #92
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Aha! Pa da! Zato i kazem-sve rjesavati privatno. Koliko kosta da kosta, jeftinije je nego ostati bez posla. Mi smo balkanci jos preprimitivni i ne kuzimo da F dg najcesce znaci samo dijagnozu ne i nesposobnost za rad. Poznajem nekolicinu s dijagnozama koji funkcioniraju odlicno na radnom mjestu, a znam i nekolicinu koji su bez dijagnoze i ne funkcioniraju. Tako da smatram da to ne znaci bas nista. No ovdje ni s crohnom ne mozes dobiti posao. Zato je moj savjet svima i uvijek- suti o tome sa cim zivis da ne nastradas dugorocno gledajuci.
Ma sve stigmatiziraju.
Za bilo koju bolest.
Ko kugu da imaju Ljudi.
Ma ne znam da su prije Ljude i s kugom toliko stigmatizirali
ko danas oboljele od bilo cega.
Od MS-a pa nadalje.
Vjeruj licno iskustvo cuo, vidio itd.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:18   #93
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ma sve stigmatiziraju.
Za bilo koju bolest.
Ko kugu da imaju Ljudi.
Ma ne znam da su prije Ljude i s kugom toliko stigmatizirali
ko danas oboljele od bilo cega.
Od MS-a pa nadalje.
Vjeruj licno iskustvo cuo, vidio itd.
Bas to. Sve kronicne bolesti u to spadaju. Bas sve makar i epilepsija koja je toliko pod kontrolom da napada nije bilo godinama. Uzas
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:36   #94
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Bas to. Sve kronicne bolesti u to spadaju. Bas sve makar i epilepsija koja je toliko pod kontrolom da napada nije bilo godinama. Uzas
Od mog zeta sestric imao neku alergiju nije ustanovljeno na sta.
Dijete malo falilo da umre od soka.
Hvala Bogu pa se to nije desilo.

Nisu ustanovili sta mu je bilo.
Poslalo dijete psihologu u CZMZ treba da ide ko Ja.
Evo obojica sljedeci mjesec.
Ja na kontrolu dijete prvi put psihologu.
Fakticki misle da je Umislilo dijete sve.
Psihosomatski.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:02   #95
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Od mog zeta sestric imao neku alergiju nije ustanovljeno na sta.
Dijete malo falilo da umre od soka.
Hvala Bogu pa se to nije desilo.

Nisu ustanovili sta mu je bilo.
Poslalo dijete psihologu u CZMZ treba da ide ko Ja.
Evo obojica sljedeci mjesec.
Ja na kontrolu dijete prvi put psihologu.
Fakticki misle da je Umislilo dijete sve.
Psihosomatski.
Užas jedan. Da dijete ide psihologu. Tko je to vidio?! Pa zna se da samo nenormalni idu psihologu.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 12:09   #96
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Užas jedan. Da dijete ide psihologu. Tko je to vidio?! Pa zna se da samo nenormalni idu psihologu.
Ma dobro idu sad mnogi.
Nisu bauk psiholozi i psihijatri.
Ali ovo jest problem samo sto ne mogu nesto utvrditi
da neko od necega boluje odmah Psihosomatsko.
Najbolje hajmo svakome neku dijagnozu puknut.
Svima.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:20   #97
moj psihić je rekao da je svega nekih 1 % ljudi sa anksioznošću koji su nesposobni za rad. onda su to valjda osobe " sa invaliditetom."
inače zna li netko koliko bi koštao otprilike privatni psihić i ima li itko preporuke za nekoga u zg-u?
samo da mi možda da terapiju, a kod ovog državnog odem na psihoter pa neka piše da sam bez terapije? ili da ovog državnog skroz maknem? mislim već sam uvedena pod tom dg kod dokt opće medicine. kako sada to maknuti iz kartona?
mene muči sljedeće- želim opet početi piti lijekove, a ne smije mi to biti uvedeno u karton jer neću dobiti potvrdu da sam sposobna za rad tamo gdje radim?
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:49   #98
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Užas jedan. Da dijete ide psihologu. Tko je to vidio?! Pa zna se da samo nenormalni idu psihologu.
Sarkazam na djelu...
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 22:09   #99
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
moj psihić je rekao da je svega nekih 1 % ljudi sa anksioznošću koji su nesposobni za rad. onda su to valjda osobe " sa invaliditetom."
inače zna li netko koliko bi koštao otprilike privatni psihić i ima li itko preporuke za nekoga u zg-u?
samo da mi možda da terapiju, a kod ovog državnog odem na psihoter pa neka piše da sam bez terapije? ili da ovog državnog skroz maknem? mislim već sam uvedena pod tom dg kod dokt opće medicine. kako sada to maknuti iz kartona?
mene muči sljedeće- želim opet početi piti lijekove, a ne smije mi to biti uvedeno u karton jer neću dobiti potvrdu da sam sposobna za rad tamo gdje radim?
Logicno bi bilo ako skida bolesnika polako sa lijekova i ako vodi
bolest da je u remisiji, da mozes dobit potvrdu.
Ne znam mene moj skida sa lijekova al sam se navuko
i vodi me da mi je bolest u remisiji iako nije bila u misiji uopste.
Stvarno ne znam meni je rekao da bi mogao dobit potvrdu za
neke poslove ak nadzem poso.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 11:26   #100
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam meni je rekao da bi mogao dobit potvrdu za neke poslove ak nadzem poso.
za neke poslove?? pa koju ti dg imaŠ?
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.